It is currently 12 May 2024, 17:26

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 185 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 8 Next
Author Message
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 04 Nov 2010, 23:14 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Mugurele, welcome to the Matrix. Take the blue pill ... :lol:

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 00:06 
Offline
User avatar

Joined: 17 Aug 2008, 14:05
Posts: 95
Car: AR 159 SPORTWAGON
Location: Baia Mare, Romania
Stiti care e problema noastra , a romanilor in general , persoanele de fata se exclud evident, NU STIM SA NE RESPECTAM UNUL PE ALTUL si mai grav nu stim sa ne respectam pe noi insine.... toata lumea e de vina numai noi suntem buni... ganditi-va numai ce ati facut azi ... de cate ori nu ati gandit " ba ce b*u e ala , sau ce blonda vopsita, sau da-te ba de pe banda asta nu vezi ca vin... " da cand ai oprit in fata la non stop pe banda unu cu avariile puse si te-a claxonat altul ai zis " ce ba n-ai loc" .... vedem numai ce fac altii rau sau gresit da noi nu recunoastem asta ...
A si legat de taxe si impozite .... eu unul sunt de acord sa ne platim taxele ... cel putin in Cluj avem drumuri bune , cu mici exceptii ( linia de tramvai) , drumurile spre marile orase din tara sunt bune ( cluj- suceava - iasi , cluj - sibiu, etc , etc ) au mai ramas putine pe dinafara ( satu-mare - oradea - arad ) dar in general se circula bine , spre deosebire de marile metropole italiene unde iti rupi masina si in centru ( milano , torino, roma ) si nimeni nu se plange acolo . Nu zic ca ne-ar strica ceva autostrazi sa ridicam un pic viteza de deplasare si siguranta in trafic dar atata vreme cat noi nu suntem constienti ca daca nu invat sa conduc si i-au carnetul pe bani ( ex Dosarul Arges) si reprezint un pericol pe drumul public si cei care aplica legea nu o fac cum trebuie ( ci cum le e lor mai usor - stau cu radaru sa ma prinda pe mine cu viteza da trece Badea Cartan cu sareta pe langa el pe drumueuropean ) nu o sa fie niciodata bine pentru nimeni ... pt ca odata si odata si cei care cred ca o duc bine ca sunt cum sunt ( mai smecheri decat restul) li se infunda , cateodata rau de tot adica de tot la 2 m etri sub pamant , si cei slabi raman tot slabi ...

Pe scurt ne complacem in situatia asta , dam vine in stanga si-n dreapta da nu luam atitudine .... eu zic ca ar trebuii sa fim mai buni unul cu altul , mai rabdatori si intelegatori , mai atenti , sa ne gandim si la cei din jur cand facem ceva .... ADICA SA AVEM BUN SIMT SI CIVILIZATIE asta ne lipseste cu desavarsire.....


PS Acum criticati-ma daca n-am avut dreptate ... cel ce nu a gresit cu ceva din ce am zis sa arunce primul cu piatra....

_________________
[/b]Alfa`s don`t breakdown. they stop to be admired
EX. AR 75 2.0
EX. AR 156 1.9 JTDm
EX. AR 159 1.9 JTD
EX. AR 156 CROSSWAGON


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 11:06 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7047
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
sunt de acord cu tine...nu stim sa ne respectam reciproc...
cea mai dura faza care am vazut-o saptamana asta, a fost ieri pe calea dorobanti aproape de perla, cand o duduie cu un cielo a oprit masina pe banda 1, a pus avariile si sa dus sa scoata bani de la bancomat...ok era traficul blocat si se mergea bara la bara, dar parca prea mare tupeul si nesimtirea...

