It is currently 09 May 2024, 18:32

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 14 Dec 2008, 03:12 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2705
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Nu ma simt nici/nici, e ok! Toata treaba e ca a fi fara bun-simt in trafic nu are legatura cu marca masinii conduse. Nici macar taximetristii nu sunt toti la fel,nesimtiti. Si chiar nu i-as ridica in slavi pe cei cu Alfe in privinta asta. E aceasi chestie! Eu personal mi-am ales alfa pt. ca e mai "breaza" decat altele la aceeasi bani. Abia ulterior am inceput sa fiu alfist, mai mult sau mai putin... In rest numai de bine!
Daca faza cu semnalizarea s-a petrecut in Bucuresti, n-aveam cum sa fiu "unul dintre ei". Mai multe sanse sa ma intalnesti prin padurile siberiene! Ma ingrozeste numai gandul la traficul din Bucuresti :run:
Dar asta cu semnalizarea e o faza tot mai comuna pe la miorita-land! Eu am inceput sa imi induc asa o stare relaxata si imi spun ca sunt cel mai amabil om din lume, la faze de genul si reusesc sa nu permit sa mi se strice ziua astfel. Pacat ca metoda nu functioneaza intotdeauna... :disgust:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 16 Dec 2008, 16:05 
Offline
User avatar

Joined: 21 Aug 2007, 16:46
Posts: 1019
turgon Quote:
Toata treaba e ca a fi fara bun-simt in trafic nu are legatura cu marca masinii conduse.
Cred ca esti singurul care a dedus asta. Fiind un topic dedicat al "baietilor cu Alfa" mi-am permis (doar) aceste exemple cu atat mai mult cu cat au fost aproape consecutive.

Daca vedeam vreo legatura cu marca, nu cred ca aveam cont aici.. deci nu aflai nici tu ca ii vanez pe astia cu 147 :lol:

_________________
Audi S3 1.8T
Ex: BMW 120i E87 silver
Ex: Alfa Romeo 156 TI 2.4 JTD 20V matt black
Ex: Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10V black
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTD 8V blue-cosmo

Live to drive, drive to live


Top
   
PostPosted: 02 Apr 2009, 19:57 
Offline
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 15:47
Posts: 2329
Car: 156 1.6 TS
Location: Bucuresti
Apropos de baietii cu Alfa..acum 2 zile eram la servici-lucrez "pe teren" cum se spune..reabilitez trotuare, borduri noi..whatever..si-am vazut in parcarea unui bloc un 147 super frumos cu niste jante de si acum ma gandesc la ele..si ma tot uitam..si a aparut un tip la pana in 30 de ani ca si mine si instant am intrat in vorba despre masina..despre a mea ..super tare si de ff mult bun simt + ca tipul era genul smecheras imbracat dar f educat.
Imi place sa vad ca astfel de oameni conduc ALFA..si cel putin eu cred ca asa sunt majoritatea alfistilor adevarati-romani cu mult bun simt si spalati :D !! Iata Alfa omului:Image
asa ceva imi doresc pe masina:Image !!!!! :naughty: :naughty:

_________________
156 1.6 TS
fosta GTV 2.0 TS
fosta 156 1.6 TS


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 28 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]