It is currently 12 May 2024, 03:55

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 83 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4
Author Message
PostPosted: 13 Apr 2016, 22:39 
Offline
User avatar

Joined: 10 Jan 2015, 14:05
Posts: 402
Car: 159
Esti foarte atent, dar tin sa te anunt ca nu prea exista apartamente in padure. Si nici in 23 august. Acolo sunt case...

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Top
   
 
PostPosted: 13 Apr 2016, 22:46 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
vlad159 Quote:
Esti foarte atent, dar tin sa te anunt ca nu prea exista apartamente in padure. Si nici in 23 august. Acolo sunt case...
Pai la BZ voi va denumiti padurile cartiere?
Nu-ti spusei ca peste cativa ani in 23 August, acum doar de cartierul Crang ma apropii de unul modest. Pana creste valoarea colectiei poate apare vreun dezvoltator imobiliar si pe la BZ si imi iau constructie noua.

Re: nu esti atent, am mentionat Crang, cu C mare, substantiv propriu. Credeam ca e evident ca nu scriu crang ca padure sau nu stii care e diferenta intre substantive?
Hai noroc! :lol:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 
PostPosted: 13 Apr 2016, 23:34 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2010, 15:05
Posts: 1529
Car: MB E 250 CDI
Location: 120271-Buzău, BZ (RO)
Mai valerica, de prin 2009 de cand respir si eu pe forumul asta tot astepti aia cativa ani in care o sa dai lovitura si o sa ajungi la un nivel mare, cum afirmi tu... Ce se intampla ? E spre bine sau mai avem de asteptat ?
Intreb, pentru ca in cazul unor perspective sumbre te-as sfatui sa-ti cauti naibii un job, e plina tara de asistati social din taxele mele care asteapta sa dea lovitura. :wink:
Zic si eu asa doar, uneori e bine sa ne vedem si lungul nasului, cam prea multi "de ce" si curiozitati fata de chestiuni care nu ne privesc sau nu au nicio legatura cu noi.

_________________
Q & A: 0767.698.431
Signature:
Eu pun degetul mare. :uhuh:


Top
   
 
PostPosted: 13 Apr 2016, 23:48 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
:lol: hai ca asta e buna...pentru cultura ta generala, un timp l-am petrecut la consolidarea spitalului witting iar cladirea sabyc de pe mihalache este renovata cu mine ca sef de santier.
Nu stiu care cauta job-uri ca dupa cum vezi eu cam las ceva in urma mea si nu samsarlacuri. :lol:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 
PostPosted: 14 Apr 2016, 02:11 
Offline
User avatar

Joined: 10 Jan 2015, 14:05
Posts: 402
Car: 159
Crang cu C mare, de la "batut in Cap". Asa se numeste parcul. Parcul Crang (substantiv propriu). Lasa dumele astea de santier, ca vad ca te-ai obisnuit sa interactionezi cu muncitori necalificati. Nu exista niciun cartier Crang, se numeste Micro XIV. Ma mir ca nu stiai, lasai impresia ca le stii chiar pe toate.

Cu riscul de a ma repeta topicul asta trebuie inchis. Sunt de acord ca Lucian a gresit atunci cand a facut remarcile alea despre oamenii aia. Din punctul asta de vedere si-a recunoscut si el vina si si-a cerut scuze. Deci in afara de a ne caca pe noi, nu mai facem nimic in topicul asta

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Top
   
 
PostPosted: 14 Apr 2016, 02:15 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Ar trebui inchis, dar daca ramane deschis ne mai facem o parere despre unul, despre altul. Si nu sariti ca nu ma refer la nimeni in mod special! :wave:

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
 
PostPosted: 14 Apr 2016, 02:39 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
valerica, devine hilara intreaga discutie, raspunzi la ce crezi tu ca am intrebat, sau probabil la ce ti-ai fi dorit tu sa fi intrebat, ignori complet orice intreb de fapt, dar esti singurul atent la discutie :lol: Are dreptate Mugur, nu pot concura nici cu timpul tau liber, nici cu mintea-ti odihnita...

madkat, nu-i deloc elegant ultimul tau post... probabil te-ai aprins de la ultimul post al lui mugurel, dar in esenta, macar el are dreptate: nu poti fi credibil emitand astfel de verdicte dupa ce, de buna voie si nesilit de nici o imprejurare, din toate masinile din lumea asta, ai ales sa conduci o Bora TDI :)

Revenind la platforma 147/156/GT, nu cred ca e nici un secret pentru nimeni ca articulatia e firava si ca exista ceva probleme specifice, atat la diesel cat si la benzina.. asta nici nu o scoate din zona premium, nici nu ar trebui sa o transforme intr-un chilipir. Ca tie ti-a ajuns experienta cu platforma asta sau cu marca in general pot sa inteleg, dar nu ridica parerile tale la rang de adevar universal valabil. Nu in ultimul rand, pretul il stabileste de obieci piata, e o regula destul de simpla bazata pe cerere si oferta. Tine deci cont de alternativele din piata, de faptul ca masina este inmatriculata RO cu taxa platita, de faptul ca all-in-all a fost o masina intretinuta (ok, poate nu impecabila) coroborat cu ultimele investitii facute de Valentin in trenul de rulare, si judeca pretul din perspectiva asta, nu din perspectiva preconceptiilor tale vizavi de platforma sau motorizare!

:wave:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
PostPosted: 14 Apr 2016, 08:10 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Threadul asta e funny, ar trebui redenumit "Topic in care poti scrie atunci cand nu ai nimic de zis 2.0", dar pana atunci cred ca solutia cea mai buna, cum s-a zis inaintea mea e sa-l inchidem.

Cine are de impartit pareri o poate face si in privat.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 83 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]