It is currently 28 Apr 2024, 01:09

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page 1 2 3 Next
Author Message
PostPosted: 30 Jul 2013, 14:18 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Buna ziua.

Incepand cu anul 1991 am inceput lucrul la encicloipedia tuturor automobilelor miar dupa o munca zilnica aceasta cuprinde astazi peste 10.000 de marci si 50.000 de modele.
Aceasta acopera modelele de serie, competitii, concepte si prototipuri precum si modelele coachbuilt. De asemenea mai sunt incluse si automobilele "kit-car" precum si replicile care au fost construite folosind un nume de marca si model diferit de cel original.
La sfarsitul acestei luni incepe publicarea acesteia intr-o serie estimata la 50 de volume, primul dintre acestea avand inclusa si marca Alfa-Romeo.

Propun webmasterilor acestui forum, ca acest prim volume ce include marca Alfa-Romeo sa fie oferit userilor acestui forum (posesori sau pasionati de Alfa-Romeo) cu un discount substantial, in cadrului unui Forum Thread.

Mentionez ca lucrarea va fi publicata in Limba Engleza si tiparita la cele mai inalte standarde de calitate.

Iata si un preview al copertii si cateva pagini din interior:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 14:30 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
allcarbrands Quote:
peste 10.000 de marci si 50.000 de modele.
:shock:

cat costa si de unde se poate cumpara? :P

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 14:38 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
vede cineva pozele sau e o problema doar la mine ?


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 15:22 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
va ganditi daca le vedeti ? :uhuh:


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 15:28 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
nu se vad pozele nici la mine, dar am crezut ca e de la proxy-ul vietii... :puke:

Am verificat, nu se vad nici pe telefon. E de la ei! :tongue:

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 15:52 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Cred ca nu le-a pus...

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Chestia e ca daca dai quote la postul lui apar si denumirile imaginilor atasate :scratch:


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 20:06 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Mda, tipul si-a mai facut reclama prin alte parti. La momentul respectiv insa in asa zisa enciclopedie, Alfa Romeo nu exista. Nici Jaguar si nici Ford.

LE: Nici acum nu este nimic: http://www.all-car-brands.com" onclick="window.open(this.href);return false;

El vad ca nici nu a pus un link.

Ai dat-o in bara si aici.

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 22:17 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Buna seara.

O sa raspund pe rand tutror intrebarilor.

In cazul in care nu se vad pozele le puteti vede aici:
http://www.gtplanet.net/forum/album.php?albumid=5535
Eu personal vad pozele si nu am sesizat nici un fel de problema.

Site-ul all-car-brands s-a dorit a fi o enciclopedie online dar am renuntat la acest lucru, in vederea variantei tiparite. Timpul de upload pe site si problemele tehnice, inclusiv persoanele rau intentionate care au atacat site-ul cu tot felul de virusi m-au determinat in schimbarea acestei directii.
Momentan toate cele 4.000 de modele uploadate pe site au fost sterse, si deja o parte din marci, site-ul fiind momentan in lucru dar nu "la vedere", urmand a fi schimbata infatisarea acestuia in momentul in care cartea este disponibila.

Va asigur ca baza de date cu peste 10.000 de marci si 50.000 de modele este cat se poate de reala si am lucrat la ea zilnic din 1991, de regula minim 8 ore pe zi, chiar si in weekend.

Stiu ca unora li se pare usor dar munca dusa pentru acest este una uriasa, de asemenea si efortul finanicar, fiind a lifetime project. Nici o asemenea enciclopedie nu poate fi realizata cu usurinta, decat cu o foarte mare deciatie.In privinta pretului acesta este stabilit la nivel international, fiind de 120 USD, pret ce include expediere internationala gratuita.

Pentru Romania insa, luand in calcul trei aspecte: pret de expediere mic, potentialul financiar scazut si patriotismul meu, o sa avem un pret mai redus.
De asemenea astept si un raspuns aici de la persoanele responsabile cu acest forum, in vederea posibilitatii de a oferii pasionatilor de Alfa-Romeo un discount pentru acest volum.
Mentionez faptul ca primul volum va contine si un voucher cu un discount de 25% pentru volumul doi, acest lucru urmand a se reptea si la volumele urmatoare pentru a facilita posibilitatea celor interesati de a colectiona intreaga enciclopeie.

Pentru orice alte lamuriri va stau la dispozitie.

