It is currently 27 Apr 2024, 20:38

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 690 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 28 Next
Author Message
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 15:10 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jan 2021, 08:02
Posts: 109
Car: Giulietta
Location: Bucuresti / Tineretului
Din pacate toti iau in serios amenintarea lui Putin ca nu va ezita sa foloseasca nucleara asupra tarilor care se implica in confruntare.

_________________
Image


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 15:14 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
E multa strategie și multe de înțeles, spus. Poate când se vor termina lucrurile, speram cat mai curând și fără pierderi prea mari, sa discutam la rece. Sunt multe nuanțe....

Dar ca individual suntem "sitting ducks".

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 15:29 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 13:02
Posts: 667
Car: Alfa 156 1.8 ts
Location: Bucuresti
dand Quote:
Asta o sa-i arate lui Putin ca EU nu glumeste cu sanctiunile.
Cred ca singura speranta ca statul sovietic a lui Putin sa dispara vine din interior, poate oligarhii sa se razvrateasca ca nu mai pot face petrecereri pe iaht in St.Tropez ceva, altfel nici o speranta din partea Europei si US.
Păi, să poată să se întâmple asta, ar trebui să fie constrânși financiar, lucru care nu prea se întâmplă.

Pare că toți cei care trebuiau să reacționeze, UE/NATO, au fost surprinși că Putin a trecut granițele, ca și cum nu s-ar fi așteptat și abia acum se organizează.
Când una din tabere pune armele fizice pe masă, tu, ca forță de reacțiune ai măsurile deja pregătite, gata să apeși butoanele. Nu stai să cauți acum soluții sau sa aplici sancțiuni economice care vor avea ecou tardiv. Efectul lor trebuia sa fie imediat, să exprime fermitate, nu amatorism.

Constat că degeaba ne tânguim de incapabilii nostri, nici ai lor politicieni nu sunt departe.
E păcat de noi, ăștia care mai avem din ce lega două sinapse, că suntem conduși de unii fără!


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 16:34 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
Dementa este peste naivitate.

Zelenski nu si-a luat rolul de presedinte in serios, el pana acum s-a crezut tot ca la cabaret, a tot glumit, desi nimeni nu a ras la glumele lui, iar acum e cuprins de disperare.
El era cel in masura sa stie ce se intampla cu prorusii, ce fac astia, ca Putin a tot invocat printre altele represiunile Kiew-ului asupra lor. Daca le-a smuls unghiile inseamna ca nu le-a smuls pe toate, iar daca nu a facut-o, de ce nu a facut-o?

S-au dat arme civililor; dupa ce criterii? Poate au dat tocmai prorusilor. Arme au mai dat si pe vremea Maidanului, si nu le-au recuperat nici acum (ca tot apareau filmulete cu ucraineni suparati in trafic care scoteau Kalasnikovul din portbagaj).

Ce o fi in Ucraina, nimeni nu stie, ca sunt numai diversiuni, provocari, si fel de fel de scenarii si fake news.
Ca se bombardeaza se stie, ca sunt morti, si asta se stie, ca urma sa se intample asta, si asta se stia de cand Rusia a trimis armata la granite, si mai ales in Belarus.
Unde sunt strategii, unde sunt previzionistii? Unde sunt psihologii care fac interpretari pe miscarea ridurilor de pe fruntea lui Putin?

Din cate ziceau astia pe la stiri, Putin s-a intalnit zilele trecute si cu oligarhii, la cat de debil e, probabil ca nu le-a dat prea multe variante, sigur i-a chemat acasa, cu bani, cu blanuri, sa-si ancoreze iahturile la Odesa, si sa-si rupa cauciucurile de la RR prin asfaltul sovietic. Astia sunt singurii care ar mai putea sa-l confrunte, sau de ce nu, sa-l cumpere.

Putin nu va opri atacul asa curand. E in lumea lui, este mintit ca actiunile lui sunt cele mai bune, si este sustinut, iar UE si NATO nu vor interveni asa curand decat cand ucrainenii vor fi decimati, si DACA armata rusa nu se va opri in Ucraina.

