It is currently 27 Apr 2024, 19:24

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4141 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5166 Next
Author Message
 Post subject: Cine m-a 'nervat azi!
PostPosted: 05 Aug 2005, 11:53 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Am deschis acest topic pentru a-mi varsa naduful.

Pe mine m-a enervat un sofer de RATB, nu e o noutate, dar eram pe o strada cu un singur sens de mers, ala a oprit in statie direct in mijlocul soselei, a incurcat circulatia. Colac peste pupaza, a coborat din autobuz si s-a asezat la coada sa isi ia covrigi :shock: Si era o coada...
I-am zis ce greeeeu i-a fost sa bage autobuzul in statie, nu sa il plezneasca in mijlocul soselei sau sa-si ia covrigi din alta parte... Si mi-a raspuns: "vrei si tu covrigi? Sunt buni!"
Nesimtirea e la ei acasa... :shithappens:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Dec 2005, 18:39 
Offline
User avatar

Joined: 14 Dec 2005, 17:16
Posts: 17
Location: Bucuresti
Uite,sa-mi vars si eu naduful.
Azi, la orele diminetii, ar fi trebuit sa ajung in zona Romana.
Cu frumusetea mea, la care tin ca la ochii din cap.

M-a ferit Dumnezeu! e o bijuterie de surpare,aparuta in carosabil, zona Scala. Cine a descopert-o primul cred ca a fost f happy....

Mai oameni buni, orasul asta cred ca e dintr-ul film cu dezastre! Pe Stafn cel Mare, in mijlocul drumului, acum 2 saptamini, era ditai gropanul sapat, fara semnalizare, fara nimik!

_________________
Alfa Romeo 156 (oct.2003) 1,6 120 CP


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18 Dec 2005, 03:08 
Offline

Joined: 29 Aug 2005, 17:50
Posts: 468
Location: Bucuresti
era o melodie mai demult cu refren-ul: this is the country of, of nobody...
am auzit la radio ca s-a spart o teava in dreptul cinema patria, iar cineva mi-a zis ca s-au surpat doua benzi din drum, pe magheru, acolo. te astepti la orice
cat despre gropi, nu mai zic nimic. pret de vreo cateva saptamani, un canal a stat fara capac, pe drumul spre serviciul meu

mai jos un post de-al meu de pe alt forum, pe care il pun as is:

"simt nevoia sa ma descarc aici, pentru ca m-am saturat. nu mai suport circulatia din bucuresti!!
in fiecare dimineata imi stric buna dispozitie in cei 30 de km pe care ii parcurg intr-o ora, nu prin centrul bucurestiului ci mai pe langa, ca sa nu se transforme intr-o ora juma'te.
1. il urasc pe cel care azi dimineata isi tara un carucior prin mijlocul strazii si cand l-am calxonat n-a gesticulat nimic si l-am claxonat a doua oara si s-a dat, insesizabil, mai pe margine si a trebuit sa-l ocolesc
2. urasc taximetristul care in intersectia urmatoare nu a semnalizat dreapta, ca sa stiu si eu sa pot face stanga pt. ca el nu merge inainte, si imediat dupa aia sa parcheze, tot fara sa semnalizeze (ce draq bai nene, le-a taiat Dumnezeu mainile sa nu mai poata semnaliza si conduc cu picioarele??)
3. il urasc pe cel cu Z4 care in intersectia urmatoare s-a bagat pe "banda a 4-a" si ne-a facut pe toti
4. il urasc pe cel care tot in intersectia 3. mai avea putin si intra in mine pentru ca deh, el tre sa faca stanga, nu conteaza ca eu merg inainte...
5. il urasc pe ala cu mertzanu care dupa intersectia 3. mergea in dreapta mea asa de aproape de ziceai ca banda lui e facuta dupa latimea unui tico
6. si m-am saturat sa mai urasc, pentru ca scriu romane (cele 5 puncte de mai sus sunt primele 5 minute)
Si uite-asa te trezesti ca injuri, o calci, nu lasi pe altii, te bagi aiurea, pentru ca te-ai enervat pe ala de dinainte si te razbuni pe altii (nu tot timpul, dar se poate intampla si asa)

