It is currently 27 Apr 2024, 20:39

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 213 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 79 Next
Author Message
PostPosted: 07 May 2009, 09:40 
Offline
User avatar

Joined: 06 May 2007, 14:11
Posts: 684
Car: Alfa Romeo 156
Location: IASI
Cu putine emotii :samui: l-am primt :D si eu :jumpcolor:

Daca cineva detine vre-o fotografie cu momentul va rog frumos sa mi-o trimiteti si mie pe mail ( alinmarocico@gmail.com ) pentru ca as vrea s-o pastrez la loc de cinste, mutlumesc!
P.S. Daca ajuta, am fost ultima persoana care a primt kit-ul pe aeroport.

_________________
156 1.6TS 120CP
"Senza cuore saremmo solo macchine"


Top
   
PostPosted: 07 May 2009, 11:49 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Se pare ca momentan nu a primit nimeni kitul, exceptand pe cei de la Fest :( , deci dupa ce m-am ofticat ca nu am putut ajunge la fest acum ma omoara si gandul ca unii au si eu nu :bash:
Numai bine. :wave:

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 07 May 2009, 18:49 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
Cat de curand,prin curier ! :wave:

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 07 May 2009, 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 04 Feb 2009, 15:47
Posts: 2329
Car: 156 1.6 TS
Location: Bucuresti
Hai da Doamne s-o vad si p-asta...cat mai repede! :lol:

_________________
156 1.6 TS
fosta GTV 2.0 TS
fosta 156 1.6 TS


Top
   
PostPosted: 07 May 2009, 21:17 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
madkat Quote:
deci nici noi fondantii nu il avem... voi prin curier il veti avea inaintea noastra...
Nu mai spune domne' "fondantii", ca nu suntem bomboane, si nici cascaval!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 14:50 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Cu riscul de a supara membrii fondatori, totusi nu mi se pare in regula ca noi restul sa nu avem niciun drept, iar de cate ori comentam cate ceva sa fim luati la rost pt tupeu. Cum membrii fondatori au hotarat cuamtumul cotizatiei si modalitatea de plata(integral-nu trimestrial,nu semestrial???) tot ei si-au luat angajamentul ca in 45 de zile vom primi kitul de membru CAND??? AU TRECUT 50 DE ZILE DE LA PLATA SI NIMIC! daca aveti pretentii legate de comportament pe forum si alte chestii pai atunci cred ca si noi putem avea in sensul ca voi sa va respectati termenele. :ban:Si nu cred ca este cazul sa spuneti ca faceti asta voluntar si ca timpul e limitat - puteati spune de la inceput : va inscrieti in Asociatie pt pasiune si atat fara sa va oferim altceva si stiam de la inceput. Repet scriu asta pt ca de multe ori am vazut cum va aparati voi fondatorii unul pe altu' si sariti la noi nefericitii care comentam ceva legat de forum/asociatie si suntem amenintati cu warm ban ...etc.

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 14:56 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
In weekendul acesta se vor intocmi toate memberkiturile restante, urmand ca luni sa se puna pe curier catre destinatari. Cei din Bucuresti care doresc sa isi ridice memberkitul sunt rugati sa vina la intalnirea aceasta duminica, sau sa ma contacteze pe alexandru.popa@alfaclub.ro

Ne cerem scuze pentru intarziere, insa suntem un pumn de 5 oameni care trebuie isi sa castige si combustibilul pentru alfe in timpul zilei.

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 16:23 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
sorin147 Quote:
Cu riscul de a supara membrii fondatori, totusi nu mi se pare in regula ca noi restul sa nu avem niciun drept, iar de cate ori comentam cate ceva sa fim luati la rost pt tupeu. Cum membrii fondatori au hotarat cuamtumul cotizatiei si modalitatea de plata(integral-nu trimestrial,nu semestrial???) tot ei si-au luat angajamentul ca in 45 de zile vom primi kitul de membru CAND??? AU TRECUT 50 DE ZILE DE LA PLATA SI NIMIC! daca aveti pretentii legate de comportament pe forum si alte chestii pai atunci cred ca si noi putem avea in sensul ca voi sa va respectati termenele. :ban:Si nu cred ca este cazul sa spuneti ca faceti asta voluntar si ca timpul e limitat - puteati spune de la inceput : va inscrieti in Asociatie pt pasiune si atat fara sa va oferim altceva si stiam de la inceput. Repet scriu asta pt ca de multe ori am vazut cum va aparati voi fondatorii unul pe altu' si sariti la noi nefericitii care comentam ceva legat de forum/asociatie si suntem amenintati cu warm ban ...etc.

