It is currently 29 Mar 2024, 16:20

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 196 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 8
Author Message
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Dec 2015, 13:23 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Eu il inteleg pe Valerica, in special indarjirea cu care isi apara drepturile in fata politiei.
Dar, in faza in care au ajuns lucrurile, nu prea mai merge altfel decat cum spune si yux, cu avocat. Politistul e evident ca a fost motivat de tipul respectiv si incearca sa il scoata basma curata, si in acelasi timp sa scoata si politia la fel. Pune presiune pentru niste rezolvari abracadabrante si daca cedezi esti mancat. Era bine daca te duceai a doua zi cu cineva apropiat, care sa zica ca a fost martor la eveniment. Acum e tarziu.
Avocatul, in prima faza, te poate insoti la politie si sfatui ce sa faci si semnezi. Apoi, daca lucrurile nu se indreapta si vrei sa dai in judecata pe respectivul sau politia romana, te poate asista in cazul unui proces. Dar costa ceva!

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Dec 2015, 13:29 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Niciodata nu intelegi :))
Pentru ca maine altul va pati acelasi lucru, din pagubit va fi vinovat, pentru ca merge si nu ne pasa.
Btw, am fost acum la birou la accidente si era o fatuca, i-am povestit a ras si i-am cerut rezolvarea facuta de politist. Se uita si imi spune ca celalalt nu s-a prezentat conform registrului. Dar eu stiu ca a fost acolo aseara si am vazut ca a dat declaratie.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Dec 2015, 15:57 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Am dus o declaratie catre conducerea politiei la udriste, in care am spus tot ce s-a intamplat. Am intrat in audienta la un superior si acesta l-a sunat pe superiorul agentului de la accidente usoare unde se va face o ancheta.
Probabil va dura, sunt constient ca foarte probabil nu voi avea castig de cauza, dar fac tot posibilul atat cat pot sa merg mai departe. Nu stiu daca instanta e solutia pentru ca acolo deja tine de parti, eu cer solutionarea de catre agent si sa primesc pv-ul lui.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Dec 2015, 16:58 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15194
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Bai, iti spun sincer ca te admir pentru perseverenta! Stiu, pare ca ai prea mult timp liber, dar numai asa vom fi tratati corect pe viitor!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Dec 2015, 19:42 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2927
Location: Bucuresti
Stiti unde se intalnesc 2 masini care merg in paralel? La politie!

Indiferent de declaratii, politistii fac interpretari, de asta au si 2-3 machete pe birou.
Ideea e ca teoretic, in astfel de cazuri masina lovita pe lateral, de la mijloc in spate sau lovita in spate este cea nevinovata iar cea vinovata trebuie sa prezinte lovituri pe lateral de la mijloc in fata sau in fata.

Ce i s-a intamplat lui Valerica e o cacealma...

Bine ca ai declarat accidentul in 24 de ore, si atat...

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 11 Dec 2015, 00:59 
Offline

Joined: 22 Aug 2011, 17:44
Posts: 315
Ai facut foarte bine ca ai sunat politia si ai declarat incidentul, altfel suna celalalt si spunea ca tu l-ai lovit pe el. Nu te lasa pana nu rezolvi situatia. Sfatul meu este sa mergi sa depui si plangere la sectia de care apartii, impotriva politistilor si individului care te-a lovit si a plecat. Ma bucur ca ai luat atitudine, datorita oamenilor ca tine se mai respecta cat de cat legile. Nesimtirea, tupeul, minciuna si durerea in pix fata de legi este in floare la noi in tara. Orice ti-ar zice altcineva, tu ai facut ce trebuia, ai actionat conform legilor si drepturilor tale. Chiar si pentru un bandou sau o bara zgariata in trafic, orice sofer civilizat trebuie sa isi asume raspunderea. Sunt genul de lucruri care tin de bun simt si nu de cat de bine stii sa minti sau cat de tare esti in kung-fu sau pile.


