It is currently 27 Apr 2024, 20:24

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 115 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5
Author Message
PostPosted: 26 Nov 2015, 13:35 
Offline

Joined: 14 Sep 2015, 09:32
Posts: 135
Car: Alfa Romeo 159
Location: Aiud
si cand se va finaliza acest proces ca eu am postat aici in 18 septembrie....


Top
   
 
PostPosted: 26 Nov 2015, 13:42 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Marius, din februarie si pana acum s-au intamplat multe lucruri. Vezi Alfa Fest 2015, vezi meeting in Bulgaria, Serbia, AMKART etc.
Asociatia exista, functioneaza, numai ca nu este foarte bine reglementat aspectul cu privire la membrii acesteia din punct de vedere legal. Momentan, membrii oficiali sunt pasionati care au sustinut asociatia anul acesta cu 120 lei.

Ce te intereseaza pe tine mai exact?

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
 
PostPosted: 26 Nov 2015, 15:18 
Offline

Joined: 14 Sep 2015, 09:32
Posts: 135
Car: Alfa Romeo 159
Location: Aiud
Marius_cim Quote:
salut din februarie si pana acum nimic nou pe aici?
ce se mai intampla cu asociatia?
mai crste ? mai exista?
mai functioneaza?
!
cam asta ma interesa sa stiu daca mai exista, daca mai creste, daca se accepta oameni noi,care sunt cotizatiile pe anul viitor? etc
dar daca de aproape 3 luni nu a raspuns nimeni ...

concret care este viitorul incepand cu 1.01.2016?


Top
   
 
PostPosted: 26 Nov 2015, 17:06 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Iti multumim pentru interesul manifestat. Concret, noutatile pentru 2016 vor fi postate aici, cel mai probabil pana la finele acestui an.

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
 
PostPosted: 26 Nov 2015, 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2185
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Marius_cim Quote:
salut din februarie si pana acum nimic nou pe aici?
ce se mai intampla cu asociatia?
mai crste ? mai exista?
mai functioneaza?
!
dogukan Quote:
Mai exista clubul asta sau nu ?
littlefoot Quote:
Iti multumim pentru interesul manifestat. Concret, noutatile pentru 2016 vor fi postate aici, cel mai probabil pana la finele acestui an.
Alex, da-mi voie te rog, sa ma bag si eu in discutie. Din ce am inteles eu (sau nu) , din spusele celor doi : ei vor sa stie daca se mai pot inscrie ca si membri oficiali(cotizanti), daca mai exista contul unde sa vireze banii, daca se mai accepta plati si membrii noi.
Nelamuriri : - cine/ce ii opreste sa se inscrie ?
- de ce nu se pot accepta platile ?
- de ce nu incercati sa impuneti prin a restrictiona dreptul de a posta, acelora care nu sunt membrii cotizanti ? (sunt numeroase forumuri/asociatii, in tarile cu apa calda, care practica acest sistem si nu doar in domeniul auto)
- de ce "noutatile" astea, trebuie sa apara asa tarziu?
Daca te simti cumva lezat de aceste nelamuriri ale mele, imi cer scuze ! Vroiam doar sa stiu, de ce nu se pot aduna mai multi bani, in visteria Alfa Club ? Asa macar, se poate continua actiunea de anul trecut (Mos Craciun), cu bani"proprii" , nu doar din donatii.

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
 
PostPosted: 27 Nov 2015, 19:58 
Offline
User avatar

Joined: 21 Sep 2013, 21:36
Posts: 1121
Car: 159 2.4 Q4 TI
Location: N-V
@alfa 146: alfaclub is all about support! :)
its not about the money ;)

_________________
Alfa Romeo 159 2.4 Q4 Turismo Internazionale
Ex: Alfa Romeo 159 Nero Oceano 1.9 jtdm 16v (150++ HP by ILuzoriu)

Toată ziua la volan Răsfăţat ca un motan, Rezervorul mereu plin, Nici o grijă, nici un chin, Şi-apoi cînd ieşi pe şosea Tot apare cîte cineva...
Femei goale cîte vrei Din reviste de doi lei, Unghii negre plus tutun, Băutură şi drum bun! Pot oricînd să susţină teze Despre cutia de viteze
Poa' să fie profesor, Medic sau aviator, Avocat sau conţopist, Inginer, frizer, dentist, Pictor sau electrician, Toţi înjură la volan !


Top
   
 
PostPosted: 27 Nov 2015, 21:25 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2185
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
VladimirG Quote:
@alfa 146: alfaclub is all about support! :)
its not about the money ;)
Asta, e de la Galati ? :blink: De ce nu de money ? Raspunde-mi te rog la o intrebare(sau mai multe), ca tot le stii tu pe toate ! :wink: Daca actiunea de anul trecut, cea cu Mos Craciun, se facea din banii adunati din cotizatiile anuale, cam cati copii crezi tu, ca erau bucurosi de "alfaclub is about support" ? Ai fost curios , sa vezi cate persoane au donat bani pentru aceasta frumoasa actiune ? Stii cati membrii are acest forum? Stii cati membrii sunt oficiali ? Cate persoane crezi tu, ca ar deveni membrii cotizanti, din acest numar mare de "useri" , doar pentru a avea acces sa scrie aici o problema, un anunt la publicitate, etc ?
Fara bani, in ziua de azi nu faci nimic ! Nici macar, nu aprinzi becul.

