It is currently 11 May 2024, 13:29

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 360 posts ]  Go to page Previous 111 12 13 14 15
Author Message
PostPosted: 30 Aug 2012, 10:24 
Offline
User avatar

Joined: 23 Jan 2009, 00:32
Posts: 2202
Car: Il Duce
Location: Bucuresti
Daca o sa se stie data evenimentului de prin ianuarie-martie, nu cred ca este chiar asa de greu sa pui 2-3 milioane la "ciorap" pentru Fest. Dam mai multi bani lunar pe "prostii", d-apoi pentru un eveniment care ne aduce numai bucurii.

_________________
Rolling:
Alfa Romeo GT 3.2 V6 - Instagram

GTA's are very much a 'labour of love'....and a great emptier of our wallets - AO member

Gone:
Alfa Romeo GTV 2.0 TS CUP
Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
Alfa Romeo 147 2.0 TS Selespeed


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 10:26 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6618
Location: Brasov... oarecum.
nu credeti ca ar fi bine sa deschidem un topic: "dicutii preliminare Alfa Fest 2013"? dar unul in care orice offtopic si atitudine belicoasa sa fie amendata.

in mare s-au schitat liniile cele mai importante, urmand ca din ele sa se selecteze cele mai realizabile

@mugurel: lucrezi in vanzari si stii atat de bine cum merge treaba, ca "multi se uita, putini cumpara". drept urmare nu cred ca o sa te ia nimeni de neserios daca ceri un pret, o oferta. cu totii facem asta, si e mersul firesc in societatea asta consumerista. intrebi la unul, la al doilea...la al soptelea, si apoi alegi, sau nu alegi deloc.
un aspect care ma mira, oarecum, este ca te referi la organizatori cu "voi" si nu cu "noi". adica eu inteleg ca din start te excluzi, nevrand sa-ti insusesti nici laudele dar nici criticile.


LE @mugurel: am postat dar nu am vazut postul tau referitor la firma de organizare. comentariul meu este putin in plus acum. desi, gandind acum mai atent problema, inca nu sunt complet lamurit cu care aspecte trebuiesc insarcinati. cred ca depinde de formatul evenimentului.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Uitati ce propunere am eu:
Hai sa lasam un pic lucrurile sa se mai decanteze. Sa facem un topic Discutii preliminare Fest 2013, ca sa intretinem flacara vie, dar sa evitam discutiile transante. Si sa stabilim o intalnire, fata catre fata, intre toti membrii care vor sa se implice sau sa isi dea cu parerea, undeva dupa jumatatea lui octombrie, in care sa stabilim:
- ce ne dorim de la Festul din 2013, si de la Alfa Club in genere
- data evenimentului/evenimentelor din 2013
- comitetul (!) de organizare
- cine si cu ce poate ajuta
- detalii financiare
Iar dupa aceea, sa purcedem hotarat, si fara proteste si vaicareli, la punerea in practica. Ca o adevarata Asociatie.
Zic.

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 11:09 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7047
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
:goodpost:

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 13:14 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
yux_mm Quote:
nu credeti ca ar fi bine sa deschidem un topic: "dicutii preliminare Alfa Fest 2013"? dar unul in care orice offtopic si atitudine belicoasa sa fie amendata.

in mare s-au schitat liniile cele mai importante, urmand ca din ele sa se selecteze cele mai realizabile

@mugurel:
un aspect care ma mira, oarecum, este ca te referi la organizatori cu "voi" si nu cu "noi". adica eu inteleg ca din start te excluzi, nevrand sa-ti insusesti nici laudele dar nici criticile.
- ar fi perfect . postul lui Razvan cu ce se doreste pentru anul viitor e perfect ca si inceput de topic .
nu discutam doar ca sa ne contram ca nu incalzeste pe nimeni sa vada ca cinci au vocea mai "puternica" decat unul . ne expunem punctul de vedere , ne completam si speram sa iasa un plan bun .

- folosesc "voi" pentru ca pana acum nu am dat nicio mana de ajutor pentru organizare . acum , daca voi putea fi cu ceva de folos pentru anul viitor ramane de vazut .

@cristih .... au mai zis-o baietii inainte . nu are legatura Asociatia si cotizatia de membru cu forumul si Festul organizat pentru noi . pentru asta trebuie bani separat de cotizatia de membru al Asociatiei .


