It is currently 28 Mar 2024, 12:53

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 11 Oct 2014, 09:45 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Stimati Alfisti,


Numele meu este Alexandru Piciorus si incepand cu data de 1 octombrie reprezint Asociatia Alfa Club Romania din functia de Presedinte.

Alaturi de noul board de conducere ne propunem sa aducem Asociatia la un alt nivel printr-o organizare exemplara si proiecte de referinta. Unul dintre obiectivele fixate pentru anul acesta este atingerea unui numar minim de 50 membri oficiali. Astazi, 11.10.2014 in Asociatie sunt inscrisi 23 de membri oficiali.
Va rog sa ne fiti alaturi in acest demers, si sa ne acordati votul vostru de incredere. Asociatia poate functiona doar daca fiecare ajuta financiar prin plata taxei anuale de membru.

Pentru anul 2014, cotizatia anuala a fost fixata la suma de 50 lei.

Obiective 2014:

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali

2. Punerea in functiune a noului board administrativ

Piciorus Alexandru (littlefoot) - presedinte / Olea Cristian (Kali) - vicepresedinte / Militaru Ciprian (dcmilitaru) - secretar / Hera Catalin (Valak) - responsabil vest / Munteanu Gabriel (GURU) - responsabil est / Badea Mugur (mugurel) - responsabil sud / Mihai Lucian (lucianm) - consilier

3. Stabilirea locatiei si a calendarului pentru AlfaFest 2015, identificarea sponsorilor si partenerilor

4. Dezvoltarea site-ului http://www.alfaclub.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

5. Reorganizarea sectiunilor din forum

6. Implementarea unei interfete user-friendly pentru noii membri din forum

7. Fixarea obiectivelor pentru 2015


Va multumesc,

*rolul prezentrului topic este acela de informare si nu de dezbatere. va rog in cazul in care aveti propuneri, sfaturi, feedback etc. sa-mi transmiteti PM sau mail la alex.piciorus@alfaclub.ro

**pentru dezbateri exista aria membrilor oficiali, disponibila membrilor inregistrati.

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 04 Nov 2014, 08:47 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Stimati prieteni,

Aseara m-am bucurat si m-am intristat in acelasi timp. Ieri m-am intalnit cu un bun prieten al meu si al nostru, respectiv Florin Popa - redactorul sef de la TopGear, caruia, i-am oferit o punguta de la Fest (cu tricou, revista AC, etc) si un album afterfest. Dupa l-am rugat sa imi trimita un feedback.

Aseara m-a sunat pe la 20:00, cu un zambet copilaresc in glas, sa-mi spuna ca abia asteapta sa se alature evenimentului anul viitor. Incerc sa citez: "Bai ce faceti voi e extraordinar", "sunteti fara indoiala cel mai tare club auto din tara", "nimeni nu face ce faceti voi, atata calitate, atata bogatie", "programe si itinerarii stabilite la secunda", "materiale de super calitate", "masini superbe si o comunitate demna de invidiat". etc.

Mi-a spus ca nu credea ca poate exista asa ceva la noi in tara. Eu i-am explicat ca din exterior e vopsit mai frumos gardul si ca nu suntem nici chiar atat de mari si in niciun caz atat de "uniti ca familie" - si el mi-a spus ca nu conteaza, de afara se vede excelent, si ca trebuie sa mergem mai departe. A spus ca ce facem noi este unic si la cel mai inalt nivel din Romania.

Acum, ce am scris mai sus este ce m-a bucurat enorm,
Ce ma intristeaza enorm, este ca noi/voi nu apreciem/ati asta. V-ati obisnuit sa se faca totul de la sine, gratis sau pe carca sponsorilor, iar pentru aceasta comunitate care va aduce zic eu amintiri frumoase, nu va rupeti 15 minute sa mergeti pana la banca si sa dupuneti 50 lei.

Ca sa nu fac referire la cineva anume, dati click pe Members (dr. - sus) dati Sort by posts descrescator, si vedeti apoi daca aveti stelute in dreptul numelui. Daca nu aveti inseamna ca la voi ma refer. Daca aveti stelute ca membru fondator, insa nu ati platit acei 50 de lei, sunteti intr-o situatie si mai rusinoasa.

