It is currently 27 Apr 2024, 17:45

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 4141 posts ]  Go to page Previous 1162 163 164 165 166 Next
Author Message
PostPosted: 20 May 2022, 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
lucianm Quote:
La un salariu mai mic, sistemul te ajuta cumva, la salarii peste media pe economie, tu ajuti sistemul, daca ma intelegi...
Care salariu?
Toate statisticile din Romania sunt in pom cu privire la venituri, noi nu avem ce raporta.
Ne plangem de preturi mari la mancare, la carburant, stam cu mana intinsa, dar noua nu ni se va mai acorda nici un fel de ajutor, pentru ca probabil, peste 50% din angajatii din Romania cheltuie de cel putin 2 ori mai mult decat cat castiga oficial (pentru ca e platit la negru, pentru ca face combinatii, pentru ca incaseaza chirii nedeclarate, etc, etc, etc).
E un paradox, ca nu avem educatie financiara, dar la mutat banii din buzunarul drept in ala stang nu ne intrece nimeni.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 20 May 2022, 14:17 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
@lucianm, tomi_alfa, valerica, antonelcodreanu

Domnilor, sunt 2 aspecte:
1. Forma de organizare
Toate tarile din lumea asta sunt organizate in acest sistem in care conducerea lor si toate serviciile oferite sunt finantate prin taxe si impozite. Oferiti voi un alt sistem mai bun, o alta forma de organizare mai performanta, dar care sa se plieze pe toti locuitorii tarii respective. Ca doar voi nu traiti intr-o bula, traiti intr-o societate, iar atunci forma de organizare umana si administrativa trebuie sa fie aplicabila tuturor claselor sociale. Pana cand voi veti veni cu o solutie mai buna, trebuie sa acceptati ideea de taxe si impozite (printre altele).


2. Serviciile oferite de catre stat
Nu cred ca a afirmat cineva ca sunt minunate, ca este lapte si miere. Dimpotriva, sunt probleme cam peste tot. Aici este, cred eu, problema voastra. Si a mea, bineinteles. Nu in ideea de taxe si impozite, ci in ceea ce primesti in Romania pentru ceea ce platesti la stat. Dar am mai spus-o: statul sunt oamenii pe care noi ii votam. Nu sunt picati din cer. Noi, romanii, i-am ales mereu pe aceeasi, asa ca ne plangem acum de situatia in care suntem? E vreo surpriza pentru cineva?
Iar noi, poporul, vi se pare ca suntem mai breji? Evident, individual vorbind, toti suntem impecabili. Avem o parere extraordinara despre noi insine. Dar asa, in general, uitandu-va in jurul vostru, va place ceea ce vedeti?


Top
   
PostPosted: 20 May 2022, 14:39 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
centurion Quote:
@lucianm, tomi_alfa, valerica, antonelcodreanu

Domnilor, sunt 2 aspecte:
1. Forma de organizare
Toate tarile din lumea asta sunt organizate in acest sistem in care conducerea lor si toate serviciile oferite sunt finantate prin taxe si impozite. Oferiti voi un alt sistem mai bun, o alta forma de organizare mai performanta, dar care sa se plieze pe toti locuitorii tarii respective. Ca doar voi nu traiti intr-o bula, traiti intr-o societate, iar atunci forma de organizare umana si administrativa trebuie sa fie aplicabila tuturor claselor sociale. Pana cand voi veti veni cu o solutie mai buna, trebuie sa acceptati ideea de taxe si impozite (printre altele).


