It is currently 27 Apr 2024, 21:29

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 487 posts ]  Go to page Previous 116 17 18 19 20 Next
Author Message
PostPosted: 05 Sep 2019, 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2018, 11:08
Posts: 120
Car: Brera 1.8 TBi
Location: Bucuresti
Ultimul numar din Motor Clasic & Youngtimer are câteva articole și referințe la Alfa Romeo. Pe lângă câteva pagini despre un 156 GTA, mai e un articol despre Mille Miglia 2019 (locul 1 - 6C 1500 din 1929, locul 2 6C 1750 Zagato- 1929), Villa D’Este 2019 (8C 2900 Berlinetta Touring)


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________

Alfa Romeo Brera 1.8 TBi Italia Independent
Honda Accord 2.0 (CL7)


Top
   
PostPosted: 05 Sep 2019, 21:33 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2018, 11:08
Posts: 120
Car: Brera 1.8 TBi
Location: Bucuresti
Image


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________

Alfa Romeo Brera 1.8 TBi Italia Independent
Honda Accord 2.0 (CL7)


Top
   
PostPosted: 05 Sep 2019, 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2018, 11:08
Posts: 120
Car: Brera 1.8 TBi
Location: Bucuresti
Image


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________

Alfa Romeo Brera 1.8 TBi Italia Independent
Honda Accord 2.0 (CL7)


Top
   
PostPosted: 03 Oct 2019, 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 02 May 2006, 14:04
Posts: 1432
Car: Gtv V6 tb
Location: Zalau
https://youtu.be/K6IMx93EVJ4
Pretinii noștri de la Rășița.

_________________
Alfa Romeo Gtv 2.0 tb rosso miro

ex: Alfa Romeo 159 1.9 jtd grigio vesuvio
ex: Alfa Romeo 166 Super 2.0 tb grigio chiaro metallizzato
ex: Alfa Romeo 156 1.8 ts rosso proteo


Top
   
PostPosted: 03 Oct 2019, 21:52 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Ce a zis ala ma ? Ca ce bine suna Stelvio ? :lol:


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2019, 17:23 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 13:02
Posts: 667
Car: Alfa 156 1.8 ts
Location: Bucuresti
https://it.motor1.com/news/232692/alfa- ... KMZTHztXfg
Un articol despre 156. Poate puțin subiectiv, dar într-adevăr, 156-le, cu tot ceea ce a adus, prin volumul extraordinar de vânzări, a reușit resuscitarea mărcii.
Greu de admis cum in zilele noastre Alfa se găsește în același punct de cotitură.


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 16:37 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
Sa nu va prind pe vreunii ca onorati invitatii pe la Andy Popescu vlogs, ca va zgarii masina

Omul a mai scris mesaje private catre membrii nostri, va rog sa pastram decenta marcii :)

Image


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
Eu nu ma prind care e problema daca un proprietar de alfa ar accepta. Omu are un reach maricel pe canalul lui. Asta inseamna niste reclama pentru marca asta foarte cunoscuta. Not.

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 17:11 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
Daca ar fi fost un canal doar cu reviewurile lui, asa cum a inceput, ar fi fost chiar minunat sa primeasca o masina de la AIT. Dar la ce... personaje (m-am cenzurat) a adus (din pacate cunosc personal 3 dintre ele), a ajuns o bascalie proasta, pentru un public cel putin dubios si cu un content impins spre ridicol si entertainment de insusi producator. Giulia / Stelvio nu duc lipsa de awareness, iar bad publicity nu e egal cu publicity. E bad publicity punct (vezi jurnalistii nostri prieteni G&B).
Desigur, tine si de simtul penibilului al fiecarui proprietar. Eu sper ca lumea de aici il are.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 17:51 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Asta nu e idiotul ala care merge cu 160 in oras si face montaje penibile cum ca ar fi in Germania?

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 18:47 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
Da da, el e.

