It is currently 23 May 2024, 22:53

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 690 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 528 Next
Author Message
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 07 Aug 2010, 16:58 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
Eu sunt mandru ca sunt roman; sunt mandru ca ma trag dintr-un popor dacic care a avut multe de spus la vremea lui. Sunt mandru ca am fost educat si crescut intr-un anumit spirit. Indiferent de unde o sa-mi putrezeasca oasele in lumea asta, Romania va fi pt mine nr.1 . Pt ca eu nu fac greseala monumentala de a-mi confunda patria cu o ceata de curve de la cotroceni.
daca esti un om educat si cu bun simt e numai si numai meritul tau si al familiei tale care ti-a dat o educatie buna . a, poate ca ai prins vremuri in care la scoala faceai scoala si nu te duceai doar ca sa mai faci rost de niste iarba , sa iti freci pe colega de banca in timp ce un coleg filmeaza sau sa ii dai capace dirigintei ... nu cred ca simplu fapt ca te-ai nascut in Romania te-a facut un om educat . e normal sa simti ca Roamania e nr.1 pentru ca e tara natala si aici ai crescut , ai milioane de amintiri , prieteni , poate si o parte din famile .
si nu fac greseala de a confunda patria cu gaozarii de la Cotroceni dar sincer simt ca in tara asta au mai ramas doar lichele , hoti , profitori sau tolomacii care tac si inghit . oamenii de valoare au plecat demult undeva unde le sunt recunoscute meritele . ca mai sunt si cativa oameni cu bun simt nu contest , dar sunt prea putini ca sa ma faca sa fiu mandru ca traiesc in mocirla asta . stiu , o sa sara unii ca de ce nu plec daca tot zic asa ... sincer as pleca dar am niste probleme care fac aproape imposibil acest lucru si nu prea am de ales . dar ma bucur pentru orice prieten care se hotaraste sa se care draq de aici .

si asta cu poporul dac e din acelasi film cu`` Steaua 86`` si ``Generatia de aur `` .... cat o sa mai traim din amintiri ?


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 07 Aug 2010, 19:48 
Offline
User avatar

Joined: 10 Aug 2006, 17:06
Posts: 714
Location: London
mugurel, vis a vis de problema dacilor, iti recomand sa citesti Napoleon Savescu - Noi nu suntem urmasii Romei (sau daca ai rabdare Nicolae Densusianu). Daca nu poti sa faci rost de carte ti-o pot trimite in format electronic, pe mail. E valabil pt orice doreste acest lucru.

Mai departe, sunt de parere ca cel putin noi cei care nu ne raportam viata la Guta si Becali, ar trebui sa gandim dincolo de aspectele subiective ale societatii romanesti, pentru ca societatea romaneasca nu se rezuma la lichelele de pe strada, curvele din politica si analfabetii din scoli. E adevarat, raul intotdeauna iese la suprafata, dar in acelasi timp poate fi ignorat. Cred ca in momentul in care societatea romaneasca, si aici ma refer la partea sanatoasa a societatii romanesti, va invata sa ridiculizeze, izoleze si devalorifice tot ce e daunator pentru acea tara, atunci cred ca va incepe sa se intrevada si mult asteptata raza de lumina.

_________________
Alfa Romeo 156 sw 1.9 jtd - 140 cp
"Sa iti iei Alfa Romeo este ca si cum ai avea prietena stripteuza: toata lumea considera ca e proasta dar toti te vor invidia"


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 21 Aug 2010, 10:43 
Offline
User avatar

Joined: 10 Aug 2006, 17:06
Posts: 714
Location: London
Tocmai am vazut (si mi-as fi dorit sa nu fi vazut) pe net stirea cu spitalul Giulesti.
5 bebelusi morti, arsi pe peste 70% din suprafata corpului. Alti bebelusi care se lupta sa traiasca. Nu stiu daca poate exista ceva mai tragic de atat. Ma simt de 10x mai revoltat decat ma simteam pana acum.

Si ca de obicei, masuri luate DUPA CE SE INTAMPLA TRAGEDIA. Asa, de ochii presei....