Poate intr-o buna zi, veti sustine si voi demersurile noastre si munca pe care o depunem.
Poate ca nu stiti, insa cei care ne mai ocupam de activitatile AC, ne rupem in medie 8-10 ore/saptamana, in lucrat pe materiale, cerut oferte, mailuri, intalniri, etc. - voi trebuie sa pierdeti 15 minute o data pe an...

Cu respect,
A.P.

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 05 Nov 2014, 08:04 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
UPDATE:

Obiective 2014:

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali
Astazi 05.11.2014

42 / 50

Va multumesc mult celor care sustineti demersul nostru!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 08:38 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
UPDATE:

Obiective 2014:

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali
Astazi 10.11.2014

44 / 50

Va multumesc inca o data!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 15:39 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
Iubitilor, imi cer scuze pentru prezenta mea mai putin decat sporadica pe AlfaClub din ultima perioada. Fiecare isi dramuieste timpul dupa posibilitati si incarcarile cotidene, sunt convins ca veti intelege.
Revenind la Asociatie, observ acest update constant al numarului membrilor cotizanti. Nimic de zis, felicitari, insa obiectivele AlfaClub pe anul 2014 asumate de catre Alex Piciorus erau mai multe, permiteti-mi sa le copiez mai jos:
1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali
2. Punerea in functiune a noului board administrativ
Piciorus Alexandru (littlefoot) - presedinte / Olea Cristian (Kali) - vicepresedinte / Militaru Ciprian (dcmilitaru) - secretar / Hera Catalin (Valak) - responsabil vest / Munteanu Gabriel (GURU) - responsabil est / Badea Mugur (mugurel) - responsabil sud / Mihai Lucian (lucianm) - consilier
3. Stabilirea locatiei si a calendarului pentru AlfaFest 2015, identificarea sponsorilor si partenerilor
4. Dezvoltarea site-ului http://www.alfaclub.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
5. Reorganizarea sectiunilor din forum
6. Implementarea unei interfete user-friendly pentru noii membri din forum
7. Fixarea obiectivelor pentru 2015


Ceea ce vreau sa zic este ca lista TO DO pe 2014 asumata nu se rezuma strict la punctul 1. Mai mult, este una destul de ambitioasa avand in vedere ca mai avem mai putin de 50 de zile pana termenul limita asumat.
Va rog sa nu intelegeti pueril mesajul meu, in calitate de membru oficial si fondator AlfaClub doresc sa ajut la indeplinirea celor 7 puncte. Am convingerea ca n-as fi singurul dispus sa puna umarul, insa avem nevoie de un coordonator, un motor care sa impinga lucrurile in fata. Ce ziceti, putem sa facem aceasta minune?

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 16:06 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15194
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Pana vine Alex cu niste completari, o sa-mi permit sa fac eu un scurt update:

1. 44/50 (cum s-a postat deja mai sus)
2. Desi n-ar fi trebuit (pentru ca atunci cand ne-am asumat organizarea alegerilor, ultimul pas, si-anume transferul tuturor responsabilitatilor catre noul board si-l asumase altcineva), sunt implicat si eu aici, pentru ca ma simt dator cumva moral sa duc treaba asta pana la final (asumata de toti pana la urma); in sensul asta, suntem in niste discutii avansate cu Vladi (tm08alt), care ne ofera consultanta din punct de vedere juridic. Din pacate, lucrurile nu sunt atat de simple pe cat par. Este deci "work in progress" si intampinam multe impedimente
3. Data si locatia sunt oarecum stabilite, ba mai mult, suntem in discutii avansate cu o unitate de cazare, speram curand sa semnam si un contract
4. Asta mi-o asum intru totul, insa momentan sunt ocupat cu finalizarea Calendarului AlfaClub 2015 (unde a fost o munca fara precedent); deindata ce ma eliberez, o sa ma ocup si de asta, desi as fi preferat mai degraba sa ma apuc de niste teasere pentru AlfaFest 2015...
5. Am inceput printr-o reorganizare a regulamentului, in sensul asta avem deja un draft pe care speram sa il finalizam cat mai curand
6. Trebuie doar sa ii gasim un loc in lista de prioritati (avand in vedere ca probabil tot pe capul meu va cadea)
7. aici doar Piciorus ne poate raspunde...

Acum, Alex, la care din punctele de mai sus si cum iti propui sa ne ajuti? :peace:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 16:17 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
multumesc pentru update.