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 20:09 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
A nu se intelege ca's vreun fan de-al lui..nici macar la subscribe nu-l am, doar mai arunc un ochi cand am timp liber.
Omu a condus N masini sportive de la diferite marci. La acelasi capitol s-ar incadra si un qv.
Acuma daca o sa-i placa sau nu ceva la un qv e strict o parere personala. Ca are cu ce compara fata de majoritatea de pe forum. Nu conduce un 1.9 diesel si isi da cu parerea cum trage un qv. In aceasi idee ce masina ar putea AIT sa-i dea ? Detin ei vreun qv de test? Personal ce vazusem de qv erau unele aduse cu numere straine. Daca gresesc, my bad.
Legat de proprietari trebuie sa acceptam ca sunt si cocalares si bisnitari si camatari si etc..ca asta e Romania. Am impresia ca alfa romeo se vrea a fi o marca doar pentru studii superioare sau ceva de genul. Daca aparea un cocalar cu qv la fest nu-l primeati sau ce ? Sau fotbalistul ala cu 4c. Pe aceasi idee si motivele pentru care sa nu filmeze nimeni vlog.
Realistic vorbind cred ca aparatura lui Andi de filmat si accesoriile costa cat jumatate din masinile din clubu asta (individual per masina, nu adunate). Omu chiar face ceva profi fata de altceva din tara. Si o face pe banii lui (sau a lu tacsu').
Atata timp cat George s-a dus sa faca un vlog cu analfabetul ala de "soferul" :bash: care nu stie sa faca un acord intre subiect si predicat, cred ca un qv condus de Andi ar fi fost net superior.
In incheiere legat de viteza in oras toti am fortat-o o data cu 100 prin oras noaptea..hai sa nu ne dam usi de biserica. Nu incurajez asa ceva, dar asta nu-i un argument.

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
bele_mihai Quote:
Realistic vorbind cred ca aparatura lui Andi de filmat si accesoriile costa cat jumatate din masinile din clubu asta (individual per masina, nu adunate).
Clar, 2-3 Gopro-uri sunt deja “aparatura” de mii de euro.
bele_mihai Quote:
Omu chiar face ceva profi fata de altceva din tara.

Scuza-ma, ce anume e profi? Felul in care decurg “interviurile” sale? Discutii a la targul Vitan, cu oameni pe masura? Care sunt elementele “profi” pe care le vezi tu in ce face omul asta?
bele_mihai Quote:
Si o face pe banii lui (sau a lu tacsu').
Stai, ce bani? Adica ce costuri are omu asta? N-are o echipa de oameni, nu are un inginer de sunet, un cameraman, ceva. Nu inchiriaza masini ci se milogeste de cine stie ce bisnitari, nu inchiriaza locatii special pentru filmari, etc. Care costuri?
bele_mihai Quote:
Atata timp cat George s-a dus sa faca un vlog cu analfabetul ala de "soferul" :bash: care nu stie sa faca un acord intre subiect si predicat, cred ca un qv condus de Andi ar fi fost net superior.
Nici mie nu mi-a placut clipul respectiv, dar fata de penibilul in discutie acum, este cu totul altceva. Iar discutiile dintre George si respectivul nu retin sa fi ajuns la pragul penibilului.
bele_mihai Quote:
In incheiere legat de viteza in oras toti am fortat-o o data cu 100 prin oras noaptea..hai sa nu ne dam usi de biserica. Nu incurajez asa ceva, dar asta nu-i un argument.
Scuza-ma, dar ai dat-o de gard in ultimul hal aici. E inadmisibil sa incurajezi un astfel de comportament, sa il consideri scuzabil si sa nu il consideri periculos. Omu asta are clipuri in care merge cu 160+ in oras. Cum sa ti se para normal asa ceva? Esti politist cumva? Atunci as intelege de ce nici nu si-a luat amenzi pana acum pentru ilegalitatile pe care le face in spatiul public si de pe urma carora mai si face bani.

Ti-am citit comentariul in intregime de 4-5 ori pentru ca aveam impresia ca ratez ceva, un “sike” ascuns pe undeva, un hehe: glumeam. Am ajuns si sa urmaresc cateva clipuri ale stimabilului ca sa vad daca nu cumva mi-a scapat mie ceva.
:ouch:

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 21:09 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
Pai tu nici nu te-ai uitat la ce face si iti dai cu parerea ? O sa-ti raspund pe sarite asa ca sa nu zici ca nu-ti raspund.
Mai are o masina cu el ca sa filmeze masina din episod. Unde's doi baieti. Cu camere extra pe langa ce are in masina prezentata. Deci asta cam inseamna bani.
De profi ma refer la capitolul vlogger roman. Unghiuri, editare, montaje, muzica etc. E smecheras asa..asta e stilul lui, dar pe nisa lui cu cine concureaza in tara ? cu soferul ? :lol: daca aduni toate investitiile si timpul iti zic eu ca face de-un 159 :lol:
Daca costurile "nu sunt": fa tu ceva mai bun daca e simplu si ieftin. Esti fix comentatorul clasic pe de orice clip al youtube-ului.
Legat de George discutia din vlog a fost: George profi vs. Unu care habar n-avea nimic da conducea si el acolo si intrerupea aiurea discutia. Per total pentru aceasta marca auto a fost benefic episodul ala ? Ca despre asta se vorbeste de fapt aici. De ce nu s-ar filma un vlog cu tipul ala.
Legat de viteza cine a incurajat asa ceva ? am zis ca nu e un argument pentru care n-ai filma cu el. Atat. Vrei sa fii tu politist ? Dureaza 1 min sa trimiti o petitie online la politie ca a mers cu viteza prin oras si sa-i vina amenda acasa. Ca fac si d'astea cand vad giboni in oras. Si nu's politist. :peace:


