It is currently 27 Apr 2024, 17:22

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 61 posts ]  Go to page Previous 1 2 3
Author Message
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 16:25 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
Florine, acum am inteles - tu chiar "Nu te dai". Iarta-ma - kktul meu vopsit galben nu o sa iti mai deranjeze somnul.

In primul rind tu cu gura ta mi-ai zis de M3 si ai insistat atunci la Academie cand era si pilotul profesionist ca nu are cum un fwd sa bata un m3 pe 400m si pilotul zicea ca daca tot fuge galbejita mea atat de tare isi aduce si el rs6-le etc etc (ai uitat?).

In al doilea rind nu pot sa discut pe un forum auto, unde sunt inclusiv niste tastaturisti liber profesionisti, ceea ce fac eu la job toata ziua, sorry, clauza de confidentialitate este clauza de confidentialitate (dar daca tu vrei sa ne povestesti go ahead - ai topic-ul - esti un star).

Referitor la tuning - unii fac - altii isi dau cu parerea - asta e sportul national daca tot faci analiza de piata.

Ura

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 18:03 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Guyz, chill, a fost fun pana la un punct, deja o dati in chestii personale care nu trebuiesc spalate in public.
Cine continua are warn 20% si postul sters.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 19:04 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Meme, tu ai memoria defecta, fa-ti un control, vorbesc foarte serios.
Eu nu ti-am zis de M3, tu ai venit la mine sa imi zici ca ai auzt de M3, dar cum spuneam, iti joaca feste memoria.
Tipul cu RS6 te-a luat in gluma cind spuneai tu de pierderile in transmisie, nici el nu a vrut sa se dea cu tine, ba chiar te-a cam luat peste picior. Eu am tacut, pentru ca nu imi place sa imi dau cu parerea atita vreme cit nu cunosc datele problemei, insa ce afirmai tu atit de sigur pe tine(din citite de pe net fara o cunoastere cit de cit a fenomenului) oricum e fizic imposibil (stiu, nu stii fizica probabil, e OK). Tin minte chiar ca nu ai putut rezista si i-ai zis "pentru din astia ca tine mi-am facut eu masina".
Poti alege sa crezi ce vrei tu, oricum, pastile de memorie ai sigur nevoie, de educatie ai nevoie si mai mare.

EGE, poti face absolut ce vrei tu, la urma urmei nu mi s-ar parea nimic anormal pe acest forum, unde oamenii care jignesc direct, abereaza tehnic si gramatical, insista in jigniri si prostii, primesc un warn de 20%, mincinosii, flamerii care dintr-un topic benzina vs. diesel ajung sa povesteasca a'la 4tiuning citi CP are masina lor, cit de rapida este ea(aka "ma simt complexat, dar am masina mai rapida ca voi fraierilor"), care nici macar nu e Alfa, sunt acceptati fara prea multe comentarii atita vreme cit sunt amici cu administratorii.
Mare pacat ca s-a ajuns la kkturi din astea pe un forum unde 80% din userii ce posteaza sunt mult peste media de bun simt si inteligenta regasita pe orice al forum.


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 20:24 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
masina am facut-o pentru mine - daca faceam ceva pentru altcineva se numea pomana.

tipul cu rs6 m-a luat peste picior pe bune - cand imi spune ca intr-adevar la 1,5 bar fac x cai - fara macar sa intrebe de turbina, injectoare-altceva nici nu mai zic.

de pastile avem toti nevoie - unii pt memorie - unii pt altceva

ai vre-o problema cu adminii acestui forum? ti se pare ca sunt eu privilegiat cu ceva? nu cred ca am jignit eu mai mult decat tine.

S-a ajuns la astfel de kkturi pentru ca unii nu stiu sa zica da frate - ai dreptate! stiu insa cum sa arunce flame-uri si sa le mentina calde ;)

cand am zis ca nu poti compara "diesel vs benzina" la modul general nu a zis nimeni - da frate - ai dreptate - trebuie sa vedem care motoare, pentru ce folosim masina, ce apreciem la o masina etc etc Iar ca remarcile de genul exista diesel mai rapid decat varful de gama de la alfa 156 duc la expresii de genul - sa fii tu sanatos...... no comment.