_________________
Alfa Romeo 156 sw 1.9 jtd - 140 cp
"Sa iti iei Alfa Romeo este ca si cum ai avea prietena stripteuza: toata lumea considera ca e proasta dar toti te vor invidia"


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 23 Aug 2010, 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 10 Nov 2006, 12:44
Posts: 1212
Car: '04 147 1,6 TI
Location: Villach
@Mr. D peste tot masurile de genul asta care se iau sunt mai mult sau mai putin in urma unor tragedii (exemplre sunt destule), partea proasta in ro e ca pe de o parte nimeni nu incearca sa invete de la altii care au trecut prin chestii din astea si au gasit solutii, iar pe de alta parte masurile care se iau nu sunt intotdeauna (de fapt mai niciodata) gandite pana la capat.

_________________
ex. Alfa 156 1.8 TS
ex. Alfa 147 1.9 JTD
ex. Alfa Spider 3.0 V6
Alfa 147 1.6 TI


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 02 Sep 2010, 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 27 Aug 2008, 13:34
Posts: 772
Car: alfa romeo spider
Location: Usa
...Si pe alt ton...peste ce-am dat azi..http://www.youtube.com/watch?v=vh8Wnnor ... re=related
cand eram mici, de-abia asteptam sa vina ora desenelor animate...si ma intreb, in Romania de azi...undeva la tara sau la cei care n-au cablu si internet...la ce se uita copiii?? :uhuh:

_________________
Actual Girls


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 08 Sep 2010, 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 10 Aug 2006, 17:06
Posts: 714
Location: London
mox_is Quote:
...Si pe alt ton...peste ce-am dat azi..http://www.youtube.com/watch?v=vh8Wnnor ... re=related
cand eram mici, de-abia asteptam sa vina ora desenelor animate...si ma intreb, in Romania de azi...undeva la tara sau la cei care n-au cablu si internet...la ce se uita copiii?? :uhuh:
Paradoxal dar poate e mai bine pt ei; poate se rezuma la jocurile copilariei.

In alta ordine de idei, am vb cu cineva azi care a avut tatal operat de curand in spital in Bucuresti; stiati ca pacientii sunt trimisi sa-si cumpere aproape TOT pentru perioada de spitalizare? Seringi, medicamente, plasturi, perfuzii, absolut tot. Ca sa nu mai zic ca pur si simplu am ramas oripilat de cat de tare a evoluat sistemul de spagi (de la schimbat lenjeria la operat) direct proportional cu nesimtirea crunta de care dau dovata cei care cica formeaza personalul medical. In felul asta o sa fim mancati de lupi ....

_________________
Alfa Romeo 156 sw 1.9 jtd - 140 cp
"Sa iti iei Alfa Romeo este ca si cum ai avea prietena stripteuza: toata lumea considera ca e proasta dar toti te vor invidia"


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 08 Sep 2010, 22:38 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1980
Location: Bucuresti
Buna dimineata.
Stii cum e sa te prezinti la spital simtindu-te foarte rau si printre altele sa te trimita pe tine sa duci mostra de urina la analiza si sa vii inapoi cu rezultatul? Femeia abia se tinea pe picioare si ei o trimiteau cu eprubeta la plimbare.
Am la povesti d-astea, de ti se ridica parul in cap direct.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 12 Sep 2010, 17:44 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6632
Location: Brasov... oarecum.
mai stiu si eu cateva din astea. de fapt cred ca toata lumea stie sau i s-a intamplat cate o poveste din asta.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 12 Sep 2010, 22:42 
Offline

Joined: 16 Sep 2009, 21:19
Posts: 254
: )))))) .... da...sa vezi cand esti trimis la urgenta la neuro ca este posibil sa crapi dracu din cauza la ceva din propriul cap, si sa ajungi acolo si sa stai la rand ca la dentist, si prin usa intredeschisa, sa vezi pe vita aia de doctorita cum sta la povesti cu o "urgenta" care tocmai punea pe masa ceva ciocolata si cafea, si apoi iar povesti si iar povesti.

_________________
~tzili~


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 12 Sep 2010, 23:43 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Mr.D Quote:
Ca sa nu mai zic ca pur si simplu am ramas oripilat de cat de tare a evoluat sistemul de spagi (de la schimbat lenjeria la operat) direct proportional cu nesimtirea crunta de care dau dovata cei care cica formeaza personalul medical. In felul asta o sa fim mancati de lupi ....
hai sa va spun o chestie - pentru ca lucrez in sistem de multa vreme: medicul ala caruia voi va simtiti obligati sa-i dati spaga face tot ce a invatat el in scoala, nimic mai mult, nimic mai putin, pentru ca nu s-a facut medic sa ia spagi, s-a facut pentru ca are un anumit profil psihologic si daca a trecut prin toti anii aia oribili de facultate/rezidentiat, inseamna ca ii si place sa ajute oameni.
NU ASTEPT RASPUNS LA CE AM ZIS. abtineti-va pentru binele vostru ca toti vorbiti din cur la faza asta si perpetuati chestia cu "spaga la doctor" ca pe un lucru necesar fara de care nu se uita la voi.


