It is currently 28 Apr 2024, 01:13

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 
Author Message
PostPosted: 23 Jul 2010, 18:09 
Offline
User avatar

Joined: 30 Jun 2008, 22:39
Posts: 57
Location: Italy (work), Neptun (summer)
Salut !!! Ma numensc Vaduva Claudiu, sunt membru AlfaClub de prin 2007-2008. Sunt din Neptun (CT), dar momentan sunt in Italia (munca). Ceea ce cred eu ca pot face pentru asociatia AlfaClub si pentru asociatii sai suna cam asa:

1. Pot procura orice piesa motor/caroserie originala si/sau aftermarket cu o reducere de peste 20/25% in functie de cantitate/pret
2. Pot procura orice piesa motor/caroserie second hand si/sau reconditionata (ceea ce se poate reconditiona)
3. Pot face rost de parti electronice noi/second hand (cele second hand as putea sa le iau gratis, deoarece la 300m de unde locuiesc este un centru de dezmembrari auto si pot intra in incinta centrului si pot desface/dezmembra parti mici (bagate in buzunar/furate :D, nu se vad) dar cele vizibile trebuiesc platite .
4. Iar pentru masinile mai vechi sau cele de epoca nu este o problema pentru ca pot procura si pentru acele tipuri

Nu ma refer doar la marca Alfa-Romeo ci la toate marcile care fac parte din grupul Fiat.
Doar Fiat pentru ca sunt un mare fan al marcii Alfa-Romeo !! Daca pot face ceva o fac din pasiune nu pentru bani !!
Citesc foarte mult forumul dar nu prea postez (stau mai mult in umbra) si am vazut ca foarte multa lume are nevoie de piese ceea ce m-am gandit ca este ceva necesar.

Mai pot face rost si de Manuale de intretinere sau Manuale educative pentru partile motoarelor sau ale caroseriei si cele electrice !!!
O zi buna !!! Cu stima si respect Vaduva Claudiu !!
Astept un raspuns sau sa deschidem un subiect despre acest lucru !!


Top
   
PostPosted: 23 Jul 2010, 18:36 
Offline
User avatar

Joined: 02 Jul 2008, 15:15
Posts: 2054
Location: Praga CZ
ch3st Quote:
3. Pot face rost de parti electronice noi/second hand (cele second hand as putea sa le iau gratis, deoarece la 300m de unde locuiesc este un centru de dezmembrari auto si pot intra in incinta centrului si pot desface/dezmembra parti mici (bagate in buzunar/furate :D, nu se vad) dar cele vizibile trebuiesc platite .
Salut, cu tot respectul, nu esti sanatos. De ce vrei sa furi tu piese? Daca ar fi centrul tau de dezmebrari cum ti-ar fi?
Si ne mai intrebam de ce ne iubesc italienii si spaniolii.

_________________
alfas don't break down... they stop to be admired
my fiat is fantastic:
Ex: 156 SW 1.9 JTD 16V
Ex: 159 SW 2.4 JTD Q-tronic
Ex. Jeep GC 2005 3.0 crd
A6


Top
   
PostPosted: 23 Jul 2010, 19:05 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
nu se poateeee ... :roll2: :roll2: :roll2: ....
imi si imaginez topicul tau ( eventual la oferte extinse ) cu posturi care sa sune asa .... `` fura si pentru mine un releu pentru a ALFA model ... an ... `` incredibil . :roll2:
sau `` vezi daca imi gasesti si mie un releu la dezmebrari dar te rog sa incerci sa il furi . daca nu se poate sau esti prins da-mi un semn ...``


Top
   
PostPosted: 23 Jul 2010, 19:32 
Offline
User avatar

Joined: 30 Jun 2008, 22:39
Posts: 57
Location: Italy (work), Neptun (summer)
Cu toata stima IMI CER SCUZE , dar pentru un banal releu cand il iei si te duci cu el la personal sa le arati nici nu te baga in seama, sau penru un senzor sau cine stie ce, pentru ca masine la care am eu acces nu mai reprezinta interes pentru ei, ei au demontat motoarele, cutiile de viteza , nu la toate, portiere, ceea ce cred ca le este folositor ! Deci imi cer scuze inca o data si incerc sa rectific . Daca a-ti vazut este o paranteza acolo si scrie CA AS PUTEA....NU CA MA DUC SA LE FUR LA COMANDA NICIDECUM


3. Pot face rost de piese electronice second hand gratis !!


Top
   
PostPosted: 23 Jul 2010, 19:44 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jul 2008, 20:39
Posts: 527
Location: Timisoara
Salut.
Pai uite,daca tot te-ai oferit sa ajuti comunitatea,am eu nevoie de ceva sh.
E vorba de toate cele 5 instrumente de bord(vitezometru,turometru si cele 3 ceasuri din consola) pt o alfa 156 mk1,an 2001,BENZINA.
Ceasurile trebuie sa fie cu iluminare ROSIE,si culoarea cadranelor neagra.

Daca cei de acolo au asa ceva si sunt functionale,le cumpar bucuros si imediat.Aici sunt destul de scumpe la vedere.
Mersi.

_________________
156 1.6TS•••》2.0TS 150 Hp 2001- "ANGELina"
166Fl 2.4JTDm 185Hp 2007- "Leia"
AR-Creating legends since 1910


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2010, 07:01 
Offline
User avatar

Joined: 15 Jun 2009, 08:40
Posts: 361
Location: buzau
coada se formeaza de la stanga la dreapta :clapping:

_________________
alfa 166,2.0 TS,1999 buzau


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2010, 09:44 
Offline
User avatar

Joined: 30 Jun 2008, 22:39
Posts: 57
Location: Italy (work), Neptun (summer)
Salut !!
As putea sa va dau site-ul dar nu vreau sa sune a reclama, asa va cautati voi piesele de care aveti nevoie
!! Astept un moderator sa-mi dea accept !!


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2010, 11:55 
Offline
User avatar

Joined: 15 Jun 2009, 08:40
Posts: 361
Location: buzau
o gura de aerisire spate la o alfa 166 din 99 se poate face rost?platesc

_________________
alfa 166,2.0 TS,1999 buzau


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2010, 12:28 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2009, 22:16
Posts: 247
Location: Turda /Lleida
Jante au pe acolo? (ceva pe 18 sa fie ,spitate)

_________________
Alfa GT 1.9 jtd 150cp +

Image


Top
   
PostPosted: 24 Jul 2010, 12:48 
Offline
User avatar

Joined: 30 Jun 2008, 22:39
Posts: 57
Location: Italy (work), Neptun (summer)
Xdye Quote:
Jante au pe acolo? (ceva pe 18 sa fie ,spitate)

Da sunt si jante, dar mai degraba gasim pe ebay.it in zona unde sunt eu, la pret bun si poate si incaltate

Pentru jante...sunt in zona unde stau eu http://annunci.ebay.it/auto-e-moto/rica ... %2520alfa/" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 10 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]