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 15:48 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
corect @graffi80, bine ai venit pe "aratura", asa e, problema nostra suntem chiar noi, dar e mai placut sa aruncam vina in ograda oricui, tine de traditie. Cat despre taxe si eu sunt de acord, ba mai mult, taxa pe "lux", de care se tot vorbeste, ar trebui pusa in aplicare si sa fie simtita de unii, care au epatat din lumea asta.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
ok , sunteti niste domni ... sunt curios pana unde o sa ajungeti cu autocritica ... o sa va dati singuri na na la fundulet , poate cand veti gresi mai grav va si autoflagelati ca doar nu o sa va treaca prin cap sa fiti nemultumiti de ce se intampla ... e bine ca sunteti impacati ca trebuie sa dati din ce in ce mai multi bani fara sa astepati sa fie si folositi in scopul in care au fost ceruti .


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 17:49 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7047
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
ne ducem sa stam la colt 30 minute singuri :)))))

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 05 Nov 2010, 19:13 
Offline
User avatar

Joined: 17 Aug 2008, 14:05
Posts: 95
Car: AR 159 SPORTWAGON
Location: Baia Mare, Romania
Mugurel ... da-mi voie sa te intreb ceva : daca nimeni n-ar mai plati nimic ... statul de unde ar avea ... ? Nu am spus ca sunt de acord cu ce se intampla cu bani pe care ii dam ci doar ca nu trebuie sa incercam sa ne furisam de la dat... iar ce se intampla cu ei chiar nu avem puterea sa decidem doar o data la 4 ani si atunci realizam ca toti sunt o apa si un pamant.... imi pare rau ca nu m-am nascut in Japonia sau ca ei nu au castigat razboiul din '45 poate ne-ar fi implementat si noua un pic din mentalitatea lor... dar aici intram iar in alte polemici... bineasa rau cum e , bine ca avem o tara frumoasa si bogata ... hai sa furam cu totii ce p...i mei sa mai muncim... si uite asa discutia asta poate continua la nesfarsit ...


A mai avem o solutie ... sa-i impuscam si pe astia ca pe "raposatu" ... da ce facem dupa oare ... ?

_________________
[/b]Alfa`s don`t breakdown. they stop to be admired
EX. AR 75 2.0
EX. AR 156 1.9 JTDm
EX. AR 159 1.9 JTD
EX. AR 156 CROSSWAGON


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 09:06 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
pai asta incercam si noi sa zicem ... dau bani la stat , nu incerc sa prostesc pe nimeni , dar am si niste asteptari . atat ... asta era idee dar unii , unul mai exact , incearca sa ne convinga ca nu e corect sa asteptam ceva in schimbul banilor dati si mai ales sub niciun chip sa ne aratam nemultumirea .
hai ca oricum s-a stricat rau discutia asta si deja e plictisitoare . sa trecem la alte subiecte ca sigur mai sunt o gramada ....


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 10:11 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Ba da @mugurel, poti sa ai asteptari de la banii dati, dar tu nu ai la cine trebuie. Ti-am zis, problema ta nu sunt taxele in sine, cu faptul ca le platesti, iar prin orice mijloace cauti sa spui ca e vina statului pt mizeriile facute de oameni.
In alta ordine de idei, in vara am fost in Italia, intr-un targ, gen cele de la Romexpo, numai ca erau in aer liber, toti vanzatorii italieni dadeau bonuri pentru produsele cumparate. Unul mi-a dat bon pentru 0,60e :shock: , am ramas fff.surprins, ma gandeam daca e posibil asa ceva si daca vreodata, in tara, o sa primesc bon pentru o eugenie. Singurii care nu dadeau asa ceva, erau chinezii, marocanii si alte natii asemanatoare noua. In tara putini comercianti dau bon, iar unii te intreaba :"Doriti bon?", la unele benzinarii te intreaba daca vrei, iar daca faci "figura" si il ceri, il primesti cu o mare scarba. Asta e Romania, cam asa decurg lucrurile, eu inteleg ca vrei ceva(ceva...???) in schimbul banilor dati de tine, dar nu o sa vina nimeni sa iti puna covorul rosu de fiecare data cand iesi din bloc, nu se va schimba nimic pana ce oamenii de aici nu se vor schimba, pana nu o sa ne dispara dorinta de furat, de specula si prostit alti semeni de-ai nostri, nu o sa progresam, vor progresa doar jmecherii!

