It is currently 21 May 2024, 07:06

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 13 Jul 2010, 10:27 
Offline

Joined: 15 Sep 2009, 11:05
Posts: 38
Salut! Pana la urma ce evenimente vor avea loc in cadrul festivalului? Am inteles ca nu se stie sigur dar este totusi 13 iulie si nu gasesc pe nici un topic in ce conditii se va desfasura adunarea nationala a alfistilor din Romania. Am inteles ce s-a intamplat in anii precedenti, dar ce se va intampla anul asta nu pare sa stie nimeni. Cred ca ar fi de folos pentru toti doritorii, sa se posteze un program, in care sa fie precizat ce evenimente vor avea loc, in ce zile vor avea loc evenimentele, si eventual chiar si intre ce ore, daca nu cer prea mult....


Top
   
PostPosted: 13 Jul 2010, 10:49 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
ALXege Quote:
Cu siguranta se va organiza o plecare comuna, dar e prea devreme sa ne gandim la asta momentan. Urmareste topicul in apropierea evenimentului (cel mai probabil se va crea un topic nou).
Ca si activitati, stai linistit, nu ne vom plictisi :) Dupa cum scrie mai sus, se pare ca va exista o competitie de karting, si cateva alte surprize, care mai mult ca sigur vor include si expunerea tuturor masinilor intr-o locatie publica. Din experienta anilor trecuti, multa distractie si voie buna, drive-test-uri, discutii la botul masinilor, mancare, bautura..
Sunt convins ca atunci cand se va definitiva programul, va fi publicat aici!

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 13 Jul 2010, 21:00 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
OBS: Acum am vazut ca datele pentru plata au sosit pe alta adresa de email decat cea specificata la inscriere in campul email, si decat cea de pe care am trimis emailul pentru rezervare.
E posibil ca si la altii sa se fi intamplat asa si sa nu stie ca au primit informatiile pentru plata.


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 09:49 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Asta ziceam si eu Florine, ca ma asteptam sa vina pe adresa din campul emailului, insa a sosit pe alta.


Top
   
 Post subject: splitted posts
PostPosted: 14 Jul 2010, 14:21 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 00:00
Posts: 192
Location: Bucuresti
ALXege Quote:
O sa propun o ora si un punct de plecare deindata ce vorbesc cu Razvan, sa aflam intai daca e ceva planificat pentru ziua de vineri si daca implicit ar fi bine sa ajungem inainte de o anumita ora.
Daca nici TU nu stii inca programul festului... festiv, nici macar tu, pe care te-am apreciat pentru eleganta, moderatie si echidistanta, atunci eu ce sa mai zic... si pe cine sa intreb?! Voi fi undeva in centrul tarii, am deja un program, pe care l-as mai putea aranja in functie de fest, dar nimeni nu spune nimic in continuare, desi mai sunt doar citeva zile. Ma asteptam sa apara mai multe informatii, asa cum au promis (nu mai citez, dar sunt vreo 2 posturi mai sus). Dar, iata, nimeni nu stie nimic. Si atunci cind sa vin? Sa fie asta si motivul pentru care sunt putine inscrieri?
Nu am nevoie de cazare, si o sa ma descurc pe cont propriu, dar imi pun mai multe intrebari, printre care si asta: care e programul, pe ore? Cind ar trebui sa ajung, si unde? Desigur fumul discutiilor de la gratare miroase bine, insa declaratiile au fost in sensul unui fest, nu al unei iesiri la iarba verde, asa ca eu as vrea sa vin la fest. Atit am timp. La ce ora, si in ce zile???
Ei nu, e surpriza...
Fir-ar sa fie de organizare!!!
Si sper sa nu regret postul asta...

