It is currently 27 Apr 2024, 18:16

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 150 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 6
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 19:23 
Offline
User avatar

Joined: 06 May 2007, 14:11
Posts: 684
Car: Alfa Romeo 156
Location: IASI
bh00ooo Quote:
Celor care stiu cum sa faca diferenta intre oamenii de calitate si restul lumii:
Va rog sa postati o formulare potrivita pentru flyerul de pus sub parbriz. Sau va rog sa postati formularea cu care refuzati alfistul de pe strada care vrea sa se inscrie in club dar voi considerati ca nu are "what it takes".

Serios. Astept.
Sincer, eu am dat fluturase tuturor detinatorilor/iubitorilor de Alfa Romeo pe care i-am intalnit si nu cred ca as putea sa fac vre-o diferenta de genul. Imi cer scuze daca m-am exprimat gresit in postul anterior dar ideea era de a nu "forta" cu initiative gen "...sa bagam cat mai multi in club...". Iubitorii, au Alfa Romeo in sange si sunt atrasi de la sine, tind sa cred ca la asta se refereau si ceilalti. Oricum multumesc de observatie, postul putea fi inteles si altfel!

_________________
156 1.6TS 120CP
"Senza cuore saremmo solo macchine"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 19:39 
Offline
User avatar

Joined: 03 Apr 2007, 12:26
Posts: 883
Location: Constanta
bh00ooo Quote:
Celor care stiu cum sa faca diferenta intre oamenii de calitate si restul lumii:
Va rog sa postati o formulare potrivita pentru flyerul de pus sub parbriz. Sau va rog sa postati formularea cu care refuzati alfistul de pe strada care vrea sa se inscrie in club dar voi considerati ca nu are "what it takes".

Serios. Astept.
:goodpost:


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 20:36 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
bh00ooo Quote:
Celor care stiu cum sa faca diferenta intre oamenii de calitate si restul lumii:
Va rog sa postati o formulare potrivita pentru flyerul de pus sub parbriz. Sau va rog sa postati formularea cu care refuzati alfistul de pe strada care vrea sa se inscrie in club dar voi considerati ca nu are "what it takes".

Serios. Astept.
pe un model de flayer de la inceputuri era scris, ... daca alfa ta nu este considerata doar un mijloc de transport.....nu mai retin continuarea.
era o varianta frumoasa de a spune ce asteptam,practic nu avem de unde sa stim cine este posesorul unei masini parcate si vazute intamplator,deci nu avem cum sa ne alegem colegii,pe forum si in club va fi altceva :wink:

_________________
0751314197


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 20:43 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
Tocmai "altceva"-ul ala ma nelinisteste. Exact asta astept in continuare, pe cineva care sa detalieze acel "altceva". Nu de alta, dar eu cred ca absoult oricine trebuie sa fie binevenit. Si speram sa fim cat mai multi. Daca din start le atragem atentia ca "s-ar putea sa nu corespunda".... multi vor spune pas. Eu inclusiv.

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 15 Apr 2008, 23:31 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
E simplu: oricine e bine venit, e primit cu caldura in Familie, dar bunul simt sau mai exact lipsa lui il poate "ejecta" la fel de usor. Care sunt limitele bunului simt..? Ei bine, asta se vede/simte pe parcurs.
Oricine e bine primit in club/forum chiar daca nu e posesor de Alfa.
Poate e posesor de VW, multumit de masina sa, dar are el un fetish pentru Alfa. He's welcome. Atata timp cat respecta regula de baza ;)

= "altceva"


imho

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Apr 2008, 09:44 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
"E simplu: oricine e bine venit, e primit cu caldura in Familie, dar bunul simt sau mai exact lipsa lui il poate "ejecta" la fel de usor. Care sunt limitele bunului simt..? Ei bine, asta se vede/simte pe parcurs. "

Suta la suta de acord. Cata vreme un membru nou este bine primit si da el personal cu batul in balta, separarea vine de la sine, nu trebuie sa i-o spuna nimeni. Avem caz in Oradea, tanara cu aripa deportanta pe portbagaj.