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 11:12 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
:lol: :lol: :lol: Ce natie ti-ai ales si tu sa lauzi bai Valerica. Incepe sa se vada si motivul pt care aberezi . Pai cum sa ne compari ma pe noi cu chinezii si sa pui italienii mai sus :blink:
In Italia se face lejer mai multa evaziune comparativ cu noi , la toate nivelurile, si iti spun asta pt ca am stat o vreme si am si lucrat in Italia. Acolo cartea de munca si facturile sunt rare in multe domenii. Stiu pe cineva la un magazin de calculatoare dintr-o zona centrala a unui oras important care vindea produse fara factura iar garantia era o bucata de hartie cu data si semnatura lui. :naughty: Daca cumparatorul se tiganea si ii zicea ca la 2 strazi acelasi produs se vinde cu 10% mai ieftin scadea el 11% ca sa-l vanda. Totul se bazeaza pe amicitie si mai putin pe contracte, si de multe ori o iei in brate daca nu-ti asiguri spatele. Iar chinezii, da semanam maxim cu ei :roll2: . Astia fac profituri imense la noi si nu numai. Daca am fi si noi ca chinezii alta ar fi economia.Ai dat-o rau in balarii prin comparatia asta.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 11:44 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
comparatia cu chinezii o inteleg doar pentru ca vine de la valerica .... probabil ala e idealul lui de popor , nu se plang niciodata de nimic , muncesc pe degeaba si nici prin gand nu le trece ca ar putea sa traiasca mai bine ... si sigur se invinovatesc singuri daca le moare un copil de foame . ca doar nu are statul cu ce sa ii ajute . ce atatea pretentii ?


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 11:51 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
da man, suntem ca chinezii' aia ce se ocupa cu ciordiles :wink: . Am dat un exemplu pe care l-am patit. Aici in tara, nu imi da nimeni bon pentru sticsuri.
spune tu, prin ce am aberat, ca suntem o tara in care specula e regina? in care hotia e maretia? unde frauda domneste peste mintile "cinstitilor"? unde şuţii de ieri o ard prin masini luxoase? Aici aberez? Poate in matricea ta din matrix, lucrurile sunt mai frumoase si toate mizeriile ce se intampla sunt din vina fanatismului tau impotriva lui basescu, sau matricea ta dictatoriala e dominata de oameni buni, onesti si cinstiti unde au o singura enigma, matricea condusa de Base ce va face viata grea, tie si oamenilor ce tind si spera la onestitate!
Cat despre Republica Populară Chineză, sunt multe de zis, daca spui ca ar trebui sa fim ca ei, mai bine te opresti aici, evident nu stii nimic despre ce se intampla acolo, stii si tu doar ca exporta si ca reproduc multe lucruri, nu stii nimic despre conditiile de munca de acolo, care sunt o oarecare forma de sclavie sau exploatarea omului la extrem.

cam asa e si cu italienii, comparatiile exista doar in capul tau, din cauza nomazilor ce i-au incoltit, au ajuns in astfel de situatii. Cum se face mai multa evaziune si ei sunt la ani lumina de noi? Ai si tu habar vreun pic de ce se petrece in tara asta? Sigur nu, @allex te-ai obisnuit in mizeriile din tara, esti obisnuit cu nelegile noastre si nu mai vezi nimic.
http://www.a1.ro/news/extern/romani-acu ... 32714.html" onclick="window.open(this.href);return false; asta e unul din cazuri, astia gem pe acolo, nu de prost Sarkozy face ce face! Italienii s-au schimbat odata cu invazia nomazilor, stii bine asta si probabil ti-au povestit si tie cum era pana sa fie "invadati".

nu ati inteles, tipic si ca de obicei, v-am spus doar ca, singurii ce nu mi-au dat bon au fost nomazii(chinezi, marocani si alte natii), nu m-am referit la o specie in parte, la nomazi, ca sa fie pe intelesul vostru. Din pacate nomazi ne vom numi si noi, asta daca nu suntem deja etichetati!