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 09:51 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1980
Location: Bucuresti
ok, dar inseamna ca foarte multi au fost niste studenti execrabili...

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 10:14 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6632
Location: Brasov... oarecum.
toshy Quote:
...NU ASTEPT RASPUNS LA CE AM ZIS. abtineti-va pentru binele vostru...
ma da pretentios mai esti. adica sa intelegem ca ce zici tu sunt leme, axiome,...fara necesitate de demostratii, adevaruri general valabile...crede si nu cerceta...saru'mana parinte, iti multumim ca ne-ai scos din bezna nestiintei.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
hai pe bune ... de cand ma stiu , in Romania doctor = om plin de bani . crede-ma ca asta are un cuvant greu de spus la alegerea meseriei si nu profilul psihologic . ii respect pe cei care aleg sa aleaga ceva gen geologie , conservator , chiar si inginerie si chiar teologie .... astea chiar le faci ca ai tragere spre asa ceva , nu ca stii sigur ca te umpli de bani . iar veterinarii au viata mult mai grea decat cei din medicina umana si nu traiesc din spagi nesimtite . ok , ca stii tu doctori care chiar fac cu suflet ceea ce fac e una , dar sa zici ca toti cei care s-au lovit de nesimtirea doctorilor `` vorbesc din cur `` e putin cam deplasat . banuiesc ca si vamesii sunt niste oameni deosebiti cu suflet mare , nu ?


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 11:34 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
asa e, sistemul e bun, suntem noi bolnavi si cei din sistem nu vor sa se uite la noi, cu toate ca au un anumit profil psihologic. Sa stii ca toti se schimba, nici politistii, procurorii si multi altii, nu s-au facut ce si-au dorit pentru spaga, asta sa nu mai vorbim de portarii de la camin, ei la fel, nu au mers sa stea la usa caminului pentru a lua spaga, nu, nici macar nu s-au gandit la asa ceva, dar daca cineva le-a dat, au vazut ca e bine, s-au facut ai dreacu' pentru a primi si cei ceva, ori o tarie, ori un banut. Tu poate esti in sistem, faza e ca multi dintre noi ne confruntam cu sistemul, de fiecare data sistemul castiga, fi linistit.
Nu stiu cat de pregatiti doctorii, asistente, etc., faza e ca fiecare scoala are si scursurile ei, in ziua de azi sunt multe, sunt si multe modalitati de a termina o facultate, problema e ca multi din cei care erau ai mai prosti, termina ce au inceput, probleme incep cand dai de ei in acest sistem, uneori nu poti alege persoanele de care ai nevoie, se intampla sa dai si de incompetenti si sunt la tot drumul si mai sunt si sustinuti sa fie acolo, din pacate! Banii nu se dau sub forma de spaga, ci intervin prin bunatatea lor, cum ai spus, sunt oameni buni carora le place sa ajute, uneori au greturi, pentru a transforma greturile in zambete trebuie sa dai niste atentii, pe vremuri se ducea lumea cu bomboane,flori,cafea si multe alte produse, azi, astea nu mai sunt de folos, nu mai tin de foame, doar banii pot stopa aceste greturi si imbuneaza pe cineva sa se poarte, sa zicem omeneste.
Asistente, marea majoritate aleg asta pentru atentii/spaga sau pentru posibilitatea de a pleca din tara. Am o prietena buna care a facut o scoala in acest sens, are o pila la postliceala Fundeni, a mers acolo pentru ca dupa ce termini aceasta scoala ai posibilitatea sa pleci in Italia, pe tot parcursul acestei scoli a lucrat in mall-uri, rar trecea pe la ore, de fapt trecea mai mult pe la examene ca orice student, a terminat scoala si acum e secretara la o firma. Oricand poate sa profeseze ca asistenta medicala, dar ea nu stie mare lucru si nici nu ii place, a facut-o doar pentru posibilitatea de a face bani, daca intr-un caz nefericit ar fi asistenta, nu crezi ca toti ar fi revoltati daca ar avea nevoie de ajutorul ei?
Poate ai si tu dreptate, dar fiecare dintre noi am mers prin spitale cu bunici, prieteni, apropiati si toti am dat piept cu sistemul, e greu sa crezi e ca loc de mai bine, cand ai trecut pe acolo, iti doresti sa nu mai ai momente nefericite, de aceea romanii cand au o problema se gandesc doar la leacuri babesti si tratamente naturiste, crezi ca daca spitalele ar fi primitoare si angajatii ar vedea in pacienti niste semeni, lumea tot ar fugi?