2. Serviciile oferite de catre stat
Nu cred ca a afirmat cineva ca sunt minunate, ca este lapte si miere. Dimpotriva, sunt probleme cam peste tot. Aici este, cred eu, problema voastra. Si a mea, bineinteles. Nu in ideea de taxe si impozite, ci in ceea ce primesti in Romania pentru ceea ce platesti la stat. Dar am mai spus-o: statul sunt oamenii pe care noi ii votam. Nu sunt picati din cer. Noi, romanii, i-am ales mereu pe aceeasi, asa ca ne plangem acum de situatia in care suntem? E vreo surpriza pentru cineva?
Iar noi, poporul, vi se pare ca suntem mai breji? Evident, individual vorbind, toti suntem impecabili. Avem o parere extraordinara despre noi insine. Dar asa, in general, uitandu-va in jurul vostru, va place ceea ce vedeti?
Solutia mai buna este sa avem atitudine, si pentru ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii, cel mai simplu si accesibil e ca atunci cand avem probleme sa le expunem celor cu care avem contact direct, pentru ca sunt platiti din banii nostri, si sunt platiti bine. Si daca nu sunt in stare sa duca palmele, bobarnacele si suturile contribuabililor, nu au decat sa cedeze si sa plece.

Am ales si vom alege ce este mai bun dintre cei care platesc sa ocupe anumite pozitii, pentru ca sistemul asta corupt promoveaza doar astfel de oameni, cotizanti de bunuri nu de servicii.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 20 May 2022, 15:37 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
tudyniuz Quote:
centurion Quote:
Nu putem trai fara servicii de la stat, asta este ideea pe care vreau sa o expun. Faptul ca in Romania multe servicii de stat sunt deficitare nu inseamna ca e mai bine fara ele.
Ti-ai gasit cui sa explici. Te lupti cu

Image
Daca tot ai pus poza, uite ce avem noi aici? :D :lol:
https://www.zf.ro/companii/galatiul-dev ... n-20813896

Nu e de nervi, e de partea opusa, cu "m-a bucurat".


Top
   
PostPosted: 20 May 2022, 19:53 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Azi am fost la rutiera sa-l raportez pe idiotul ala care mi-a indoit numarul si azi cand m-am uitat mai bine la bara am constatat ca am si vopseaua fisurata!!! Ajung acolo la tamponari si ii spun politistului de patanie, la care el imi spune: "Cate carlige am luat si eu in numar. Il mai indrept, iar mi-l indoaie. Parchez undeva pe strada mai incolo cand vin la servici si am patit de nenumarate ori la fel cum ati patit dvs.. Va spun, ca asta daca e din Danemarca, pana vine raspunsul dureaza. Eu m-am resemnat. Va dau sa faceti hartie dar, daca nu aveti dovezi, nu puteti face mare lucru, fara o camera sau sa fi vazut cineva."
Aseara i-am lasat bilet la stergator cu "invata sa parchezi cand ai carlig si numarul de telefon ca sa rezolvam problema amiabil". Cand ajung la masina gasesc biletul scris de mine la stergatorul meu. Asta denota ca stie clar ce-a facut! Sper sa-si gaseasca nasul si sa pateasca de 10 ori mai rau decat mi-a facut mie. Am vazut ca parcheaza pe strada pe la mine. Abia astept o confruntare fata-n fata sa vad ce-i poate bostaul ala gol! :bash:

Concluzia: Si politistii de la rutiera s-au resemnat cu prostii astia! Incredibil!! DE CE?! :ohmy: :censored:

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 21 May 2022, 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
tomi_alfa Quote:
Azi am fost la rutiera sa-l raportez pe idiotul ala care mi-a indoit numarul si azi cand m-am uitat mai bine la bara am constatat ca am si vopseaua fisurata!!! Ajung acolo la tamponari si ii spun politistului de patanie, la care el imi spune: "Cate carlige am luat si eu in numar. Il mai indrept, iar mi-l indoaie. Parchez undeva pe strada mai incolo cand vin la servici si am patit de nenumarate ori la fel cum ati patit dvs.. Va spun, ca asta daca e din Danemarca, pana vine raspunsul dureaza. Eu m-am resemnat. Va dau sa faceti hartie dar, daca nu aveti dovezi, nu puteti face mare lucru, fara o camera sau sa fi vazut cineva."
Aseara i-am lasat bilet la stergator cu "invata sa parchezi cand ai carlig si numarul de telefon ca sa rezolvam problema amiabil". Cand ajung la masina gasesc biletul scris de mine la stergatorul meu. Asta denota ca stie clar ce-a facut! Sper sa-si gaseasca nasul si sa pateasca de 10 ori mai rau decat mi-a facut mie. Am vazut ca parcheaza pe strada pe la mine. Abia astept o confruntare fata-n fata sa vad ce-i poate bostaul ala gol! :bash:

