It is currently 01 May 2024, 01:59

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 226 posts ]  Go to page Previous 15 6 7 8 9 10 Next

Ce parere aveti despre service-ul AutoItalia?
Excelenta! 5%  5%  [ 6 ]
Buna 29%  29%  [ 36 ]
Proasta 38%  38%  [ 48 ]
Execrabila! 28%  28%  [ 35 ]
Total votes: 125
Author Message
PostPosted: 20 Dec 2012, 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 02 Oct 2009, 15:47
Posts: 280
Location: Bucuresti
Este o mare diferenta intre bacsis-ul pe care il dai chelnerului in functie de serviciul prestat si alta este mita pe care o dai inainte de serviciul prestat. Treaba cu "atentia" mi se pare una din cele mai urate lucruri care inca mai exista la noi in tara. Cum ar fi datul de bani la doctor, ca altfel "nu se uita la tine". De asta cu mecanicul nici nu auzisem vreodata, sa-i dau bani in plus fata de cei pe care oricum mi-i cere. :lol:


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 15:56 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
yux_mm Quote:
De fapt eu suspectez ca de fapt de la turci a plecat. Mecanicul, doctorul, functionarul, etc, toti au salarii. Ba mai mult, unii chiar din impozitele platite de mine/noi. Deci de sa ii mai dau alti bani?
Cam cat ai tu cunostinta ca are salariu, sa zicem, un medic cu vechime de peste 20 ani ? Chiar as vrea sa imi raspunzi si apoi incheiem offtopicul.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 16:40 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6614
Location: Brasov... oarecum.
Nu stiu. Probabil mic din moment ce ma intrebi.
Insa daca pui problema asa, eu consider ca o pui gresit. Problema este de fapt in alta parte si acolo trebuie cautata. Asemenea si solutia.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 16:53 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Preda, banuiala e una, cunoasterea e alta. Deci tot nu mi-ai raspuns.
Si chiar sunt curios ce faci tu in privinta sursei problemei si a rezolvarii acesteia.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6614
Location: Brasov... oarecum.
Ti-am raspuns: am zis ca nu stiu (deci nu cunosc) care este salariul unui medic avand peste 20 de ani experienta/vechime.
Ce fac sa o rezolv? In teorie ar trebui sa merg la vot si sa-i votez pe unii care stiu si pot si vor sa rezolve problema. In practica merg la vot si din 2 rele il aleg pe cel mai mic. Asta poate insemna si ca cei pe care i-am ales sunt incapabili sa rezolve problema...sau nu vor sau nu pot.
Ce mai fac? Nu dau spaga de bunavoie la nimeni. Dau spaga doar atunci cand e limpede ca cel imputernicit sa rezolve treaba da dovada de rea credinta si nu va face lucrul pentru care este deja platit si cere/pretinde acea spaga, direct sau prin intermediul unor terti.
Ce mai fac? Sfatuiesc pe toata lumea sa nu dea la randul lor spaga si de asemenea sa nu primeasca. Apropo, eu nu iau spaga pentru serviciile pe care le fac. Si nici nu am luat vreodata.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 17:22 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Ok, deci nu stii, dar totusi pretinzi ca acele persoane sa presteze munca pe care si-au ales-o si pentru care s-au pregatit(mai mult sau mai putin) si sa fie platiti cu 2 lei in schimb, ba mai mult, sa fie si cu zambetul pe buze cand o fac si te servesc. Pai hai sa iti explic, NU SE POATE ! De ce ? Pentru ca nu poti sa fii medic, sa termini studiile de baza la aproape 30 ani, sa inveti incontinuu toata viata, sa dai examene de perfectionare intr-una, pentru ca dupa 20-30 ani sa te trezesti cu 2500-3000 lei salariu. Iar asta e doar un exemplu, la fel e si cazul profesorilor si multor altora, lista se poate lungi la nesfarsit, la fel ca si offtopicul acesta.

Ideea de baza e, un angajat prost platit/nemultumit nu prea are cum sa-ti presteze un serviciu de calitate.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 17:33 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6614
Location: Brasov... oarecum.
georgeg Quote:
Ideea de baza e, un angajat prost platit/nemultumit nu prea are cum sa-ti presteze un serviciu de calitate.
De acord cu tine.

Cat despre restul, multi ne incadram in acea categorie, chiar daca nu suntem profesori, doctori sau mai stiu eu ce. Si eu consider ca sunt subsalarizat pentru responsabilitatile muncii mele. Dar pentru asta nu pretind sau iau spaga. ( nu ca mi-ar da cineva :lol: , dar ca sa ne facem o idee).