Sper sa nu existe interpretari gresite ale motivelor pentru care am optat de la inceput pentru o suma platita integral ca si cotizatie anuala. Principallele motive sunt de a selecta in asociatie oamenii seriosi si de a aduna un minim capital care sa finanteze dezvoltarea clubului si punerea in practica a tot felul de idei in folosul membrilor. Member kit-ul are un rol pur simbolic si nu trebuie sa reprezinte un bun pe care cineva il achizitioneaza. O parte din banii adunati din cotizatii au fost investiti in productia a 50 de member kit-uri din care mai bine de 30 au fost deja impartite celor care au participat la Alfa Fest. Cei care nu le-au primit inca, daca sunt din Buc le pot lua de la colegii de acolo, daca sunt din alte orase le vor primi prin curier. Ce trebuie sa stiti este ca intervalul de timp de 45 de zile specificat de noi este in primul rand pentru a putea aduna sumele necesare achizitiei si productiei a mai mult de un singur obiect pentru a reduce costurile. Practic te costa mult mai mult sa cumperi si sa inscriptionezi un tricou decat sa faci 50 dintr-un foc. Eu de exemplu am investit in ultimii 4 ani in Alfa Club cateva mii de euro si nu am nici macar tricou de membru desi sunt fondatorul si presedintele acestuia :) Nu asta e ideea :)

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 16:59 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
firestarter : Sa stii ca m-am gandit la motivul pt care s-a luat decizia de a achita intregral cotizatia(pt a avea un capital la inceput de drum, alte asociatiatii-profesionale din care fac parte ofera posibilitatea achitarii in mai multe transe, dar probabil si ele la randul lor in prima faza au procedat la fel) cat despre seriozitate - daca tu spui ca pt asta s-a stabilit plata integrala nu este normal ca atunci cand spuneti ceva indiferent de importanta in sine a faptului trebuie sa si respectati daca tot vorbim de seriozitate :?:
Faptul ca member-kitul este ceva simbolic de acord dar parca totusi o confirmare ca ai dat niste bani si au ajuns unde trebuie si primesti ceva care sa ateste ca faci parte din comunitatea respectiva se impune nu crezi? Eu personal ii cunosc pe majoritatea fondatorilor din Buc. de la intalnirile care au loc duminica(am locuit in Buc pana acum 5luni), pe altii de la intalnirea de pe Trans, la fest nu am putut ajunge, dar daca cineva care nu cunoaste pe nimeni vrea sa faca parte din asociatie, nu crezi ca are nevoie de ceva simbolic ca si confirmare iar daca confirmarea nu vine sau vine cu mult dupa termenul promis, ce impresie isi face?-nu de seriozitate cred!
PS: cat despre banii cheltuiti de tine cu alfaclub Felicitari, probabil si eu si altii daca aveam resursele necesare am face la fel dar soarta ...iar despre idee...cred ca orice proiect pe care voi o sa-l puneti in practica dupa ce il aprobati voi trebuie prezentat si Membrilor Cotizanti spre informare si poate cineva are o idee care poate voua va scapat, altfel ajungem ca si politicienii nostrii : ei centreaza, ei dau cu capul dar pe banii nostrii. Numai bine.