Concluzia: Si politistii de la rutiera s-au resemnat cu prostii astia! Incredibil!! DE CE?! :ohmy: :censored:
Te-ai dus sa reclami ceva, nu te-ai dus sa stai la un sprit cu politistul. Discutia cu ce sa-i faca, ca si el are numarul indoit e din alta poveste. De cand cu amiabila, ei trateaza toate cazurile asa. Pai odata ce ajungi la politie e clar ca nu exista conceptul de amiabil. Iar daca tu te duci ca organul sa faca dreptate, iar el se arata a fi paralel, capeti frustrari si la un moment dat refulezi. De asta ajung sa se bata vecinii, sa se omoare fosti parteneri de viata, pentru ca se gaseste un din asta care nu intelege ca aplanarea conflictelor se face cu un mediator, si asta e rolul lui.

Pe de alta parte putea sa-ti spuna ca poate nu ti-a lovit numarul ala cu carligul, ci ca tu, incercand sa parchezi i-ai atins aluia numarul, si te cam inchidea nu? Dar putea sa cheme si cealalta parte, si altfel stateau lucrurile. Asa, tu o sa te intalnesti cu jegosul ala, care, prin faptul ca ti-a returnat biletelul e clar cat il duce mintea, si uite asa o sa va incaierati in strada, si atunci sa vezi cum o sa ajungeti la politie, si vor da din umeri, pentru ca nu au prevenit si nu au prevazut.
Apoi, eu sunt convins ca situatii din astea cu "carligari" sunt atat de frecvente incat acesti ofiteri de servicii ar putea declansa o modificare de lege, sau chiar sa fie data o lege noua, prin care sa nu mai existe carlige atata timp cat nu tractezi o remorca. Si asa si-ar mai justifica si ei munca, si ar avea o solutie aplicabila in astfe de cazuri.

Si timpul tau? Si banii tai?

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
PostPosted: 21 May 2022, 05:47 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Sincer sa fiu chiar as dori din toata inima sa existe lege care sa spuna ca daca masina sta sau circula si nu are nici o remorca agatata, carligul sa fie ascuns/demontat! Am sa aleg pana la urma sa nu-mi pun mintea cu prostul, dar il am la ochi si o sa-l loveasca karma. Imi pare rau ca nu mai am Golful, masina de lupta urbana, ca-i intorceam fapta, macar sa aiba si el acelasi sentiment. Avea ala la urme de cand l-am luat, de nu mai stiai care, de cand si de unde e. Cel putin bara din fata era zob.

De inchis nu putea sa ma inchida pentru ca masina mea statea de vreo 2 zile, era prafuita si plouase putin si arata nemiscata. De incaierat pe strada nici vorba. Nu e locul si nu e de facut ca cine stie in ce situatie mai ajungi. Astia ar trebui articulati inteligent, in primul rand cu legea. In viziunea mea, legea ar trebui sa-i arda mai tare pe cei care fac accidente cu pagube materiale, in sensul ca pe langa amenda si suspendare, trebuie sa-i plateasca pagubitului tot deranjul cu timpul, nervii si chiria cu tot cu combustibilul unei masini, daca e cazul, pe perioada cat stai cu masina proprie in service. S-ar gandi de 7 ori inainte, dar pana la lege.... Ii era greu tare sa recunoasca si sa fie de bun simt, ca platea asigurarea partea cu vopseaua si numarul si deranjul sa mi-l plateasca cash. Are mintea odihnita..
Iar cu timpul si banii, de aia mi-e sila de toti si toate...