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
 
PostPosted: 27 Nov 2015, 22:35 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7045
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
@alfa146 se pare ca tu faci niste mici-mari confuzii.

In primul rand actiunea de anul trecut a fost facuta din dorinta de a daruii momente de bucurie unor copii fara posibilitati.
Anul acesta, cel mai probabil actiunea se va desfasura in accelasi mod ( fara a implica asociatia ).

In al doilea rand, faptul ca acest forum este online si accesul la informatie este disponibil tuturor in mod GRATUIT se datoreaza unor persoane care au investit timp si bani, iar in schimb nu au cerut absolut nimic, pentru ca "Alfaclub.ro is about support !"

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
 
PostPosted: 27 Nov 2015, 22:40 
Offline
User avatar

Joined: 21 Sep 2013, 21:36
Posts: 1121
Car: 159 2.4 Q4 TI
Location: N-V
Draga alfa146,
Iti admir entuziasmul de care dai dovada, insa de cele mai multe ori, sunt necesare si alte calitati
Legat de replica mea, poate fi de la Galati, poate fi de la Arad, sau chiar de la Haibach, ceea ce trebuie tu sa intelegi este ca mesajul este mai important decat expeditorul :)
Din ce am vazut tu ai o fixatie cu banii. Acum, nu voi intra in detalii sa iti explic despre piramida trebuintelor a lui maslow si etapele dezvoltarii umane de la Freud citire, pentru ca risc sa fiu offtopic, sau mai rau, sa nu ma fac inteles.
Nu le stiu pe toate, chiar e un paradox cu cat stii mai mult, cu atat iti dai seama ca stii mai putin ;)
Legat de problema cotizatiilor, te anunt ca nu toti userii sunt atat de fanatici. Nu toti colectioneaza alfe acasa. Unii intra pe forum doar pentru a se informa, altii nici macar nu detin o Alfa, nu cred ca ar fi interesati sa cotizeze pentru asociatie. Nici nu poti sa ii obligi, cu atat mai mult nu vor fi afectati de restrictionarea numarului de postari.
Ideea e trebuie sa stii cum sa atragi oameni/sponsorizari/donatii, nu sa pui cutitul la gat. :)
In final, iti dau un sfat de viata: nu te mai gandi doar la bani, ei nu sunt tot in viata asta. Incearca sa te axezi asupra micilor placeri ale vietii. Asa vei fi mai fericit. :)

_________________
Alfa Romeo 159 2.4 Q4 Turismo Internazionale
Ex: Alfa Romeo 159 Nero Oceano 1.9 jtdm 16v (150++ HP by ILuzoriu)

Toată ziua la volan Răsfăţat ca un motan, Rezervorul mereu plin, Nici o grijă, nici un chin, Şi-apoi cînd ieşi pe şosea Tot apare cîte cineva...
Femei goale cîte vrei Din reviste de doi lei, Unghii negre plus tutun, Băutură şi drum bun! Pot oricînd să susţină teze Despre cutia de viteze
Poa' să fie profesor, Medic sau aviator, Avocat sau conţopist, Inginer, frizer, dentist, Pictor sau electrician, Toţi înjură la volan !


Top
   
 
PostPosted: 28 Nov 2015, 00:04 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2185
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
cristianmiu Quote:
In primul rand actiunea de anul trecut a fost facuta din dorinta de a daruii momente de bucurie unor copii fara posibilitati.
Anul acesta, cel mai probabil actiunea se va desfasura in accelasi mod ( fara a implica asociatia ).
Inseamna ca nu stii sa-ti faci reclama ! Nu ca persoana fizica ci ca Asociatie ! Una e (dupa parerea mea) sa zica lumea :"aceste donatii, au fost din partea Asociatiei Alfa Club Romania" si alta e :" aceste donatii, au fost facute din partea lui x,y,z" sau mai rau "din partea citorva baieti".
VladimirG Quote:
Draga alfa146,
Iti admir entuziasmul de care dai dovada, insa de cele mai multe ori, sunt necesare si alte calitati
...pe care eu, nu le am. Nu putem fi toti la fel !
Legat de replica mea, poate fi de la Galati, poate fi de la Arad, sau chiar de la Haibach, ceea ce trebuie tu sa intelegi este ca mesajul este mai important decat expeditorul :)
...de la Arad sau Haibach, in nici un caz ! :tongue:
Din ce am vazut tu ai o fixatie cu banii.
...aici, te inseli amarnic ! Nu am nici o fixatie de acest gen. Iti explicam doar, ca degeaba ai "calitati" , de cele mai multe ori ele nu ajuta. Trebuie sa ai si bani ca sa poti face ceva.
Legat de problema cotizatiilor, te anunt ca nu toti userii sunt atat de fanatici. Nu toti colectioneaza alfe acasa. Unii intra pe forum doar pentru a se informa, altii nici macar nu detin o Alfa, nu cred ca ar fi interesati sa cotizeze pentru asociatie. Nici nu poti sa ii obligi, cu atat mai mult nu vor fi afectati de restrictionarea numarului de postari.
.....faptul ca am cateva masini, nu inseamna ca sunt colectionar. Pur si simplu, le-am cumparat si le-am folosit la timpul lor, iar acum mi-e greu sa le vand (daca asta iti e fustrarea).Nu trebuie sa fii fanatic, ca sa realizezi ca prin acea cotizatie ajuti cu ceva, comunitatea in care vrei sa te bagi. Nu este singurul loc unde se practica. Intalnesti acelasi lucru, la multe alte asociatii (ADAC, Asociatia Chinologica, etc.) Faptul ca aceasta Asociatie, are si un forum unde sa gasesti informatii de care ai nevoie, da este asa cum spunea Miu, meritul unora care au pierdut timp pentru a realiza asta.
Ideea e trebuie sa stii cum sa atragi oameni/sponsorizari/donatii, nu sa pui cutitul la gat. :)
....si cum crezi ca poti face asta, daca nu iti faci reclama? Din intrebarile gen " cat costa un bec la 147 ?" sau "la cati km se schimba uleiul?"
In final, iti dau un sfat de viata: nu te mai gandi doar la bani, ei nu sunt tot in viata asta. Incearca sa te axezi asupra micilor placeri ale vietii. Asa vei fi mai fericit. :)
...hai sa-ti dau si eu un sfat : suntem off-topic si mai bine ii lasam pe cei care au sarcina asta, sa-si bata capul. Era doar o idee si niste mici nelamuriri, din partea mea.

