It is currently 23 May 2024, 07:51

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: 06 Apr 2010, 15:16 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
:D
Salutare!
As putea sa vin si eu cu o propunere. Ce spuneti de un airsoft?
Eu m-am apucat anul trecut si vreau sa spun ca este o experienta interesanta si un mod placut de ati petrece timpul liber intr-un mod activ.
Ma gandesc ca poate mai sunt si altii care practica acest sport sau poate sunt doritori care ar vrea sa se apuce de asa ceva.
Se joaca si in cursul saptamanii (marti si joia seara) iar in weekend duminica dimineata. Locatii urbane si padure.

http://redghosteam.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 15:30 
Offline
User avatar

Joined: 03 Feb 2008, 00:10
Posts: 714
Location: Cluj-Napoca
La airsoft se folosesc bile de cauciuc? Avand in vedere ca si paintballul se "resimte" putin, bila de cauciuc nu doare al dracului de tare cand esti impuscat?

_________________
Alfa 156 1.9 JTD M-Jet 16v, 140+ CP
------
When the fast car picks you up, you will weep and smile,
And see Heaven in the headlights,
Mile after mile, after mile, after mile..


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 17:29 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
istv4n Quote:
La airsoft se folosesc bile de cauciuc? Avand in vedere ca si paintballul se "resimte" putin, bila de cauciuc nu doare al dracului de tare cand esti impuscat?
:D
Nu sunt de cauciuc ci din plastic, 6mm(cam cat un bob de mazare fina) cu greutati ce variaza intre 0,2g si 0,40g. De durut, doare evident, dar asta depinde si de la ce distanta le primesti. Oricum pentru asta exista echipament de protectie.

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 18:26 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Fara echipament complet, si aici ma refer la arma, bile, gaz, imbracaminte, etc, nu are rost sa mearga nimeni. Adica dupa o investie de 600-1000 euro totul e fun and games, la propriu :D


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 21:07 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
Alexandrus Quote:
Fara echipament complet, si aici ma refer la arma, bile, gaz, imbracaminte, etc, nu are rost sa mearga nimeni. Adica dupa o investie de 600-1000 euro totul e fun and games, la propriu :D

:D
Poti investi si mai mult de 1000 de euro, asta cu o conditie, sa fii pasionat cu adevarat de acest sport si sa il practici cu regularitare, ca orice sport dealtfel. Pentru o simpla iesire intr-un weekend nu e necesar decat sa-ti inchiriezi o replica contra sumei modice de 50 de ron, pret care include o masca de protectie si bile cat sa-ti ajunga la un joc(cu conditia sa nu le risipesti aiurea, adica sa le versi pe jos sau sa tragi foc automat pana le termini). :)

ps: incerc sa fac lobby aici pentru o iesire la airsoft, si tu demoralizezi lumea din start, come on! - unde e spiritul cuore sportivo? :clapping:

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 21:45 
Offline
User avatar

Joined: 13 Dec 2009, 01:02
Posts: 49
Eu ma bag (doar sa nu il organizezi in week in care deja am organizat fotbal sau week 1 mai)

_________________
ALFA ROMEO 147 1.6TS 105CP / 2006
0767021337
YM: icsnatha


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 21:55 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Nu demoralizez, sunt realist, am incercat versiunea cu inchiriatul si a fost fail. Mai bine paintball, acolo e mai fun pentru ca nu ajungi sa te joci ever cu aia care au propriul echipament.


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
NTh Quote:
Eu ma bag (doar sa nu il organizezi in week in care deja am organizat fotbal sau week 1 mai)
Jocuri se organizeaza in fiecare weekend de obicei duminica, se mai joaca si in cursul saptamanii dar rar si cu ocazia unor libere cum a fost ieri spre exemplu. Asta pentru jocuri de zi, dar se joaca si noaptea, insa nu recomand mai ales pentru incepatori. La jocurile de noapte trebuie sa ai ceva experienta unde riscul de accidente creste considerabil si aici ma refer la faptul ca nu prea vezi pe unde calci. Si ziua o poti pati insa nu ca noaptea.

Posibil ca intr-una din duminici sa apar si eu la intalnirile organizate la Academie si sa prezint mai in detaliu despre airsoft, asta daca sunt interesati. Oricum felicitari!

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 22:11 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
Alexandrus Quote:
Nu demoralizez, sunt realist, am incercat versiunea cu inchiriatul si a fost fail. Mai bine paintball, acolo e mai fun pentru ca nu ajungi sa te joci ever cu aia care au propriul echipament.
:)
Nu stiu ce experienta ai avut si cu cine ai jucat, sincer si eu cand am inceput primele jocuri am inchiriat o replica. Dupa 2, 3 jocuri insa m-a prins "microbul" si am inceput sa-mi achizitionez propriul echipament si sa particip mai intens la jocuri.
Am jucat putin Call of Dutty si Counter la viata mea, cand am descoperit ca exista un sport unde poti da viata acestor jocuri am fost incantat. Adevarat ca mai sunt si neajunsuri, dar daca inveti sa treci peste ele, ai sa descoperi ca te poti distra de minune. Si inca ceva, e destul de costisitor, recunosc. Daca trag o linie si adun cred ca ma apropii de suma de 1000 de euro si asta e destul de modest fata de altii care au cheltuit numai pe o simpla replica de 2 ori pe atat. :D

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Am jucat cu cine trebuie, nu asta e problema, si nici jocul in sine, ci faptul ca, daca s-ar face cum vrei tu, unii ar veni cu experienta, echipament, tot ce trebuie, altii cu mina in dos, iar astia din urma ar pleca si cu banii dati si ... vorba aia. Nu e deistractie cand e o prapastie intre participanti.
Dar acuma fiecare cu nebunia lui, nu incerc sa influentez pe nimeni, daor ca nu prea inteleg de ce ai vrea sa joci sportul asta cu unii care au doar aceeasi marca de masina ca si tine, ca te poti juca la nivelul tau cu altii pasionati de sport.


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jan 2008, 17:32
Posts: 40
Location: Bucuresti
Alexandrus Quote:
Am jucat cu cine trebuie, nu asta e problema, si nici jocul in sine, ci faptul ca, daca s-ar face cum vrei tu, unii ar veni cu experienta, echipament, tot ce trebuie, altii cu mina in dos, iar astia din urma ar pleca si cu banii dati si ... vorba aia. Nu e deistractie cand e o prapastie intre participanti.
Dar acuma fiecare cu nebunia lui, nu incerc sa influentez pe nimeni, daor ca nu prea inteleg de ce ai vrea sa joci sportul asta cu unii care au doar aceeasi marca de masina ca si tine, ca te poti juca la nivelul tau cu altii pasionati de sport.
:D
ok... am inteles.
Nu era decat o simpla invitatie pentru eventuali interesati de airsoft, nu am obligat pe nimeni sa vina sa joace.
Putem in schimb sa mergem cu totii la fotbal, cred ca are mai mare priza la public.

_________________
Alfa Romeo 147 Sport
1,6 TS - 120 CP

Esto es mio Vero Cuore
________________________
Image


Top
   
PostPosted: 06 Apr 2010, 22:50 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
La mine nu, ar avea mult mai multa priza airsoft, dar m-am scapat pe mine si de 3 ani tot spun ca imi iau echipament, ca rahan, si de fiecare data ma scarbesc de anumite personaje sau cheltui banii pe altceva ;)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]