It is currently 28 Apr 2024, 02:13

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 13 May 2009, 22:10 
Offline
User avatar

Joined: 29 Sep 2006, 08:22
Posts: 344
Car: 159 2.4
Location: Tomis
de dragul rigorii, intind si eu putin subiectul si confirm ce a spus si ALXege: si in cazul nostru, problema initiala (cazati intr-un "apartament" la Casa Doamnei unde urma sa mai vina ulterior doua persoane necunoscute) a fost rezolvata de determinarea neveste-mii de a nu accepta orice rahat si care a pus piciorul in prag "insistand" pe langa receptionera sa fim cazati la Casa Elena, "ca in reclama". Ajungand oarecum devreme, locurile inca nu fusesera ocupate asa ca am avut noroc ca "cererea" nevestei sa fie rezolvata foarte usor. Daca era dupa mine, o luam in freza si acceptam orice.

_________________
Fița - Alfa 159/2.4 JTDm, 200CP
GiPi - Fiat Grande Punto/1.4 StarJet, 95CP

"The man who does not take pride in his own performance performs nothing in which to take pride" - Thomas J. Watson (1874-1956) - Founder of IBM


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
madkat Quote:
Deci...
topicul asta e pentru altceva - nu pentru aruncat cu noroi in organizatori!
Ege - nu mai raspunde la provocari - sau daca vrei musai pe privat
@restu - in cazul de fata tyyyy... - nu mai veni cu comentari deastea AICI!
altfel va incepe sa ploua cu warn pentru offtopic
Madkat nu mi se pare corect sa bagi imediat pumnul in gura cuiva care are ceva de spus.In primul rand chiar tu ai facut acest topic in care sa ne spunem ofurile despre Casa Elena si neplacerile create de aceasta.Iar toata mascarada asta a fost posibila cu concursul organizatorilor(domnul Marcel in special).Deci nu vad cu ce a fost offtopic @tyy84.Eu zic ca ar trebui sa nu mai luam foc asa imediat cand cineva isi spune pasul in aceasta privinta.Eu nu zic ca organizarea festului a fost usoara dar ce s-a intamplat la Casa Elena mi se pare inacceptabil.
In alta ordine de idei,@Ege nu te supara pe mine dar nu cred ca ai procedat corect in acel context.Ce ar fi fost ca toti cei care am fost cazati in alta parte sa ne apucam sa ne impunem punctul de vedere si sa facem scandal?Eu personal cand am vazut in ce situatie am fost pus cu cazarea am preferat sa fiu calm si sa nu mai agit si eu apele care erau si asa destul de tulburi.Toti cei care nu am comentat prea mult ca am fost cazati in alta parte nu am facut-o din cauza ca nu stim sa ne impunem punctul de vedere ci doar din respect pentru asociatia AlfaClub din care facem parte.

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
PostPosted: 15 May 2009, 10:57 
Offline
User avatar

Joined: 30 May 2007, 14:14
Posts: 449
Location: Bucuresti
nu se arunca cu noroi in nimeni...se puneau niste probleme la care s-au primit de altfel si raspunsuri...asta e tot...

_________________
BMW 530XD
C klase w204



ex :Alfa Romeo 159 ( distinctiv ) - 1.9 JTDm - 175 CP
Alfa Romeo 156-1,9 JTD-148 CP
Alfa Romeo Spider 3.0 V6 12V - 192 CP
BMW 318( E90 LCI ) - 2009
BMW X5 ( E53 ) - 3.0.D - 218 CP
Audi A4 B8 - 2.0 TDI 143 CP
Alfa Romeo MiTo - 1.6 JtdM


Top
   
PostPosted: 15 May 2009, 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2007, 23:28
Posts: 510
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
madkat Quote:
@Antiloop
daca scria in titlu - impresii negative organizare Alfafest aveai dreptate. Asa nu.
Aici pur si simplu se strang informatii despre conditiile de cazare de la pensiune(i) si atat.
Daca aveti neaparat chef sa aruncati cu noroi in organizatori faceti topic dedicat sau exprimati-va pe mp

is that simple
Ma asteptam la un raspuns de genul asta.Eu nu vreau sa arunc cu noroi in nimeni(nu inteleg de ce tot repeti fraza asta),eu doar spun parerea mea in privinta a ce sa intamplat la Casa Elena.
P.S. -Tot respectul pentru @alexx si @firestarter
-Imi cer scuze in numele lui @alfalover & @tyy84 ca au avut tupeul sa comenteze pe aceasta tema
-Si offtopic-Ii atacam pe toti cei care folosesc limbajul mirc dar trecem cu vederea englezismele astea care nu isi au rostul in limba romana.Si cu asta am terminat-o cu topicul asta care poti sa il inchizi daca tot nu putem sa scriem ce ne-a deranjat.

_________________
Alfa Romeo 156 1.9 JTD
Ex Alfa Romeo 147 1.6 TS


Top
   
PostPosted: 17 May 2009, 09:21 
Offline
User avatar

Joined: 30 Mar 2007, 01:12
Posts: 1567
Car: Brera
Location: Iasi / Fortezza di prato :)
@antiloop imi pare rau ca nu te-am cunoscut personal la Fest vad ca gandim la fel! De fapt topicul trebuia sa se cheme ceva de genul "Neplaceri createla alfa fest 2009" ca vina nu este 100% a patroanei de acolo, ea este pur si simplu un comerciant care incearca sa traga pe turta ei asa cum fac majoritatea in tara asta, deci parerea mea lucrurile trebuiau discutate si clarificate foarte limpede dinaintea festului: ce camere sunt, in ce vile, daca restaurantul este in exclusivitate pt noi etc. dar nu, totul a mers de la sine si Marcel este suparat pe noi ca tot ii reprosam acest lucru, Asa ca @Madkat, mai lasa amenintarile si lasa lumea sa isi eprima opinia despre ce s-a intamplat acolo, nu cred ca trebuie sa deschidem un topic nou pentru discutiile initiate mai sus.
P.S. cand am starnit eu discutia asta pe topicul celalat "ALFA FEST 2009" m-ai fugarit si de acolo ca cica sunt offtopic cu toate ca numele topicului este la modul genral, acum ai facut iar topicul asta in care trebui e sa discutam strict despre casa elena, te rog sa intelegi ca problema nu a fost la ea, ci la noi fiindca nu trebuia sa ne organizeze ea pe noi ci noi pe ea, asa ca ai face bine sa schimbi numele topicului sau sa lasi lumea sa vorbeasaca ca incep sa cred ca nu vrei sa se discute niste lucruri. Sa nu crezi ca nu apreciez faptul ca esti foarte vigilent si ca iti dai tot interesul sa te ocupi de sectiunea asta dar treci un pic in extrema cealalta, te cam joci dea Dumnezeu! Te rog din tot sufletul sa nu interpretez gresit cele spuse de mine, nu am nimic personal cu tine ba din contra te-am cunoscut personal si chiar mi-ai parut baiat OK :peace:

_________________
My world:
Image
Nu port bijuterii - Le conduc :
Brera 2,4 - Fiara my precious
156 1,9 - ALFred first love


Top
   
PostPosted: 19 May 2009, 22:15 
Offline

Joined: 10 May 2009, 20:49
Posts: 3
@madkat - consider ca exagerarile nu isi au rostul in discutia aceasta.
@ege- un rapuns si o atitudine individualista care starneste frustari.

Daca nu cer prea mult as dori si eu stelele la avatar :tongue:


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 31 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]