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 17:18 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
sorine, permite-mi sa te contrazic, nu cred ca Razvan sau altii au anumite resurse pe care tu nu le ai (asta daca te referi la cele materiale ca daca vorbim de altfel de resurse e putin jenanta scuza). Miile de euro de care vorbeste Razvan nu se reflecta in sponsorizari ca nu este genul de om care sa doarma pe un munte de bani din care sa mai pompeze din cand in cand si in Asociatie, dar daca pui cap la cap alergatura, benzina consumata, timpul cheltuit, timp in care s-a renuntat la alte proiecte ce ar fi adus bani (costul de oportunitate) etc, da, se aduna un efort substantial, pe care oricare din noi, inclusiv tu, l-ar putea face. Abia atunci cred ca este corect sa emiti pretentii sa fi consultat, altfel, toata lumea se pricepe sa fie sef si sa critice, dar faptul ca iti platesti cotizatia din pacate nu iti da dreptul asta..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
Alex, stii ceva eu nu am jignit pe nimeni(nici pe fata nici voalat) si te-as ruga sa te abtii de la astefel de lucruri!!! Chiar asteptam replica ta, ca de obicei esti arogant, si inca o data dovesti ce am spus eu : ori suntem cu voi ori disparem, credeam ca a trecut comunismul dar se pare ca la tine e in floare si singurul care vrea sa faca pe seful esti tu. Eu nu vreau sa fiu sef si nici nu emit pretentii absurde, si da chiar cred ca este normal ca orice membru cotizant sa stie cum cheltuieste Asociatia banii!!! Acum inteleg de ce unii au facut o alta asociatie...aici voi taiati si spanzurati. In fine faceti ce vreti, e o afacere "de familie" dar cu atitudinea asta o sa va treziti ca ramanetii numai voi fondatorii!Sa fii sanatos.

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 18:14 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
ALXege Quote:
.... Abia atunci cred ca este corect sa emiti pretentii sa fi consultat, altfel, toata lumea se pricepe sa fie sef si sa critice, dar faptul ca iti platesti cotizatia din pacate nu iti da dreptul asta..
Dar va da dreptul tuturor membrilor cotizanti, la momentul potrivit, sa candideze pentru functia de presedinte al clubului sau alta functie de conducere in acesta.
Sorine... buni sau mai putini potriviti, cei care acum organizeaza toata treaba asta au facut eforturi personale in ultimii ani ca mai intai sa creeze o comunitate. Am fondat impreuna Alfa Club pentru alfistii din romania. NU suntem un nucleu de conducere rezultat in urma unui vot ca sa fim trasi la raspundere pentru un program anuntat intr-o candidatura. Toti suntem interimari si impreuna cu voi cautam sa ducem mult mai departe aceasta comunitate. Cand vor fi organizate alegeri este foarte posibil ca viitoarea conducere sa nu mai aiba pe nimeni dintre fondatori asa ca va fi loc destul sa isi poata face simtite aptitudinile si implicarea oricare dintre voi. Eu imi doresc foarte tare ca la viitorul Alfa Fest sa vin ca simplu spectator, sa nu stau in ploaie sa desenez trasee cu creta ci pur si simplu sa ma distrez si daca este cazul.... sa comentez organizarea sau ce imi trece prin cap :) Pana atunci nu cer apreciere pentru nici unii dintre colegii mei ci doar o buna intelegere a limitelor actuale.

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
firestarter : Sunt constient ca unii dintre voi ati facut si faceti eforturi pt asociatie dar cand v-ati hotarat sa faceti asta trebuia sa va ganditi si la lucrurile mai putin placute. In fine nemultumirea mea a plecat de la faptul ca aici totul este cenzurat si atitudinea de superioritate a unora nu cred ca isi are rostul, plus faptul ca nu inteleg de ce cand faceti ceva(ma refer aici la member kit) cei care "va cunosc" il au deja si altii..., chiar tu ai spus ca e mai ieftin sa comanzi 50 o data decat pe rand...dar sincer ai dreptate sunt eforturile voastre si faceti cum vreti. Nu mai are rost sa comentez.

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 18:59 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Nu inteleg de ce te simti nici jignit nici cenzurat de ceea ce am spus, sau eu nu aveam drept la replica? (ca tot vorbeam de vremurile comuniste de mult apuse)
Si nu inteleg de ce faci afirmatii tendetioase, memberkitul il au doar cei ce au fost prezenti la Fest, exceptie facand marp, care, aflat intr-o scurta vizita in Romania, l-a ridicat personal la intalnirea de la Bucuresti. Nu are nici cea mai mica legatura cu faptul ca ne cunoastem sau nu, ca doar nu ii cunosteam pe toti cei prezenti la Fest!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 19:16 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Nu se pune problema de a da acel Member Kit pe pile :lol: Iti inteleg frustrarea insa te asigur ca nu este cazul de asa ceva. Si apropos de asta... rog colegii sa verifice cate member kit-uri au ramas ne distribuite si sa anunte concret cand sa le astepte lumea. Am inteles ca cei din buc le primesc duminica... anuntati va rog si restul membrilor din tara.