PS:
Acest prim volum, trateaza marciele ce incep cu litere intre AA si AL si contine 362 de marci si 1353 modele.
Frecventa publicari volumelor va fi cam de un nou volum la fiecare 2 luni maxim 3. Aceats frecventa este limitata doar de timul in care informatia din baza de date este asezata in pagina pentru tiparire si de alte detalii tehnice.
Facand un scurt calcul matematic, tinanad cont de frecventa, pret si discount, o persoana din afara Romanieie care va dori intreaga colectie va trebui sa puna deoparte 37.5 USD/ luna. Pentru Romania acest cost va fi mult mai mic.

Nu sunt rau intentionat, nu am pus nici un link si nu o voi face.
Am propus doar oferirea acestei carti, la pret redus pentru pasionatii de Alfa-Romeo avand in vedere ca acesata marca reprezinta o buna parte a Volumului I.


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 23:29 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Clar , munca e uriasa . Respect
Totusi , la un calcul simplu , imi ies 27 de volume ( 370 marci/volum ) . Imi va lua cativa ani sa le procur si cam 2700-3000 usd . Hmmmm :scratch:
Sper sa fi foarte patriot :lol:
Multa bafta si sa ai rezultatele asteptate . Ai muncit ceva si e de apreciat asta .


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2013, 23:40 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
mugurel Quote:
Clar , munca e uriasa . Respect
Totusi , la un calcul simplu , imi ies 27 de volume ( 370 marci/volum ) . Imi va lua cativa ani sa le procur si cam 2700-3000 usd . Hmmmm :scratch:
Sper sa fi foarte patriot :lol:
Multa bafta si sa ai rezultatele asteptate . Ai muncit ceva si e de apreciat asta .
Multumesc pentru aprecieri.
Numarul de marci pe volum variaza. De exemplu in volumul doi, de la Am la AZ sunt la o numarare rapida 640 de marci. Avem de asemenea si contraexemplul: in volumul in care vom avea Ford, Chevrolet sau Toyota nu stiu cat de multe marci vor mai avea loc langa acestea...
Deocamdata nu stiu exact cate volume vor fi. Pot face o apreciere insa aceasta nu ar fi precisa. Niciodata nu stiu cum "cade" informatia din baza de date pe hartie. Sunt in baza de date si poze ce nu le pot folosi datorita copyrightului, unele au rezolutie mai mica, altele mai mare, la unele modele informatia este mai mult decat cuprinzatoare la altele doar sumara, neexistand alte informatii deci o estimare prin regula de "trei simpla" la numarul de fisiere nu ar fi deloc precisa.

Certe sunt cateva lucruri:
-indiferent de numarul de volume, acestea se vor intinde pe o perioada lunga de timp, si din motive tehnice dar si pentru ca eforul cumparatorului sa fie acceptabil
- am introdus suplimentar si 25% reducere pentru colectionari pentru urmatoarele volume.
- si eu imi doresc ca aceasta carte sa fie apreciata si in Romania, de aceea voi face un pret special pentru Romani
- Sper ca si cei de aici de la forum vor fi de aciord cu preluarea de comenzi aici pentru inca o reducere suplimentara la pretul primului volum.

PS|:
dupa calculele mele sunt cam 20-30.000 de ore ceea ce reprezinta cativa ani buni din viata. Dar asta mi-am dorit sa fac de mic copil si sper acum sa il duc la bun sfarsit..


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 09:52 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
O initiativa demna de toata lauda. :clapping:
Mult succes sa duci la bun sfarsit acest proiect.

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 10:16 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Mi-am permis sa arunc un ochi pe site. M-am uitat la Dacia si nu prea mi-a placut. Este un fel de wikipedia dar ceva mai light. S-au scris multe articole despre Dacia - toata lumea incearca sa explice ce a adus nou si ce a facut-o atat de cunoscuta. Eu as fi abordat aceste teme. De ce e Dacia atat de importanta in contextul actual astfel incat alti constructori incearca sa copieze acest brand sperand la un succes la fel de notabil?