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 11 Dec 2015, 20:22 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
antonelcodreanu Quote:
Ideea e ca teoretic, in astfel de cazuri masina lovita pe lateral, de la mijloc in spate sau lovita in spate este cea nevinovata iar cea vinovata trebuie sa prezinte lovituri pe lateral de la mijloc in fata sau in fata.
Mai scurt...vinovat e cel care schimba banda sau cel care loveste din spate.
147alfaz Quote:
Ai facut foarte bine ca ai sunat politia si ai declarat incidentul, altfel suna celalalt si spunea ca tu l-ai lovit pe el. Nu te lasa pana nu rezolvi situatia. Sfatul meu este sa mergi sa depui si plangere la sectia de care apartii, impotriva politistilor si individului care te-a lovit si a plecat.
Hm, esti la fel ca mine, adica pe din afara si sunt convins ca nici tu nu ai avut probleme cum nici eu nu am avut asa ceva pana acum.
In cazul unui evenimenit fara victime sau alte masini implicate se face amiabila. Daca participantii nu se inteleg, accidentul se declara la Biroul de accidente usoare din sectorul in care s-a produs. La politie suni doar cand sunt victime. Plangerea se depune la Brigada de politie rutiera nu are legatura cu sectia de care apartii, cei de la rutiera fac ancheta interna.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 22 Dec 2015, 11:21 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Ieri am fost sunat de o doamna politist care a spus ca este sefa la biroul accidente usoare, implicit a agentului care a constatat accidentul meu. Cum ar fi fost normal nu s-a intamplat, adica printr-un ton prietenos sa ma cheme sa asculte ce am de zis in urma sesizarii. M-a sunat si a tipat la mine, a maturat cum a vrut si mi-a dat-o la ... mai pe romaneste, pana intr-un final cand i-am spus sa nu mai ridice tonul si sa nu tipe la mine ca eu nu tip. Din start mi-a spus ca sunt ocupat in preajma sarbatorilor si ca si ei sunt si sa o lasam de la anul, i-am spus ca nu sunt si pot merg oricand sa ii spun ce am de zis. M-a intrebat cum vreau sa se solutioneze daca celalalt nu recunoaste ca intr-un final sa imi spuna ca o sa il roage pe colegul sa reia dosarul meu. Aici mi-am cam iesit din fire si i-am spus ca nu mi se pare normal sa ma trimita tot la ala care m-a fraierit o data, poate nu citise atent ce am scris in sesizare. Intr-un final dintr-o discutie in care am fost certat a ajuns la concluzia ca ne putem vedea azi la 8. Zis si facut, azi la 8 eram acolo, povestit si lamurit eveniment, mi s-a dat dreptate, m-a mutat la alt agent de la accidente usoare sect. 3 si trebuie sa vin cu martorul care ma insotea la o declaratie a evenimetului pentru a o lua de la capat.
Mai exact, ma vor mai duce cu zaharelul vreo luna, doua si apoi imi vor spune tot ce a solutionat primul. Sincer, nu mai am incredere deloc, chiar zilele trecute am citit o duma buna, cica la bariera legii cateii trec pe sub ea, dulaii o sar si boii stau si asteapta, cam asa ma vad eu, asteptand.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 22 Dec 2015, 18:05 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
S-a cam rezolvat, am mers mai devreme putin la accidente usoare sa caut persoana care se ocupa acum si mi s-a spus ca o voi gasi la anul, e in concediu.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 23 Dec 2015, 12:48 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Mda, tipic pentru Romania, te plimba pina cand te saturi tu si renunti :(