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 13:43 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
firestarter Quote:
2. Implicarea financiara a comunitatii

Direct dependenta de ce spuneam mai sus, implicarea financiara prin cotizatii sau donatii este direct proportionala cu numarul celor activi si care reprezinta nucleul comunitatii. Ne place sau nu, cei care astazi reprezinta acest nucleu sunt chiar cei implicati direct in ceea ce se poate vedea. Cu alte cuvinte, costurile implicate sunt sustinute de un numar foarte restrans de oameni [...]
Ce este important de stiut este faptul ca astazi Alfa Club si implicit Alfa Fest nu sunt sustinute din cotizatii si donatii decat partial iar mai departe intervine bunavointa fondatorilor.
Despre ce e mai sus vorbeam, Razvan precizeaza ca AlfaClub si AlfaFest nu este sustinut 100% din cotizatii si donatii, ceea ce nu e normal din punctul meu de vedere (poate nu inteleg eu bine). Ok, nu are legatura cu forum-ul, dar faptul ca scrie "membru oficial" e dovada platii (care poate ar trebui actualizata).

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 17:13 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Eu unul (plus cei cu care merg de obicei in concediu) incep sa ma uit cam din ian-feb dupa destinatii de vacanta, iar in martie-aprilie deja am vacanta platita.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
@ Mugurel

Invitatii nominale spre cluburile straine au fost trimise cu 2 luni inainte de eveniment catre majoritatea cluburilor din Europa. Raspunsurile negative primite se refereau de fiecare data la distanta pana in Romania si nu a considerat cineva ca au primit tarziu invitatia. Cei care au rapuns pozitiv au si postat respectiva invitatie pe forum-urile lor iar acestea sunt tarile nominalizate ca participante. Spuneai ca asteptai sa vezi presedintii cluburilor la Alfa Fest. Cu exceptia lui Timos din Grecia care mi-a spus inca din primavara ca nu este sigur ca poate veni, restul au fost aici. Cred totusi ca supra estimezi foarte mult ce inseamna in tarile din est un club Alfa. Cu exceptia celui din Ungaria, majoritatea sunt asemanatoare cu Alfa Club ca si nivel sau chiar mult sub noi. Grecii au multi ani de traditie insa cu toate acestea cele doua cluburi de acolo se rezuma sa organizeze odata pe an un track day la Serres. Ar mai trebui sa stii ca oamenii cu care am vorbit personal imi spuneau inca din primavara ca sansele unei participari numeroase sunt slabe datorita problemelor financiare.

Mai trebuie sa iti precizez ca am cont de utilizator pe aproape toate forum-urile Alfa din Europa de Est si cu ajutorul Google Translate am urmarit zilnic discutiile lor. Nu problema datei i tine departe de neoi cat in primul rand, costurile de deplasare, cazare, mancare iar in al doi-lea rand, prejudecatile fata de Romania. In Slovenia si Croatia de exemplu suntem perceputi ca o tara destul de nepotrivita pentru vizite, datorita drumurilor proaste, a lipsei autostrazilor, a traficului de pe drumurile nationale si a tipologiei oamenilor de pe strada.

Vis a vis de ce s-a mai discutat pe aici trebuie ca toata lumea sa inteleaga cateva lucruri esentiale. In trecut am facut poll-uri pe forum legate de ce anume sa se intample la Alfa Fest, unde sa aiba loc si in ce perioada. Uneori ne-am trezit ca optiunile erau votate de aceiasi oameni care si organizau evenimentul pentru ca ceilalti nu se implicau nici macar printr-un banal vot. Mai mult decat atat, atunci cand au fost si voturile altora, apareau posturi care sugerau inca 1000 de variante la ceea ce propuneam initial. Majoritatea optiunilor insa tineau cont doar de criterii subiective de genul, orasul meu e mai frumos ca al tau, noi avem hotel cu geamuri, la felul doi in zona noastra primesti si furculitza... Cu alte cuvinte, banalitati lipsite de asumarea conditiilor cerute pentru organizarea unui astfel de eveniment. Pe langa asta nu aparea macar persoane serioase care sa se implice local in organizarea evenimentului. Cel mai recent exemplu este incercarea de a coopta in organizare colegi din Sibiu care sa se ocupe macar de relatia cu Primaria pentru rezervarea centrului orasului. Atunci cand am postat pe pagina intalnirilor din Sibiu aceasta rugaminte, singurul care a raspuns a fost user-ul Quasar care a spus public ca se implica doar daca este platit pentru asta.