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 13:24 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Lasa ca or sa plece toti spagarii unde sunt apreciati cu tot cu facultatile lor de cacat si noi o sa dam banii de spaga pe lumanari.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 13 Sep 2010, 13:30 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
nicaieri nu sunt apreciati spagarii .... deci daca pleaca si nu renunta la obiceiul asta se vor intoarce rapid in tara si cu interdictie de a mai intra vreodata . dar ce e nou in asta , ca doar pe afara suntem deja perceputi ca hoti , violatori , corupti etc etc ????


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 14:59 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
mugurel Quote:
nicaieri nu sunt apreciati spagarii .... deci daca pleaca si nu renunta la obiceiul asta se vor intoarce rapid in tara si cu interdictie de a mai intra vreodata . dar ce e nou in asta , ca doar pe afara suntem deja perceputi ca hoti , violatori , corupti etc etc ????
Si tu asa crezi ca afara un doctor care castiga 40k oroi mai pune botu la kktu tau de spaga de 50 oroi?
Daca ar castiga si aici cat sa nu mai conteze spaga aia de o dai tu, ar scapa si spagarul din tine de cheltuiala. :dribble:


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 15:09 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
ma rog .... asta nu e atat de important pentru ca nu vorbim de ce face un doctor strain ci de unul roman . nici eu nu am un salariu ca al unuia de afara si cu toate astea nu cer spaga pentru ceea ce fac .
daca ar fi dupa mine mai degraba as da spaga unui gunoier pentru munca pe care o face decat unui doctor . iar doctorii in Romania au cate 4-5 colaborari cu spitale particulare , unii mai si predau asa ca sigur ajung la niste venituri lunare frumoase si tot hulpavi sunt .... deci da , consider ca si daca ar avea salariu de 40k/luna tot nu ar refuza o spaga .


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 15:27 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
parerea mea despre tine este ca tu esti un idiot si ca mai bine te duci sa te vada/opereze un gunoier cand o sa mai ai o problema data viitoare.
Quote:
iar doctorii in Romania au cate 4-5 colaborari cu spitale particulare , unii mai si predau asa ca sigur ajung la niste venituri lunare frumoase si tot hulpavi sunt .... deci da , consider ca si daca ar avea salariu de 40k/luna tot nu ar refuza o spaga.
daca as avea puterea si pedeapsa cu moartea ar mai fi acceptata in europa, eu cu pietre te-as omora pentru ce ai spus aici, si asa poate lumea o sa devina un loc mai bun si tara asta o sa faca un pas inainte.
daca cineva vrea sa se ia de mine pentru ce am spus aici, as vrea s-o faca dupa ce s-a documentat despre salariile medicilor, numarul lor si miile de spitale particulare si facultati care platesc gras colaborararile.
normal ca o sa sara cineva sa-mi taxeze limbajul si atitudinea "agresiva", dupa care totul o sa cada iar in mediocritatea si felul in care e complace toata lumea cand zice "pai da, asta e romania".

mugurel, pana una-alta, eu iti urez sanatate.


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 15:41 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
cand o sa evoluezi de la stadiul de maimuta si vei stii sa porti un dialog accept sa te bagi in seama cu mine ... pana atunci poti sa stai ca si pana acum in umbra . comunitatea alfistilor nu pierde nimic . poate doar se mai duce GUNOIUL de pe aici ...
si ce urari iti transmit iti poti imagina singur ... iar pentru cum te-ai exprimat sper ca se vor sesiza moderatorii . puteai sa imi zici ce vrei pe PM toate astea daca asa vroiai sa vorbim . aici am incercat sa pastrez un ton decent . te astept .