Problema pe care o ridicam eu si care ramane actuala este tendinta de a selecta membrii INAINTE de a se inscrie pe forum sau in viitorul club.

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Apr 2008, 12:23 
Offline
User avatar

Joined: 06 May 2007, 14:11
Posts: 684
Car: Alfa Romeo 156
Location: IASI
gabrieldima Quote:
bh00ooo Quote:
Celor care stiu cum sa faca diferenta intre oamenii de calitate si restul lumii:
Va rog sa postati o formulare potrivita pentru flyerul de pus sub parbriz. Sau va rog sa postati formularea cu care refuzati alfistul de pe strada care vrea sa se inscrie in club dar voi considerati ca nu are "what it takes".

Serios. Astept.
pe un model de flayer de la inceputuri era scris, ... daca alfa ta nu este considerata doar un mijloc de transport.....nu mai retin continuarea.
era o varianta frumoasa de a spune ce asteptam,practic nu avem de unde sa stim cine este posesorul unei masini parcate si vazute intamplator,deci nu avem cum sa ne alegem colegii,pe forum si in club va fi altceva :wink:
De acord, iata si fluturasul care il folosim in Iasi:


Attachments:
File comment: Fluturas folosit in Iasi
Fluturas.JPG
Fluturas.JPG [ 25.88 KiB | Viewed 5823 times ]

_________________
156 1.6TS 120CP
"Senza cuore saremmo solo macchine"
Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Apr 2008, 12:59 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
Pai e foarte ok, in afara de greselile de ortografie si gramaticale :).

Si, de exemplu, v-ar deranja daca ar veni la intalniri o persoana peste 50 de ani care are un 33 lasat de fiu-sau cand a venit din Italia? Sau daca flyerul ar face referire si la faptul ca il ajuati sa-si gaseasca piese chiar daca ii lipseste entuziasmul fata de marca? S-ar putea sa ii vina entuziasmul molipsindu-se de la voi.

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Apr 2008, 14:01 
Offline
User avatar

Joined: 06 May 2007, 14:11
Posts: 684
Car: Alfa Romeo 156
Location: IASI
Sigur nu ar deranja! Iata cum a fost primit un domn pe la 50 de ani convins de copii lui sa cumpere o Alfa Romeo, si a-nceput sa-i placa: http://forum.alfaclub.ro/viewtopic.php?t=2060&start=75
Bineinteles ca a aflat de noi din fluturasele asezate cu mare grija sub stergator!

_________________
156 1.6TS 120CP
"Senza cuore saremmo solo macchine"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 16 Apr 2008, 14:06 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
:clapping: :clapping: :up: Chiar nu stiam de faza :) Excelent!

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 02:53 
Offline
User avatar

Joined: 03 Apr 2007, 12:26
Posts: 883
Location: Constanta
Acum , dupa impresiile postate de toti membrii clubului despre organizarea Fest-ului , despre parerea de rau ca nu a durat cel putin o luna , dupa lamuririle mai mult decat suficiente privitoare la directia in care se indreapta asociatia Alfa Club , propun ca acest topic sa fie declarat inchis . Eventualele nelamuriri , care par intr-un fel eterne la romani , cred ca ar trebui discutate pe un topic ce desemneaza singurul proiect de interes general pentru moment si anume Asociatia Alfa Club . Vreau sa cred ca baietii din Cluj au vrut si cred ca au reusit sa accelereze procedurile . Dar la fel de increzator sunt si in vechea zicala conform careia graba strica treaba Daca vor avea inca putina rabdare , propun sa fie declarati prima filiala Alfa Club din Romania , in detrimentul Bucurestiului ,care e , totusi , inima Alfa Club . Nu cred ca alexmirica , ALXege , occ , Soprano , Alex , Tupac , gabidima , vip007 , si imi cer scuze ca nu ii numesc si pe ceilalti , se vor supara ca nu vor fi ei cei dintai . Cred ca va fi mai bine sa tinem clubul unit , sa avem proiecte reale , sa facem ceva , sa nu ne preocupe doar zona tarii in care se organizeaza AlfaFest , sa devenim intr-adevar vizibili prin actiuni si evenimente de-a lungul intregului an (prin filialele clubului si la nivel national ), evenimente care sa nu se reduca la curse intre Alfe si 4tuning,coloane filmate indreptandu-se Dumnezeu stie unde etc. Pentru ca familia va ramane unita , dar familia va trebui sa si munceasca pentru a fi vazuta. Daca doriti sa duceti lucrurile la alt nivel , va rog , domnilor clujeni , sa inchideti acest topic.

