It is currently 28 Apr 2024, 03:49

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 61 posts ]  Go to page 1 2 3 Next
Author Message
 Post subject: Alexandrus vs....
PostPosted: 22 Nov 2007, 11:20 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
Topic creat pentru a muta certurile aparute de-a lungul timpului pe forum...
Round 1: Alexandrus vs Meme, Tupac, DCmilitaru
alexx



As fi cel mai fericit sa il vad pe alexandrus langa mine in fata unei linii drepte si doua benzi pe sens :inlove: .
Hai Alexandrus - provocarea e on !!!!!! P.s. daca ai ganduri de modificari - nu vrei sa vezi si un before/after ?

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 13:19 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Nu multumesc, am chestii mai importante de facut si probabil mai inteligente. Fara sa par condescendent, chiar asta e realitatea.

Tupac, tu altceva nu ai de facut decit sa te tot bagi in seama cu mine ? Vezi ca mai au si altii GTA pe forumul asta, poate ar fi o idee buna sa ii mai bati si pe ei la cap ca in ultima vreme te tot iei de mine cu fiecare ocazie.


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 13:46 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
chicken !!!!!!! :yousuck:
Deci 3-0 pt mine prin neprezentare !
Next ?

P.s. raspunsul tau chiar condescendent nu este !

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:14 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
meme, scuteste-ma, vrei sa te joci, du-te si te joaca, ti s-a raspuns civilizat ca nu sunt interesat, ia-o ca atare si nu cauta cearta.


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:25 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Poate daca n-ai privi tot forumul de sus n-ar avea nimeni nimic cu tine

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:31 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Hai sa o luam logic, ne cunoastem de undeva(in viata reala) ?
Explica-mi tu cum privesc eu de sus tot forumul, te rog mult, ca si tu imi tot dai ghionturi finute in ultima vreme si vreau si eu sa stiu de ce.


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:40 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
off-topic : o persoane echilibrata ar spune : meme imi pare rau sa te refuz - dar sunt ocupat si nu am timp! scurt si echilibrat !!!!! tu insa - folosesti cuvinte pompoase ale caror sensuri nu le stapanesti si tot intepi in stanga si in dreapta !!
@ dcmilitaru : problema nu este ca el priveste de sus - problema este ca el este bagat in seama !! pilotul kamikaze care are un GTA parcat undeva in bucuresti si se roaga in fiecare seara sa se scoata o taxa (de care stia atunci cand si-a luat aceasta masina) ca sa isi puna si el numere pe ea sa poata ajunge la o intalnire a clubului. Nu stiu cum sa iti zic Alexandrus dar eu ca posesor de seat sunt mai apropiat de alfaclub decat tine - asa-zis posesor de alfa (daca stau sa ma gandesc alfa din familia mea chiar merge - nu ca a ta).
On-topic : eu inca astept o alfa potenta pentru micutza mea.

_________________
Image


Last edited by Meme on 22 Nov 2007, 15:04, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Ti-as arata in viata reala, numai ca nu prea te arati....

E mult mai usor sa stai acasa si sa dai sfaturi din spatele tastelor.
Spui mereu ca ai alte treburi mult mai inteligente de facut, dar postezi pe forum ca un copil de clasa a 4-a care n-are alta treaba defacut decat sa stea pe net toata ziua. Chiar, treburile alea inteligente si importante cand mai ai timp sa le faci?

Era doar o curiozitate....

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:43 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2006, 15:54
Posts: 1018
Location: Oradea
Provocari si rezultate ziceti? :lol:

_________________
Alfa Romeo 155 Q4 '95 WB
Alfa Romeo per sempre !


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:52 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
Hai ma, faceti un topic special pentru discutiile astea si lasati omu' sa-si gaseasca o alfa si pentru seat-ul lui


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 14:53 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Meme, tu ceri politete si respect atunci cind tu nu oferi asa ceva, nu incerca sa dai lectii de viata. In rest, poti crede ce vrei tu, nu am dispozitia sa iti scriu si nu simt nevoia sa ma explic, mai ales tie.