Si sa nu-mi spuneti ca ne grabim dimineata, ca poti sa te grabesti cu bun simtz si sa ajungi mai repede la destinatie.
De ce in Germania cand s-a facut verde pleaca toti instantaneu, cu viteza maxima permisa in oras, cursiv, unul dupa altul, la aceeasi distanta, fara nici un claxon? Pentru ca ei nu se grabesc, probabil..."


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12 Apr 2006, 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
M-a enervat la culme azi un taximetrist care nu stie ce-i aia cedeaza trecerea. Io mergeam pe banda I si vine tolomacu si frane ioc, asa, cu tupeu si se baga in trafic, fara sa se uite ca io veneam din stanga lui :shock:
Noroc ca am super frane si ca nu era nimeni in spatele meu ca zob o faceam pe Vali!!! Ce a iesit din gura mea numai io stiu!!!
Pentru taximetristi am numai vorbe de bine!!!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12 Apr 2006, 15:31 
Offline

Joined: 29 Aug 2005, 17:50
Posts: 468
Location: Bucuresti
apropos de asta:

"Bucurestenii anonimi de Iulius Constantinescu

Ma duc pana la un amic. Desi sta aproape, iau si masina, s-o spal in drum. Urmariti-ma, va rog, urmatoarele minute. Aproape de spalatorie,intru pe o straduta neasfaltata. In mijlocul drumului, e parcata o masina mare si scumpa (cand am spus in mijlocul strazii, nu m-am referit la faptul ca nu era parcata aproape de trotuar - era literalmente in mijlocul drumului. Claxonez, dar proprietarul masinii nu catadicseste sa apara. In cele din urma, ma strecor incet prin stanga. Aproape trecusem, cand omul apare linistit, trece prin fata mea si da sa se suie in masina. Cum nu mai avea loc sa deschida portiera, incepe sa gesticuleze, extrem de iritat de faptul ca sunt un nesimtit si nu ma dau inapoi, sa plece el. Intrucat gesticula, il lovesc cu masina peste mana. Apuca sa-mi dea un pumn in geam, dupa care il vad in oglinda ca fuge dupa mine. N-am oprit, mi-a fost de ajuns ca l-am vazut ca alearga sa-si ceara scuze. La spalatorie, ii las baiatului un bacsis echivalent cu o treime din cat am platit la casierie pentru spalatul masinii.

Plec spre amic. La primul semafor, incepe sa ploua. Mizeria de pe plafon incepe sa se scurga incet pe parbriz.

Ajung la amic si parchez undeva in strada. N-apuc sa opresc motorul, ca in dreptul meu opreste o masina rosie.Tipul lasa geamul jos si-mi comunica faptul ca m-am pus pe locul lui. Desi e in strada si, prin urmare, nu poate fi vorba de nici o parcare, imi fac datoria si-l intreb: "Ati platit locul asta?". Tipul se uita la mine intr-o dunga si spune: "Dom'ne, te-am rugat frumos". Asta asa e, cand o sa-mi dea niste bocanci in gura o sa fie perfect indreptatit sa-mi reproseze: "De ce nu ti-ai luat, ma, masina? Nu te-am rugat frumos, ma, tu-ti pastele ma-tii?". Ma mut. Ajung la amic. N-am iesit din casa decat de 30 de minute si am vrut deja sa impusc un om, sa-i dau doua palme altuia si sa-l dau cu capul de bordura pe un al treilea. Ar trebui sa ma duc la un psiholog.