Pun pariu ca Biden va sta ascuns pana cand armata rusa va pierde mai mult de jumatate din ce are acum ca efectiv, e ca la wrestling...
Aaaaa, si mai e si China, acolo, undeva, si Ungaria, aici, langa noi!

Nu sunt parinte, dar cica daca copilul face figuri, de oricare ar fi, trebuie sa iei masuri; Putin acum e un Goe, a aruncat bereta (adica a declansat razboiul), dar a primit alta (adica nu a intervenit nimeni), calatoria continua, si pentru el nu conteaza daca ramane dezbracat.

Inca se mai discuta despre sanctiuni??? SWIFT direct!


Filmuletul e vechi, deloc regizat, e din lumea lor, Zelenski sigur il stie, iar daca l-ar revedea acum, ar rade cu mare pofta, chiar daca ii suiera obuzele prin curte; nu aveti cum sa confundati mirele, ei, mirele e Putin, nu concepe nunta fara dar!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 17:19 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3157
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Sa speram ca nu trec si pe la noi, sper ca autoritatile noastre sa stea pe curu' lor si sa nu condamne nimic, sa nu il agite pe Putin si sa ne ocoleasca.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 17:35 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
valerica Quote:
Sa speram ca nu trec si pe la noi, sper ca autoritatile noastre sa stea pe curu' lor si sa nu condamne nimic, sa nu il agite pe Putin si sa ne ocoleasca.
Putin e deja cu pata pusa pe noi, nu avem cum sa scapam; poate ca daca mai era Basescu faceau o seara scaldata in vodka, si scapam, dar cu scortosul asta probabil in Martie vom primi ordin sa lichidam Deveselu si Kogalniceanu.
Ma mir cum de Sosoaca & Co. nu s-au legat deja de gardul Ambasadei Rusiei...

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 25 Feb 2022, 18:14 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Подожди, не стреляй! Хочешь водки?


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 27 Feb 2022, 11:28 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 449
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
antonelcodreanu Quote:
sunt curios cum il va judeca istoria pe zelenski, acum fiind cu arma in mana pe strazi beneficiaza de o mare bila alba, dar daca e sa fie judecat pt faptele din trecut, jumatate din vina razboiului e a lui.
marile tari gen sua cred ca vad situatia ceva de genu: fratele se bate cu fratele, dezbina si cucereste. dupa acest razboi, rusia va fi mai subrezita. nu prea cred ca i intereseaza soarta acestor tari. important (sau vreau sa cred eu ca e important) ramane doar soarta tarilor nato.
legat de scanctiunile impotriva rusiei, eu cred ca au venit chiar foarte repede. totusi, nu e ceva ce tine de decizia doar lui biden de exemplu... si practic sunt cele mai mari sanctiuni impuse unei tari de pana acum.
partea nasoala, cred ca sanctiunile alea vor fi mai distructive pt ceilalti, si nu pt rusi. noi ramanem fara gaz si benzina. ca rusul poate are deja contract semnat cu asia sa vanda ce vindea pan acum la noi. eu refuz sa cred ca putin nu a luat in calcul si aceste sanctiuni si e atat de tampit.
in schimb situatia cred ca e destul de nasoala pt noi toti. putin vb aia, si a trait traiul, si a mancat malaiul. el vrea doar sa fie victorios, asa va ramane in cartile de istorie. acum vedeam ca ucraina doreste sa negocieze sfarsitul razboiului.... practic, desi pare absurd, putin a cam castigat. in cel mai fericit caz ucraina va deveni o noua transnistrie. unde va avea control absolut asupra tarii

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 27 Feb 2022, 13:51 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Follow the money! Preturile barilului de petrol si ale gazului au crescut de 5 ori, Rusia face acum mai multi bani decat a facut vreodata, mutarea a fost de geniu. China, India si Emiratele Arabe sunt alaturi de ea, sanctiunile astea sunt la misto, toata lumea are de castigat, mai putin UE. Rusii pot trai linistiti fara Coca-Cola, McDonald's, Zara sau VW, dar europenii or sa iasa in strada si or sa le ceara capetele politicienilor daca raman fara caldura si curent.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 27 Feb 2022, 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Valak Quote:
Rusia face acum mai multi bani decat a facut vreodata
Doar ca nu prea mai are cum sa-i primeasca :lol:
Mult mai interesant o sa fie maine dimineata cand or sa ia rusii cu asalt bancomatele...

