It is currently 12 May 2024, 13:48

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 11 May 2016, 16:36 
Offline

Joined: 11 May 2016, 12:54
Posts: 21
Car: Alfa Romeo MiTo
Location: Constanta
Salut. De cateva zile sunt posesor de MiTo 1.3 JTD 95cp care este superb, dar am si eu o problema, sau sa zic nelamurire. Am conectat telefonul prin bluetooth la masina si apelurile merg perfect. Problema este cand incerc sa conectez telefonul si prin intermediul USB la masina ca sa ascult muzica din el. Nu ii citeste muzica sau nu stiu cum sa zic altfel pentru ca primesc un mesaj vocal in olandeza cand comut pe media, iar daca incerc cu comenzile din volan sa dau autoplay la ceva, apare ca se incarca ceva si apoi imi da acel mesaj vocal. ( Nu stiu cum as putea schimba limba pentru ca si manualele masinii sunt tot in olandeza, iar pe net nu gasesc si manual special pt. radio.)
Cand am incercat sa conectez un Stick USB cu muzica, totul era perfect, insa cu telefonul nu inteleg de ce nu ar merge? Telefonul este Android.

Si inca ceva, daca puteti sa imi explicati cum as putea trece limba de pe olandeza pe engleza? :D

Multumesc pentru atentie. :)


Top
   
PostPosted: 12 May 2016, 23:38 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Salut , nu merge sa asculti de pe telefon. Mi-am prins si eu urechile . Legat de limba , ma uit maine la masina si iti zic


Top
   
PostPosted: 14 May 2016, 00:44 
Offline

Joined: 11 May 2016, 12:54
Posts: 21
Car: Alfa Romeo MiTo
Location: Constanta
Mda.. Aparent doar de pe iphone merge sa asculti ca si telefon... Nu se intelege bine cu androidu. :( Iar cu limba am gasit eu. Problema e ca nu resuesc sa ii schimb limba la vocea sistemului blue and me pentru ca este in olandeza. Am gasit aici http://www.blueandme.net/resources/down ... ex_en.html" onclick="window.open(this.href);return false; sa descarc limba pe un stick dar imi da o eroare cand il introduc in masina...


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: TwinTwin and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]