P.S. Ma intreb daca nu exista cumva organizatia "Bucurestenii Anonimi", ca m-as duce si eu. "Buna, sunt Julius si, de 5 ani, sunt bucurestean". "Buna, Julius", ar trebui sa-mi raspunda corul. Dupa care moderatorul, ca sa-mi mai ridice moralul, l-ar ruga pe Andrei sa-mi povesteasca experienta lui. "Buna, Julius. Eu sunt Andrei si, inainte, eram si eu bucurestean. Acum, de cand sunt berlinez, sunt mult mai calm."


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2006, 23:45 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Azi m-a enervat serviciul! :evil:
Am avut o zi criminala!! :cry: :cry:
Sunt rupt de oboseala si plin de nervi :(


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19 Apr 2006, 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 02 Apr 2006, 22:37
Posts: 141
Location: timisoara
1.doi clienti cu treaba facuta de jumate de luna si bineinteles ca nu au banii acum :evil: :evil: :evil:
2.faptul ca au sediul diametral opus in oras
3.un drum de 13km in 2 ore
4. una bucata dobitoc cu TIR care la un viaduct si-a dat seama ca nu incape= coada 100 masini
5.doi bieti cu tol verde praz fluorescent care dirijau circulatia sa degajeze TIR ul si care bineinteles ca o incurcau mai mult
6. doua strazi de "scurtatura"pe care se turna voios asfalt pe ploaie
7."n" taximetristi
8.una bucata copil personal care la fotbal la 1-0 pt adversari lufteaza cu poarta goala
nu exista iconite emotive pt toate acestea

_________________
alfa 33 1,5 TI,alfa 33 1,7 IE 8V,alfa 33 1,5 4x4,
alfa 156TS 2,0, alfa 156 sw M-jet 140 CP+
alfa 147 JTD 115 CP +


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 19 Apr 2006, 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
:haha:
Scuza-mi reactia mihai65, dar ai fost mortal la cele de mai sus :)

On topic: nea gheorghe 10 clase muncitor la Bogart care nu m-a lasat sa parchez in fata firmei pe motiv ca vine camionul cu materiale ca deh, se lucra la garajul blocului, insa mi-a facut semndiscret ca daca dau niste malai se rezolva, probabil nu mia vine camionul cu materiale :evil: Mori mah! :die:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 20 Apr 2006, 06:42 
Offline
User avatar

Joined: 02 Apr 2006, 22:37
Posts: 141
Location: timisoara
Scuze, :oops: cred ca am gresit un cuvint in ultimul mesaj din acest subiect ,oare de aici problemele de navigare pe forum :?:
PS am fost generos cu aprecierea pt ca avea 2 semne de gabarit de inaltime perfect vizibile si mai era si localnic :shock: :shock:

_________________
alfa 33 1,5 TI,alfa 33 1,7 IE 8V,alfa 33 1,5 4x4,
alfa 156TS 2,0, alfa 156 sw M-jet 140 CP+
alfa 147 JTD 115 CP +


Top
   
 Post subject: unde se afla romanica?!
PostPosted: 22 Apr 2006, 18:58 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Pentru un emigrant roman fapul ca trebuie sa le explice tuturor celor pe care ii cunoste faptul ca tara noastra nu insemna doar tigani,copii orfani si dracula e un motiv permanent de a te enerva.Dar nu e locul aici pentru argumente socio-politice.Ce m-a enervat foarte tare astazi a fost raspunsul pe care l-am primit de la alfisti.net in privinta costurilor de expediere a scutului de aluminiu:pentru irlanda fix 26,50 euro,iar pentru romanica...intre 70 si 80 de coco!!! :evil:
Nu am chef sa ma uit pe harta,dar cred ca distanta in km e mai mica pana in Romania.Si mai enervant e ca citind printre randuri am inteles ca si alfisti.net au ramas uimiti de diferenta de preturi,si se pare ca s-a ajuns la pretul asta datorita partii romane a livrarii. :(