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 21 May 2022, 11:35 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
fara lege pentru carlig :D :D eu nu il pot scoate....

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 23 May 2022, 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Apropo de parcări și loviturile inerente. Sa vezi cum cand e pe bani mulți și totusi ai parte de surprize. :D

Eu parchez astfel incat sa ma asigur ca pot sa deschid usa la maxim și nu lovesc. Este si o măsură de protecție, nu prea sunt șanse sa fiu lovit de altcineva cu usa. ....teoretic!

Toate bune și frumoase pana cand, vecinul meu de parcare a considerat ca, daca tot sunt băiat bun si ii las spațiu sa se desfășoare, sa plaseze un pic cu badaranism si sa isi depoziteze si el chestii pe locul meu. Mai mult, din maxima apreciere și bun simt, a șters si bara in vreo 3 locuri cu bicicleta.

Acuma, sa fiu ontopic, in prima faza a fost cu nervi, dar când am vrut sa ii fac bicicletă guler s-a transformat în zambete, radea cel de la paza de parca era revelionul....

Mi-a părut rau după, teoretic nu e frumos sa reactionez asa. Dar...aia e.
Attachment:
20220523_144046.jpg
20220523_144046.jpg [ 1.04 MiB | Viewed 1942 times ]
Attachment:
20220523_144107.jpg
20220523_144107.jpg [ 745.27 KiB | Viewed 1942 times ]

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 23 May 2022, 17:17 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Pune-i bicicleta pe masina, ca tot e a lui. :censored: Cum esti mai generos, mai atent etc. esti luat de fraier.

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 23 May 2022, 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Nu, masina nu e de vina pt prostia soferului.

Toată povestea a fost mai lunga și mai amuzanta.

Am constatat pățania.
Cum nu vroiam sa fiu acuzat ca îmi fac dreptate singur, am sunat la paza.
A venit paza, poze etc si bine merci, ei spun ca pleacă si anchetează, ma suna ei pe fix.

Numai ca eu, prost fiind de mic :D , am luat bicicleta si am rugat paza sa ma însoțească, eu vreau sa duc gunoiul gasit pe locul meu la locul de depozitare a gunoiului. Asiguranfu-ma ca sunt fimat si eventual trec prin raza vizuala a tuturor camerelor video disponibile din complex, sa nu existe suspiciunea ca am vrut sa imi însușesc cumva gunoiul.

Partea proasta q fost ca la un moment dat a apărut chiar dragul meu vecin si a întrerupt distracția. Potențial era acolo

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 23 May 2022, 20:55 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Da, adevărat. Nu e vinovată mașina. Dar mi se pare corect ca cel care păgubește să-și asume. Ai făcut-o, îți ceri scuze și te oferi să repari problema și gata. Așa e just, dar unora li se pare că ce e acolo o zgârietură, o îndoitură mică o ceva... E lipsă de respect pentru ceilalți! La fel cum am pățit și eu de atâtea ori. Pur și simplu nu pot ierta lipsa de respect.

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 26 May 2022, 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
goldfinger Quote:
Apropo de parcări și loviturile inerente. Sa vezi cum cand e pe bani mulți și totusi ai parte de surprize. :D

Eu parchez astfel incat sa ma asigur ca pot sa deschid usa la maxim și nu lovesc. Este si o măsură de protecție, nu prea sunt șanse sa fiu lovit de altcineva cu usa. ....teoretic!

Toate bune și frumoase pana cand, vecinul meu de parcare a considerat ca, daca tot sunt băiat bun si ii las spațiu sa se desfășoare, sa plaseze un pic cu badaranism si sa isi depoziteze si el chestii pe locul meu. Mai mult, din maxima apreciere și bun simt, a șters si bara in vreo 3 locuri cu bicicleta.

Acuma, sa fiu ontopic, in prima faza a fost cu nervi, dar când am vrut sa ii fac bicicletă guler s-a transformat în zambete, radea cel de la paza de parca era revelionul....