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
 
PostPosted: 28 Nov 2015, 11:44 
Offline

Joined: 14 Sep 2015, 09:32
Posts: 135
Car: Alfa Romeo 159
Location: Aiud
Sunteți puțin oftopic toți! :D
E vorba de titlul care e tot pe 2014!
E vorba că parte din ceea ce am văzut că sa întâmplat pe 2015 a fost mai mult din partea celor care au mers pe ideea din 2014!
E vorba că e deja decembrie și nu se știu planurile de viitor....
E vorba de necesitatea unei comunicări mai corecte și coerente! E vorba de a știi în permanență ceea ce se face cu asociația... Ca să putem decide dacă ne implicăm sau nu.


Top
   
 
PostPosted: 28 Nov 2015, 12:35 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Quote:
Inseamna ca nu stii sa-ti faci reclama ! Nu ca persoana fizica ci ca Asociatie ! Una e (dupa parerea mea) sa zica lumea :"aceste donatii, au fost din partea Asociatiei Alfa Club Romania" si alta e :" aceste donatii, au fost facute din partea lui x,y,z" sau mai rau "din partea citorva baieti".
Cum sa vreau sa imi fac reclama cu asa ceva? As prefera ca beneficiarii actelor de caritate-copii, batrani, sau mai stiu eu ce oameni cu anumite probleme sau greutati doar se beneficieze de o mana de ajutor, sa poata sa zambeasca pentru o clipa, nu sa ma pot lauda eu cu ce am facut. Daca incepi sa gandesti actele de caritate cu o astfel de perspectiva nu se mai pot numi acte de caritate ci marketing sau publicitate.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 
PostPosted: 28 Nov 2015, 12:44 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Sunt de acord cu Ciprian. M-am bucurat anul trecut când s-a facut actiunea asta caritabila tocmai in speranta ca va fi cat mai low profile posibil. Probabil fiecare avem pe la serviciu, mai ales astia de prin corporatii, initiative din astea care se transforma in ceva josnic in momentul in care sunt mediatizate excesiv. E adevarat ca gestul ramane, dar atunci când el nu mai e unul discret...parca nu mai e atat de nobil.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 
PostPosted: 28 Nov 2015, 16:10 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2185
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
alfa146 Quote:
Alex, da-mi voie te rog, sa ma bag si eu in discutie. Din ce am inteles eu (sau nu) , din spusele celor doi : ei vor sa stie daca se mai pot inscrie ca si membri oficiali(cotizanti), daca mai exista contul unde sa vireze banii, daca se mai accepta plati si membrii noi.
Nelamuriri : - cine/ce ii opreste sa se inscrie ?
Marius_cim Quote:
E vorba de necesitatea unei comunicări mai corecte și coerente! E vorba de a știi în permanență ceea ce se face cu asociația... Ca să putem decide dacă ne implicăm sau nu.
@Miu, Cip, Vladimir, Valak - nu am vrut sa creez o polemica pe tema asta ! Mi-am exprimat doar parerea, a ceea ce am inteles eu, sau nu, din mesajele celor doi. Restul, e doar o parere personala. Nu sunt eu in masura sa iau decizii, sunt prea mic pentru asa ceva. :wave:

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
 
PostPosted: 08 Jan 2016, 16:52 
Offline
User avatar

Joined: 25 Feb 2009, 13:22
Posts: 167
Inscrierile au fost momentan blocate.
Va rugam deasemeni sa nu achitati cotizatia afarenta anului 2016.
Va multumim pentru intelegere!


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 115 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4 5

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]