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 21 Jan 2016, 16:12 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Revin cu incercarea mea de a insista sa imi caut si sa mi se faca oarecum dreptate...
Pe 11 am mers la accidente usoare sa iau legatura cu domnul politist care se ocupa acum. I-am spus ce s-a intamplat pana in acel moment, mi-a spus ca este o adresa facuta la sectia de politie de unde era acel echipaj de la siguranta care a fost de fata si asteapta raspunsul lor in scris si apoi noi cei implicati sa ne spunem punctul de vedere pentru ca totul se reia. In ziua urmatoare am mers cu pozele pe care le aveam de la incident si apoi sa vin cu martorul care ma insotea.
Aseara am mers am dat declaratie,eu cu martorul meu si mi-a spus ca a primit raspunsul la adresa. Dar din pacate raspunsul a venit cu numele echipajului si nu cu un punct de vedere scris, prin urmare s-a facut o noua adresa la obiect.
Nu stiu cum a aflat ca eu am ridicat tonul in acea seara la politist si ca am fost nervos, nu stiu cum a aflat cu cine am vorbit cand am intrat in audienta, nu am inteles de ce mie mi-a motivat ca nu imi poate da numarul de mobil personal iar cand l-am sunat pe fix m-a intrebat cum nu am numarul pentru ca celalalt il are.
M-a tras cumva la raspundere de ce am fost nervos in acea seara cu politistul, am explicat la obiect de ce, mi-a spus ca nu este normal si legal ca am recuzat un politist, adica pe cel care m-a neindreptatit si ca am facut o fapta grava. Am sustinut cat se poate la obiect si i-am explicat motivele pentru care am facut-o
In incheiere ne vom vedea intr-o zi frumoasa la locul incidentului pentru o confruntare pe sosea cu masinile in pozitie. Pentru mine e destul de clar ce urmeaza mai ales ca in prima zi, lunea trecuta, mi-a spus ca nu vrea sa o lungeasca si sa se incheie rapid. Pe langa asta a mai mentionat ca in cazul in care avariile sunt minore iar unul nu coopereaza va solutiona dosarul cum crede sau il va clasa ca inchis fara sa fie dat un punct final.
Aseara mi-a motivat de n ori ca nu se ocupa de astfel de dosare si ca nu intelege de ce a ajuns acest dosar aici si ca primul politist trebuia sa se ocupe in continuare. I-am explicat ca odata ce am fost pacalit, nu am acceptat sa se ocupe aceeasi persoana si voila, a fost dat la altcineva. Nu inteleg cum poate sa spuna ca celalalt politist a facut o greseala, ca nu are experienta cand m-a pus sa fac amiabila dupa declararea accidentului si apoi incearca sa ma tot induca in eroare doar sa cedez cumva sau sa renunt.
Mai exact am zis ca dau de unul care imparte legea fara favoruri si cred ca am dat de unchi'su.
In momentul de fata increderea in Politia Romana e egala cu multimea vida, efectiv poti nega orice, nici macar nu te obliga cineva sa cooperezi sau sa declari ceva, e haos. Auziti replica, "domnul celalalt nu este comunicativ ca dvs si nu stiu cum vom face sa vina sa dea cateva randuri, trebuia sa ma caute pana acum", pai na, o sa vi-l aduc eu cu toate ca ma acuzati ca am incercat sa imi fac dreptate singur si ca Politia nu accepta astfel de situatii cu flash-uri si claxoane.

Cam asta e, voi ceda si voi uita sau ma voi enerva si voi claca.
Efectiv politistul nou incearca sa scoata cumva ca doar eu stiu de urma mea de pe masina si ca l-am ales pe tipul asta din multime sustinand ca de la el o am si ca inventez. Nu va trece peste pv -ul primului.

Celalalt si-a completat declaratia dupa confruntare la indicatiile primului politist, rezulta din declaratie, pv-ul cu care a inchis dosarul primul politist este fara semnatura mea adica refuz, martorul este unul dintre insotitorii celuilalt. Nimanui nu i se pare anormal...Politia...

re: la final ma intreaba daca am cumva si o proba video pentru a vedea care a fost miscarea? Mhh, ei nu au mail si vor probe video.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 09 Feb 2016, 23:28 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Azi, la doua luni de la eveniment sunt chemat la politie unde mi se spune ca celalalt recunoaste fapta, mi se inmaneaza procesul verbal cu sanctiunea celuilalt si lasand o adresa de mail pentru a primi o copie rca de la vinovat. Foarte tare e ca politistul m-a intrebat inainte sa imi dea pv-ul ce am de gand sa fac, asta doar ca o curiozitate personala, la care eu...sa reusesc sa imi iau un bandou. Credea ca vreau sa merg mai departe (unde, nu stiu...) si sa depun o plangere impotriva primului politist care m-a pacalit. Nu ma gandeam la asta, oarecum nici nu ma gandesc dar intrebarea sigur a avut esenta sau o asteptare.
Intrebare, doar cu pv-ul de la politie pot merge la asigurator sau am nevoie neaparat de rca? Am in pv nr. asigurarii si toate datele celuilalt.