Militaru, cred ca ne-am vazut in viata reala de citeva ori, nu te-ai aratat interesat sa imi explici nimic. Poate data viitoare, cine stie.
Treburile mele sunt cum le zice si numele, ale mele. Pentru a ta curiozitate, in mod normal, treburile mele au de a face indeaproape cu internetul. Nu vad de ce te-ar privi, anyway, si nu vad cum te eu sunt ca un copil de clasa a 4-a cind fix la aceeasi ora din ziua de munca, tu faci exact acelasi lucru ca si mine. Insa eu sunt ala care priveste de sus, hmmmmm.
Si ca sa te lamuresc de sunt eu pe forum la ora asta. Ei bine, apartamentul meu se renoveaza(nu a fost ideea mea, stiu ca e iarna and stuff), de acasa nu pot pleca din motive evidente, iar singura oaza de non-santier din casa e camera in care stau, iar singura activitate pe care o pot presta e sa stau pe net, e singurul cablu din toata casa ce nu a fost taiat din greseala de 9 mesteri mari, calfe si zidari, care sunt doar 2.
Sper ca a ta curiozitate este satisfacuta.


Last edited by Alexandrus on 22 Nov 2007, 15:02, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 15:03 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
eu cer doar un adversar auto pe acest topic !!! daca tupac si-a adus aminte ca tu ai un GTA pe undeva (naivul) si s-a gandit ca poate o sa accepti si te-a propus - pana acum nu vad nimic iesit din comun - dar cand tu vii si imi vorbesti de condescendenta intr-o metoda demna de un kamikaze - nu am facut decat sa spun ca pierzi prin neprezentare la masa verde !!! daca iti e greu sa imi spui ca nu ai numere la masina si ca a iesi cu ea pe din ograda unde o ai parcata inseamna dosar penal - nu pot sa ghicesc singur asta !! Dar a ma jigni cu faze gen copilari si etc. nu vreau sa iti spun decat ca nu stiu care dintre noi sta aks si se joaca la calc ??
revenind : Scoate GTA-ul lumeee - i am ready - hai pana nu se uda iar strazile !

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 22 Nov 2007, 15:24 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
OK...eu am incercat o glumita si o propunere implicit, Alexandrus fiind oarecum singura persoana cu GTA activa pe forum si pe care o cunosc. Nu s-a vrut altceva, asa ca Alexandrus nu ai de ce sa o iei in alt fel.
NU cred ca are nimeni nimic cu cineva asa ca nu e vorba de vanari, rele intentii sau altceva. Linistiti-va oameni buni. MM a lansat o provocare, eu am facut o indirecta propunere, Alexandrus a refuzat, end of story!
NU vreau sa mai vad discutii si contre pe aceasta tema altfel dau warn tuturor celor implicati! Faceti pace si ramaneti la subiect.
Vom vedea daca si ce este de sters maine poate din aceste ultime posturi.
Numai bine si pace voua :)


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 29 Nov 2007, 14:57 
Offline
User avatar

Joined: 20 Aug 2007, 13:58
Posts: 907
Location: Popesti Leordeni - Bucuresti
:lol:
Hai mah voi chiar ati facut topic special?


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 29 Nov 2007, 17:16 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
perfect :D multumesc moderatorului pt cadoul de Craciun.

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 30 Nov 2007, 01:18 
Offline
User avatar

Joined: 31 May 2007, 10:42
Posts: 1175
Car: Skoda Superb
Location: bucuresti
da cine a fost cu ideea unui asemenea topic? :))
scuze am crezut ca facea parte din enumerare

_________________
VW Passat B6 2.0 TDI DSG
Honda CBR 600 F4i
Ex: Alfa Romeo 147 Silver Angel


Last edited by vip007 on 30 Nov 2007, 10:03, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 30 Nov 2007, 10:01 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Nu scrie oare in primul post? :roll: Sau iti place sa participi la fiecare topik cu cate o interventie din asta :?:

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 30 Nov 2007, 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 31 May 2007, 10:42
Posts: 1175
Car: Skoda Superb
Location: bucuresti
eu unu nu am luat-o ca pe o cearta (adica nu mi-as fi dorit sa fie asa)
dar sincer am crezut ca e din enumerare.

_________________
VW Passat B6 2.0 TDI DSG
Honda CBR 600 F4i
Ex: Alfa Romeo 147 Silver Angel


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 25 Dec 2007, 17:09 
Offline
User avatar

Joined: 10 Aug 2006, 17:06
Posts: 714
Location: London
meme, stiu eu un utilizator de pe forum care ti`ar rupe ascutzitoarea aia galbena in doua, ca sa revii putin la realitate :lol:
Am mers cu tine cu ascutzitoarea, stiu ca esti psihopat, stiu ca masina e potenta...dar tot ascutitoare ramane 8)
PS: vb cu aicu` daca`ti place mirosul de cauciuc ars, si stopurile de A3 :)