Si da, europenii protesteaza masiv impotriva restrictiilor si scandeaza "Putin si poporul rus/Libertate ne-au adus".
https://www.dw.com/en/ukraine-protests- ... a-60933894

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 27 Feb 2022, 19:23 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
:)) Inseamna ca livrarile continua fiindca sunt ei baieti buni, probabil dau pe caiet. In niciun moment sanctiunile nu au luat in calcul vreun embargo asupra exporturilor Rusiei de petrol si gaze. Imi pare rau daca ati crezut altceva.

https://time.com/6151493/russia-oil-gas ... s-ukraine/

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 27 Feb 2022, 22:38 
Offline
User avatar

Joined: 08 Oct 2010, 20:59
Posts: 1087
Car: No Alfa :(
Location: Bucuresti
Daca aveti de pierdut 30min, uitati-va la video asta. Parca acum inteleg mai bine nevoia Rusiei sa blocheze drumul Ucrainei spre vest. Daca nu fac nimic....in 10 ani, Rusia o sa fie un fel de Africa.
https://www.youtube.com/watch?v=If61baWF4GE

_________________
din 06.2021 - 2018 Nissan Leaf Accenta 40kwh 150CP - Alba
din 11.2019 - 2016 Seat Leon ST 2.0tdi 150CP DSG - Negru
Ex: 05.2020 - 06.2021 - 2013 Alfa MiTo 1.3mJTD 85CP - Nero Etna
Ex: 09.2019 - 11.2019 - 2015 Renault Clio Estate 1.5 dCi 90CP - Alba
Ex: 03.2016 - 09.2019 - 2011 Alfa Romeo Giulietta 1.4MAir 170CP - Rosso Competizione
Ex: 10.2012 - 04.2016 - 2006 Alfa Romeo GT 1.9mJTD 150CP - Grigio Lipari
Ex: 11.2009 - 05.2013 - 2002 Fiat Stilo Coupe 1.8Mpi 133CP - Rosso Tiziano


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 10:01 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Godzzi Quote:
Parca acum inteleg mai bine nevoia Rusiei sa blocheze drumul Ucrainei spre vest.
Nu pot sa cred ce ai putut sa scrii. Nu exista nicio justificare pentru ceea ce face dementul ala!!!
Nici una! Familii si vieti sunt distruse din cauza unui dement, iar tu spui despre nevoia Rusiei? Prin ceea ce au facut se duc oricum la fund daca restrictiile impuse se vor mentine.
Si sper sa se termine mai repede nebunia asta, daca se poate printr-o rezolvare interna (prin generali, oligarhi etc.).

Si chiar daca ar fi incercat blocarea Ucrainei doar pe cale diplomatica, pana la urma fiecare tara este libera sa isi aleaga propriul drum, facand propriile alegeri.


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 11:29 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2096
Car: 156 GTA
Valak Quote:
Follow the money! Preturile barilului de petrol si ale gazului au crescut de 5 ori, Rusia face acum mai multi bani decat a facut vreodata, mutarea a fost de geniu.
Pare ca ai de facut ceva soul searching.

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
cred ca cititi prea ad-literam postarile, refuz sa cred ca cineva de pe forumul asta sustine actiunile lui Putin.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 13:15 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
dand Quote:
Mult mai interesant o sa fie maine dimineata cand or sa ia rusii cu asalt bancomatele...
Ooops...se pare ca nu e asa mare si tare Putin pana la urma.
https://www.bbc.com/news/business-60550992

Stai sa vezi cand or sa vina oligarhii dupa el ca nu le place vacanta la Soci...