Impresia mea e ca totul s-a rezolvat datorita insistentei, nu pentru ca in vreun fel m-au considerat indreptatit ci doar sa scape de mine pentru a nu continua cu alte sesizari sau un eventual articol in vreun ziar. Ca idee, celalalt este actionar si asociat la Erbasu, am observat in pv ca cnp-ul ii incepe cu 130, deci cum naiba mai umbla pe strazi cu masina si nu o zic ca s-a intamplat cu mine, data viitoare prinde un pieton si pleaca, rahat, poate ca e bogat si are relatii...daca pentru o zgarietura si cativa lei s-au pus toate masinariile astea in miscare, pentru ceva mai grav...

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Feb 2016, 14:45 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Sa va povestesc cea mai tare faza pe care am facut-o luni.
Luni dimineata, spre servici. In fata Sectiei 7, pe Teiul Doamnei, o masina de politie parcata blocheaza complet o banda de pe sens, ceea ce ingreuneaza vadit traficul si-asa fu..t in zona. Cand ajung in dreptul ei, masina pleaca brusc, fara semnal, cu politistul de la volan vorbind la telefon. Gata-gata sa ma juleasca pe lateral. Ii claxonez! Cand masina de politie ajunge la semaforul de la intersectia cu Sos Colentina, face dreapta pe rosu, fara jena, fara girofar, etc. Politistul vorbea in continuare la telefon.
Fiind luni dimineata, o perioada cu precadere draga mie, mi se pune pata. Fac si eu dreapta si, la urmatorul semafor ii prind din urma. Trag in dreptul soferului, deschid geamul, il deschide si el, si ii spun politicos: " Ati facut calculul cate incalcari ale codului rutier ati facut in ultimele 5 minute?".
Cred ca a crezut ca sunt nebun, fiindca s-a uitat lung, cred ca a calculat cam ce ar insemna sa ma dea jos, sa ma ia la puricat, sa imi dea o amenda, etc, asa ca a tacut, a inchis geamul si a plecat.
M-am simtit bine! :D

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Feb 2016, 18:22 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
bravo valerica si lucianm :D

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 10 Feb 2016, 18:33 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7025
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
ce imi plac treburile astea!

Bravo baieti ! :clapping:

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 05 Mar 2016, 22:46 
Offline

Joined: 03 Dec 2014, 16:09
Posts: 31
Car: Alfa Romeo 159
Location: Timisoara
Politia romana este un fel de fonemen straniu pe langa ca la noi in Timis concurenta intre rutiera si politia locala e mai mare ca si intre Superman si Batman, sa va povestesc ce am patit eu in urma cu 3 ani.
Conduceam un renault megan 1,5 dci pe niste stradute printre blocuri plecand de la lucru, fac stanga linistit dupa ce acord prioritate la o tona de masini si intru pe straduta lunga de vreo 30 de metri poate.. mergand linistit cand din fata vine un baiat cu Bmw seria 5 care apare pe banda mea fara sa se asigure fara nimic depasind masinile parcate pe banda lui (toata banda lui fiind blocata cu masini parcate) si bine inteles ca trag dreapta cat pot de tare dar ce sa eviti ne frecam reciproc si incepe tambalaul. Scurtand discutia ajungem a 2-a zi la accidente usoare unde baiatul a vrut sa se prezinte fara mine ca doar na.. ma trezesc ca ajung sa ma cert cu politistul constatator ca si cand cu el am avut accident nu cu soferul Bmw-ului. Dupa indelungate certuri si iesiri intrari in birou de am reusit sa blocam tot acolo 2 zile, a aflat baiatul ca am facut raliu inainte si dintr-o data am ajuns sofer teribilist. Verdictul final fiind " amenda 450 de lei pentru nepastrarea limitei legale intre mine si masina pe care am avariat-o" cand am citit procesul verbal l-am intrebat pe constator daca e constient de ce scrie acolo eu avand si martor. Pe toti politistii care i-am intrebat ce cred au zis "nu comentez hotararea colegului" apoi sa aflu ca a fost ordin de la "etaj" dupa care deja toata Timisoara stia de cazul acesta si toti se faceau ca ploua.
Inaintez in istanta toate bune toate frumoase, primul verdict pierd procesul( m-am prezentat singur cu ajutorul unui prieten fost avocat), mie imi disparuse martora din acte dupa ce a fost audiata, iar el a adus 2 martori cu care a convorbit telefonic. In acel moment am realizat de fapt fata adevarata a justitiei din Romania, persoana la 18 ani sa te lovesti in plin de astfel de lucruri incepi sa realizezi de ce merg toate cum merg la noi in tara.
Imi angajez avocat (deoarece intial am crezut ca un caz atat de banal nu necesita unul) si castigam apelul pentru a se rejudeca procesul, in prezent chiar ieri a fost o infatisare asteptand solutionarea cazului, dupa ce au fost facute si expertize si tot tacamul. Asa ca un lucru extrem de banal, in care unul vine pe banda ta te omoara si tot tu esti de vina, ca doar na mortul e de vina, cazul acesta banal este in curs de 3 ani. 3 ANI... Inca nu stiu cum se termina cu final fericit sau nu, dar doream sa vedeti ce fel de justitie avem in Romania :)