_________________
Image

AR 156 2.5 V6


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 03:45 
Offline
User avatar

Joined: 04 Apr 2007, 01:29
Posts: 711
Location: Constanta/Bucuresti
:goodpost:

_________________
God drives Alfa Romeo!
Alfa 147 1.6 "Foxy"
CT 83 FOX


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 10:59 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
Nu am putut participa la discutiile de sambata si imi pare extrem de rau. Am tot cautat zilele astea un rezumat al intalnirii, minute, hotarari luate, etc. pe forum. Nu doar eu sunt in situatia asta, mai sunt multi mebri pasionati care nu au putut fi acolo si nu au o idee clara despre ce s-a discutat.
Ok, Alex_Alfa si xti mi-au povestit pe scurt ce si cum dar totusi, concluziile ar trebui publicate.

Festul 2008 a fost mult mai bine organizat decat 2007. Am fost mai multi, a fost mai scurt, suntem mai uniti. Urmeaza DAR.

Imi asum riscul de a fi privit ca si Gica Contra.

Din cate inteleg, vorbe s-au facut, povesti s-au povestit, baietii din Cluj au renuntat la ambitiile de a avea primul club Alfa din Ro.
Tot asa intelesesem ca pe Fest vom avea clubul gata sau macar ca se va decide in comun la Fest asupra : Statut, semnat de fondatori, cine sunt interimarii, QUANTUMUL cotizatiei, data alegerilor, proiect de buget anual etc.
Nu trec la subiectul parteneri/sponsori pentru ca inca nu exista clubul.
Tot la Fest urma sa aflam al cui este forumul (Club vs. Alex Mirica) si sa clarificam macar partial problemele de la GL tehnic.

Asa cum bine zici Victore, avem nevoie de proiecte reale. Mai degraba avem nevoie de ceva macar palpabil. Daca e musai sa inchidem acest topic (care de bine de rau a insemnat mult pentru comunitatea noastra), haideti sa il inchidem cu o demonstratie de seriozitate, de exemplu cu copia dupa CUIul asociatiei. Sau dupa Statut. Sau dupa buget. Sau dupa actul constitutiv.

Intradevar, acest topic nu este cel mai fericit pentru postul acesta, in schimb este un topic pe care nimeni nu il rateaza :)
Haideti sa ne propunem termene de realizare a ambitiilor. Daca in august avem clubul organizat juridic, daca in octombrie avem alegeri, daca in noiembrie avem pe 2009 un buget de baza si proiecte adiacente (cu finantari separate) putem considera ca ne-am atins o parte din scopuri.

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 11:34 
Offline
User avatar

Joined: 02 Dec 2006, 00:02
Posts: 677
Location: Baia Mare
Foarte bine postat bh00ooo...si eu tot asteptam sa vad ce sa discutat si ma asteptam sa vad deja miscare la acest capitol....sunt foarte multi care asteapta sa vada ceva rezultate

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 165cp
ex:Seat Leon 1.9 TDI 2001 110cp+
ex:Skoda Octavia 1.9 TDI 2007 105cp
ex:Audi A6 2.7 quattro 2006 180 cp
ex:Alfa 155 1.9 TD 1993 90cp
ex:Alfa 156 1.9 JTD 2002 115 cp


