It is currently 27 Apr 2024, 17:54

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 12 Feb 2014, 00:53 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
82sas Quote:
Da, se pot viziona aici: http://www.vipboxeu.co/sports/rugby.html" onclick="window.open(this.href);return false;. De altfel se pot viziona mai multe sporturi. Dai click pe evenimentul din ziua aia, se deschide un stream live plin de reclame care vor trebui inchise (daca nu merg inchise trebuie asteptatcateva sec si se inchid automat) dupa care ruleaza transimisia live. Recomandari pt vizionare buna, net bun, rulare doar pagina in cauza. Daca se "inteapa" pagina, se da refresh si se ia de la capat cu inchiderea reclamelor, etc.
Nu stiu fratie ce link mi-ai dat si cum iti merge tie, insa mie mi-a futut calculatorul. Stau de juma de ora sa dezinstalez miile de mizerii care le-a instalat si tot nu le dau de cap.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 12 Feb 2014, 09:59 
Offline
User avatar

Joined: 07 May 2009, 19:02
Posts: 1224
Car: Alfa 147 1,6 16v
Location: Galati
yux_mm Quote:
82sas Quote:
Da, se pot viziona aici: http://www.vipboxeu.co/sports/rugby.html" onclick="window.open(this.href);return false;. De altfel se pot viziona mai multe sporturi. Dai click pe evenimentul din ziua aia, se deschide un stream live plin de reclame care vor trebui inchise (daca nu merg inchise trebuie asteptatcateva sec si se inchid automat) dupa care ruleaza transimisia live. Recomandari pt vizionare buna, net bun, rulare doar pagina in cauza. Daca se "inteapa" pagina, se da refresh si se ia de la capat cu inchiderea reclamelor, etc.
Nu stiu fratie ce link mi-ai dat si cum iti merge tie, insa mie mi-a futut calculatorul. Stau de juma de ora sa dezinstalez miile de mizerii care le-a instalat si tot nu le dau de cap.
Nu stiu ce ai apasat sau instalat dar nu era necesr sa faci nimic de genul asta. Alaturi iti atasez niste printscreen-ri cu pasii care ii fac eu ca sa vezi ca nu trebuie si nu se instaleaza nimic automat sau chestii de genul asta. eu zic ca e destul de simplu si dupa cum ai sa vezi nu am instalat absolut nimic si nici nu s-a instalat ceva automat. daca ai nelamuriri , da-mi nr tau de tel pe privat si te sun.


Attachments:
File comment: Deschizi prima data aceasta pagina. acolo sunt toate sporturile si dai click pe F1 de exemplu.
Untitled.png
Untitled.png [ 259.08 KiB | Viewed 2058 times ]
File comment: cand ai dat click se deschide pagina asta si mergi sa spunem pe data de 14.3 si selectezi sa vezi stream de la ora 2.01
1.png
1.png [ 259.22 KiB | Viewed 2058 times ]
File comment: ai apasat pe ora 2.01 si se deschide linkul catre stream efectiv. acum dai click pe link-ul "default" si se va deschide urmat. pagina.
2.png
2.png [ 231.77 KiB | Viewed 2058 times ]
File comment: Cand ai dat click pe link default (acum e doar asta, la momentul transmisiei apar mai multe posturi gen Sky, Bbc, cateva japoneze) se deschide aceasta pagina cu stream-ul in backgrund si "n" reclame ca asta. acum e doar una, de multe ori sunt mai multe.
3.png
3.png [ 216.12 KiB | Viewed 2058 times ]
File comment: dupa ce inchizi reclamele iti apare efectiv video-ul cu transmisia ( in cazul de fata nu merge deoarece nu e data transmisiei). trebuie sa tii cont ca la reclamele ce apar in front trebuie sa dai click pe un punctulet albastru aflat de oicei in stg reclamei si care in momentul manevrei de apasare se face mai mic( punctul) si coboara in coltul stg jos a paginii.
4.png
4.png [ 364.63 KiB | Viewed 2058 times ]