Sorin... trebuie sa mai stii un lucru. Asociatia Alfa Club Romania isi propune in primul rand sa se dezvolte pentru membrii cotizanti evenimente care sa creeze o comunitate unita in lumea reala si nu in cea virtuala. Este important sa stii ca cele mai multe lucruri interesante se vor intampla in afara forum-ului si vor cere atat participarea cat si implicarea membrilor asociatiei. Urmatorul eveniment dedicat exclusiv membrilor asociatiei va fi anuntat in maxim 2 saptamani iar asta va reflecta atat eforturile cat si intentiile celor care se ocupa de club.

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 19:17 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Buna ziua domnilor.
Nu am gasit un topic mai bun de postat, astfel incat, cu riscul de a fi offtopic, voi formula o intrebare: in member kit-ul pe care l-am primit se afla si un tricou (ca in toate kit-urole de altfel), doar ca este masura M. Stiu ca nu aveau oamenii cum sa stie ce masura ma incape pe mine. Asa ca intreb acum, exista cumva un numar L sau XL sa il schimb pe cel pe care il am? Tin sa mentionez ca pe acesta nu l-am purtat, azi fiind prima tentativa, dar am renuntat ca mi se vede buricul :lol: Multumesc pentru intelegere.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 19:24 
Offline
User avatar

Joined: 09 Feb 2006, 03:12
Posts: 1861
Location: Bucuresti
yux_mm, vino duminica la intalnire si ti-l schimbam.
Dragilor, dupa cum au spus colegii mei doar cei care au participat la Fest au primit memberkiturile, restul saptamana viitoare. Dupa cum am mai spus, daca va aflati in Bucuresti si doriti sa evitati curieratul, va rog contactati-ma!

_________________
BMW Z4 sDrive 3.5i
Renault Clio Sport 197
Alfa 159 1.9 mJTD
ex: Alfa Brera '08 2.4mJTD
ex: Alfa 147 1.9mJTD [/b]

http://alexp0pa.mybrute.com" onclick="window.open(this.href);return false;


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 19:26 
Offline
User avatar

Joined: 17 May 2008, 15:11
Posts: 741
Car: Giulia Quadrifoglio
Location: Targu Jiu
firestarter : de acord cu tine, chiar am fost incantat(atat eu cat si prietena) dupa intalnirea de pe Trans, la Fest chiar nu am putut ajunge pt ca am fost invitat(cu 6 luni inainte) la un alt eveniment de la care chiar nu puteam lipsi. Iar participarea/neparticiparea membrilor la evenimentele organizate de Asociatie nu tine tot timpul de vointa personala, uneori chiar nu poti sa ajungi oricat ti-ai dori :(. Chiar imi doresc sa pot participa la toate evenimentele organizate!!! Numai bine.

_________________
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 510+CP
Alfa Romeo Stelvio First Edition 2.0 280CP
ex. Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 280+CP
ex. Alfa Romeo 159 TBI 200+CP
ex. Alfa Romeo 147 2.0 T.S 150CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 20:02 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2006, 09:24
Posts: 914
Location: Bucuresti
Sorin, sunt convins ca este doar o lipsa de comunicare a fondatorilor cu unii membri si asta duce la astfel de interpretari neplacute in care unii membrii se simt exclusi sau uitati, de unde ideea de bisericute. Astfel de probleme de comunicare se datoreaza lipsei timpului din partea fondatorilor si sunt convins ca se va corecta in viitorul apropiat si membrii asociatiei vor fi mult mai bine interconectati si informati.

Pentru infiintarea asociatiei insa a fost si este inca depusa foarte multa munca si din pacate este doar munca facuta in timpul liber de fondatori. Ar fi pacat sa apara disensiuni inca de la inceput si sunt convins ca mai multa toleranta atat din partea membrilor vis-a-vis de fondatori cat si din partea fondatorilor pentru restul membrilor ar fi in beneficiul asociatiei.
Poate ar trebui intelese ambele parti:
-frustrarea unor membrii care se simt lezati cand sunt luati din scurt, pentru ca la intrarea in comuniate nu si-au dorit sa se pricopseasca cu inca un sef pe cap :)
-frustrarea fondatorilor cand nu numai ca nu se cunoaste efortul depus ba chiar primesc observatii pentru greselile facute. Si fondatorii trebuie intelesi pentru efortul pe care il depun fara alta recompensa decat satisfactia de a fi contribuit la realizarea asociatiei.

