It is currently 13 May 2024, 19:21

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 09 Jan 2006, 20:45 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Da, ai dreptate, dar io raman totusi rational, e adevarat, nu spun ca e cea mai fiabila masina a mea, am avut multe belele si io cu ea, stiti foarte bine, le-am spus pe forum. Am avut belele si cu Peugeot, Dacia, Jeep, Tico sau Renault, dar pur si simplu la Alfa le trec cu vederea.
Deh, e normal, se intampla si la casele mai mari, nu la Dacia! Io cu Dacia nu aveam treaba ce benzina bag, dar la Alfa se simte imediat daca bag din alta parte decat de la Agip! Asta e!
Si BMW e o marca premium, nu contest asta! Insa pacat ca in tara asta toti manelistii de la Vali Haoleu Vijelie pana la Adi care e Vita isi iau BMW, VW, etc. au stricat reputatia marcilor amintite! Bine ca nu isi iau Alfa! :twisted:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09 Jan 2006, 21:27 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Hai sa nu stigmatizam cahir tot doar pentru ca noi avem Alfa. Sunt destule masini bune in afara de Alfa :)


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09 Jan 2006, 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Pai io ce-am zis? Nu am zis ca e cea mai fiabila, etc... Are si ea problemele ei, e normal!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09 Jan 2006, 21:38 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2005, 16:27
Posts: 311
Location: Botosani
Ma bucur ca din cate am citit am vazut ca nu suntetzi ca fanii BMW care pt ei nu exista mashina mai buna decat BMW. m5 bate tot e tare.. etc.. cred ca stitzi cu totzii cum sunt si chiar nu vrem sa fim si noi asa. eu urasc bmw`uri tocmai din cauza asta.. sunt intradevar mashini bune dar se exagereaza

_________________
Image
00 Alfa Romeo 166 (sold)
03 Renalut Laguna 2 (for sale)
04 Mercedes CLK (Sold)
07 Yamaha Gryzzli 700
09 Peugeot 308
09 Hyundai Santa Fe
09 BMW X6


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 09 Jan 2006, 21:50 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Exact asta e problema. Io nu ridic in slavi Alfa, ca e infailibila, etc... am ajuns sa urasc masinile germane! Atat!
Io nu pot sa ma plimb linistit cu Vali prin oras, cu muzica buna in surdina, ca vine un :moron: cu o masina din asta "de sa moara lumea ce masina are mandea" :shock: din care rasuna o manea obosita la maxim! :puke:
Asta ma enerveaza! Si mai mult, tupeul pe care il au ei, ca is cei mai mari si mai tari, se baga, injura pe toata lumea... Deh... la noi e mentalitatea aia, romanii prefera sa stea in continuare ca sardelele cate 8-9 insi intr-o garsoniera confort III decat sa isi ia un apartament sau o casa, dar are bamveu de mii de oiro, fratele meu, sa isi plimbe c00rwele prin herestreu (@ Vacanta Mare)!
Asta e problema!
Pacat, ca si nemtii fac masini exceptionale (vezi Mercedes, Porsche, multe multe masini!)

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 10 Jan 2006, 00:24 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2005, 23:08
Posts: 568
Location: Berghem
iata un test comparativ intre 147 si 120:
TEST.

revista o am acas'.... :D

si referitor la soacra, am mers cu ea si cu 200 ; nu si-a dat seama decat cand i-am spus...!!


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03 Mar 2006, 05:14 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
Situatia sta in mare parte cam asa cum zice dl. Admin... Mare parte din BMW-istii din RO sunt manelisti, amarati de s-au imbogatit peste noapte si au pus si ei prima oara pe un CD-player si au infipt in el un CD cu Adi, etc. Asta e. Asa e peste tot, asa e la marcile premium, de-aia figuristii nu au Alfa, pt. ca sunt prea putine :D Oricum nu pot sa remarc faptul ca dl. Admin e usor indoctrinat pe aceasta marca de masini, care sa fim seriosi, sunt frumoase 2-3 modele recente, de cele vechi nu ma pronunt ca nu le stiu TOATE, dar au si ele MARILE lor minusuri, cum ar fi TRACTIUNEA fata, si faptul ca tehnic nu prea sunt asa gandite, si la finisaje interioare sunt la nivel de SAAB, pt. ca itelienii cand le proiecteaza le proiecteaza la o bauta si de-aia uita de partea tehnica. :) Ei se concentreaza mult pe curburi si forme pt. ca sunt un popor usor afemeiat si vicios, se stie asta, nici o problema din partea mea :) Alfa sunt niste masini pt. superstitiosi, care se bazeaza pe sentimente nu pe fapte (cuore sportivo) pe cand masinile germane sunt pt. acei proprietari care se rezume la fapte, la practica, nu prea isi asculta "inima", pt. cei realisti. Masinile asiatice ies din discutie pt. ca sunt chiar niste mizerii marea majoritate, pe cand italienii si nemii faceau curse pe circuit ei inca mancau orez stricat cu batzu :) In fine, sper ca acest post sa nu supere pe nimeni pt. ca nu e rau intentionat, eu nu sunt rau intentionat, nu am nimic cu comunitatea Afla(sa nu creada nimeni ca m-am inregistrat pe acest forum ca sa fiu "gica contra" adica bmw vs. restul ca eu nu gandesc asa), chiar mi-ar face MARE placere sa fac parte din ea si intr-o buna zi voi face, dar nu cu un 147... NEVER :D Nu e genul meu de masina, prefer un 145 de 10 ori mai mult. Cui nu ii place modelul postat de mine e mincinos :) Cu doar 22500 USD se poate modifica incat sa obtina pe dyno 1000cp :!: cu un look stock


