It is currently 23 May 2024, 20:54

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: 147vs.MiTo
PostPosted: 08 May 2012, 12:38 
Offline
User avatar

Joined: 08 Mar 2009, 14:37
Posts: 38
Dragi alfisti,sunt iubitul domnisoarei:viewtopic.php?f=73&t=6452,si dupa o relatie perfecta de aproape 4 ani am luat impreuna decizia ca locul ei este in galeria celebritatilor(a se citi garaj)pentru ca este prima alfa si nu vreau sa renunt la ea(tradez prea tare:d).
Dupa cum bine am fost anuntat cu ceva timp in urma,(atunci cand conduci o Alfa nu mai vrei altceva) ma gandesc ca inlocuitoarea sa fie tot o Alfa si modelele pe care mi le permit(si vreau)in acest moment ar fi 147jtd(second hand) ori MiTo(insa nevoit sa fac si rata).Sunt nehotarat intre cele doua modele, compenseaza anul de fabricatie al lui MiTo performantele lui 147,care sunt diferentele +-urile si minus-urile celor doua.Din ce am citit pe forum as inclina spre 147(am condus 156 si GT),si as dori sa stiu parerea voastra de impatimiti alfist,i daca se merita diferenta de bani intre cele doua modele.si ma refer aici la +-uri,minus-uri,tinuta de drum,motorizare etc etc.

_________________
..e prima alfa si va ramane prima iubire...


Top
   
 Post subject: Re: 147vs.MiTo
PostPosted: 08 May 2012, 13:56 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Pentru ca ar trebui sa faci poate un efort financiar si sa platesti mai mult decat iti poti permite relaxat in momentul de fata, eu iti recomand 147. Si apoi, doar nu vrei sa scapi vreo generatie de Alfa, ia-le la rand. :)

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
 Post subject: Re: 147vs.MiTo
PostPosted: 09 May 2012, 13:06 
Offline
User avatar

Joined: 08 Mar 2009, 14:37
Posts: 38
Hai sa spunem ca e un efort calculat:d,dar nici relaxat nu as fi:D,insa as vrea sa stiu daca, ca si tinuta de drum, senzatii la volan ,interior si performante ar merita diferenta,sunt constient ca la achizionarea unui second urmeaza sa bag inca ceva bani si ca la o masina noua nu as avea probleme o perioada.As vrea sa stiu daca se merita MiTo ori sa astept cu un 147 pana imi permit Giulietta?:D

_________________
..e prima alfa si va ramane prima iubire...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]