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 06 Mar 2016, 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 26 Apr 2010, 11:58
Posts: 280
Car: ALFA ROMEO 155
Location: Bucuresti
Terbuie sa ai nervi de otel sa rezisti!


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 07 Mar 2016, 17:21 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3154
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Balaj Marius Quote:
Inca nu stiu cum se termina cu final fericit sau nu, dar doream sa vedeti ce fel de justitie avem in Romania :)
Gresita...sau nu la fel pentru toti, pana mai ieri nu credeam daca nu o pateam si eu.
Incerca sa o faci publica pe plan local macar, tragi un semnal, nu stii cum se schimba opinia.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 19 Mar 2016, 11:50 
Offline

Joined: 03 Dec 2014, 16:09
Posts: 31
Car: Alfa Romeo 159
Location: Timisoara
Acum așteptam sa vedem ce se întâmpla :d

Admite plângerea formulată de petentul Balaj Marius-Sebastian, împotriva procesului-verbal de contravenţie seria CP nr. 3128186/07.02.2013, în contradictoriu cu intimatul Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Timiş, intervenientul Pascalau Ciprian, societăţile de asigurare Omniasig Vienna Insurance Group SA şi City Insurance Sucursala Timişoara. Anulează procesul-verbal de contravenţie seria CP nr. 3128186/07.02.2013. Obligă intimatul I.P.J. Timiş să achite petentului suma de 2710 lei cu titlu de cheltuieli de judecată reprezentând taxă judiciară de timbru, onorariu avocat şi onorariu expert. Cu apel în termen de 30 zile de la comunicare. Apelul se va depune la Judecătoria Timişoara. Pronunţată azi, 18.03.2016, potrivit art. 396 alin. 2 din Codul de procedură civilă, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 19 Mar 2016, 12:04 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7798
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Bravo . Nu confunda cacanarii de tablagii cu justitia ca nu e tot aia ... Bine ca nu te dai batut si te lupti cu ei . Iti tin pumnii in continuare :)


Top
   
 Post subject: Re: Politia Romana...
PostPosted: 19 Mar 2016, 12:28 
Offline

Joined: 03 Dec 2014, 16:09
Posts: 31
Car: Alfa Romeo 159
Location: Timisoara
Multumesc de susținere :). Acuma așteptam 30 de zile pentru hotarâre. Apoi au termen 30 de zile pentru apel deci 2 luni stam. Dupa recuperam banii de la IPJ si dam in judecată pe celălalt conducator si asiguratorul lui pentru a imi recupera banii de reparație si sa imi scadă înapoi asigurarea( fiind masina pe firma se simte ca e asigurarea mare oricum). Daca cineva face apel. Ne judecam in apel :). Deci o sa mai dureze oricum ceva timp.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 196 posts ]  Go to page Previous 14 5 6 7 8

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]