_________________
"Eu nu port bijuterii... Eu le conduc!" And beauty is not enough...
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v 150CP+ 310Nm+ 2005 facelift Giugiaro
Image


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 14:31 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Hai mai baieti odata, ce faceti?!
:D


Attachments:
Imagine120.jpg
Imagine120.jpg [ 129.76 KiB | Viewed 2058 times ]
Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 14:52 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6628
Location: Brasov... oarecum.
sti cum e? tva-ul creste, impozitele se maresc, banii se imputineaza, sponsorii dau bir cu fugitii cand aud de bani, primele nu se mai platesc, oamenii muncesc mai mult pentru mai putini bani, timp de suete-nema', base la putere, boc la carma legat la ochi, declaratia ministrului de finante, lehamite, dor de duca unde-apuca, plm, sms, wtf.

cam asa stau lucrurile. fest de criza. totul se rezuma la bani. sunt, se face. nu sunt, facem cum putem.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 15:06 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 00:00
Posts: 192
Location: Bucuresti
Nu costa nimic sa afisezi citeva informatii, chiar daca pentru ne-membri sunt mai putine. As fi gasit din nou un motiv sa devin si eu membru al clubului...
Nu am pretentii de nu stiu ce activitati. Probabil ca va fi totusi un fest decent, chiar daca pe bani putini. Asa s-a si anuntat, de fapt.
Ceea ce lipseste este INFORMATIA, si anume informatia transmisa la timp.

Nici prescurtarile tale nu costa, nu? Eu n-as folosi una din ele...

_________________
"Eu nu port bijuterii... Eu le conduc!" And beauty is not enough...
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v 150CP+ 310Nm+ 2005 facelift Giugiaro
Image


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 15:24 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 00:00
Posts: 192
Location: Bucuresti
madkat Quote:
Aici se vorbeste strict de plecare din Bucuresti spre Alfafest - si nimic mai mult - cine mai face offtopic isi ia warn!
Pentru organizare a existat - si exista alt topic - cine considera ca poate ajuta cu ceva - acolo e locul.
Iar ghiseul de reclamatii e inchis pana dupa Fest.
Ai fi putut sa muti si posturile cu pricina pe acel topic, pe care eram in momentul in care am scris, daca tot ai splituit...
Si nu cred ca rezolvi cu warn-uri. M-am oferit sa ajut, cind s-a anuntat lista cu ce era nevoie, si oferta mea a fost stearsa. Astazi am fi putut avea cazare mai mare la acelasi tarif, site dedicat si postere tiparite, chiar daca eu nu sunt inca membru oficial.
Multumesc pentru atentionare. PUNCT.

_________________
"Eu nu port bijuterii... Eu le conduc!" And beauty is not enough...
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v 150CP+ 310Nm+ 2005 facelift Giugiaro
Image


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 16:31 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15205
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Poftim ?! Romeo, te rog, nu fa declaratii pacatoase! Nu s-a sters nici un post al nimanui care s-a oferit sa ajute! Daca cumva ai vazut posturi disparand de pe aria publica este pentru ca au fost MUTATE pe o arie disponibila doar celor care s-au oferit sa se IMPLICE in organizare! (am mai spus-o, devine deja un laitmotiv: nu de idei ducem lipsa, ci de oameni care sa le puna in aplicare!). Cum acolo nu vad nici un post de-al tau, permite-mi sa ma indoiesc ca ai postat! Si nu ma pune te rog sa consum o gramada de timp sa investighez ce posturi ti-au fost sterse, ca pot sa-ti dovedesc ca vorbesti cu pacat si nimeni nu ti-a sters un post atat de valoros! Stii cum e, dupa razboi, multi viteji se-arata.. Daca puteai sa organizezi un fest asa cum te lauzi, de ce n-ai facut-o?!
Revenind, nu inteleg de ce trebuie sa stiu EU prorgamul Fest-ului! Scrie undeva ca sunt organizator? :roll: Ei bine, nu il stiu, eu ma duc la o reuniune cu alfistii, cu prieteni apropiati, este un prilej sa ne revedem si sa ne simtim bine impreuna, si sa elogiem cum stim mai bine spiritul Alfa Romeo. Daca vor fi si ceva activitati in comun, cu atat mai bine! Si iti spun sigur ca vor fi, si probabil ca daca se vor definitiva in timp util, se vor posta in mod oficial. Pana atunci, daca vrei sa vii, vii cand vrei, dai un telefon si iti spunem unde ne gasesti.
Si ca sa stii si tu cum e cu organizarea asta, anii trecuti am avut program cum iti doresti tu, pe zile si ore, si nu s-a tinut nimeni de el..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 16:39 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 00:00
Posts: 192
Location: Bucuresti
OK, OK...