Attachments:
File comment: BMW E36
model_e36.jpg
model_e36.jpg [ 39.97 KiB | Viewed 2046 times ]
Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03 Mar 2006, 09:43 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Sunt 95% de acord cu tine, Bimm3r, stai linistit! Ai dreptate! BMW e o marca premium, si, ce-i drept, au putere muult mai mare ca Alfa, sunt mai luxoase, etc. Dar probabil ca a scazut ca valoare in ochii mei datorita acelor manelisti. Altfel nu imi explic.
De acord, tractiunea e o mizerie fata de propulsie cand e vorba de drag racing, dar asta e... Oricum multe modele Alfa sunt cu propulsie.


A, sa nu uit! Acei 5% dezacord e in legatura cu 147 :evil: Nu e de condamnat, gusturile NU SE DISCUTA!

Bine ai venit pe forum!
Adminul.

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03 Mar 2006, 14:30 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Hmm.. sa zicem ca sunt de acord cu tine pana la un punct, e un punct de vedere si ti-l respect.. dar la un moment dat ai dat cu bata-n balta..
Bimm3r Quote:
Masinile asiatice ies din discutie pt. ca sunt chiar niste mizerii marea majoritate, pe cand italienii si nemii faceau curse pe circuit ei inca mancau orez stricat cu batzu :)
Daca u cand spui masini asiatice te gandesti la Daewoo sau Hiuday, sau la niste chinezarii care mai nou am observat ca au tendinta de a copia orice masina cu niste costuri de fabricatie infime dar si cu niste grave probleme, atunci pot fi de acord cu tine.. Insa cand ma gandesc la masini asiatice eu ma gandesc la japoneze, care sa fim seriosi, sunt de departe cele mai tunabile masini, si, no offence, ca s-ar putea sa get it personal, dar fac pishu pe seria ta 3 din poza, cu toti banutii bagati in ea :wink:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03 Mar 2006, 22:29 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2005, 23:08
Posts: 568
Location: Berghem
Bimm3r Quote:
...si faptul ca tehnic nu prea sunt asa gandite, si la finisaje interioare sunt la nivel de SAAB, pt. ca itelienii cand le proiecteaza le proiecteaza la o bauta si de-aia uita de partea tehnica. :) Ei se concentreaza mult pe curburi si forme pt. ca sunt un popor usor afemeiat si vicios, se stie asta, nici o problema din partea mea :) Alfa sunt niste masini pt. superstitiosi, care se bazeaza pe sentimente nu pe fapte (cuore sportivo)...
ce trebuie sa inteleg de aici...daca glumesti , e putin de ras, daca insa gandesti serios ceea ce ai afirmat , atunci e grav.
Nu pot decat sa zic ca , intr-adevar in perioade nu chiar foarte indepartate, Alfa avea , dar nu numai ea ci concernul Fiat, interoare ce lasau de dorit...era perioada cand a fost luata de Fiat , cand era in deriva ,ca, Casa Automobilistica , cand se punea serios intrebarea daca sa se vanda la GM..samd dar in ultimii timpi se observa o ameliorare, in privinta finisajelor si materialelor , si numai cine Nu vrea s-o faca , n-o vede.
despre proiectanti , se vede ca nu ai stiri despre Scoala italiana de design auto.
tehnica: motoarele proiectate la Centru de Cercetari Fiat sunt vandute in lumea larga...varii common.rail, JTD multi-jet, uni.jet..samddiesel de la GM , ultimele , de unde crezi ca provin?