Alexandrus vs ............. restul lumii

(offtopic - pentru lectura http://www.academiaromana.ro/viata_acad ... e_orto.htm)

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 20:57 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Bai voi nu aveti ce face....Luati-va naibi o camera de hotel si paruiti-va acolo. Daca aveti ceva de impartit faceti-o voi intre voi, nu transformati topicul/forumul in telenovela.

Sunteti absolut PENIBILI!!!!!!

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 21:18 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Meme, inainte de a atrage altora atentia asupra gramaticii si scrierii, ar fi bine sa studiezi chiar tu misterele ascunse ale limbii romane pentru ca ai fii surprins sa afli ca sunt valabile ambele variante. Plus ca, apropos, se scrie vreo nu vre-o.
Referitor la pastile, imi pare sincer rau pentru tine, la modul serios, ai grave probleme la mansarda, nu e o jignire este pur si simplu o constatare. Dupa ce aduci in discutie subiecte ce nu au legatura cu topicul, gen datul, remapatul si masina ta, desi nu te intreaba nimeni nimic de remap, te vezi nevoit sa ne atragi atentia ca e clauza de confidentialitate. WTF ? Cui ai vazut tu ca ii pasa, maestre, de clauzele tale, de ceea ce faci tu ? Ai fost bagat in seama pe acest domeniu ? A intrebat cineva ceva ? Ti-a zis cineva ca "te face" intre doua semafoare, aka bigger virtual penis ? NU. NU II PASA NIMANUI DE MASINA TA, DE CEEA CE FACI TU, DE REMAP, DE LINIUTZE. Sau cel putin nu aici, pentru ca sunt convins ca sunt subiecte interesante(masina, remap-ul, nu neaparat liniutzele), ai putea face chiar un topic cu masina in aria dedicata(ca sa nu iti alimentez paranoia si alte probleme, iti pot spune sincer ca as citi cu placere topicul legat de masina), dar nu, tu trebuie sa spui peste tot ca masina ta face un GTA(dat fiind ca sunt cam singurul membru activ de aici cu GTA, probabil e un soi de intzepatura la adresa mea, dar din nefericire pentru tine, din fericire pentru mine, sunt imun la asa ceva, nu traiesc avind impresia ca am cea mai cea masina din universul nostru si alte 3 universuri paralele) si probabil chiar si un M3(aici chiar dai chix urit, nu pentru ca nu ar fi adevarat, ci pentru ca esti foaaaarte departe de aria noastra de interes), trebuie sa stie lumea, nu ?

Te las pe tine sa cauti comparatiile mele intre diesel-uri si virfurile de gama, cind le gasesti studiaza-le bine, nu de alta dar sunt descoperiri epocale, eu unul inca nu le-am gasit.

De ce s-a ajuns la astfel de discutii este foarte simplu de vazut, insa nu voi sta sa iti explic pentru ca oricum vei lua totul ca pe o jignire, ca am eu ceva cu tine, sunt invidios pe persoana ta, pe masina ta, nu mai dorm noapte ca nu sunt ca tine si ca nu te pot dovedi pe 400m.
Culmea este ca, peste tot pe unde ne-am intersectat, a iesit scandal, data fiind alergia mea la lipsa de logica, mai ales cind cel ce o afiseaza este foarte sigur pe ceea ce spune.
Discutiile dintre noi ar putea decurge absolut civilizat daca nu ai fi de parerea ca orice spui tu este scris in piatra, iar orice spun altii in contradicitie cu parerile tale este inevitabil gresit. In afara de asta, ar fi de apreciat sa renunti la tentativele de agatzare la o liniutza, sa nu aduci in discutia cit de rapida e masina ta cind nu are nici cea mai mica legatura cu subiectul, remap, etc, stii lista. Eu unul sunt convins ca multi de pe aici(me included, ca sa nu crezi ca eu ma cred mai cu motz) am putea invata multe de la tine, daca ai stii sa prezinti problema, dar pe de alta parte poate sunt citiva de la care ai putea invata si tu. Sau tu esti Grandfather of all knowledge ;) ?