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 14:47 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Oligarhii raspund in fata lui Putin, nu e ca pe la noi.


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 15:21 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Freajka Quote:
Oligarhii raspund in fata lui Putin, nu e ca pe la noi.
:goodpost: Si cu asta ai spus cam tot.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 15:44 
Offline
User avatar

Joined: 08 Oct 2010, 20:59
Posts: 1087
Car: No Alfa :(
Location: Bucuresti
centurion Quote:
Godzzi Quote:
Parca acum inteleg mai bine nevoia Rusiei sa blocheze drumul Ucrainei spre vest.
Nu pot sa cred ce ai putut sa scrii. Nu exista nicio justificare pentru ceea ce face dementul ala!!!
Nu am spus niciodata ca nevoia Rusiei de "supravieturire" justifica razboiul. Ei au o problema mare care devine din ce in ce mai mare....asa ca fac ce stiu ei mai bine, sa ameninte, sa distruga, sa omoare. Bineinteles ca Putin e un cretin si merita lasat in cazanul cu smoala fierbinte.

_________________
din 06.2021 - 2018 Nissan Leaf Accenta 40kwh 150CP - Alba
din 11.2019 - 2016 Seat Leon ST 2.0tdi 150CP DSG - Negru
Ex: 05.2020 - 06.2021 - 2013 Alfa MiTo 1.3mJTD 85CP - Nero Etna
Ex: 09.2019 - 11.2019 - 2015 Renault Clio Estate 1.5 dCi 90CP - Alba
Ex: 03.2016 - 09.2019 - 2011 Alfa Romeo Giulietta 1.4MAir 170CP - Rosso Competizione
Ex: 10.2012 - 04.2016 - 2006 Alfa Romeo GT 1.9mJTD 150CP - Grigio Lipari
Ex: 11.2009 - 05.2013 - 2002 Fiat Stilo Coupe 1.8Mpi 133CP - Rosso Tiziano


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 15:57 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
Freajka Quote:
Oligarhii raspund in fata lui Putin, nu e ca pe la noi.
O mana spala pe alta, si amandoua fata...

Rusia, pana in acest moment, si-a luat picioare, palme, bobarnace, sub toate formele, ceea ce e bine, e foarte bine; dar, ceva nu prea se leaga:
- nu prea am inteles cum de au subestimat ucrainenii; bun, au trimis de sperietoare: soldati nepregatiti, neinstruiti, neinformati, fara carburant, fara munitie, fara mijloace de orientare,
- dar, cum de nu s-au repliat imediat ce au vazut ca actiunile lor sunt esecuri?
- nu prea am inteles interventia cecenilor.

Astia si cu mainile pe piept se vor razbuna.

Oricum, sunt rupti de realitate, iar Putin e dezinformat, politicienii nu-i spun de iesirea rusilor in strada, conducatorii armatei nu ii spun de pierderi si de faptul ca nu au cucerit nimic, vor urma executii in Piata Rosie, ca de nu, va apasa butonul.

In alta ordine de idei, in urma acestor actiuni, sunt niste scapari, care s-ar putea sa aibe efecte neasumate:
- Ucraina este fosta membra URSS, are niste nostalgici ai acelor vremuri, trebuie sa mai curga multa apa pe Nipru, dupa doua guri de vodka astia devin imprevizibili, am intors noi armele, dar ei?,
- refugiatii nu sunt numai ucraineni, sunt si altii infiltrati pe acolo,
- printre cei care au fugit de razboi, unii au fugit si de altceva, sau fug pentru altceva,
- hai ca armele, echipamentele, aparatura, etc., le poti cere inapoi, dar si acolo sunt scapari, dar munitia e de necontrolat.