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 22 Apr 2006, 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2005, 23:08
Posts: 568
Location: Berghem
marius Quote:
Pentru un emigrant roman fapul ca trebuie sa le explice tuturor celor pe care ii cunoste faptul ca tara noastra nu insemna doar tigani,copii orfani si dracula e un motiv permanent de a te enerva.
hihihi....
in primii ani , imi faceam inima rea, apoi...cand am vazut ca ignoranta intrece(la unii, sa fiu bine inteles...)orice limite, le raspund rece , in aceeasi maniera..
au si localnicii de pe aici pacatele lor.... :tempted:

_________________
Tu chiamale se vuoi, emozioni...
1971 e dintorni...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17 Jan 2008, 01:03 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2006, 12:36
Posts: 1265
Car: 156 1.9 mJTD
Location: Radauti (Bucovina) / Sibiu
Acu 30 min. cand am ajuns in parcare :shock: :
Un englez cu ditamai A8-ul..la ei totul se face pe invers se pare, pana si parcarile.


Attachments:
16012008421mica.JPG
16012008421mica.JPG [ 44.81 KiB | Viewed 17437 times ]

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 mJTD (Bella) Image
Renault Megane2 1.5 DCI (BUG) Image
Renault Clio 1.5 DCI (Barca) Image
Image
ALFA ROMEO dauneaza grav permisului!
Top
   
 Post subject:
PostPosted: 17 Jan 2008, 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
:roll2: :roll2:

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18 Jan 2008, 01:05 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
:haha:
Mare e gradina ta Doamne...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18 Jan 2008, 10:51 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Asta-i ala din cantecul cu masina parcata pe dos. :lol:

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18 Jan 2008, 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 18 Jun 2007, 16:44
Posts: 206
Location: BUCURESTI
Quote:
De ce in Germania cand s-a facut verde pleaca toti instantaneu, cu viteza maxima permisa in oras, cursiv, unul dupa altul, la aceeasi distanta, fara nici un claxon?
Probabil fiindca la ei nu predomina masinile de 1.5 tone cu 50-60 CP asemanatoare "bijuteriilor economice" de la noi din Bucuresti care de abia se misca.... :lol:

_________________
Adrian - 164 2.0TS & 155 2.0TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 18 Jan 2008, 20:22 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2096
Car: 156 GTA
Bucurestiul, in special mai pe seara asha..


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22 Jan 2008, 18:44 
Offline
User avatar

Joined: 01 Apr 2007, 20:53
Posts: 445
Location: oradea
astazi ma enervat unul la culme in leg cu niste bujii denso iridium,
iam spus ca am nevoie de 12 buc si ca el a scris ca are de vanzare la 140 ron buc neg la mai multe,
iam spus ca mar interesa da cred ca 14 ron/buc o vrut sa scrie,neestind eu de ce marca e vorba
la care imi scrie nu domle citeste bine................140buc
ma uit sa vad pe net pe google adica 12$/buc adica 30ron
bai da sunt unii la care chiar nu le e rusine de loc sa te fure pe fatza si cica e distribuitor de piese alfa si fiat,etc si ca are preturi bune
http://z-autoparts.blogspot.com/2007/12 ... power.html

scuzati-mi gramatica,dar dupa cum vedetzi si in alte postari pe care le-am facut nu prea pun accent pe ea,ca mie lene sa scriu :D cu cratime si etc.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 22 Jan 2008, 21:01 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Hehe..lenea e cucoana mare. Totusi te rugam sa acorzi o minima atentie gramaticii ca sa nu ne spargi ochiii pe viitor.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25 Jan 2008, 22:47 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2006, 08:22
Posts: 344
Car: 159 2.4
Location: Tomis
- deÅŸteptul (SuperNova, albastru "10 ierni si-o ploaie", 3 table cazute) pe care l-am intalnit azi dimineata, pe o ceata cu vizibilitate sub 50m fara lumini de pozitie / proiectoare de ceata aprinse.

- soferii (mare parte taximetristi) care-si imagineaza ca fac economie de combustibil nesemnalizand schimbarile de directie / benzi.