Mi-a părut rau după, teoretic nu e frumos sa reactionez asa. Dar...aia e.
Eu nu mai pot pur si simplu cu nesimtirea celor din jur, simt ca cedez cu nervii... Imi pare rau pentru ce patesti, te inteleg perfect. Acest rau este ca apa, se inflitreaza peste tot unde gaseste spatiu, in exemplul tau, valabil la propriu si figurat.

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 01 Jun 2022, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Legalizarea turnatoriei! Practic, update la securitatea comunista... :bash: :censored:
https://www.hotnews.ro/stiri-politic-25 ... -media.htm

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 08 Jun 2022, 12:09 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Cine poate sa te enerveze mai tare si mai tare decat infectul asta de stat, de politicieni. :death: :death: Din rau in mai rau. Te crucesti cand citesti ce le poate mintea aia bolnava! Mi s-au terminat si injuraturile! :censored:
https://www.profit.ro/taxe-si-consultan ... e-20726274

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 08 Jun 2022, 19:10 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3228
Car: Giulietta QV
Este o chestie legata de mersul economiei, s-au printat multi bani in pandemie , fara acoperire , iar acum trebuie sa-i scoata de pe piata . Te enervezi degeaba , asa functioneaza economia , ce a iesit pe teava nu mai poate sa iasa iar pe teava . Tine minte ca “omul sfinteste locul” si mergi inainte , ai grija de tine si ai tai .

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -


Top
   
PostPosted: 08 Jun 2022, 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Cum ma enervez degeaba? Pai ce, eu am dat drumul la virusi, eu am creat probleme in economie? Omul bun sfinteste locul, nu scursurile alea. Ce scrie acolo e de-a dreptul strigator la cer. Un Tepes, ne-ar trebui sa le vad moaca ranjind pe deal. Daca zici sa stam asa pe principiul "mergi inainte", e de fapt "cainii latra, ursul trece". Nu pot fi indiferent.

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 07 Jul 2022, 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
cum sa nu....
ieri mi-a expirat itp-ul si m-au programat azi.nu am mers mai devreme pentru ca,cu o zi in urma a trebuit sa schimb parbrizul fisurat.
in fine..merg la ora 15 la statia itp,in fata mea un fiat,murdar si cu anvelope de iarna opinca.ii face o verificare de ochii lumii si ii prelungeste itp-ul.
cum sa ii dai liber sa circule pe drumurile publice unei masini fara anvelope?cred ca mai bune gasea la orice vulcanizare la un pret mai mic decat a dat spaga...
si eu cu o ora inainte imi faceam probleme ca masina are ceva praf pe ea pentru ca cei de la parbrize mi-au spus sa nu o spal.pe mine m-au verificat la sange,exact cum fac cei de la rar.
nu mai spun ca nici bon nu mi-au dat...

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 07 Jul 2022, 20:33 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7045
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
:lol:

Si eu am fost azi cu renault-ul soției la ITP, ajung acolo... mă pune sa schimb un bec de poziție si un bec la suportul de număr...pe buna dreptate, erau arse... i-am întrebat dacă doresc sa bea o sticla de vin, au zis ca nu... am schimbat becurile si am revenit... au frecat rombul pe toate părțile... într-un final zice 'sa mai ieșiți cu ea din oraș... noxele au ieșit în parametrii superiori'... după mine aștepta un tip cu o mașină perforata de rugina... în zona aripilor, efectiv lipsea material (tabla)... probabil si acela a fost catalogat bun tehnic :)

Drumuri bune :wave:

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 08 Jul 2022, 10:21 
Offline

Joined: 15 Oct 2019, 10:03
Posts: 138
Car: Alfa GT
Location: Iasi
Pana nu inceteaza lumea sa mai ofere spaga, nu cred ca se va schimba ceva. Acum nici nu-mi dau seama daca nu cumva au inceput sa-ti ceara banii de ITP direct cu spaga inclusa.
Ex: in Bacau, un ITP ajunge 90-100 lei, si iti ofera chitanta (depinde si unde mergi). In Iasi, la doua ateliere diferite, am dat 200 lei fiecare si nu am primit nimic. Nu stiu daca masina a trecut sau nu pe bune. Ultima oara cand am fost, aveam si eu o pozitie arsa, dar nu m-a intors din drum.