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
:roll2: welcome back toshy

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 17:01 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
mugurel Quote:
cand o sa evoluezi de la stadiul de maimuta si vei stii sa porti un dialog accept sa te bagi in seama cu mine ... pana atunci poti sa stai ca si pana acum in umbra . comunitatea alfistilor nu pierde nimic . poate doar se mai duce GUNOIUL de pe aici ...
si ce urari iti transmit iti poti imagina singur ... iar pentru cum te-ai exprimat sper ca se vor sesiza moderatorii . puteai sa imi zici ce vrei pe PM toate astea daca asa vroiai sa vorbim . aici am incercat sa pastrez un ton decent . te astept .
am inteles mugurel, sa ne ascundem dupa deget, sa pastram aparentele si sa ne inrosim ca niste fecioare cand cineva le zice lucrurilor pe romaneste (buna vorba aia cu "toti asculta manele cand se imbata"), dar se nu luam atitudine cand un habarnist vine si arunca cu ineptii si tampenii - poate intr-o forma frumoasa... pardon, stralucitor de mediocra - in stanga si in dreapta.

asa e, sa cenzuram tot si sa-i aducem la tacere pe toti cei care ne deranjaza cu aparentele, sa punem in continuare accent pe forma si sa de cacam pe fond, sa de dam cu parfum si sa ne luam toale de firma, dar sa n-avem periuta si pasta de dinti in casa.

bravo ma, ma faci mandru ca sunt conational cu tine si sa mor eu ca-ti dau dreptate acum cand le urezi spagarilor alora de medici nenorociti sa se duca invartindu-se...

si ca sa iti fie clar, dialogul pe care vreau eu sa-l port cu oamenii peste care dau in viata asta e bazat pe niste idei, nu pe aspectul lor. din cauza asta pot sa vorbesc si cu gunoierul si cu profesorii de la medicina fara sa-i fac sa se simta prost, atat timp cat au argumente si zic lucruri de bun simt si gandite. unele dintre cele mai inteligente persoane peste care am dat erau oameni pe care tu, pretiosule, nu ai fi dat doi bani, ba chiar aveau si lacune mari de cultura si gramatica (pentru ca din pacate unele flori cresc dupa ce dai cu balegar pe pamant).

vrei sa ai un dialog cu mine, vino si arata-mi dovezile chestiilor pe care le zici, nu te ascunde in spatele unui "report post" ca sa rezolvi o situatie in care te-ai bagat singur si vezi ca nu ai iesire cu argumente si dovezi.
in mod normal nu m-as fi aprins asa de tare, dar tu, prin votul pe care-l dai si prin atitudinea de zi cu zi, aprobi atitudinea unor politicieni temporar aflati la putere care isi bat joc de noi (toti). si in continuare cred ca schimbarea se face de jos in sus.


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 17:21 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7816
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Nu aveam nimic cu tine si cred daca ai ceva de zis poti sa o faci si cu bun simt nu doar cu jigniri ca doar nu trebuie sa iti cer tie voie sa imi exprim parerea chiar daca `` esti din sistem`` .... asta e parerea mea si gata . Poti sa ma combati dar pe un ton calm si eventual cu argumente . Altfel , cand mai ai rabufniri si chef de vorbe grele la adresa mea te rog sa imi dai PM . Chiar te rog .

zici tu ca aprob atitudinea celor aflati la putere ???? te rog , mai citeste posturile mele poate nu ai inteles bine ce am scris ....


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 17:36 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
de ce as vrea sa vorbesc prin PM-uri cu tine? spui niste lucruri intr-un spatiu public (atat cat de public/privat e forumul asta), asuma-ti-le, si daca esti sunt lucruri in care crezi nu renunta ducand discutia (din nou) spre o nenorocita de forma.
sau aici e iar caz de unul din romanismele mele preferate cu ascunsul gunoiului sub pres?
tu nu iti dai seama, dar lucrurile pe care tu le-ai spus (si pe care sunt sigur ca le faci, dupa tiparul ala cu ceva in rai si cu ceva in cur), ma afecteaza nu numai pe mine (intr-un mod pervers de indirect) dar te vor afecta si pe tine candva in viata asta.


Top
   
 Post subject: Re: ROMANIA - incotro?
PostPosted: 14 Sep 2010, 17:50 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
toshy Quote:
doctoru' ala la care te duci, chiar daca ii dai bani sau nu ii dai TOT LUCRURILE PE CARE LE-A INVATAT DE LA SCOALA LE FACE.
da, absolut corect, dar ce-i cu asta?
tie nu iti e clar ca "spaga" e tatuata in mintea noastra, iar banii nu se dau pentru a face doctorul o vraja sau sa te trateze mai bine, ci pentru a avea parte de atentie, de a nu mai sta la cozi, cu toate ca ai venit inainte, banii se dau pentru prioritate.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 690 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 528 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]