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 11:51 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Subiectele discutate la Fest acopera cu raspunsuri cam tot ce a enumerat bhOOooo mai sus, fapt care cred ca poate fi confirmat de toata lumea care a participat la discutii. Daca nu o va face altcineva inaintea mea, o sa o fac eu saptamana asta, si anume sa scriu un rezumat al discutiilor si concluziilor avute la Fest. Partea de Secretar de Sedinta a fost indeplinita de Tanza si voi primi de la el pe mail tot ce a fost atins in discutii. Oricum, nu numai eu am comvingerea ca lucrurile discutate la fest au dat sens si valoare tuturor subiectelor si ca ce asteptam fiecare dintre noi sunt rezultatele. Cand o sa publicam toate informatiile, vom inchide acest subiect si vom deschide altele la Proiecte Alfa Club pentru fiecare capitol in parte, unde se pot continua discutiile de aici.

@bhOOooo - imi pare sincer rau ca nu ai putut sa participi la discutii, cu atat mai mult cu cat si eu si tu vroiam sa discutam multe detalii... oricum, ia in calcul o implicare directa pe multe probleme. Vom discuta pe mess la ce ma gandesc mai exact ca sa ne consultam sa vedem cum si ce putem face ;)

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 07 May 2008, 13:31 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
O sa publicam stenograma dupa ce o tiparim la calculator, momentan este de mana scrisa :P

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 23 May 2008, 18:48 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
Alexx, fire, se facu luna imediat domnilor.

Postul asta il fac aici ca e muuulta lume abonata:

IMPUII MEI, CARE VA OCUPATI, NU VEDETI CA E VIRUSAT FORUMUL DE CATEVA ZILE SI SE AGATA EXPLOITUL DE COMPUTERELE NOASTRE???

Image

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 23 May 2008, 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
Mie nu mi l-a gasit NOD32 :|

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 23 May 2008, 23:00 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2007, 17:47
Posts: 534
Location: Oradea
Si ma gandesc ca erorile din pagina iti sunt indiferente. Sorry, brother, e rusinos ce se intampla.

_________________
156 Sportwagon 1.9 JTD Progression 2003


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 26 May 2008, 16:49 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
Din pacate nu am acces direct la server, persoana care are acest drept nu e in tara... Altfel rezolvam demult problema!

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 27 May 2008, 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 06 Aug 2007, 15:02
Posts: 354
Location: Cluj-Napoca
Filmul de la AlfaFest 2008 (link valabil 10 zile): http://s4.transfer.ro/storage/5e89ffa0f9.zip


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28 May 2008, 03:55 
Offline
User avatar

Joined: 01 Oct 2007, 08:28
Posts: 225
Car: VW Passat CC
Location: Bucuresti
multumesc !

_________________
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 28 May 2008, 14:49 
Offline
User avatar

Joined: 06 Jul 2006, 12:03
Posts: 737
Location: Baia Mare
Multumiri Soso.

_________________
Ni Ten Ichi Ryu


Top
   
 Post subject: Re: Cluj-Napoca
PostPosted: 12 Jan 2009, 17:55 
Offline
User avatar

Joined: 28 Oct 2008, 00:00
Posts: 175
Location: cluj-napoca
mai sunt intalniri alfa in cluj sau.......nope?

am asa o intrebare ... despre ce povestiti voi la intalnirile voastre ......evident daca mai exista vreau sa stiu poate ma alatur si eu desi cunosc ceva lume dintre voi din alte imprejurari......."anonymus" sigur este un fel de simbol din trecut pentru cineva ...dar sa nu divulgam secretul.....orikum toti ii trimit salutari :censored:

_________________
147 1,6 16v 105CP
www.spdzoom.ro


Top
   
 Post subject: Re: Cluj-Napoca
PostPosted: 12 Jan 2009, 18:14 
Offline
User avatar

Joined: 06 Aug 2007, 15:02
Posts: 354
Location: Cluj-Napoca
Este un topic dedicat intalnirilor la Cluj: http://forum.alfaclub.ro/viewtopic.php? ... &start=725
Intalnirile le tinem periodic duminica de la 15:00 la sala Sporturilor.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 150 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5 6

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]