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 18:01 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Va reamintesc ca pentru toate categoriile de salariati pomeniti mai sus exista varianta privata . Vrei sa mergi la medic , mecanic , etc ?
Mergi frate la cabinetul lui unde ii platesti consultatia , mergi la mecanic privat unde ii platesti manopera si asa mai departe ...
De ce trebuie sa merg undeva unde trebuie sa dau spaga ?

Asta merge mai putin in cazul chelnerilor desi am si aici un exemplu ... Langa libraria Adevarul de la Universitate e un loc unde au inghetata Ben&Jerry si sucuri mai ciudate pe care nu prea le gasesti in alte parti . Am ramas masca intr-o zi cand am plecat de la masa si am auzit ca striga cineva dupa mine ... era ala care ne-a servit si fugea suparat sa ne dea spaga inapoi ca el nu primeste asa ceva si ca e localul lui si nu se accepta spaga . Era aproape ofticat ca am indraznit sa las :shock:
Tipul face asta cu placere si mai e si simpatic , trebuie sa te vada un pic interesat si nu mai scapi de el pana nu iti povesteste de toate variantele de inghetata si bomboane pe care le are :)


Top
   
PostPosted: 20 Dec 2012, 18:34 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Nu cred ca salariul este problema ci mentalitatea.

In opinia mea, mecanicul nu are nicio scuza. Un angajat bun profesionist, indiferent de domeniul in care activeaza, isi va gasi cu usurinta un alt job, aici sau in afara tarii, daca-si doreste asta. Nu-i tine nimeni cu forta, au ales de buna voie sa lucreze pentru o companie, Autoitalia in cazul de fata, au fost de accord cu salariul propus, de ce nu-si fac treaba cum trebuie ? :disgust1:

PS. De doctor nu vorbim aici, simpla comparatie a celor doi (mecanic vs. doctor) este injusta si poate chiar injositoare pentru doctor. Pe de alta parte, unui medic care salveaza o viata i-ai da orice, de bunavoie, mai ales daca este vorba de cineva drag; unui mecanic care "salveaza" un motor ii dai salariul/onorariul stabilit... si cam atat.

:peace:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 24 Dec 2012, 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 27 Mar 2010, 22:24
Posts: 263
Car: Alfa Romeo 159,170cp
Location: Corbu,Constanta.
Si eu sunt mecanic si ce spuneti acolo voi ca nu e frumos sa dai spaga unui mecanic este total aberant,eu unul daca clientul imi da ceva nu refuz oricum lucrarea o fac la fel de calitativ indiferent daca imi da sau nu ceva.Cum spuneti cei de la autoitali sunt sub orice critica,nu de mult am avut un client cu o alfa 159 care era sarita de la punct,motor 1,9 jtd cu 16 valve,astia au schimbat galeria de admisie,egr-ul,senzor volanta,deci concluzia???????si l-au tinut si 2 sapt in service.Si am spus de spaga parerile sunt impartite,nu sunt omul care daca nu imi dai ceva nu iti fac treaba buna,asa cum se practica in alte servisuri.Multumesc de intelegere.

_________________
Alfa 159,2.0,170cp
Alfa 156 2.4 jtd 136cp + remap
Alfa 147 1.6 ts 120cp


Top
   
PostPosted: 25 Dec 2012, 01:41 
Offline

Joined: 27 Jun 2011, 21:37
Posts: 324
Car: --
Location: --
parerea mea despre service-ul Auto Italia am mai zis-o cu alta ocazie dar sa fie si pe topicul dedicat:
se mirau la cand am venit cu masina pentru revizie ca exista motorizarea asta: 2.0 motorina.
ba imi puneau si intrebari de am crezut ca ma luau la misto: sigur nu e pe benzina ? dar nu, ei vorbeau cat se poate de serios.
mi s-a cam umflat parul pe mine cand ii auzeam dar mi-am pastrat calmul, eram in garantie, obligat sa fac revizia, daca buseau ceva... eh, garantia.


Top
   
PostPosted: 31 Jan 2013, 01:05 
Offline
User avatar

Joined: 18 Jul 2011, 11:20
Posts: 138
Car: Punto 2B/Alfa 145 ts
Am dat si eu o tura pe la Auto Italia si... am plecat ingrozit. Am cerut detalii despre inlocuirea debitmetrului la 145-ul meu si stergerea erorii si mi s-a dat un raspuns... neasteptat: "Aaa... da... 145... cred ca stiu... ce mufa are? Ah, nu are OBD... Trebuie trase niste fire de la calculator, se da un plus - n-am retinut unde - si trebuie scurtcircuitat - nu stiu ce".

Ceva-mi spune ca nu mai calc p-acolo vreodata. De bagat masina-n service, nici vorba! Totusi, ma intreb ce se alegea de echipamentul electric al bietului 145 daca, in locul meu, nu era un mecanic auto, ci un necunoscator? Pana si prietena mea s-a prins ca, daca exista o mufa, trebuie sa existe si un cablu (interfata).