@allex, Eu nu am facut comparatii, doar ca tu, tot timpul intelegi ce vrei, cum vrei si iei doar parti din ce spun, niciodata nu judeci un text dupa ce spune, ci doar dupa ce iti convine. Cu tine, de obicei, discutiile sunt in zadar, niciodata nu vrei sa fii capabil sa intelegi unele afirmatii. Iei doar ce ai tu chef pentru a face totul sa mearga unde iti convine. Eu spun ca noi nu dam bon, tu intelegi ca eu fac comparatii intre natii. Ori nu stii sa citesti, ori nu vrei, ori nu poti. Cred ca nu poti, daca vroiai, aratai uneori.

@mugurel, sa stii ca e o idee sa nu mai pisham ochii tot timpul, ca e munca grea si prost platita, sa tragem de termen si de timp ca sa mearga banii si tot asa, o natie de lenesi si de plangaciosi, pe langa mai suntem si hoti!

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 21:57 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Mai baieti vad ca toti se chinuie aici sa dovedeasca cat de imaculati sunt.
Cu riscul ca sfintii respectivi sa moara de inima rea, eu declar ca nu sunt dispus sa platesc taxe si impozite. Si fac tot ce e posibil sa cumpar fara TVA si sa evit plata oricarei alte taxe. Nu vreau facturi nu vreau acte.
Asta este modelul pe care "statul" il da: furt pe fata la cel mai inalt nivel si nu am sa fiu eu modelul care sa indrepte lucrurile intr-o tara atat de corupta. Nu eu am parghiile de a indrepta situatia.
Pompatul de bani, asa orbeste, intr-un sac fara fund cum e bugetul de stat nu foloseste la nimic. Important e unde ajung banii din taxe si impozite, fie ei multi sau putini. Cata vreme banii sunt furati fara jena, virand bani in conturile statului nu fac decat sa alimentez coruptia si hotia.
Daca lucrurile se indreapta mai sus si nu o sa ma mai simt jecmanit de cate ori dau bani la buget, nu voi ezita sa imi platesc datoriile fata de stat. Dar cata vreme banii dati la stat ajung in buzunarele firmelor abonate la buget si nu se intorc la mine nu am motive sa contribui.
Asa ca scuzati-ma dar nu mai sunt copil, ca sa pun botul la vrajeala "sa punem fiecare umarul sa aducem tara pe linia de plutire".


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 22:21 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
in sfarsit un punct de vedere cinstit ...
sincer nu cred o iota din ce abereaza valerica ``bunul samaritean`` care da bani in stanga si in dreapta la stat si nu are nicio pretentie dar el isi face datoria pentru ca altfel ar insemna ca se vaicareste si pisha ochii . doar ii place sa fie ``altfel`` dar la modul penibil ... nu stiu sigur daca isi da seama de asta . cat de indoctrinat trebuie sa fii ca sa sustii ca daca iti fu.i o roata intr-un canal descoperit e din vina ta si nu pentru ca nu l-ai vazut ci pentru ca nu ai voie sa ai asteptari de la cei competenti cum ar fi administratia strazilor , primaria etc etc ? si sigur daca te gandesti putin o sa iti aduci aminte ca in trecut nu ai declarat o incasare sau poate mai rau nu ai folosit bilet la transportul in comun .... deci oricum ai lua-o esti un paria si nu meriti sa traiesti decat pentru ca poti cotiza la stat .

L.E . o sa lipsesc cateva zile deci voi pierde urmatoarele super-interesante posturi ... bye .


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 06 Nov 2010, 23:18 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Io in locul tau imi luam net pe mobil.....