Ajut cu oricare punct de la 1 la 7, asa cum iese dintr-o eventuala imparteala, planificare sau necesitate.

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 16:26 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15194
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Pai necesitate exista peste tot, zi-mi tu unde consideri ca poti sa ajuti, dar la modul asumat, nu la nivel de pareri.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 17:21 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7798
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
As vrea sa mentionez aici ca numarul de membri nu ne intereseaza pentru suma de 50 ron , asa cum probabil cred unii ...
Asta ne arata cati dintre voi dati credit noii echipe si mai ales cati sunteti dispusi sa dati o mana de ajutor Asociatiei chiar si doar asa , prin plata unei cotizatii anuale . Banii nu raman la noi , nu ii dam pe geam pe tampenii ... Ii folosim tot pentru voi si ne ajuta sa nu mai stam cu mana intinsa de fiecare data cand organizam un Fest sau orice alta actiune de care benefiaciati tot voi .

Va multumesc tuturor celor care ati inteles asta si va multumesc si pentru ca aveti incredere in noi :embrace:


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Salut Alex (tantza)

Chiar daca ti-a raspuns si Alex (ege) o sa raspund si eu, mai amplu, pentru toti cititorii acestui topic. Doresc sa iti multumesc pentru suport, si pentru dorinta de a te implica. Referitor la obiective:

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali

*nu are rost sa dezbat, doar le doresc sa le multumesc inca o data celor 44 de membrii actuali.
*ce pot sa dezbat aici este ca am luat legatura cu membrii care as dori sa se numere printre cei oficiali, si m-au pus in tema cu nemultumirile pe care le au, nu neaparat vizavi de mine, si incerc sa rezolv din aceste nemultumiri.


2. Punerea in functiune a noului board administrativ
Piciorus Alexandru (littlefoot) - presedinte / Olea Cristian (Kali) - vicepresedinte / Militaru Ciprian (dcmilitaru) - secretar / Hera Catalin (Valak) - responsabil vest / Munteanu Gabriel (GURU) - responsabil est / Badea Mugur (mugurel) - responsabil sud / Mihai Lucian (lucianm) - consilier

*board-ul este oarecum functional, in sensul ca lucram bine impreuna, discutam prin e-mailuri, WA, dezbatem, etc.
**board-ul nu este functional in schimb din punct de vedere legal. Asa cum a spus si Alex, lucrurile sunt mai complicate. Acum lucram la un Convocator, pe care sa-l transmitem si sa invitam membrii la o intalnire.
***Razvan a fost plecat o perioada mai lunga si nu am vrut sa il deranjam, insa ne-a transmis prin Kali ca ne vom vedea in perioada urmatoare


3. Stabilirea locatiei si a calendarului pentru AlfaFest 2015, identificarea sponsorilor si partenerilor

*aici s-au purtat discutii deja foarte avansate, insa pe mai mult pe aria membriilor oficiali si pe mail. Depindem de cateva variabile (sponsori/hotel) in a face anuntul public. In proportie de 90% Alfa Fest 2015 va fi la Sibiu, in weekend-ul 12-14 iunie. Locatia de cazare cred ca am dezvaluit-o intr-un post anterior insa o repostez aici: http://www.hoherinne.ro/" onclick="window.open(this.href);return false; (un hotel de 4**** ideal pentru noi, cu parcare si tot ce trebuie). Aici am negociat costurile de cazare undeva in jur de 110 lei/noapte/pers. (adica cam -35% fata de pretul standard) cu mic dejun inclus. Deasemenea am obtinut o sala de conferinte cu titlu gratuit, si alte facilitati gen foc de tabara etc. Ce mai trebuie sa facem este sa semnam contractul insa pentru asta avem nevoie de stampila, deci trebuie trimis la Kali si sa il semneze el in calitate de interimar. Conditiile de plata sunt iarasi foarte bune la cazare, insa toate aceste negocieri s-au postat dealungul a mai multe zile. La capitolul identificare sponsori/parteneri, pot sa bifez in contul meu 3 firme respectiv a mea, grupul SAB Miller (sper Peroni) si TopGear care ne-a promis ca o sa fie acolo cu noi. Sunt in discutii si cu cei de la TVR (Care au facut un reportaj la mine la firma - sa ii invit acolo). Stiu ca si restul baietilor (ege,mugur) discuta cu AI, Mi etc.