Top
   
PostPosted: 02 Apr 2013, 18:39 
Offline
User avatar

Joined: 05 May 2012, 21:44
Posts: 11
Car: alfa 147
Location: Iasi
Slabi slabi slabi slabi!!! ...
In Iași m-am interesat de amortizoare pe spate, cica 320 RON. Bucuros de ce afacere urmează sa fac ma duc-plătesc-iau ... și când sa montez vad ca sunt Made in Turkey. Un logo de alfa (cica) pe ele; sun sa ma iau de cineva și totuși ma las convins sa le montez ... acum!? ... mașina mi se înclina în curbe de zic ca ma scoate pe geam, ce sa mai, merg ca cu șareta. Un an doi dacă vedeți vreo Alfa 147 care merge ca o șareta prin Iași eu sunt ala. Nu mai calc la panaramele astea în viata mea!
Le cer un bec de poziție (H6W) ca nu găsesc nici în Carrefour și nici la benzinării. Răspunsul?! ... sa iau un bec normal și sa ii pilesc un pin. Ar trebui sa se numească Auto Romanica (sau Auto Turkey) nu Auto Italia.

_________________
The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am The Lord when I lay my vengeance upon thee.


Top
   
PostPosted: 02 Apr 2013, 18:45 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jun 2012, 17:51
Posts: 206
Car: 156 1.6 16v ts
Location: Bucuresti
ca tot venii vorba de autoitalia
eu zilele trecute am observat ca nu imi merge incalzirea la oglinda stanga. nimic grav am zis. vreo mufa iesita dupa o interventie la manierul din interior.
surpriza.... cei de la autoitalia nu mi-au pus oglinda cu incalzire chit ca eu m-am dus la ei cu oglinda veche in portbagaj.
pot sa-i laud pe partea de vopsitorie. este un vopsitor la autoitalia dupa bulevardul timisoara care chiar merita sa-i dai bani

_________________
156 1.6 16v ts....awesome


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2013, 13:20 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
In urma feedback-ului negativ transmis, AutoItalia a intreprins urmatoarele masuri: a venit cu o platforma si a luat masina, a re-verificat-o, a reparat :blink: (da, reparat - NU inlocuit) furtunasul prin care circula lichidul de parbriz (desi nu le cerusem sa faca asta), a montat capacul nou de la distributie, a lipit capacul bara spate, a adus masina inapoi.

Costuri : 0 (zero). capacul nou distributie + costurile de manopera au fost oferite cu titlul de cadou. :kiss:
de ce platforma? - a fost dorinta lor iar eu nu i-am refuzat dintr-un motiv simplu: economia de timp.
Attachment:
capac_.JPG
capac_.JPG [ 5.82 KiB | Viewed 3325 times ]
Attachment:
WG.jpg
WG.jpg [ 46.45 KiB | Viewed 3325 times ]
PS. Este un om acolo, al carui nume nu o sa-l fac public, care pune pasiune in ceea ce face si se vede. Respect!

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2013, 09:53 
Offline
User avatar

Joined: 05 May 2012, 21:44
Posts: 11
Car: alfa 147
Location: Iasi
Urăsc momentul asta, dar trebuie sa rectific ceea ce am scris mai sus :oops: . Dupa ce am luat legătura cu ei și le-am spus ce mi se întâmpla au fost foarte săritori sa îmi rezolve problema, chiar mi-au oferit posibilitatea sa duc amortizoarele înapoi și sa iau altele sport cu o diferența de plata, deși eu nici nu le montasem la ei și legal nu mai eram nici în termen sa le mai returnez. Oricum, mi s-au părut foarte interesați sa rezolve problema, chiar dacă aveau posibilitatea sa ma trateze și cu șutul în ruc.
Cat despre problema cu mersul aiurea pe strada, ar părea sa fie mai mult de la presiunea în roti, odată ce le-am umflat mai tare nu prea pare sa mai aibă probleme.

Acum, după povestea asta m-as mai duce la ei, dar as avea putina grija.

_________________
The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am The Lord when I lay my vengeance upon thee.


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2013, 11:16 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
@Cristian_Nita: Tu vorbesti serios, toate astea se intampla in Romania ? Acuma, asa cum spunea cineva mai devreme, toata lumea greseste, mai mult sau mai putin, mai devreme sau mai tarziu, important e cum reactioneaza cand le aduci la cunostinta problema si la capitolul asta jos palaria pentru Autoitalia Colentina, faptul ca ti-au trimis o platforma cantareste mai mult pentru mine decat faptul ca ti-au facut cadou capacul ala. Frumos !