Cat despre istoricul modelelor - nu te supara pe mine, dar e loc de mai bine! Primul exemplu care imi vine in minte este Dacia "pi cap" (ca tot mi-a mancat zilele... :lol: )- sunt acolo ceva amanunte interesante. Cand a fost lansat Logan pick-up? ce s-a intamplat pana la lansarea lui? Ce s-a intamplat dupa lansarea lui? s.a.m.d. Anumite detalii se gasesc greu, dar sunt disponibile pe site-uri/forum-uri, trebuie doar sa le cauti bine. :wink:

ce sa zic !? Felicitari! Dar nu te limita la a da doar cateva informatii seci, mergi oleaca mai in profunzime, un pic de analiza, ceva...

in al doilea rand - daca tot ai acumulat ceva experienta in ind. auto, de ce nu incerci sa fructifici aceasta experienta? Chiar BMW (Germania) cauta un astfel de om... :wink:


all-car-brand Quote:
Dacia
Romania.
Years active: 1968-present
Dacia is the largest car manufacturer in Romania and one of the most popular brands throughout eastern and central Europe. Since 1999 the brand was taken over by Renault.
Dacia brand emerged as Romanian government intended to develop a car factory with a 40 to 50.000 cars a year built in the first years. To reduce the time between development and implement of the model produced they requested a license for a medium sized car with a 1.1 to 1.3 liter engine. Renault, Peugeot, Fiat, Alfa-Romeo and Austin responded to the request and Renault 10, Peugeot 204, Fiat 1100D, Alfa-Romeo 1300 and Austin Mini Morris were tested. Because of technical and economical reasons and after the visit in Romania of the French president Charles De Gaulle, the Renault 12 was chosen to be licensed and built in Romania with the agreement to be later improved by Dacia.

1966- The Dacia plant is built after the agreement signed between Romanian government and Renault.
1968- In 20 August the first car was built, under the name Dacia 1100 and was based on the Renault 8
1969- The production of the 1300 series had begun, based on the Renault 12 and in the next 38 years the model is improved and a lot of different versions had been developed and added to the range of models.
1995- Dacia Nova was introduced, a model developed 100% in Romania
1998- The total production of the brand reached 2 million units.
1999- Dacia was taken over by Renault which announced a 5000 Euro car.
2000- The SuperNova was introduced which was basically it was an improved Nova.
2003- The Solenza was introduced and it was an improved version of the SuperNova, and the first Dacia to feature an airbag.
2004- The Dacia 1300 series was phased out of production except the pick-up version which remained in production until a Dacia Logan pick-up was introduced.
2004- The new Dacia Logan was introduced, with great sale success.
2006- The Dacia Logan MCV production started.
2006- In 8 December the latest Dacia pick-up was introduced, which was also the last car built of the 1300 series, that lasted for 38 years.
2007- The replacements for the Dacia Pick-up were introduced, first the Logan Van in 23 January, followed by the Logan Pick-Up in 5 October.
2007- Total production of the Dacia brand reached the 3.000.000 units mark.
2008- In 4 March the Dacia Sandero was introduced to the market.
2010- Dacia Duster, was introduced.
2011- Total production of the Dacia brand reached the 4.000.000 units mark, this car was a Dacia Duster.
2012- Dacia Lodgy, first MPV of Dacia and also the first Dacia model which is not be built at all in Romania.

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 10:28 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Cristian_Nita Quote:
Mi-am permis sa arunc un ochi pe site. M-am uitat la Dacia si nu prea mi-a placut. Este un fel de wikipedia dar ceva mai light. S-au scris multe articole despre Dacia - toata lumea incearca sa explice ce a adus nou si ce a facut-o atat de cunoscuta. Eu as fi abordat aceste teme. De ce e Dacia atat de importanta in contextul actual astfel incat alti constructori incearca sa copieze acest brand sperand la un succes la fel de notabil?

Cat despre istoricul modelelor - nu te supara pe mine, dar e loc de mai bine! Primul exemplu care imi vine in minte este Dacia "pi cap" (ca tot mi-a mancat zilele... :lol: )- sunt acolo ceva amanunte interesante. Cand a fost lansat Logan pick-up? ce s-a intamplat pana la lansarea lui? Ce s-a intamplat dupa lansarea lui? s.a.m.d. Anumite detalii se gasesc greu, dar sunt disponibile pe site-uri/forum-uri, trebuie doar sa le cauti bine. :wink:

ce sa zic !? Felicitari! Dar nu te limita la a da doar cateva informatii seci, mergi oleaca mai in profunzime, un pic de analiza, ceva...