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 16:35 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Daca urmaresti presa occidentala toti astia din armata rusa sunt niste bufoni, le-au dat ucrainienii injoaseala pe unde i-au prins, le-au doborat avioanele, elicopterele, le-au capturat tancurile - unele ramase fara combustibil si abandonate - le-au scufundat distrugatoarele, submarinele...Par sa fie la un pas de a trece la contraatac, ce mai! Cand ii vezi pe rusii aia asa de prosti parca iti vine inima la loc si zici "Ma, ia stai asa, pai nu mai bine trec eu la serviciu si ma duc peste ei?". Pana si tiganii ucrainieni au prins curaj si au inceput sa le fure tancurile, telefoanele, sa le ia banii la alba-neagra...E stiut ca in orice razboi prima victima e adevarul, dar parca cineva prea isi bate joc.

In toata presa a aparut ca bravii graniceri de pe Insula Serpilor au murit pana la unul, ultimul lor mesaj fiind o injuratura cu tenta sexuala catre nava rusa de razboi din apropiere. Ei, de fapt, s-au predat - tot pana la unul - sunt bine si sanatosi si rusii au distribuit poze cu ei in autocare, ca sa le linisteasca familiile. Astia din presa au ramas setati pe pandemie, probabil de-aici exagerarile, dar totusi...

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2096
Car: 156 GTA
Romii ucrainieni au capturat un tanc in urma unei lupte.

Da prinde rasismu asta ieftin.

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Ooops, s-au dus si banii din Elvetia...

After some soul-searching, neutral Switzerland will adopt all EU sanctions against Russia.
There will be no exceptions: five oligarchs have already been banned from entering Switzerland, the bank accounts of all 336 people on the EU’s list, including Vladimir Putin and Sergei Lavrov, will be frozen with immediate effect.
Swiss banks are believed to hold billions of dollars in Russian funds.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 19:24 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 449
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
mai repede pare o lupta pentru resurse, o lupta intre ucraina, rusia si occident. occidentul in schimb furnizeaza tot ce are nevoie ucraina si nu se implica cu trupe.
zilele astea chiar am savurat tik tok ul. ca acolo a tot fost postat cu si despre razboi. acolo poti vedea si atitudinea rusului de rand fata de atacul ucrainei, care in marea majoritate sunt pro si nu contra. ba chiar mandrii si foarte involburati
inteleg ca media de stat in rusia este foarte restrictionata, dar sa fim seriosi. ma uit la mama care are 65 de ani, are facebook pe un telefon ieftin. toate prietenele si vecinele ei au fb si comunica acolo, si comenteaza sau distribuie fel si chip de stiri. deci in secolul 21 chiar nu cred ca informarea mai e un obstacol si rusii sunt tinuti in minciuna.... sa fim seriosi
legat de rusii capturati, tampit sa fii sa mai urli atunci moarte ucraina. o sa gasesti fel si chip de scuze ca esti acolo.
situatia financiara a rusiei sa vazut. sa sustii un razboi e necesar in primul rand de bani. d aia sunt tancuri fara benzina, sau draci sa i pieptene. armamentul din dotare este foarte vechi moral si fizic
legat de moralul trupelor ruse, pai pana si in ww2. 1 din 5 soldati rusi au fost omorati tot de ai lor. ba ca erau tradatori sau ca nu voiau sa inainteze la batalii..

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
 Post subject: Re: Romania - incotro?
PostPosted: 28 Feb 2022, 19:47 
Offline

Joined: 05 Aug 2020, 11:46
Posts: 947
Car: Giulia Veloce 280 Q4
Location: Bucuresti
Uite asa functioneaza manipularea ... poate vrei sa spui ca majoritatea rusilor care posteaza pe tik tok sustin invazia, ceea ce e usor diferit. Sa te informezi corect inseamna sa te uiti la toate sursele si sa-ti faci propria evaluare. No comment.

_________________
Alfa Romeo. Giulia. Veloce 280 Q4. Rosieeeeee
Stelvio Quadrifoglio Misano Blu MY2020 bestia


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 690 posts ]  Go to page Previous 124 25 26 27 28 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]