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 05 Apr 2013, 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Sa stii ca si cu mine s-a purtat foarte frumos AI Colentina, de aia continui sa ma duc la ei. Nu-s perfecti, dar incearca macar sa fie serviabili.

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 09 May 2013, 21:12 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2011, 13:40
Posts: 214
Car: Giulietta 1.4 170HP
Location: Bucuresti
De curand am fost fortat de imprejurari sa merg la Autoitalia bd. Timisoara. (aveam mare nevoie de o reparatie rapida). Pot sa spun numai lucruri bune despre ei. Masina mea avea o problema la cutie *147 cu selespeed*, nu mai intra in viteza. Am incercat eu sa o rezolv singur in parcare, cu forumul deschis si cu un tester dar nu am reusit. :))

Asa ca am dat telefon la AI si am cerut o platforma. In mai putin de o ora au fost langa masina, sotia mea le-a predat masina care apoi a intrat in service. (fara ca eu sa ma duc la service, de apreciat). Masina a fost reparata: un releu de selespeed. O piesa de 100RON. M-a costat: masina ridicata cu platforma, releul si inlocuirea lui - 350RON. Am fost foarte multumit, pentru ca ma gandeam la ce este mai rau.
Experienta mea a fost mai mult decat OK, asa ca o sa le mai calc pragul.

_________________
--------------------------------------------
Alfa Romeo Giulietta 1.4 170HP TCT
Ex: Alfa Romeo 159 2.4 200HP+ Q-Tronic
Ex: Alfa Romeo 147 2.0 150HP Selespeed


Top
   
PostPosted: 16 May 2013, 10:06 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Se pare ca boala e la nivel mondial.

http://www.zf.ro/auto/un-barbat-si-a-di ... o-10879913" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 16 May 2013, 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 15 Mar 2009, 18:42
Posts: 522
Location: cluj
Se pare ca a ajuns foamea la ei si au inteles ca nu se poate remedia problema decat facandu-si treaba asa cum trebuie si nu jecmanind si tratand cu indiferenta clientii. Fata de acum 6-7 ani se poate observa faptul ca reprezentantele si-au schimbat (in bine) modul de comunicare si tarifele. Sa speram la si mai bine, si asta fara sa-i constranga "criza".


Top
   
PostPosted: 17 May 2013, 08:15 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6614
Location: Brasov... oarecum.
Adevarul este ca ultimele experiente cu AI Colentina, in cazul meu, au fost mult mai bune decat cele din trecut. Problema ramane in continuare, in opinia mea, pretul pieselor si atitudinea unora dintre angajati. Dar per total insa, e mai bine, zic eu.
Si infinit mai bine decat experientele cu AutoPerugia.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 17 May 2013, 08:21 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7046
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Aia de la perugia sunt cei mai magari... Imi cerusera 50 lei pt ca au ridicat capota in parcarea din curte, pret de 2min si nu atins nimic, doar s-au uitat .


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 17 May 2013, 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 01 Sep 2012, 22:14
Posts: 447
Car: Alfa 159
Am fost la Auto Perugia (Bd 1 Decembrie) cu fostul Fiatu Stilo sa reclam faptul ca atunci cand ascult muzica mai tare imi variaza noaptea luminile pe tot bordul in ritmul muzicii (atunci cand este bas), fenomen vizibil mai ales noaptea. Instalatia + HU stock, masina cu 26.000 KM.

Mi-au bagat-o in hala, mi-au tinut-o o ora si mi-au predat-o cu fisa tehnica in care aparea problema rezolvata (fara detalii privind operatiunile efectuate). Am achitat in jur de 100 RON si am plecat. Am constatat ca nu mai varia lumina, insa mi s-a parut ceva ciudat cu sunetul, dar n-am dat importanta, fericit ca au rezolvat.

Urmatoarea seara cand am iesit cu masina, am ascultat muzica mai tare si surpriza, nu mai avea bas DELOC. Am intrat in setari si basul era dat la minus 6 (setarea minima). L-am dat la +3 cum era inainte sa intru in service (o auditie normala, cu bas moderat) si facea la fel. M-am scarbit si nu m-am mai intors sa fac scandal...

_________________
NOW: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 120 CP + ; Mitsubishi Lancer Sedan - 2.0 DID - 10.2009 - 140 CP/330 NM
Ex: BMW 325 - 2004 - ///M pack - 192 CP
BMW 320 - 2000 - 150 CP
Fiat Stilo Coupe - 2002 - Sport pack - 1.8 16 V - 133 CP - giallo ginestro
BMW 316 - 1996 - ///M pack - 105 CP


Top
   
PostPosted: 17 May 2013, 12:19 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7046
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
cum ar spune tspark... 'ce tigani!'

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 226 posts ]  Go to page Previous 15 6 7 8 9 10 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]