Attachments:
IMG_20191110_195935.png
IMG_20191110_195935.png [ 612.07 KiB | Viewed 2188 times ]

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP
Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 21:12 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Deci e vlogger. Ok atunci, nu mai zic nimic :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 21:59 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
:)))

Mihai, pe rand, ca am impresia ca te-a afectat reintoarcerea pe asfalt:

- nu e cel mai bun vlog auto, nici cel mai prost, in general nu spune lucruri neadevarate, ci triviale si discutii de Vitan (cat ai bagat in ea, cat baga, cat consuma)
- ceea ce inseamna ca si publicul e amarestean in proportie mare (hai sa facem un poll aici si sa vedem cine il stie pe Andy dintre proprietarii de masini noi, si eventual cine s-a simtit vreodata influentat de clipurile lui)
- pentru ca, revin la aceeasi teorie, pe care o tot validez de 4 ani de zile: nu de awareness ducem lipsa! sa il avem pe acest Andi sau pe un altul care rupe fasul unui QV nu inseamna nimic! (Si nu, nu se va intampla un miracol din Romania si vom incepe sa vindem masini de 100k prin vloggeri :)))
- in sustinerea acestei teorii stau leadurile de vanzari AIT pe Alfa Romeo - believe me, pana in acest moment, pe langa forta lor de vanzari B2B, urmatoarea cohorta de clienti este Alfa Club. Apoi audienta lookalike Alfaclub (cum sunt iftao, saw, jull). Apoi rasfirati din cererile online. Nu mi s-a parut ca e vreunul dintre ei cocalar care se excita la de-alde Andy.
- QV-uri se pot oferi presei atunci cand vin in tara. Ultima data au ajuns tot la G & B
- dpdv PR cu marca asta trebuie sa fii atent in mainile cui o pui - poti face mai mult rau decat bine (vezi G&B) - iar decizia de a pune eventual Giulia sau Stelvio Qv in mainile lui Andi ar trebui sa fie exclusiv a Autoitalia (o marca are posibilitatea de a controla si directiona contentul, vs un individ persoana fizica). De aici si sfatul meu pt proprietari, de a nu participa la emisiune; daca proprietarii vor sa faca fapte bune pt marca, sa vina la dealership de manuta cu prietenii lor sau sa le dea masina lor sa o conduca o zi - it’s the best you can do
- revenind la vlog, daca vor iesi pasarele si glume pe gura realizatorului, alfistii vor da foc internetului si vor spurca in comentarii, asa cum ati demonstrat anterior cu G&B - din nou lumea isi va bate joc de noi ca suntem brainwashed
- discutia pe echipamente cu Tudi - el face video si montaj si stiu ca e o chestiune sensibila discutia despre scule and stuff, iar eu aici nu am ce sa imi masor cu voi (pardon my french), asa ca nu ma bag; dar overall vlogul lui Andi mi se pare good video quality
- last but not least o sa te rog din respect pentru echipa de organizare Alfa Fest sa nu fortezi nota pe remarci nepotrivite. Alfa Club este o asociatie care IN TEORIE ar fi trebuit sa functioneze cu un set de reguli de membership. Ca de-aia e ONG si nu doar forum sau grup de Fb. Eu o consider o perioada de avarie, aceasta in care oricine (tigan, fotbalist) poate avea pretentii de la Alfa Club doar pt ca are in fata portii Alfa. Because that just makes you entitled but it does not pay for bills or benefits (contabilitate restanta, lipsa acte, intarzieri, comisioane sunt doar cateva mui pe care noi ca organizatori le-am incasat anul asta).

Toata lumea isi doreste intr-o masura (de business - AIT) sau alta (de community - AlfaClub) ca marca asta sa creasca si sa fie dorita, dar hai sa nu vomitam idei si contexte doar pentru ca ele se pot face si ca sunt accesibile. Si sa nu credem pt o clipa ca presa, vlogul sau blogul vand Alfa Romeo.