_________________
"Eu nu port bijuterii... Eu le conduc!" And beauty is not enough...
Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v 150CP+ 310Nm+ 2005 facelift Giugiaro
Image


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Ce sa zic... dupa 5 ani petrecuti in comunitatea asta incep sa ma gandesc serios sa devin primul alfist de pe forum-ul citroen :))
Lasand la o parte frustrarile mele generate de oameni precum Romeo, Alfa Fest 2010 va fi intradevar o intalnire de criza dupa cum am spus inca de la inceput. De ce nu exista un program afisat? Pur si simplu pentru ca abia in ultima clipa s-au putut rezolva tot felul de detalii. Pe ultima suta de metrii am parafat un parteneriat si nu aveam cum sa gandim un program de activitati pe care nu il finanta nimeni. Dar ma rog... nici nu prea inteleg de ce trebuie sa aduc justificari pentru asta. Ma gandeam zilele trecute sa pun programul pe forum insa dupa ce am vazut reactii de genul celei a lui Romeo mi-am spus ca in final e mai bine sa fim mai putini.

Cine s-a inscris deja la Alfa Fest va avea parte in final de o intalnire intre oameni pasionati dar si de cateva surprize placute. Pe scurt, ne-am descurcat cum am putut ca in final sa avem ce face 3 zile la Brasov. In consecinta, programul impreuna cu alte materiale, le va primi fiecare in momentul in care trece prin formlaitatile de cazare.

Singurul lucru pe care acum trebuie sa il stie toata lumea.. vineri ora 12 participantii la Alfa Fest trebuie sa fie in Poiana Brasov la Hotel Caraiman!

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 14 Jul 2010, 22:41 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Multumesc, in numele unoara dinte alfisti....VOM FI ACOLO!!! :clapping:

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
PostPosted: 15 Jul 2010, 16:06 
Offline

Joined: 11 May 2009, 12:42
Posts: 1730
Location: Bucuresti
Distractie placuta baieti ! In ciuda acestor mici neajunsuri pentru unii, eu cred ca va fi foarte frumos. Mai ales ca se anunta prezenta unor masini superbe!
As fi vrut sa vin si eu, cu noua alfita ... dar din cauza anumitor probleme sunt constrans sa raman acasa :roll:
Pentru cei ramasi pe acasa, sa faceti poze si sa filmati cat mai mult!

_________________
Giulia Veloce TI
Ex: Giulia 2.2 Nuovo Bianco
Spider 916 ph1 CUP
Spider 916 ph2
Ex: 159 2.4 TI
Ex: Giulietta 1.6 JTDm
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 120+ CP
Ex: Alfa Romeo 147 1.9 JTD 8v 115+ CP MUSTERICA


Top
   
PostPosted: 15 Jul 2010, 20:50 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
:idea:
parca citisem ca au fost la Centenar cativa dintre voi, poate la fest avem posibilitatea de a vedea pozele si filmuletele facute de voi, un video-proiector, ceva de genul....

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 15 Jul 2010, 22:33 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2007, 10:59
Posts: 560
Car: 156
Location: Suceava
ionutp Quote:
:idea:
parca citisem ca au fost la Centenar cativa dintre voi, poate la fest avem posibilitatea de a vedea pozele si filmuletele facute de voi, un video-proiector, ceva de genul....
Inca nu stiu daca o sa pot ajunge DAR ar fi frumos sa fie un proiector pentru poze/filme de la centenar....la urma urmei asta a fost motivul pentru care s'a amanat atat AlfaFest2010, nu? Fericitii care ati fost la centenar si veniti la PBv ...:marinar:

_________________
Cand vezi o Alfa mergand incet, inseamna ca exista o problema pe scaunul din dreapta.


Top
   
PostPosted: 15 Jul 2010, 23:51 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6628
Location: Brasov... oarecum.
ar mai fi si criza vietii care a afectat multe buzunare. de fapt asta a fost principalul motiv. cel putin asa razbate catre mine realitatea. sa ma corecteze cineva daca nu am dreptate :?

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 17 Jul 2010, 15:51 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3787
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Nu ne postati si noua, celor mai putin norocosi, niste poze cu ce se intampla pe-acolo ?

ALXege si Firestarter, stiu ca ati facut tot ce ati putut si desi nu sunt acolo, va multumesc ca pastrati traditia si oferiti pasionatilor marcii un prilej sa se intalneasca si sa petreaca impreuna cateva zile, pentru mine ar fi fost suficient, restul sunt detalii.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 43 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]