4. Dezvoltarea site-ului http://www.alfaclub.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Aici nu este numai treaba lui ege, mi-am oferit si eu suportul meu si al lui Stefan (fratele meu). La fel, mai important aici este sa reusim sa trecem domeniul din curtea lui mirica in curtea noastra. Alex Mirica - un tip deosebit de altfel, ne-a asigurat de tot suportul in acest demers.

5. Reorganizarea sectiunilor din forum

nu am completari fata de ce a spus ege

6. Implementarea unei interfete user-friendly pentru noii membri din forum

asta am propus-o si mai demult. am si trimis un .psd in sensul asta, pe care nu-l mai am, insa se va face pana la finele anului.

7. Fixarea obiectivelor pentru 2015

odata ce vom avea un board functional si legal instituit

___

As mai putea aici sa precizez ca mai avem si alte probleme in ceea ce priveste utilizarea legala a logo-ului Alfa Fest si Alfa Club, precum si probleme de identitate, de incalcare a drepturilor de autor si de conceptie. Aici, cred ca poti sa ne ajuti tu. Dar aici e o discutie pe care o putem purta la o cafea sau la telefon, nu aici in mod public.

Multumesc inca o data!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 18:41 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7024
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Salutare baieti,

Daca aveti nevoie va pot ajuta cu punctul 4 si 5 ( imagine online ) cat si partea de sponsorizare la festul din 2015. Ar trebuii sa ma adaugati in schimbul vostru de mail-uri pentru a fi la curent cu ce se intampla

Multumesc!


Sent from my 5s

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2014, 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 31 Mar 2011, 10:41
Posts: 1293
Car: Alfa Romeo 156
Location: Bucuresti
Din tot ce am citit pina acum, sincer, ma bucur tare mult sa vad ca eforturile voastre incep sa dea rezultate.Personal, nu credeam ca lucrurile se vor misca asa de repede in directia buna. Si ca sa fiu in ton cu vremurile politice incercati sa fiti mai transparenti si nu cu privire la banii asociatiei (care oricum nu prea sunt) ci mai degraba cu eforturile voastre, cu incercarile de a organiza unele chestii, stadiul anumitor proiecte, etc. Din nou spun, nu ca sa dati socoteala ci ca sa primiti suport, incredere si de ce nu, poate chiar sprijin daca e posibil.
Mult succes tuturor celor implicati in acest proiect de suflet care se cheama Alfa Club si sa o tineti tot asa!

Trimis de pe mobil

_________________
Alfa Romeo 156 JTDm


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 13:40 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Dragi Alfisti,

Chiar daca se face update mai greu aici, (din vina mea - lipsa timp) sa stiti ca lucram in fiecare zi pentru a reinventa Alfa Club, intr-o Asociatie moderna, care sa-si rasplateasca membrii care o sustin. Vreau sa va spun ca suntem o echipa administrativa functionala, si lucram bine impreuna. Multe dintre obiectivele de mai sus sunt finalizate intr-un mare procent si va voi oferi un feedback mai amplu in curand.

Va multumesc in numele board-ului pentru sustinerea voastra, si sa va asigur ca incepand cu anul 2015, totul va fi "altfel" :evilook:

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 17:05 
Offline
User avatar

Joined: 07 Jul 2008, 17:56
Posts: 468
Car: 159 2.4 SW TI Q4
Location: Austria
Bine Domnu' Iohannis :lol:


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 17:07 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7798
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Miciorus ? :lol: :lol: :lol:


Top
   
PostPosted: 20 Nov 2014, 22:37 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Diaspora te sustine! :)

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 03:08 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6602
Location: Brasov... oarecum.
De acord cu consateanul meu... adica Marius :lol:

La capitolul planificare 2015, ar fi o idee reluarea Transului'. Nu neaparat din perspectiva drumului, care cel putin in ultima perioada nu mai e atat de bun, cat mai mult din perspectiva atmosferei. De toamna, de primavara... ca e mai libera treaba pe acolo.

Daca va ganditi sa construiti si un sediu ma ofer sa fac proiectul in contul unei sponsorizari :lol:

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3775
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Daca te ofereai sa dai terenul...