Un alt motiv pentru care nu pot da credit oricarei persoane de pe forum pe care nu o cunosc personal este legat de faptul ca de-a lungul anilor au aparut oameni care aparent erau bine intentionati dupa care imi propuneau tot felul de "combinatii" cu costuri de cazare, productie de materiale, sponsorizari din care sa le dau eu niste bani etc. Nu iti imagina ca printre cei 5000 si ceva de utilizatori nu avem suficiente uscaturi. Tocmai din astfel de motive militez pentru restructurarea forum-ului. Chiar daca ramanem 500 din 5000, prefer oricand sa citesc mesaje de calitate decat pe cele ale unor analfabeti care isi fac cont pentru a vinde geamul de la bucatarie. Te asigur ca motivele pentru care exista o doza de retinere in ceea ce priveste consultarea forum-ului, se datoreaza 100% experientei cu acest fel de oameni. In spatele unui ID virtual poate fi absolut oricine.

Legat de organizarea Alfa Fest prin implicarea unor companii specializate. Mai important decat orice este sa stim sub ce obiective origanizam noi un Alfa Fest. De ce vrem un eveniment organizat la virgula si pentru cine anume?

Alfa Fest este principalul proiect al Alfa Club Romania si are ca obiectiv renuirea fanilor marcii Alfa Romeo. Colateral, obiectivele sunt promovarea turismului automobilistic, promovarea culturii marcii Alfa Romeo (si nu a marci comerciale), promovarea comunitatii si a volorilor comune ale acesteia catre public.

Cei care participa la Alfa Fest in fiecare an sunt cei care sunt cu adevarat parte intrinseca a acestei comunitati. Lor le este dedicat evenimentul si pentru acestia trebuiesc facute eforturile de organizare. Din pacate insa, aceast nucleu este foarte mic iar de aici pleaca mai departe problema vizibilitatii pe care o poate avea evenimentul. Singura sansa reala pentru ca acest eveniment sa fie mai amplu si in consecinta sa fie dezirabil atat pentru public cat si pentru sponsori este atragerea Alfistilor de peste hotare. Din Romania, in conditiile economice actuale, nu vom aduna in urmatorii ani mai mult de 50 de masini. Anul asta mizam initial pe o participare internationala mai larga. Speram ca numarul strainilor sa fie egal cu cel al romanilor. In Grecia, la Serres, cei din Atena si-au adus masinile de strada pe 2 auto trenuri inchiriate pentru a reduce costurile de deplasare. Alegerea Transfagarasanului, in ciuda faptului ca il stim deja pe dinafara majoritatea dintre noi, era singurul argument solid pentru a aduce cativa straini printre noi. Consider un succes real faptul ca am resit sa avem cei 23 de participanti din 4 tari. De cateva zile, pagina mea de Facebook este plina cu poze din Romania de la Alfa Fest, publicate de catre cei din afara tarii. Albume facute pe zile, poze cu masini, cu drumul pana pe Trans, ba chiar si cu ciorba din farfurie. Inca din primavara cand am vorbit cu Neno (presedinte AC Bg) si cu Timos (presedinte AC Gr), m-am cosultat cu ei referitor la programul pe care ni-l propuneam si mi-au spus sa nu ma arunc atat de departe pentru ca nu au cum sa aduca atat de multi oameni din motive financiare. Am reconsiderat planul initial si mi-am stabilit un nou target. Anul acesta evenimentul va fi patrat pe formatul folosit pana acum pentru a usura conditiile de organizare, cu scopul de a avea un Alfa Fest suficient ca amploare si activitati pentru cei din afara tari si pentru cei cativa din Romania. Conditiile erau: cazare si mancare ieftina, plimbari pe Trans, party in fiecare seara, drive test, concurs cu premii si locatie publica pentru expunere. S-au intamplat toate intr-o forma mai reusita sau mai diluata (plimbarea de Sambata de pe Trans nu a fost foarte spectaculoasa datorita traficului si a drumului prost).