Iar ca ultima chestie, administrarea. Da, am ceva impotriva administrarii acestui forum. Si da, esti privilegiat.
Citi useri pe acest forum vezi tu sa participe la discutii, cu sau fara Alfa, fara sa aduca PIC DE INFORMATIE referitoare la Alfa(ca in proportie de 95% cam asta se discuta pe aici) ? Eu nu am vazut decit unul. Cel care in orice discutie aduce vorba de remap, presiunea in turbina, etc etc, bla bla, chestii din astea.
Pe forumurile unde activezi, se practica acest sport, oricine poate vorbi oricum despre orice, indiferent ca are legatura cu subiectul, cu lumea reala ?


In fine, discutam degeaba discutii, sunt absolut convins ca vei crede in continuare ca te iau peste picior, ca am ceva impotriva ta, nu vei urma nici unul din sfaturile mele si vei continua ca si pina acuma.


yum, in primul rind apelativul "bai" nu este cea mai buna metoda de a incepe o discutie. Apoi, tu ai intrat pe topic, nu a venit topicul la tine. Deci poti la fel de tine sa nu (mai) intri.


Last edited by Alexandrus on 03 Feb 2009, 21:38, edited 1 time in total.

Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 21:32 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Nu prea sunt dispus sa intru in polemici cu oamenii, dar topicul este pe acest forum. Si nu cred ca are rost sa se certe cineva aici, deci nu e vorba de mine ca sa intru sau sa nu intru. Ideea ramane in continuare ca daca aveti ceva de impartit sa o faceti voi intre voi si nu in public.

Acum imi cer scuze daca te-a deranjat apelativul "bai". O sa incerc cu "mai" poate asta nu te irita.

P.S. in continuare ramane in picioare ideea de a nu va spala rufele in public.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 21:36 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Nu am nici o problema cu termenul "bai", doar ca suna cumva urit.
Cit despre ideea ta, perfect de acord, numai ca vezi tu, tocmai din acest motiv a fost deschis acest topic, pentru a nu spala nimic in public. Cine vrea sa se certe cu mine(se pare ca sunt nesuferit multora, dat fiind ca e singurul topic X vs. ....), vine aici. Nu a fost ideea mea, moderatorii au creat acest topic, probabil ei stiu mai bine ;)


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 21:44 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

OK. Asta chiar a fost tare.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 22:40 
Offline

Joined: 30 Mar 2007, 22:08
Posts: 254
vreau sa cred ca prezenta mea pe acest forum a adus valoarea adaugata comunitatii (si nu ma refer la cai - ca sa nu interpreteze florin - ma refer strict la sfaturi, raspunsuri pe aria de probleme de natura mecanica si uneori caterinca). Pentru simplul fapt ca ai topic-ul tau trebuie sa te consideri privilegiat.
Florine tu crezi ca eu traiesc din tuning si clauzele de confidetialitate sunt legate de tuning ? =))) haide mai ...
Referitor la oamenii carora le pasa - stai linistit - acei oameni exista, doar ca le lipseste opulenta - folosesc pm, mess-ul si intalnirile alfa pt a discuta. Daca tu nu faci tuning asta nu inseamna ca toata comunitatea alfa romeo nu face... ce naiba....
Detaliile despre masina o sa fie prezentate in curand - un mic deal ma obliga sa ofer informatii publice in premiera printr-o revista...(iar ultimul topic cu un seat pe forum aproape a fost linsat :))) )
inteleg ca esti pasionat de freud? sau la tine totul chiar se reduce la dimensiuni de organe si frustrari sexuale?
poti sa accepti ca altii vad lucrurile altfel decat tine? si ca uneori e posibil ca si tu sa te mai inseli?
nu sunt vreun maestru sau vreun atotstiutor - departe de mine acest gand!

hai ura si la gara!

_________________
Image


Top
   
 
 Post subject: Re: Alexandrus vs....
PostPosted: 03 Feb 2009, 23:06 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jul 2005, 16:13
Posts: 5510
Car: 156 - The Red Hawk
Location: Deutschland :)
ACEST TOPIC ESTE INCHIS! ESTE TOTAL IRELEVANT, NU ADUCE NIMIC BUN!
Data viitoare cine mai creeaza aceste flame-uri, va lua BAN!
Polemicile personale rezolvati-le prin PM!!!

Alex Mirica.

_________________
"The Red Hawk" - Alfa 156 1.9JTD 115CP
Alfa 147 2.0TS Selespeed
Fiat Punto 1.9 JTD 8v


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 61 posts ]  Go to page Previous 1 2 3

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]