_________________
Alfa Romeo 156 sw 1.9 jtd - 140 cp
"Sa iti iei Alfa Romeo este ca si cum ai avea prietena stripteuza: toata lumea considera ca e proasta dar toti te vor invidia"


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 25 Dec 2007, 20:09 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Ai gasit si tu competitor....e ca si cum te-ai da tu cu MM, ia vezi, ai vreo sansa? :roll:


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 25 Dec 2007, 23:59 
Offline
User avatar

Joined: 01 Apr 2007, 20:53
Posts: 445
Location: oradea
aici masinutza lu meme sper sa nu se supere,ca sa stie lumea cum arata
http://meme.insomniaracing.org/


Last edited by baubau_23 on 26 Dec 2007, 03:54, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 26 Dec 2007, 00:57 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
D-ule ai innebunit definitiv :D ai luat-o pe cararea curselor ? Pot spune ca singurele sanse care le am cu un S3 sunt din mers si s3-ul stock. Cu un S3 ca al lui aicu nu cred ca se poate pune problema - evacuare + soft inseamna la un S3 330+ cp - in conditiile in care ascutitoarea mea are max 200 cp in acest moment. Poate o sa vine zile insorite si pe strada mea - in care ma voi da cu un GTA sau o alfa romeo oarecare (pentru aceasta masina era provocarea) in configuratia actuala. Daca in saptamanile viitoare voi scapa de cosmarul STI si voi reveni la iubirea actuala Ibiza promit sa devin un adversar redutabil si pentru S3-ul lui aicu (pentru cei ce nu stiu - motorul meu este 1.8T k03 - motorul lui aicu este 2.0T k04 - superior atat la cilindree cat si la capitolul turbina - intr-adevar - Ibiza are 1200kg si S3 - 1500 kg - dar totusi sunt minim 130 cp diferenta intre noi - in avantajul lui).
P.s. nu am refuzat niciodata o provocare si stiu sa pierd.
P.s.2 ascutitoarea mea de cand ai mers tu cu ea a evoluat putin :twisted: .

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 04 Mar 2008, 13:13 
Offline
User avatar

Joined: 10 Aug 2006, 17:06
Posts: 714
Location: London
daca tin eu bine minte....S3`ul lui aicu are tractiune integrala (ceea ce meme a uitat sa mentioneze) ...asta daca cumva tractiunea integrala inseamna vreun avantaj .. :roll:

si meme (asta asa, ca sa transform topicul intr`unul impotriva ta :lol: )... in afara de gta nu exista masina cu care sa te poti da din gama alfa ...parerea mea. Asteapta sa scoata si retarzii de la alfa romeo un model nou (ar cam fi cazul ...) cu un motor turbo benzina si jur pe rosu` ca o sa`mi cumpar asa ceva doar ca sa ai tu cu cine te da din club :lol:

ps: funny gluma lu` 2pac; cica sa ma dau eu cu tine...1500 kile turbo diesel cu o ascutitoare de 1200 kile turbo benzina, imblanita la maxim :)

_________________
Alfa Romeo 156 sw 1.9 jtd - 140 cp
"Sa iti iei Alfa Romeo este ca si cum ai avea prietena stripteuza: toata lumea considera ca e proasta dar toti te vor invidia"


Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 04 Mar 2008, 13:42 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Pai tocmai asta spuneam si eu mai D, ca e fara rost :), la fel cum era si MM vs Aicu. Oricum, nu stiu daca Aicu mai este si el stock la acest moment (ma indoiesc :) ). Daca ar fi Aicu stock, ar putea sa se dea cu MM-ul actual (dopat la maxim :) ) probabil..


Last edited by Tupac on 04 Mar 2008, 15:14, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject:
PostPosted: 04 Mar 2008, 15:08 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
in caz ca nu stiati - in starea actuala - am ingenunchiat un S3 model nou cu soft si evacuare. Deci pot spune acum ca il astept si pe aicu la un duel ;) . mentionez insa ca momentan masina mea nu prea pleaca de pe loc si ca daca cineva doreste sa ma infrunte nu o sa pot accepta decat din mers de la 50km/h din pacate.
p.s. nu vreau sa comentez puterea pe care Aicu o declara pentru S3-ul sau, pot doar sa spun ca nu sunt singurul care il asteapta in Bucuresti la o confruntare.
:twisted:
@ Mr. D - te astept cu alfa turbo benzina cand doresti tu - pana una alta - chiar asa, nu gasim si noi un GTA ????

_________________
Image


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 61 posts ]  Go to page 1 2 3 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]