Mai trebuie sa precizez motivele pentru care este foarte greu sa putem stabili o data cu mult timp inainte:
1. Perioada conditioneaza contractarea din timp a unor locatii.
- Spatiu public in centrul unui oras. Daca vorbim despre orase precum Sibiu sau Brasov, administratiile acestora nu vor fi de acord sa rezerve o piata pentru un ONG in plin sezon. Astfel de orase au investit enorm tocmai pentru a atrage evenimente majore in orasele lor. In consecinta, nu o sa ne dea Piata Mare din Sibiu sau Piata Sfatului din Brasov daca nu avem in spate un sponsor care sa plateasca banii ceruti de primarie. Alfa Club nu va putea vroedata, indiferent de sponsor, sa concureze un eveniment finantat de Vodafone de ex. In consecinta, pentru a primi o locatie publica potrivita, trebuie sa vezi cand ramane o fereastra de timp intre evenimentele care aduc bani primariilor. Anul acesta am obtinut Piata Sfatului pe data de 24 August cu hartie si stampila contra unei taxe de 720 RON tocmai din aceste motive. Practic eu eram vineri pe Transfagarasan si nu stiam inca daca vom putea duce masinile undeva duminica. Relatia mea de la primarie este al 3-lea om ca importanta dupa primar, ne cunoastem de ani buni si ma ajuta cu tot ce poate in conditiile despre care pomeneam.
- Cazare. Nu mai facem rezervari in numele Alfa Club indiferent ce consecinte vor aparea. Dupa cum a spus si Ege, ne-am luat deja suficiente tzepe de la onestii nostri colegi de club. Nu este o practica folosita de alte cluburi de afara tocmai din astfel de motive. Fiecare isi va rezerva si pe viitor cazarea in fuctie de conditiile pe care le doreste. In sarcina clubului intra insa stabilirea unui Campus in care sa se adune alfistii. Am incercat anul asta sa fac un contract de pre-rezervare cu hotelurile de pe Trans. Nu a vrut niciun director de hotel asa ceva motivandu-mi ca ei au turisti oricum in August si nu vor sa acorde discout nimanui. Asta in conditiile in care la Europa am fost deja de vreo 8 ori si suntem clienti traditionali. Alte experiente negative din trecut au fost legate de lipsa spatiilor de cazare rezervate desi platisem avans pentru intregului complex hotelier, cu contract si tot ce trebuie. Cand am lasat din mana Alfa Fest pentru a fi organizat de colegii din Suceava, eu teoretic nu aveam niciun fel de implicare in discutiile cu hotelul. In consecinta, in ultima zi, la 4 ore dupa ce plecase toata lumea, eu si cu Tanza inca stateam la hotel sa ma cert cu toata lumea de pe acolo, sa dau declaratii la politie si asa mai departe. Asta pentru ca sunt reprezentantul legal al Asociatiei.

Pentru toata lumea:
Si acum cateva cuvinte despre planul de anul viitor:

1. Alfa Fest 2013 se va desfasura in luna Iulie in intervalul 20-23 ( de miercuri pana duminica). Perioada bineinteles ca poate suferi schimbari insa este aleasa pentru conditiile meteo si pentru a nu se suprapune cu perioada concediilor din August (precum a fost pentru unii situatia din acest an).

2. Editia din 2013 va fi una INTERNATIONALA orientata spre turismul automobilistic.

3. Evenimentul va avea 3 componente:
A. Concurs Treasure Hunt pe un traseu de 438 km cu start din Sibiu pe data de 20 Iunie si sosire in Sibiu pe data de 23 Iunie. Traseul este Sibiu - Sebes - Ranca - Rm. Valcea - C. de Arges - Balea Lac - Cartisoara - Sibiu. Concursul se va desfasura pe parcursul a 3 zile si implica check point-uri peste noapte la Ranca si la Balea Lac.
B. Concurs de frumusete pentru masinile participante in zia de 22 in Piata Mare din Sibiu
C. Expunerea masinilor in data de 23 in Piata Mare din Sibiu.
4. Proiectul evenimentului Alfa Fest 2013 poarta denumirea Alfa Fest TA/TF (Transalpina/Transfagarasan) si trebuie inceput din septembrie.
A. Descrierea proiectului trebuie realizata in luna Septembrie.
B. Trebuie filmate cadre pentru promo in Septembrie in Sibiu, pe Transalpina si pe Trasfagarasan (practic trebuie sa parcurgem tot traseul intr-un weekend)
C. Trebuie facut bugetul pentru realizarea evenimentului pana la sfarsitul lunii Octombrie pentru a putea incepe discutii cu evenrualii sponsori.
D. Trebuie facuta o cerere la CNADNR pentru a afla stadiul lucrarilor pe tronsoanele de drum de pe traseul nostru.
E. Demersuri la Primaria Sibiu pentru rezervarea spatiului Piata Mare pe datele de 20, 22, 23 Iunie (eventual cooptata primaria ca partener).
F. Contractarea unei agentii de BTL care sa gestioneze logistica si resursele necesare organizarii (echipamente, oameni la check point-uri, productia si distributia materialelor de informare, scena si sonorizare in Piata Mare pentru seara de Sambata, DJ, formatii etc.)
G. Contractarea unei agentii de PR care sa se ocupe de emiterea comunicatelor de presa, de facilitarea unor interviuri in media, de documentarea FOTO/VIDEO a evenimentului.