_________________
Fița - Alfa 159/2.4 JTDm, 200CP
GiPi - Fiat Grande Punto/1.4 StarJet, 95CP

"The man who does not take pride in his own performance performs nothing in which to take pride" - Thomas J. Watson (1874-1956) - Founder of IBM


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12 Apr 2008, 00:03 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2096
Car: 156 GTA
Dupa o super seara, pafara, cu alfa si prietenii, ma intorceam acasa din aviatziei pe shtefan cel mare.La primul pasaj, se lucreaza si cum masina e joasa a trebuit sa incetinesc destul sa ma urc pe denivelarile intalnite.
La stop, un clio galben, taxi, cu 4 ciori de rigoare, eu cu geamul deschis,(dialog)
cioara-"Ba nu shtii sa conduci in plm?!"
eu" :shock: "
cioara-pac, o flegma
am ramas fara reactzie, doar am reusit sa dau masina mai in fatza.
L-am blocat dar nu am reusit sa citesc numarul, tocmai cand trebuia sa apara in ochii mei a aparut un autobuz, si au fugit.
Acu stiu ca nu mai am ce sa fac, dar sunt plin de nervi, tre sa scriu sa ma descarc.
Nu vreau razbunare, stiu ca fiecare primeste ce merita pana la urma in viata.
Pacat ca mai tre sa se intample tampenii deastea.
:roll:
Chiar mi-am format un obicei sa ma uit in oglinzi, chiar nu cred sa ii fi stanjenit cu ceva pe distinshii domni


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 12 Apr 2008, 02:57 
Offline
User avatar

Joined: 25 Apr 2006, 13:38
Posts: 276
Location: BUCURESTI
Azi dimineata, niste ciori borate, care m-au intrebat dupa ce am parcat daca stau mult. Evident raspunsul a fost ca da si bineinteles ca a urmat si intrebarea: Nu dai si tu ceva de o cola? O flegma ce plm sa va dau bai jegurilor. Auziti tupeu: Pai de ce domne ce nu mai vii tu pe aici. Iti mai da pulea loc de parcare.........si am luat foc :lol: , am intrat in ei. Rezultat, fugeau ca potarnichile care incotro.

P.S. Maine ma duc iar cu "treaba" pe acolo. :twisted:

_________________
IL CUORE HA SEMPRE RAGGIONE. TRACTOR CUORE SPORTIVO.
Lancia Kappa Coupe 2.4, 20v
Nissan Patrol a.k.a Patrocle 2.8


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 13 Apr 2008, 16:12 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Atentie la chestia cu nervii in trafic! Un raspuns de orgoliu la provocari de tot felul poate avea costuri nebanuite, tip oase rupte, masina lovita, etc. Sigur, nu te poti lasa calcat in picioare, dar trebuie sa evaluezi cu atentie situatia.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 22:44 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Tigan cordit cu BMW seria 5 B70NLS si bata printre optiuni, multumesc pt pumnul primit in masina pt nesimtirea pe care am avut-o sa il atentionez ca se alfa pe contrasens si nu am cum sa il ocolesc pt ca ar insemna sa trec prin niste santuri si masina mea e joasa iar spoilerul e nou si proaspat vopsit. Apreciez din suflet faptul ca nu mi-a nimerit masina cand a coborat si a aruncat apoi cu bata..
Sa mai aud comentarii contradictorii cand zic ca BMWul e masina tuturor nenorocitilor si tiganilor..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 22:51 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
EXISTA 112 OAMENI BUNI :evil:
puneti mana si sunati imediat cand sunteti agresati in trafic,altfel niciodata nu va exista teama de repercusiuni.
poate ca suntem pe drumuri publice dar masinile sunt propietate privata,si distrugerea propietatii private se pedepseste si la noi in tara.

_________________
0751314197


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4141 posts ]  Go to page 1 2 3 4 5166 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]