in al doilea rand - daca tot ai acumulat ceva experienta in ind. auto, de ce nu incerci sa fructifici aceasta experienta? Chiar BMW (Germania) cauta un astfel de om... :wink:


all-car-brand Quote:
Dacia
Romania.
Years active: 1968-present
Dacia is the largest car manufacturer in Romania and one of the most popular brands throughout eastern and central Europe. Since 1999 the brand was taken over by Renault.
Dacia brand emerged as Romanian government intended to develop a car factory with a 40 to 50.000 cars a year built in the first years. To reduce the time between development and implement of the model produced they requested a license for a medium sized car with a 1.1 to 1.3 liter engine. Renault, Peugeot, Fiat, Alfa-Romeo and Austin responded to the request and Renault 10, Peugeot 204, Fiat 1100D, Alfa-Romeo 1300 and Austin Mini Morris were tested. Because of technical and economical reasons and after the visit in Romania of the French president Charles De Gaulle, the Renault 12 was chosen to be licensed and built in Romania with the agreement to be later improved by Dacia.

1966- The Dacia plant is built after the agreement signed between Romanian government and Renault.
1968- In 20 August the first car was built, under the name Dacia 1100 and was based on the Renault 8
1969- The production of the 1300 series had begun, based on the Renault 12 and in the next 38 years the model is improved and a lot of different versions had been developed and added to the range of models.
1995- Dacia Nova was introduced, a model developed 100% in Romania
1998- The total production of the brand reached 2 million units.
1999- Dacia was taken over by Renault which announced a 5000 Euro car.
2000- The SuperNova was introduced which was basically it was an improved Nova.
2003- The Solenza was introduced and it was an improved version of the SuperNova, and the first Dacia to feature an airbag.
2004- The Dacia 1300 series was phased out of production except the pick-up version which remained in production until a Dacia Logan pick-up was introduced.
2004- The new Dacia Logan was introduced, with great sale success.
2006- The Dacia Logan MCV production started.
2006- In 8 December the latest Dacia pick-up was introduced, which was also the last car built of the 1300 series, that lasted for 38 years.
2007- The replacements for the Dacia Pick-up were introduced, first the Logan Van in 23 January, followed by the Logan Pick-Up in 5 October.
2007- Total production of the Dacia brand reached the 3.000.000 units mark.
2008- In 4 March the Dacia Sandero was introduced to the market.
2010- Dacia Duster, was introduced.
2011- Total production of the Dacia brand reached the 4.000.000 units mark, this car was a Dacia Duster.
2012- Dacia Lodgy, first MPV of Dacia and also the first Dacia model which is not be built at all in Romania.

=))
Da
Din ceea ce ai vazut acolo ai dreptate. Daca te uiti la pozele postate cu preview-ul cartii o sa iti dai sema ca nu este asa si aici sunt mai multe aspecte.
1. Acela nu este textul din carte, cele de pe site au fost postate mult mai sumar, pentru a proteja intr-un fel textele din carte.
2. Fiecare model este tratat separat, cu textul propriu. Din ceea ce ai citit tu acolo, ai inteles faptul ca ar lipsi modele. La fiecare model avem textul de descriere cu istoric, specificatii precum si poze ale fiecarei versiuni. Pozele sunt 4 per fiecare versiune: fata-lateral, spate-lateral, bord si interior.
De asemena sunt acoperite toate categotiile: modele serie, competitii, concepte si prototipuri precum si coacbuild.
La Dacia de exemplu vor fi undeva la 50 de pagini, nu doar textul pe care tu l-ai gasit. De asta nici nu am postat link si din motive de spam. Ceea ce este acolo nu are legatura directa cu cartea.

PS:
Pe wikipedia nu este nici macar 5% din informatia pe care o detin, referito la automobile...


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 10:52 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
allcarbrands Quote:
Daca te uiti la pozele postate cu preview-ul cartii
care poze? :shock: nu vad nimic.

trimite-mi si mie pe PM o poza, de curiozitate.

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 11:47 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Cristian_Nita Quote:
allcarbrands Quote:
Daca te uiti la pozele postate cu preview-ul cartii
care poze? :shock: nu vad nimic.