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 03 Mar 2006, 22:58 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Misto raspuns, max! :up: :plecaciune: :clapping:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 04 Mar 2006, 19:18 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2006, 05:52
Posts: 6
Location: Bucuresti
EGE ... ai ceva cu daewoo ? :die:

hai sa ne :fight: dar pe camp eventual :harhar:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 05 Mar 2006, 15:58 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
ALXege, chiar crezi ca ( , ) conteaza ca sunt foarte "tunabile" ? :thumbdown: E egal cu zero cat timp sa modifici sa atinga performanta unui Ferrari, un Skyline R34 in EUROPA te duce la pret de Ferrari. ZERO, my friend :) Masinile Japoneze sunt ieftin de "facut" in Japonia, Australia si America. Si nu in ultimul rand cat timp arata ca niste ass-uri, tot nu mai conteaza. Ce furori inceput sa faca aceste "plastice" si in CE... pacat, avem masini de 10 ori peste, dar asa se intampla mereu, nu te multumesti cu cei ai :D :arrow:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06 Mar 2006, 10:25 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
May sa fie.. kiar arata ca niste assuri?! Nu ne place Supra dom`le, nu ne place RX7, RX8, nu ne place Eclipse, 350Z sau S2000.. BMW fo` life.. :?
Sau te referi la faptul ca Impreza sau EVO arata ca niste assuri? Well.. atata timp cat aceste ass-uri pana acum in Ro au batut cam tot pe 400m (din cele vazute de mine), atata timp cat Tentean cu a sa masina bate Porscheuri la ordinea zilei si sta langa Gallardo, permite-mi my friend sa nu le consider kiar asa mizerii.. Nu sunt eu tocmai fan declarat al masinilor japoneze (ca probabil acum conduceam Civic daca era pe asa) dar sa fim totusi obiectivi si sa nu le desconsideram..
Cat despre partea de tuning presupun ca stii ca japonezele de obicei vin destul de limitate din fabrica datorita normelor foarte restrictive pe piata asiatica, si cu niste investitii & modificari "light" se obtine un spor maricel de putere.. Acum ma cam bag in gura lui Achim, el ar putea sa scrie pagini intregi pe marginea acestui subiect, eu s-ar putea sa spun multe prostii..

Oricum, interesanta atitudinea ta de bimmer, foarte asemanatoare cu spiritul de alfist de pe aici, o marca suprema in timp ce toti ceilalti nu stiu sa faca masini :?

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06 Mar 2006, 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
Din ce ai enumerat imi plac: Supra si 350Z. Mai imi place R34 si oooo, e atat de importanta ca nici nu mai stiu cum ii zice :shock: mda... e una joasa asa, gen Ferrari, motor central, japoneza, in fine nu conteaza.

Si da, aici ma refer ca EVO si Impreza chiar arata ca niste Ass-uri, sunt niste cutii performante, nimci mai mult. Punct. Clarckson a zis-o Evo fuge bine, dar mi-ar fi rusine sa ies pe strada cu una ca asta ;)

Oricum, interesanta atitudinea ta de bimmer, foarte asemanatoare cu spiritul de alfist de pe aici, o marca suprema in timp ce toti ceilalti nu stiu sa faca masini

Nu e nimic interesant, nu tin partea BMW unde nu trebuie, ci unde se poate. Nu sunt vreun fan obsedat de bmw. Am zis (in alt thread) si ma repet, daca acum mi-as lua o masina, Alfa 156 ar fi, nu BMW seria 3, deci :arrow:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06 Mar 2006, 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Dupa parerea mea poti sa te scuzi cat vrei acum, ai scos un mare porumbel cand ai spus ca japonezele sunt niste mizerii.. as putea sa continui mult polemica si sa spun ca mie nu mi-ar fi rusine sa ies pe strada cu EVO sau Impreza, ci cu un ursulet obosit de pe care curg tablele dar care are spoilere pana in pamant, eleroane pana in cer si embleme de M in toate locurile usor accesibile si foarte vizibile.. cu asa ceva sincer mi-ar fi rusine sa ies pe strada.. din pacate stim amandoi ca sunt multe astfel de BMWuri in RO, si e pacat ca incep sa asociez cu asa ceva un nume precum BMW. Stiu ca probabil am fost rautacios spunand asta, nu sunt anti-beemer or somthin`, nici pro japan, nici alfa supreme car.. pus si simplu sunt obiectiv! Si adevarul este ca japonezii chiar stiu sa faca masini! In plus, daca iubesti BMWul iubesti sportivitatea la o masina (ca daca ai iubi numai confortul ai iubi Mercedes), ori japonezele, fie ele si niste cutii cum spui (cu toate ca eu nu impartasesc ideea asta) sunt niste cutii performante cum tu singur spui! Nu le poti considera niste mizerii, no matter what !