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2022, 20:29 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2013, 19:09
Posts: 399
Car: Giulietta
Location: Brasov
Stupid people...
:bash:


Attachments:
Screenshot_20220923_202500.jpg
Screenshot_20220923_202500.jpg [ 662.12 KiB | Viewed 693 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 HP
Ex: Alfa Romeo 156 1.6 TS - Nera

“We are in the realm of sensations, passions, things
that have more to do with the heart than the head.”
Top
   
PostPosted: 23 Sep 2022, 23:48 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Chiar ma gandeam ca au ajuns prea multi cocalari sa aiba Alfe :(


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2022, 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2010, 21:47
Posts: 867
Car: Giulia Q4 280.
Location: PITESTI
mugurel Quote:
Chiar ma gandeam ca au ajuns prea multi cocalari sa aiba Alfe :(
Dacă e ieftine și fuge..... :lol:, îmi pare rău să spun asta, dar 8 din 10 Alfe sunt fărașuri plimbate din mână în mână!

_________________
**Alfa Romeo Giulia Q4 280cp
**Alfa Romeo Spider, Zoe 1.8 ts
**Alfa Romeo 156 TI, Busso engine :D
**Alfa Romeo 159SW, 1.8mpi
Ex:
Alfa Romeo 159SW,TBI TI
Alfa Romeo Gt Blackline
Alfa 156 sw,1.9jtd,115cp
Alfa Romeo Brera, 2.4jtdm, 210cp +
Alfa 159 SW, 2.4jtdm, 210cp
Alfa 156,1.9jtdm,150cp+
Alfa Giullieta 2.0jtdm
Alfa 159sw,1.9jtdm,150cp
Alfa Crosswagon,Q4
Alfa 147 selespeed,2.0TS,150cp
Alfa 156sw,1.9-115cp
Alfa 166,2.4jtd-136cp
Alfa 156,2.0ts-150cp
Alfa 147,1.6ts-120cp


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2022, 22:26 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 4304
Car: Alfa Romeo GT BL
Location: 47.1528378,27.588692
Unde naiba ne indreptam cu cretinii astia!?!?!? Era in direct!!! :censored: :censored: :death: :death:
Nu va uitati cu copii langa voi!!!
https://twitter.com/Arwenstar/status/15 ... YDSWcW-CHM
https://www.walesonline.co.uk/lifestyle ... t-25328787

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 27 Oct 2022, 00:14 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Azi Maserati a lansat chestia asta. Un grecale roz, Fuoriserie Barbie.

Eu am mai zis ca Fuoriserie nu au absolut nicio directie si nu isi cunosc publicul. Cred ca va inchipuiti care sunt reactiile celor de pe forumurile si grupurile de Maserati owners.


Attachments:
312905140_1260526884725844_1185178775663132218_n.jpg
312905140_1260526884725844_1185178775663132218_n.jpg [ 209.56 KiB | Viewed 301 times ]
312974753_692272135570707_5761156568108159479_n.jpg
312974753_692272135570707_5761156568108159479_n.jpg [ 295.39 KiB | Viewed 301 times ]
312592544_431463239061701_9044777201419601674_n.jpg
312592544_431463239061701_9044777201419601674_n.jpg [ 268.91 KiB | Viewed 301 times ]
312804725_720683699410884_1760922040370174948_n.jpg
312804725_720683699410884_1760922040370174948_n.jpg [ 266.27 KiB | Viewed 300 times ]
__312908915_192999719898162_4730958158055718612_n.jpg
__312908915_192999719898162_4730958158055718612_n.jpg [ 259.37 KiB | Viewed 300 times ]
Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 4141 posts ]  Go to page Previous 1162 163 164 165 166 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]