It is currently 23 May 2024, 20:54

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Faruri/becuri Giuluetta
PostPosted: 07 Jan 2018, 20:04 
Offline

Joined: 07 Jan 2018, 19:54
Posts: 1
Car: Alfa Romeo. Giuliett
Salutare alfisti !
Detin o Alfa Romeo Giulietta si as vrea sa schimb becurile pentru ca pe timp de noapte cu cele standard aproape ca nu vad nimic.
Un sfat daca se poate, eu ma gandeam la un kit xenon h7 -4300k , recomandati asa ceva pentru Giulietta ( far cu lupa) sau ce credeti ca as putea face in privinta asta?
Mentionez ca nu vreau un aspect mai bun al farurilor , ci doar o practicabilitate mai buna( sa pot vedea si pe asfalt inschis- negru, pe ploaie si alti factori)
Va mulțumesc!


Attachments:
IMG_20171228_104904.jpg
IMG_20171228_104904.jpg [ 1.56 MiB | Viewed 1408 times ]
Top
   
PostPosted: 08 Jan 2018, 01:21 
Offline
User avatar

Joined: 03 Oct 2016, 19:23
Posts: 303
Car: Fiat Bravo II 1.6 mj
Location: Bacau
Si eu ma confrunt cu aceiasi problema la masina, basca ca la mine becurile sint H1 - adevarat ca sint OSRAM NightBreaker dar pe ploaie tot chioare .
Am comandat un kit HID de 55w care ar trebui sa soseasca miine si o sa vad care este rezultatul dupa schimbare. Am si spalator de faruri la masina asa ca sper ca nu o sa am probleme la ITP.
Daca nu se rezolva probabil ca o sa schimb masina iar criteriul principal o sa fie sa aiba faruri cu oglinzi nu cu lupe. Vechiul Stilo avea niste faruri ca la carte dar se pare ca ce-i bun trece repede.

_________________
DA !


Top
   
PostPosted: 25 Feb 2018, 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 13 Jul 2017, 10:06
Posts: 22
Car: Giulietta
Location: Nürnberg
aschiuta Quote:
Si eu ma confrunt cu aceiasi problema la masina, basca ca la mine becurile sint H1 - adevarat ca sint OSRAM NightBreaker dar pe ploaie tot chioare .
Am comandat un kit HID de 55w care ar trebui sa soseasca miine si o sa vad care este rezultatul dupa schimbare. Am si spalator de faruri la masina asa ca sper ca nu o sa am probleme la ITP.
Daca nu se rezolva probabil ca o sa schimb masina iar criteriul principal o sa fie sa aiba faruri cu oglinzi nu cu lupe. Vechiul Stilo avea niste faruri ca la carte dar se pare ca ce-i bun trece repede.
Eu am comandat astea, am o singura problema, cum desfac clema de pe bec dinautru. Nu imi dau seama exact cum ii

Imi poate explica si mie mai exact cum ??:-))

Auf Amazon.de ansehen
OSRAM Night Breaker Laser H7, Halogen-Scheinwerferlampe, +130%, 64210NBL-HCB, 12V PKW, Duo Box (2 Lampen) https://www.amazon.de/dp/B01LLKFW8C/ref ... KAbRZJZGX2

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk



Top
   
PostPosted: 25 Feb 2018, 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
Poate filmuletul asta te ajuta sa iti dai seama cum e prinsa: https://www.youtube.com/watch?v=zCcz2stuBTY . In cazul acela impingi putin si tragi in jos. Mare grija sa ai sa nu o rupi

Pe partea cu bateria poti sa scoti partea superioara a rezervorului de lichid de parbriz ca sa iti fie mai usor

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6


Top
   
PostPosted: 01 Mar 2018, 17:39 
Offline

Joined: 31 Oct 2016, 10:45
Posts: 91
Car: Giulietta QV
umleitung Quote:
Eu am comandat astea, am o singura problema, cum desfac clema de pe bec dinautru. Nu imi dau seama exact cum ii

Imi poate explica si mie mai exact cum ??:-))

Auf Amazon.de ansehen
OSRAM Night Breaker Laser H7, Halogen-Scheinwerferlampe, +130%, 64210NBL-HCB, 12V PKW, Duo Box (2 Lampen) https://www.amazon.de/dp/B01LLKFW8C/ref ... KAbRZJZGX2

Gesendet von meinem SM-G920F mit Tapatalk
Ca o paranteza - fix becurile astea le am eu de aproape 1 an de zile si nu sunt extraordinare..Cel mai bine e sa te asiguri ca nu sunt matuite farurile, ca sunt curate si orientate corespunzator.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]