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 06 Mar 2006, 18:07 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
Dar nu ma scuz :) O mare parte din ele sunt niste maisni c enu merita bagate in seama. Aici ma opresc cu offtopicul. Cat despre BMW, nu sunt fan, mi-a ramas doar numele pe net, nu mai sunt dmeult un fan infocat BMW, nu ma mai intereseaza. :arrow:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14 Mar 2006, 00:12 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
sorry de offtopic da uitati ce masina am gasit eu de vanzare..
daca nu era data o luam eu... :evil: :oops:
http://www.luxorauto.info/spyder_red_04.htm

:lol: :lol: :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14 Mar 2006, 01:40 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
mah oameni buni voi ati innebunit acilisea? comparati o masina gen multipla in care eu sincer n am vazut decat familisti cu seria unu de la bavarezi si cu alfa 147.despre Lancia y sincer ma abtin de la comments pt ca masinile de aceasta natura mie personal imi inspira gandaci si totala nesiguranta,ma vad strivit deja cand trec pe langa un tir :lol: ca sa nu mai zic de intre doua tiruri :?:
deci dp m dvd multipla e un fel de multifunctional <cort, masina ,acvariu>, seria 1 bmw sa nu spunem ca i urata, ca nu e....dar nici bmw nu mai e, ypsilon... face de ras numele lancia iar 147 este si va ramane....MASINA SPORT CUORE SPOTIVO. PUNCT! :evil:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14 Mar 2006, 03:27 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15203
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
gabrieldima Quote:
... iar 147 este si va ramane....MASINA SPORT CUORE SPOTIVO. PUNCT :evil:
Ce-mi place mie de omuletul asta :D

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 14 Mar 2006, 09:13 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
gabrieldima, ai o bere de la mine!!! :drunksinging:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 27 Mar 2006, 16:27 
Offline
User avatar

Joined: 17 Feb 2006, 04:03
Posts: 130
Location: Bucuresti
bmw a dat chix total cu ultimele serii lansate , iubitorii de bmw au nevoie sa se obisnuiasca intai cu formele masinilor koreene si apoi sa-si intoarca privirea catre bmw pentru a fi mandrii ca se poate si mai rau cat despre seria 1 in afara de motorul ala de 3litri care intradevar nu am ce sa-i reprosez nu o vad decat ca pe un carucior de cumparaturi care va avea foarte mare priza la doamne si domnisoare lipsite de gust ...singurul model care le mai salveaza pielea dupa parerea mea ar fi seria 6 dar si aceasta pare sa aiba hibele ei ( costuri de achizitionare ,costuri de intretinere foarte mari ) comparabil cu alti bolizi la clasa ei ,oricum sa le dea Dumnezeu putera sa mai construiasca si sa mai vanda caroserii ca cele de e30,e46,e39...masini care au depasit limita bunului simt din punct de vedere al vanzarilor.

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01 May 2006, 06:05 
Offline
User avatar

Joined: 30 Apr 2006, 00:14
Posts: 67
Location: spania ...si cluj,dar rar
nu stiu de ce nu ati spus nimic de Ssang young kyron ..cea mai oribila si urata masina creata vreodata de om (ma gandesc ca poate a fost desenata de ceva maimutza inteligenta) ...prima data am vazut-o pe o autostrada , era in fata mea - am inceput sa rad pt. ca nu-mi venea sa cred ca poate exista o masina atat de urata ..ma refer de fapt la spate mai mult.Fiat multipla pe langa Kyron asta mi se pare ca o alfa GTA. http://www.cartoday.com/content/new_car ... asp?id=351[/img]

_________________
Alfa Romeo 2.0 Twin Spark '99


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01 May 2006, 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
dap, ai dreptate, spatele kyron-ului e oribil, dar fata nu e chiar asa de nasoala... :?
farurile cel putin cred ca se potrivesc la perfectie pe noul s-klasse :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 01 May 2006, 19:56 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2005, 23:08
Posts: 568
Location: Berghem
nu s-a vorbit de Kyron, (la fel cum nu s-a vorbit si de alte auto...)pentru ca Casa producatoare nu e Fiat, asa cum cere topicul!
si ca tot nu o stiam,(de la coreeni stiu doar Rexton) am vazut-o pe net: aveti dreptate!
oribil...hihihi
dar cum frumusetea e subiectiva , citeam ca si mecanica e ...prea rigid spatele, si salta la turatii mici....etc...asteptare si service lasa de dorit...

:tempted:

_________________
Tu chiamale se vuoi, emozioni...
1971 e dintorni...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]