trimite-mi si mie pe PM o poza, de curiozitate.
Pozele:
http://www.gtplanet.net/forum/album.php?albumid=5535" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 12:00 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
madkat Quote:
Trebuie user si pass pentru linkul ala
Ataseaza in topic pozele.
Multumesc. Eu pusesem pozele cu link/image dar se pare ca nu se vad. O sa incerc cu atasament.
Attachment:
1.jpeg
1.jpeg [ 27.01 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
2.jpeg
2.jpeg [ 33.75 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
3.jpeg
3.jpeg [ 37.78 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
4.jpeg
4.jpeg [ 33.8 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
5.jpeg
5.jpeg [ 35.46 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
6.jpeg
6.jpeg [ 34.63 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
7.jpeg
7.jpeg [ 34.39 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
8.jpeg
8.jpeg [ 19.98 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
9.jpeg
9.jpeg [ 19.44 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
10.jpeg
10.jpeg [ 19.24 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
11.jpeg
11.jpeg [ 20.37 KiB | Viewed 6249 times ]
Attachment:
12.jpeg
12.jpeg [ 20.3 KiB | Viewed 6249 times ]


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 12:19 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
eu vreau volumul I .
probabil vei avea mai multi alfisti doritori , deci sa incepem formalitatile :)


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 12:23 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
mugurel Quote:
eu vreau volumul I .
probabil vei avea mai multi alfisti doritori , deci sa incepem formalitatile :)
Rabdare...
In curand. Daca toate lucruruile merg conform planului la sfarsitul lunii e deja pe piata.
E pregatit de tipar in proportie de 95%, mai sunt cateva detalii tehnice.

Am calculat si pretul pentru Romania.
Daca pentru extern este de 120 USD adica 400 lei /volum (fiecare volum va avea intre 300 si 500 pagini), pentru Romania este de 300 lei, iar in cazul in care forumul este de acord pentru comenzi aici, pretul pentru Alfisti va fi de 250 lei.


Top
   
PostPosted: 31 Jul 2013, 13:34 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
PS:
binenteles va include si voucherul cu 25% discount pentru volumul II.


Top
   
PostPosted: 01 Aug 2013, 13:20 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Am facut o numaratoare.
La Alfa-Romeo avem peste 100 de pagini:
Modele serie: 68
Modele competitii: 118
Concepte si prototipuri: 87
Modele coachbuilt: 123


Top
   
PostPosted: 14 Aug 2013, 14:35 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Good news!

Tocmai am trimis materialul la tipografie si voi primi cartile in 2-3 zile.
Voi reveni cu poze.
Pana atunci, se poate vedea un preview al cartii aici:
https://www.facebook.com/vasilescu.petr ... 072&type=3
Din cauza unei erori de upload, sunt catvea pagini lipsa, iar copertile nu se afla pe prima pozitie.
Fiecare poza reprezinta doua pagini.


Top
   
PostPosted: 14 Aug 2013, 17:31 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jun 2013, 22:25
Posts: 109
Car: 159 1.9 JTS
Location: Baden-Württemberg, DE
allcarbrands Quote:
Good news!

Tocmai am trimis materialul la tipografie si voi primi cartile in 2-3 zile.
Voi reveni cu poze.
Pana atunci, se poate vedea un preview al cartii aici:
https://www.facebook.com/vasilescu.petr ... 072&type=3
Din cauza unei erori de upload, sunt catvea pagini lipsa, iar copertile nu se afla pe prima pozitie.
Fiecare poza reprezinta doua pagini.
felicitari, domnule

_________________
  • Anonima Lombarda Fabbrica Automobili


Top
   
PostPosted: 23 Aug 2013, 13:44 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
In sfarsit...

Am primit cartile de la tipar.
Poze pe facebook. Scuze de calitatea pozelor, nu ma pricep deloc la asta. Imi trebuie mai multa lumina cred si nu stiu cum sa fac sa nu se reflecte luciul de la hartie...

Costul de la tipografie a fost mai mare decat am estimat.
Pretul pentru Romania este 350 lei inclusiv transport, prin posta Romana, doar pentru teritoriul Romaniei.
Pretul pentru membri AlfaClub este de 300 lei (doar pentru teritoriul Romaniei).
PS:
Membri AlfaClub care si-au manifestat interesul anterior (inclusiv cei doi care mi-au dat follow pe facebook) , pot comanda cu pretul anuntat initial de 250 RON.
https://www.facebook.com/vasilescu.petr ... 072&type=1

Comenzile se primesc prin mesaj pe alfaclub, pentru a valida apartenenta de acest club.
Plata pentru teritoriul Romaniei se face la ridicarea coletului.


Top
   
PostPosted: 26 Aug 2013, 19:41 
Offline

Joined: 30 Jul 2013, 14:02
Posts: 48
Se pare ca lucruruile merg bine, iar aest proiect va fi dus pana la ultimiul volum. :D


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 71 posts ]  Go to page 1 2 3 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]