In linii mari acesta este planul pentru anul viitor si pentru acest obiectiv a fost necesar Alfa Fest Transfagarasan 2012. Cei din afara tarii isi doresc sa viziteze Romania, sa vada Transalpina si Trasnfagarasanul. Asta este si ceea ce discuta ei pe forum-uri de cateva luni incoace si acesta este feedback-ul pe care mi l-au dat atat inainte cat si dupa Alfa Fest.

Bineinteles, realizarea proiectului depinde in buna masura de starea drumurilor, de disponobilitatea sponsorilor, de cea a primariei Sibiu si de climatul economic general. Daca acest eveniment se poate organiza punct cu punct acoperind macar cele descrise mai sus, este posibil sa avem la Treasure Hunt 50 de masini iar in weekend in Piata Mare 100 de masini.

Inca ceva. Proiectul pentru sponsori va cuprinde Alfa Fest LM (local meetings) cu minim 4 locatii (Bucuresti - Sibiu sau Brasov sau Transfagarasan - Bucovina - Oradea) si Alfa Fest TA/TF International Meeting. Vom cauta sa oferim un pachet pentru parteneri pe 1 an. Planul este ca Alfa Fest TA/TF sa devina un eveniment international traditional. Un fel de Miglle Miglia romanesc.

Opinii/sugestii/implicare?

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Mai zic iar ... Poate muta cineva discutia incepand de la primul post al lui Razvan intr-un topic dedicat Alfa Fest 2013 . Spun din nou ca totul suna extraordinar dar parca prea complex fata de ce se intampla deobicei . Ar fi super frumos sa iasa tot ce zici tu acolo . Am o mica retinere legata de concursul pe durata a 438 km ... Wow , o sa stam multa vreme la volan . Ce fac cei care vin sa bea si sa haleasca ? Va fi foarte putin timp de bla bla , cand vom ajunge seara la hotel nu vom vrea decat sa dormim sau sa taiem niste conducte de frana ale celor mai bine clasati in cursa ...

Am zis si mai sus ca voi incerca sa ma tin de ce am zis anul trecut si sper ca voi aduce si eu un plus .
Restul discutie inteleg ca nu mai are rost , chestia cu firma organizatoare a cazut . Ma bucur ca stim data inca de pe acum . Nu ai zis nimic insa despre taxa ...
La ce program ai pentru anul viitor ma indoiesc ca nu ti-ar folosi niste bani cu care sa contribuim toti cei care visam la un fest cum nu a mai fost pana acum .

L.E ... Nu crezi ca ar costa prea mult si sunt sanse mici sa ocupam piata din Sibiu doua zile la rand ? Cred ca merge pe 22 si concursul de frumusete si expunerea .


Top
   
PostPosted: 30 Aug 2012, 19:26 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Ca si anul trecut, anunt cu un an in avans intentiile mele. Ce va iesi depinde in buna masura de cei care se vor implica. Daca raman in continuare eu si cu gasca pe baricade, vom avea inca odata un eveniment diluat. Singura diferenta de aceasta data fata de intentiile de anul trecut este faptul ca am anuntat si o data. Bineinteles, cine isi trece de acum data in calendar s-ar putea sa se arda, pot intervenii 1 milion de necunoscute, ca de fiecare data ;)

Ceea ce ma intereseaza in primul rand este sa vad daca se imlica cineva la modul responsabil intr-un Board de organizare.
Asadar astept sa va propuneti in Board specificant competentele, timpul disponibil, motivele pentru care o faceti.

PS. Am un deja vu cu treaba asta. Am mai facut acelasi lucru cu cativa ani in urma.

Am facut un topic aici. Trebuie ca un moderator sa deschida capitolul Alfa Fest 2013 si sa il mute acolo.

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 360 posts ]  Go to page Previous 111 12 13 14 15

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]