Astfel o abordare cu tact a discutiilor incat sa nu devina dispute cred ca este de dorit. Tensiunea nu poate decat sa ruineze tot ce s-a realizat cu multa munca. Si tactul este calitatea principala care face dintr-un sef un lider adevarat!

:peace:


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 20:51 
Offline
User avatar

Joined: 11 Jan 2006, 12:06
Posts: 2128
Location: Brasov
Dragos Quote:
Sorin, sunt convins ca este doar o lipsa de comunicare a fondatorilor cu unii membri si asta duce la astfel de interpretari neplacute in care unii membrii se simt exclusi sau uitati, de unde ideea de bisericute. Astfel de probleme de comunicare se datoreaza lipsei timpului din partea fondatorilor si sunt convins ca se va corecta in viitorul apropiat si membrii asociatiei vor fi mult mai bine interconectati si informati.

Pentru infiintarea asociatiei insa a fost si este inca depusa foarte multa munca si din pacate este doar munca facuta in timpul liber de fondatori. Ar fi pacat sa apara disensiuni inca de la inceput si sunt convins ca mai multa toleranta atat din partea membrilor vis-a-vis de fondatori cat si din partea fondatorilor pentru restul membrilor ar fi in beneficiul asociatiei.
Poate ar trebui intelese ambele parti:
-frustrarea unor membrii care se simt lezati cand sunt luati din scurt, pentru ca la intrarea in comuniate nu si-au dorit sa se pricopseasca cu inca un sef pe cap :)
-frustrarea fondatorilor cand nu numai ca nu se cunoaste efortul depus ba chiar primesc observatii pentru greselile facute. Si fondatorii trebuie intelesi pentru efortul pe care il depun fara alta recompensa decat satisfactia de a fi contribuit la realizarea asociatiei.

Astfel o abordare cu tact a discutiilor incat sa nu devina dispute cred ca este de dorit. Tensiunea nu poate decat sa ruineze tot ce s-a realizat cu multa munca. Si tactul este calitatea principala care face dintr-un sef un lider adevarat!

:peace:
:goodpost:

_________________
Razvan Patrascu

-------------------------------------
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120 CP
Alfa Romeo GTV V6 3.2 270CP
Alfa Romeo 147 1.9 JTD 101CP
Alfa Romeo 33 boxer 1.7 16V QV 140CP
Ex. Alfa Romeo GTV V6 2.0 Turbo 240CP


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 21:33 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Sorine: nu s-a dat nimic pe prietenii sau alte asemenea. Pentru curiozitatea ta: nici un membru fondator nu are nici un member kit in acest moment, deci chiar daca iti intelegem supararea, macar nu aduce acuze gratuite pentru ca nu e cazul.
Numai bine. :peace:


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 23:05 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2006, 15:34
Posts: 623
Car: 159TI
Location: Bucuresti/Bruxelles
De fapt eu am facut cam 2200km ca sa primesc member kit-ul.
Si mai fac inca 2200 ca sa-l duc acasa...
Imi pare rau ca s-au creat neplaceri, daca stiam veneam in Romania mai tarziu...

_________________
Image
1 5 9 T I
There are many things in life that attract the eyes but very few capture the heart


Top
   
PostPosted: 14 May 2009, 23:58 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
marp Quote:
De fapt eu am facut cam 2200km ca sa primesc member kit-ul.
Si mai fac inca 2200 ca sa-l duc acasa...
Imi pare rau ca s-au creat neplaceri, daca stiam veneam in Romania mai tarziu...
:lol: nesimtitule,...cum ti-ai permis asa ceva...(evident ca glumesc, dar m-a distrat postul tau)

Acum, eu cand am primit member kit-ul ii stiam pe fondatori dupa 2 intalniri in buc in care eu am cam fost mormoloc, si dupa cateva beri/pahare de vin la fest,...deci nu cred ca se poate pune problema de pile.