Eu sunt in legatura cu fostii colegi, daca vreti sa facem un concurs de idei pentru Alfa in 2020, daca vreti sa va simtiti auziti si credeti ca puteti imbunatati cifrele/abordarea marcii, cred ca vor fi dispera.. aaaa.. deschisi sa le auda :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 23:09 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
Eu am plecat simplu de la ideea: de ce sa nu filmez un vlog cu masina mea cu un tip pe care il consider eu ca e ok?
Ca imi zgarii tu masina ? Sau ca nu-ti place tie si alfaclubului de el ? Sau autoitalia. Despre asta e vorba pe net..ai o parere sincera si o comparatie cu alte modele. Daca controleaza ait materialul, pai iese ce vor ei pe ecran nu ?
Ulterior am stat sa-i explic lu Tudy care e de fapt doar un tip care se plictisea si avea chef sa bage batu-n gardu cuiva. Si mi-am luat-o pierzand vremea cu explicatii. Publicul a sarit pe g&b din acelasi motiv ca mai sus. Asa comenteaza ai nostri pe net. "Las ca stiu cum e bine si ii zic eu lu ala". Normal ca au zis de club ca sunt spalati pe creier.
Nu am inteles cu ce remarci neprotrivite am venit catre echipa alfa fest? Cu cateva mii in aparatura si munca vs masinile de pe aici ? Atat costa ce sa le fac eu. Am avut si eu una tot la fel valora, nu mi-e rusine. Tu i-ai facut publicul amarastean si eu am vazut un tip care il urmareste si s-a dus cu un rolls sa filmeze. Sau era vorba de George ? Eu i-am zis si atunci ca a ales persoana gresita pentru acel vlog. Tot respectul pentru George si ca sa-l citez "am vrut sa arat lumii ca sunt si alte masini nu doar bmw-uri si audi etc". Doar ca a nimerit "soferul" gresit. Nu stiu din care parte am facut remarci aiurea.
Din cauza unei perioade de avarie daca esti tigan si ai alfa ai voie sa te prezinti la fest. Daca era perioada ok, nu intrai.
La final sa zici ca presa, vlogu, blogu nu vinde..pai ce mai cauta artista Giulia intr-o Giulia.

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 23:14 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
Esti departe de ce spun eu. Departe tare. Si intelegi fix numai ce vrei tu.
Om vorbi cand ne-om vedea.

PS: zgariatul masinii era o gluma


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 23:39 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
Din pacate eu nu cred ca ne mai vedem daca vorbim doar de alfa romeo. Ca nu-mi mai cumpar marca asta. Si asta datorita lui iftao, saw, jull, dans si altii care au scris pe aici despre ele. Masini care au avut probleme.
In rest discutia era vlog: da sau nu. Nu ong, nu organizatori, ait etc. Nu trebuie sa ceara nimeni voie altcuiva pentru bunul propriu. Atat.
Seara frumoasa.

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 23:43 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
Tu chiar ai crezut ca ma fac stapana peste masinile oamenilor? Jesus, your really lost your sense of humour.


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2019, 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 16 Aug 2011, 15:07
Posts: 514
Car: Stelvio
Location: constanta
Pai uite cat de serios o dai :lol: zici ca e brandul tau ce naiba.

"Omul a mai scris mesaje private catre membrii nostri, va rog sa pastram decenta marcii."

"De aici si sfatul meu pt proprietari, de a nu participa la emisiune; daca proprietarii vor sa faca fapte bune pt marca, sa vina la dealership de manuta cu prietenii lor sau sa le dea masina lor sa o conduca o zi - it’s the best you can do."

_________________
Alfa Romeo Stelvio 2.0 T Q4 280 HP
Ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v 210 HP


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2019, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2016, 10:08
Posts: 266
Car: Giulia Veloce 280 CP
Location: Bucharest
Da, am scris o intreaga enciclopedie pentru tine dup-aia, ca sa intelegi de ce nu ar fi ok sa apari acolo. Aparent am scris degeaba.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2019, 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
bele_mihai Quote:

Ulterior am stat sa-i explic lu Tudy care e de fapt doar un tip care se plictisea si avea chef sa bage batu-n gardu cuiva. Si mi-am luat-o pierzand vremea cu explicatii.
Dupa raspunsul pe care mi l-ai dat, am realizat ca am acelasi interes in a continua discutia cu tine pe subiectul asta, cum am in vizionarea clipurilor aluia. Nu am nici timp si nici chef sa dezbat subiecte despre asemenea nulitati.

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2019, 11:27 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Eu mi-am facut partea. Sper ca le-am zis destule celor doi oameni de care stiu ca au primit imbranceli/invitatii sa faca ceva cu respectivul individ, incat s-au razgandit.

E bine totusi ca sustinerea lui vine exact de unde m-am asteptat. Soc in motor!


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2019, 03:12 
Offline
User avatar

Joined: 06 Nov 2006, 23:31
Posts: 2270
Pasiune versus Ratiune: Masina mea si povestea ei! - Zona IT

Baiatul asta e pe forum?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 487 posts ]  Go to page Previous 116 17 18 19 20 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]