It is currently 27 Apr 2024, 17:05

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
PostPosted: 10 May 2023, 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2013, 19:09
Posts: 399
Car: Giulietta
Location: Brasov
Salutare,
Cautand pe forum daca s-a mai scris despre asta, nu am reusit sa gasesc nici o informatie, asa ca am deschis acest topic sa impartasesc cu voi un eveniment foarte misto care are loc o data pe an in zeci de orase ale lumii simultan, inclusiv din Romania, si anume, The Distinguished Gentleman’s Ride

The Distinguished Gentleman’s Ride reunește motocicliști cu motociclete clasice și de epocă din întreaga lume pentru a strânge fonduri și a sensibiliza populația cu privire la cercetarea cancerului de prostată și la sănătatea mintală a bărbaților.

A fost fondat în Sydney, Australia, de către Mark Hawwa. A fost inspirată de o fotografie a emisiunii TV Mad Men’s Don Draper călare pe o bicicletă clasică și purtând cel mai frumos costum al său. Mark a decis că o plimbare tematică ar fi o modalitate excelentă de a conecta entuziaștii și comunitățile de motociclete de nișă și în același timp de a strânge fonduri pentru a sprijini bărbații din viețile noastre.

Anul acesta evenimentul are loc pe data de 21 Mai in urmatoarele orase din Romania: Bucuresti, Brasov, Cluj, Timisoara & Oradea

Pentru mai multe informatii, inclusiv conditii de participare!, puteti gasi accesand direct siteul oficial: https://www.gentlemansride.com/

Am rugamintea daca vreti sa faceti o donatie oricat de mica, in acest scop, s-o faceti prin linkul de mai jos, totul fiind safe, banii ajungand direct la fundatie, dar se vor contabiliza pe numele riderului. Cine a strans minim 250$ intra in cursa pentru o motocicleta Triumph :naughty: , asta ca sa existe si o motivatie in plus. :D

https://gfolk.me/CovaciCatalin493286

Sper ca v-am starnit interesul macar putin pentru un altfel de eveniment. :embrace:

Drumuri bune!


Attachments:
DGR2023_Poster_Square_RGB_ENG_1.jpg
DGR2023_Poster_Square_RGB_ENG_1.jpg [ 480.35 KiB | Viewed 401 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 HP
Ex: Alfa Romeo 156 1.6 TS - Nera

“We are in the realm of sensations, passions, things
that have more to do with the heart than the head.”
Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]