_________________
Alfa Spider '01
Alfa 159, 1.9jtdm,8v
Ex. Alfa 147, 1.6, 16v
Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 12 Feb 2014, 11:37 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Fiindca nu avem un topic despre polo, zic aici: le-am tras-o rusilor si la polo, al doilea si ultimul sport barbatesc de echipa la care contam.
Poate ca am un fix cu rusii, dar cine nu are? :mad2:

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 12 Feb 2014, 14:09 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
@82sas: o sa vad daca mai incerc o data. Mersi.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 22 Feb 2014, 23:10 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
O etapa remarcabila weekendul asta, as fi vrut Irlanda sau Franta castigatoare anul asta insa galezii si englezii au revenit puternic in carti si cred ca meciul lor direct de pe Twickenham va stabili campioana editiei asteia. Francezii mai au inca o infrangere in ei si aia cred ca va veni neasteptat la Edinburgh.
Frumos meciul Italiei, mare ghinion sa pierzi cu 15 secunde inainte de final din drop goal :(

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 24 Feb 2014, 10:55 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
dand Quote:
O etapa remarcabila weekendul asta, as fi vrut Irlanda sau Franta castigatoare anul asta insa galezii si englezii au revenit puternic in carti si cred ca meciul lor direct de pe Twickenham va stabili campioana editiei asteia. Francezii mai au inca o infrangere in ei si aia cred ca va veni neasteptat la Edinburgh.
Frumos meciul Italiei, mare ghinion sa pierzi cu 15 secunde inainte de final din drop goal :(
Merg pe Tara Galilor!

Si, btw, bravo Romania! Imping baietii astia ca niste tancuri! :P

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 24 Feb 2014, 12:20 
Offline
User avatar

Joined: 11 Apr 2008, 13:43
Posts: 368
Car: 159 2,4/Giulietta TB
Location: Timisoara/Trier DE
dand Quote:
O etapa remarcabila weekendul asta, as fi vrut Irlanda sau Franta castigatoare anul asta insa galezii si englezii au revenit puternic in carti si cred ca meciul lor direct de pe Twickenham va stabili campioana editiei asteia. Francezii mai au inca o infrangere in ei si aia cred ca va veni neasteptat la Edinburgh.
Frumos meciul Italiei, mare ghinion sa pierzi cu 15 secunde inainte de final din drop goal :(
Mi-a placut si mie Italia acum, pentru prima data campionatul asta. Dar imi pare rau de preferatii mei irlandezi.
Oricum, meciul a fost foarte frumos si scorul pe masura luptei.
Mai mult, declaratiile antrenorului si felicitarile de dupa imi confirma din nou, cel putin aparent, standardul oamenilor din acest sport.


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 18 Nov 2015, 14:24 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
R.I.P. Jonah Lomu!
Omul asta a fost un unicat, ceva gen Michael Jordan in baschet.
http://www.gsp.ro/gsp-special/tragedie/ ... 63609.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 Post subject: Re: Rugby
PostPosted: 09 Sep 2023, 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
A trecut ceva vreme si s-a dus si rugby-ul (ca si alte sporturi in Romania).
Asta e ultimul WorldCup la care participam, din pacate ptr noi rugby-ul e un sport f complex care necesita competenta si nu speranta. Cum la tot ce tine de tineret ne dau cehii si beglienii cu terenul in cap, nici viitor n-avem ptr 10-15 ani (cel putin). La Mondial participam de fapt ca au facut spaniolii prostii.
Azi vom lua peste 100 de la irlandezi si probabil ca Africa de Sud va bate recordul cu noi la Bordeaux (142-0 e pana acum Australia-Namibia).
Eu ma duc la Lille cu Tonga pe 8 octombrie, in ceea ce va fi probabil cantecul de lebada al acestui sport in Romania. Macar cu Tonga sa murim frumos (pe care ii bateam cand ma uitam pe primele mesaje din topicul asta:)

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 34 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]