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 21 Nov 2014, 12:42 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6602
Location: Brasov... oarecum.
Pai dau ce yeren vrei tu, numai sa fie suficiente fonduri sa il cumparam de la proprieta :lol:

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 26 Nov 2014, 16:56 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
UPDATE:

Obiective 2014:

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali
Astazi 26.11.2014

50 / 50

Va multumesc mult de tot tuturor! Inseamna mult pentru mine ca sunteti 50 de alfisti care credeti in aceasta schimbare!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 02 Dec 2014, 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Update obiective:
(pe scurt)

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali

Obiectiv indeplinit 100% (51 membrii)

2. Punerea in functiune a noului board administrativ
Piciorus Alexandru (littlefoot) - presedinte / Olea Cristian (Kali) - vicepresedinte / Militaru Ciprian (dcmilitaru) - secretar / Hera Catalin (Valak) - responsabil vest / Munteanu Gabriel (GURU) - responsabil est / Badea Mugur (mugurel) - responsabil sud / Mihai Lucian (lucianm) - consilier

Obiectiv in implementare pana la 10 decembrie (ETA)
Pe 6 decembrie este AGA iar in cadrul AGA se va rezolva acest aspect.

3. Stabilirea locatiei si a calendarului pentru AlfaFest 2015, identificarea sponsorilor si partenerilor

Obiectiv realizat 99%
- Am identificat locatia de cazare
- Am negociat tarife foarte bune
- Am stabilit in proportie de 99% data - 12-14 iunie
- Am semnat contractul (asteptam exemplarul de la hotel)

4. Dezvoltarea site-ului http://www.alfaclub.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Obiectiv realizat 50%
- Site-ul este functional. In acest moment se lucreaza la content. Voi nu il vedeti pentru ca nu este inca urcat

5. Reorganizarea sectiunilor din forum

Obiectiv in curs de realizare
- Aici o sa rog cat mai multi moderatori sa ma ajute
- Pot puncta o realizare, respectiv stabilirea noului Regulament, mai simplu si mai obiectiv

6. Implementarea unei interfete user-friendly pentru noii membri din forum

Obiectiv realizat
- A se observa butoanele din header
- Trebuie sa mai finisam continutul si link-urile catre viitorul site

7. Fixarea obiectivelor pentru 2015

Se vor dezbate la AGA din 6 decembrie, si la intalnirile Consililuli director de dupa.


Multumesc mult intregului board si in special lui ALXege care desi nu are nicio functie oficiala, ne ajuta enorm!

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 02 Dec 2014, 23:39 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15194
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Ma simt dator sa fac si eu cateva precizari:

2. Este un proces destul de anevoios; un pas important este hotararea AGA din 6 decembrie, insa hotararea AGA trebuie apoi autentificata la notar si inaintata catre judecatorie. Realist, nu cred ca se va intampla anul acesta, din motive obiective.

5. Aici cred ca obiectivul in sine este vag; pentru o reogranizare propriu-zisa a sectiunilor, trebuie sa identificam intai problemele sau oportunitatile; deasemeni, proiectul asta trebuie sa si-l asume un admin/moderator, nu Presedintele Asociatiei. Cel care si-l va asuma va trebui sa faca niste propuneri de reorganizare si sa ia feedback de la ceilalti moderatori, sau, de ce nu, chiar si de la alti membri non-moderatori (cam cum a decurs de exemplu implementarea noului regulament).
Eu intelegeam mai degraba o reorganizare a forumului in general, ceea ce s-a facut: un nou regulament, niste norme de aplicare pentru moderatori, o reorganizare a moderatorilor si a sectiunilor moderate... Ma rog, e un inceput, perfectibil in timp, in masura in care se implica din ce in ce mai multi oameni in bunul mers al lucrurilor

7. A fost un schimb interminabil de mailuri cu Vladi (tm08alt), caruia ii multumim enorm pe aceasta pentru consultanta juridica acordata. Piciorus insa cred ca a ramas usor confuz in privinta AGA, al carui unic scop este sa instaureze noul board si sa reglementeze cateva modificari asupra statutului. Obiectivele pe 2015 vor fi discutate ulterior, exclusiv in cadrul board-ului.