Punctul 2: atata timp cat unii, din care majoritatea sunt acei membri fondatori, fac munca de voluntariat, eu cred ca nu trebuiesc trasi la raspundere, ci doar apreciati. Eventualele remarci ar trebui, in acest caz, sa fie constructive si nu distructive. Tragerea la raspundere se va face abia in momentul in care cei alesi sa conduca destinele acestei asociatii vor fi votati si vor avea o leafa. Atunci intr-adevar ei vor putea fi judecati, inlaturati, criticati, etc.
Adevarul e ca si eu, ca oricare alt muritor de rand, am avut momente in care nu am fost de acord cu deciziile luate, dar pana la urma oameni suntem si suntem supusi greselilor. Dar avand in vedere ca aceia care au avut puterea de decizie au luat aceste decizii benevol, si nu impusi de functie, m-am conformat, respectand munca voluntara depusa de acestia.
Sunt foarte curios, cati din cei care acum critica, au de gand sa se anunte candidati la alegeri, atunci cand se vor organiza. Intreb asta in bunul spirit romanesc: dupa razboi, multi viteji se-arata.
In afara de asta, in momentul in care critici sau contesti ceva, trebuie sa ai si o solutie, ca sa fi justificat. Nu sa fie ceva de genul: "Dom'le nu e bine sa se faca asa!", "dar cum sa se faca?", "nu stiu"....total gresit, asta e critica distructiva, nu constructiva.

asadar....

PS: @alexx: vin duminica si aduc si tricoul cel care mi-ar sta peste buric :lol: sa il schimb cu unul sub buric :mrgreen:

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 15 May 2009, 00:30 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Sorine ce pot sa iti spun, si pot sa iti confirme toti cei prezenti la fest, este ca predarea member kit-urilor la fest s-a facut pentru toti membrii care fusesera inscrisi si care erau prezenti la momentul respectiv.Nimeni altcineva nu a primit kit-ul mai repede sau cu vreun favoritism din partea conducerii.Ca sa intaresc ca scriu aici, am avut surpriza sa constat la intalnirea de duminica trecuta, ca alexx chiar mi-a zis ceva de genul "bine bai ca aveti voi tricouri cu membru oficial..." dupa care am aflat ca nici un membru fondator nu primise member kit-ul.

Cat despre faza cu actiunile si rezultatele asociatiei crede-ma ca este usor sa fii implicat doar pe forum sau mai bine zis, pe margine, si cand vine vorba de munca efectiva, aceasta sa fie depusa doar de o mana de oameni.Nu cred ca vrei sa stii cate zile au fost petrecute de catre unii membrii din bucuresti pentru organizarea festului, cate nopti pierdute pentru a face ca totul sa iasa cat mai bine, cati litri de benzina/motorina s-au dus pe drumuri in stanga si-n dreapta in folosul festului....si pentru ce?Pentru ca apoi sa fii aratat cu degetul de ceilalti ca asta trebuia facuta asa si aialalta altfel....

Crede0ma sorine ca este usor din exterior insa, din interior, sunt destule lucruri care sunt de facut, pe care nimeni nu se prea ofera sa le rezolve, si pe care toti le-ar fi facut apoi mai bine decat tine.Si atunci iti vine sa iti bagi picioarele si gata...Orice ai zice, sa stii ca ege nu este decat unul din cei care si-a rupt si el spatele pentru acest fest si care a incasat destule critici si poate de aceea i-a ajuns si lui si a avut un mod mai transant de a pune problema.

Haideti sa fim calmi, sa incercam sa fim cat mai deschisi si, prin comunicare, sa incercam sa rezolvam impreuna orice problema poate aparea pe traseu.Este nevoie de fiecare dintre voi sa ajuta la dezvoltarea acestei comunitati, este nevoie de calm si de multa rabdare.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 15 May 2009, 00:37 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
cu contul in euro ce se mai aude? eu am completat deja cererea electronica, nu retin data, dar si noi cei de afara ne dorim sa devenim membrii oficiali. adica port emblemele alfa club inca din luna ianuarie... evident ca imi doresc sa devin cat mai repede membru al clubului. iar cu `member kit` cum voi putea intra in posesia lui?

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 213 posts ]  Go to page Previous 13 4 5 6 79 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]