It is currently 23 May 2024, 06:02

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous 1 2 3
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 29 May 2006, 18:43 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 01:56
Posts: 155
Location: oradea
Revenind la subiectul topicului eu cred ca Ypsilon este o masina chiar foarte reusita in segmentul sau si e chiar preferata mea din clasa mica.Multipla chiar ca e oribila, si tot aici as putea enumera si Fiat Stilo cu 5 usi.Mi se pare o masina total lipsita de personalitate.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 29 May 2006, 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
1. Ca masini urite, Multipla mie unul mi se pare OK, e doar ciudata. Urit mi se pare seria 1 de la BMW, E klasse de la MB, noul Leon, noul Toledo, si marea majoritate a masinilor coreene. Ei coreeni incearca, dar nu prea le iese, ca deh, sunt coreeni.

/offtopic

2. Eu am invatat din experienta sa ignor ce spune bimm3r, e un pusti de 19 ani care crede ca stie totul despre toate, si se chinuie sa agatze pe forumuri si IRC. No offense, dar asta e realitatea. Vorbeste din auzite si se vede : "faptul ca tehnic nu prea sunt asa gandite, si la finisaje interioare sunt la nivel de SAAB, pt. ca itelienii cand le proiecteaza le proiecteaza la o bauta si de-aia uita de partea tehnica. Ei se concentreaza mult pe curburi si forme pt. ca sunt un popor usor afemeiat si vicios, se stie asta, nici o problema din partea mea" spune totul.

3. Ca sa nu fiu acuzat de cine stie ce, masinile germane sunt OK, sunt chiar bune, dar deja la noi se creeaza un cult, o religie care divinizeaza tot ce e german, sunt unii care ar minca rahan nemtesc daca le dai.
BMW, Audi, MB, sunt marci premium, bla bla, stim asta, dar pe mine unul nu ma impresioneaza cu nimic majoritatea modelelor. Ba chiar la BMW mi se pare o cadere grava atit pe partea de estetica cit si pe partea tehnica.
VW e masina pentru toti, cred ca doar la noi sunt multi care vad VW ca pe masina suprema, de lux, etc.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30 May 2006, 03:45 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
Alexandrus Quote:
2. Eu am invatat din experienta sa ignor ce spune bimm3r, e un pusti de 19 ani care crede ca stie totul despre toate, si se chinuie sa agatze pe forumuri si IRC. No offense,
No offense ? Sunt un "pusti" daca vrei tu sa spui asa, am 19 ani, nu am spus si nu am impresia ca stiu totul despre toate, si nici nu voi pretinde asta vreodata. Pe mine poti sa ma ignori, poti chiar sa ma pui pe lista ta de ignore, nu ma intereseaza chestia asta. Ceea ce ma deranjat, e faptul ca ai spus asta "se chinuie sa agatze pe forumuri si IRC"

Din moment ce nu ma cunosti, chiar nu ai nici o treaba cu mine si nici eu cu tine, NU AI DE CE SA FACI ASEMENEA AFIRMATII DESPRE MINE, ASA CA TE ROG FRUMOS SA MA PUI PE IGNORE SAU SA NU IMI MAI ADRESEZI VREODATA VREUN CUVANT/MESAJ. Pe mine chiar nu ma intereseaza ca tu ai impresia ca eu agat pe forumuri sau pe IRC, pastreaza-ti parerea, betoneaza-ti-o bine in cap acolo sa nu cada si sa se piarda, problema e ca faci afirmatii de 2 lei pe un forum public, iar eu nu vreau ca oamenii astia sa aiba o parere proasta despre mine. :thumbdown:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30 May 2006, 07:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Liniste!!!
Pun biciul pe voi!!! :evil:

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30 May 2006, 10:39 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Scuzele de rigoare pentru afirmatia aia care te-a deranjat, bimm3r, e deplasata, my bad.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30 May 2006, 14:02 
Offline
User avatar

Joined: 03 Mar 2006, 03:55
Posts: 498
Location: Brasov / Ploiesti / Bucuresti
Ok man, nici o problema, nu vreau sa ne certam, de fapt nu vreau sa ma cert cu nimeni. 8) Bafta.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 30 May 2006, 14:08 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Multumesc, si inca o data, scuze.


Top
   
PostPosted: 12 Apr 2011, 11:28 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15206
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Nu-i FIAT, dar spatele aduce teribil de tare cu Coupe-ul, nu vi se pare?

Imagine mai mare de 800x600

Masina in cauza se pare ca este rezultatul nefericit al imperecherii unui Z1 si Z3 infaptuite de Divizia M a BMW. Masina nu a vazut niciodata productia de serie. (desi offtopic, un articol interesant as putea spune despre alte "ciudatenii" BMW M gasiti aici)

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous 1 2 3

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]