8. Desi nu era pe lista, calendarul pentru 2015 este finalizat. A fost un efort extraordinar din partea multor membri, care s-au mobilizat si deplasat in locatia de shooting, unii din ei chiar si dinafara Bucurestiului. Sper sa va placa cadrele pe care le-am pregatit :) In prezent suntem in discutii cu mai multe tipografii, asteptam mostre si urmeaza sa luam o decizie in baza celui mai bun raport calitate/pret. Stay tuned :wink:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 03 Dec 2014, 00:18 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
7. Am precizat ca sunt decizii care se vor lua de consiliul director după (board) însă dacă exista idei la aga vom tine cont de feedback-ul participanților. Scuzați-mă dacă s-a înțeles greșit însă sunt treaz de la 5 și cum zice și Alex puțin aiurit :)

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2014, 08:32 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Update obiective:
(pe scurt)

1. Atingerea numarului de 50 de membri oficiali

Obiectiv indeplinit 100% (53 membrii)

Va multumesc! :clapping:

2. Punerea in functiune a noului board administrativ
Piciorus Alexandru (littlefoot) - presedinte / Olea Cristian (Kali) - vicepresedinte / Militaru Ciprian (dcmilitaru) - secretar / Hera Catalin (Valak) - responsabil vest / Munteanu Gabriel (GURU) - responsabil est / Badea Mugur (mugurel) - responsabil sud / Mihai Lucian (lucianm) - consilier

Obiectiv in implementare pana la finele anului - sper
S-a intrunit AGA, acum trebuie sa merg cu actele pentru legalizare. (nu mai depinde neaparat de noi de aici) - o sa incerc sa ajung cat mai repede

3. Stabilirea locatiei si a calendarului pentru AlfaFest 2015, identificarea sponsorilor si partenerilor

Obiectiv realizat 100%
- Am identificat locatia de cazare
- Am negociat tarife foarte bune
- Data Alfa Fest 2015 - 12-14 iunie
- Am semnat contractul cu Hotel **** - Hohe Rinne

:drunksinging:

4. Dezvoltarea site-ului http://www.alfaclub.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Obiectiv realizat 50%
- Site-ul este functional. In acest moment se lucreaza la content. Voi nu il vedeti pentru ca nu este inca urcat

5. Reorganizarea sectiunilor din forum

Obiectiv in curs de realizare
- Aici o sa rog cat mai multi moderatori sa ma ajute
- Pot puncta o realizare, respectiv stabilirea noului Regulament, mai simplu si mai obiectiv

6. Implementarea unei interfete user-friendly pentru noii membri din forum

Obiectiv realizat
- A se observa butoanele din header
- Trebuie sa mai finisam continutul si link-urile catre viitorul site

7. Fixarea obiectivelor pentru 2015

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2014, 14:46 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3775
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Impresie personala:

Sambata am fost in Sibiu si cum eram in zona, m-am cazat la Hohe Rinne. :smart: Nu mi-e foarte clar daca m-am cazat acolo fiindca eram in Sibiu, sau am ajuns in Sibiu ca sa ma cazez acolo, dar in fine... :blink:

Drumul din Sibiu la Paltinis, e foarte fain, foarte virajat, iar ca si calitate, asa cum l-am simtit eu, cu anvelope de iarna, nu e ca cele din Delta, dar nici ca Transfagarasanul. Per ansamblu, e placut sa-l abordezi mai vioi. Foarte placut. Parcarea hotelului nu e asfaltata, dar nici gropi care sa puna probleme masinilor mai joase nu erau. Si apoi, e parcare, nimeni nu baga tare in parcare. Sau ?

Hotelul, cu facilitatile pe care le ofera e mult peste locatiile anterioare si oricum e mult peste media hotelurilor de pe la noi. Nu cred ca va mai exista cineva care sa nu fie multumit. Bine, intotdeauna se gaseste cineva, dar aici vorbim de 4 stele "pe bune", negociate la pret de 3 stele, sau chiar mai jos. Se simte ca o locatie premium, exclusivista. Eu unul m-am simtit excelent, personalul a fost foarte amabil, iar micul dejun - pentru mine e important, pentru altii poate nu - a fost "ce trebuie".

N-are rost sa spun mai multe despre facilitati fiindca sunt prezentate pe site, ceea ce pot sa va spun e ca ceea ce vedeti in poze exista si in realitate.

Ca Sibiul e "altceva" cred ca o stie deja toata lumea, se prefigureaza un Fest de exceptie. Tineti aproape ! :peace:

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 50 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]