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 10 Nov 2010, 07:14 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7047
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Aseara in jurul orei 21, pe Bd. Titulescu din capitala, am dat intr-o groapa sau canal descoperit de mi-am rupt un cauciuc...am si eu o intrebare pt cunoscatori, care este procedura de a face o plangere penala catre primaria capitalei sau cei de la drumuri si poduri, incepe sa mi se para nesimtire pe fata ca intr-o capitala europeana sa-ti rupi un cauciuc pe un bulevard destul de important si de circulat din punctul meu de vedere. Va multumesc! P.S. am sa atasez si poze cu dauna mai tarziu , acum tre sa ma duc sa ma usurez de 100euro ca sa-mi iau un cauciuc , sa-l echilibrez si sa-l montez pe masina si sper sa fie doar asta...se mai putea strica si altceva pe la trenul de rulare? exceptand bielete antiruliu, bielete de directe, capete de bara sau brate... numai bine si o zi frumoasa fara incidente

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 10 Nov 2010, 09:55 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6620
Location: Brasov... oarecum.
CristianMiu Quote:
...se mai putea strica si altceva pe la trenul de rulare? exceptand bielete antiruliu, bielete de directe, capete de bara sau brate... numai bine si o zi frumoasa fara incidente
amortizorul

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 10 Nov 2010, 13:28 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
CristianMiu Quote:
Aseara in jurul orei 21, pe Bd. Titulescu din capitala, am dat intr-o groapa sau canal descoperit de mi-am rupt un cauciuc...am si eu o intrebare pt cunoscatori, care este procedura de a face o plangere penala catre primaria capitalei sau cei de la drumuri si poduri, incepe sa mi se para nesimtire pe fata ca intr-o capitala europeana sa-ti rupi un cauciuc pe un bulevard destul de important si de circulat din punctul meu de vedere. Va multumesc! P.S. am sa atasez si poze cu dauna mai tarziu , acum tre sa ma duc sa ma usurez de 100euro ca sa-mi iau un cauciuc , sa-l echilibrez si sa-l montez pe masina si sper sa fie doar asta...se mai putea strica si altceva pe la trenul de rulare? exceptand bielete antiruliu, bielete de directe, capete de bara sau brate... numai bine si o zi frumoasa fara incidente

f...naspa. :blink:
da, platim impozite si tot tacamul. da cred ca e vina ta, ca nu te uiti pe unde mergi. groapa, fiind f veche, poate fi incadrata la "monument istoric". deci baietii nu aveau de ce sa o astupe. clar e vina ta, nsqck.
a, si zici de plangere ?! tine-ne la curent cu ce rezultate ai.

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 10 Nov 2010, 13:41 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7047
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
plangere...pt ce naiba sa fac plangere? sa le consum hartia si cerneala...ca , oricum nu ma baga nimeni in seama, mai ales ca nu am facut poze s.a.m.d. , mi-am schimbat dimineata cauciucul, 3 mil ma costat cu tot cu montat si echilibrat.

p.s. nu mai spun nimic de taxe si impozite ca acum sare valerica...ma abtin.

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 17:28 
Offline
User avatar

Joined: 19 Mar 2008, 11:33
Posts: 1755
Location: Brasov
http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/ ... gropi.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
da ma da` cine l-a pus sa ``intrerupa lantul `` cand nu a declarat o incasare sau nu si-a luat bilet de autobuz ... ? acu` tre sa ia gropi si sa se caiasca ... ce tampit , sa aiba pretentii la un drum bun pe care sa nu isi rupa masina .... rusine .


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 17:46 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Tinea foarte mult la masina lui superba si de aia l-a pocnit pe drumar ! :mrgreen:

Lasand caterinca la o parte, nu e deloc "Dulcea Romanie". E o tara trista cu oameni tristi, iar daca tristetea nu este un mod de viata pentru tine, n-ai decat sa fii un neadaptat, sau sa rabufnesti in acte de violenta precum omul din clipul de mai sus.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 17:48 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
si o 166 pe acolo, in cauza..

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
Jaggguar Quote:
rovinieta... cat ii rovinieta?

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
 Post subject: Re: "Dulce Romanie"
PostPosted: 15 Nov 2010, 18:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
si ca deobicei si-o fura nevinovatii .... m-as fi bucurat sa il vad pe Boc sau Berceanu incasand smetia aia ...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 185 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 8 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]