It is currently 28 Apr 2024, 01:43

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 19 May 2014, 15:49 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
In mod fair-play ar fi trebuit sa fie toti participantii la Fest inclusi automat in acest concurs, cu sau fara acest topic, poate totusi se recurge la aceasta masura.

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Bai dar ce aveti ? Au fost regulile enuntate clar de la inceput . Nu au rost discutiile doar asa de dragul discutiei . Cine a vrut s-a inscris . De ce sa ma inscrie automat daca eu nu vreau ? A fost DOAR pt cine a vrut .Si sincer , lasati topicul curat , altfel il strcam si pe asta . Ai votat , iti multumim .


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 16:03 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Regulile concursului au fost stabilite de comun acord cu partenerii evenimentului iar, tot in spirit de fairplay, regulile jocului nu se pot schimba pe parcurs. :peace:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 16:04 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
@ionut. Acest concurs este unul sponsorizat de Michelin. Mecanismul concursului a fost pus la punct in colaborare cu sponsorul si la solicitarea acestuia. Vor fi concursuri si pentru participantii la fest (pentru toti participantii) in cadrul evenimentului. Multumesc pentru intelegere,

Alex,

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 18:02 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Nu sariti ca arsi, mi-am spus doar o parere, cum consideram eu ca e fair-play. Se distrug alte topicuri unde niciun moderator nu face nimic si aici spunand o parere civilizata e topic facut varza ?
Oki, ca nu schimba regulile in timpul jocului am inteles, ceea ce e normal. Acest concurs putea fi folosit si pentru a atrage cat mai multi participanti la Fest, poate nu e asa o tragedie sa ii primim pe toti, insa voi stiti asta mai bine. Ca de altfel tot programul si surprizele puteau fi folosite la atragere de participanti, dar de unde sa le stii ?
@littlefoot - iti inteleg pe deplin entuziasmul, insa acum inteleg tratamentul aplicat pe topicul de intalniri.

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 18:35 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jun 2013, 12:48
Posts: 1246
Car: Giulia
Location: Bucuresti
Cred ca asta o sa fie ultimul meu post pana la fest. Pe bune, deci atata tiganie ca aici nu am vazut nicaieri... Ionut prietene, ce intelegi tu? Mie imi pare rau ca ti-am raspuns la intrebare, defapt, imi pare rau ca am raspuns in acelasi timp cu mugur si george, vezi ora (acelasi minut). Raspunsul meu mi se pare cel mai "light" deci nu vad ce ... treaba ai cu mine. Ca sa-ti raspund IN NUMELE MEU la ce ai scris tu mai sus, stii cum vad eu lucrurile? - sunteti multi care veniti cu zeci de idei si sute de propuneri, si alte zeci de contestatii la ce se "misca" INCA prin acest club, insa NU faceti nimic in acest sens, stati pe margine si asteptati sa fie bine... Nu poate fi folosit concursul ca un mijloc de a atrage lumea la fest din cel putin 2 motive: 1. Daca vi la fest nu vi pentru concursuri sau ca sa castigi ceva... 2. Fest-ul a fost gandit cu luni in urma iar sponsorii se stiu/s-au definitivat de la inceputul acestei luni. Sa nu crezi ca s-a batut lumea sa sponsorizeze Fest-ul. Din punctul meu de vedere, ca outsider si ca nou-venit, v-o spun sincer cu riscul de a supara pe toata lumea, ca in acest club/forum sunt multe probleme, si sunt multi care nu fac altceva decat sa strice tot ce muncesc altii... si prin altii nu ma refer la mine, ci la altii, pur si simplu stergeti pe jos cu toata munca pe care o depun ei, si cu toate orele pe care in loc sa le petreaca alaturi de familie/prieteni, le petrec pentru a face ceva frumos pentru o comunitate. Eu personal m-am saturat ca la orice post in care nu injur pe nimeni, nu jicnesc pe nimeni, nici macar nu raspund offtopic sau in alt fel, sa apara cate unul mai destept care sa ma traga de urechi...

Toate bune,
Eu ma retrag din aceasta discutie.

_________________
Senza cuore saremmo solo macchine

Alfa Romeo Mito QV (955) - 1.4 MT6 170 HP
EX:Alfa Romeo Giulia (952) - 2.2 AT8 180 HP
EX: Alfa Romeo Giulietta (940) - 1.4 TB Multi Air TCT 170 HP
EX: Alfa Romeo 156 SW (932) - 2.0 JTS 165 HP


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 19:45 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
@littlefoot, bem o bere la Fest si îți explic.

Rog mult un moderator de a mă scoate din concurs.
Multumesc.

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 20:01 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
eu sant sigur ca dan vazuse ca se vota deja si a postat poate cu parere de rau dar era constient ca nu mai ai ce sa faci, nu mai intorci trenul in gara.

poate ca era mai bine daca se includeau toti participantii dar din moment ce exista oameni care nu vor sa participe din diverse motive iar ceilalti au fost anuntati pe e-mail sau forum sa se inscrie eu nu stiu cu ce a gresit cineva, la fel ar putea cineva sa zica de ce a fost inclus in concurs fara voia lui.

defapt stiu, au gresit ca n au venit cu un aparat sa caute masina prin orase sa puna poze, man, nu poti sa acuzi pe nimeni , pe bune :peace:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 20:04 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Si eu am fost suparat cand eram la scoala primara ca nu m-au ales colegii primul cand faceam echipele la fotbal, dar nu a fost capat de lume.

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 20:34 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Nu face un moderator curat pe-aici, eventual blocheaza si topicul pentru ulterioare postari, ca poate intra vreun om de la Michelin pe-aici si ne facem de tot handelu' ?

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 21:48 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Buna observatie Valak, din pacate insa nu pot face politie pe forum toata ziua! Dar da, topicul este evident urmarit si de cei de la Michelin, si ne facem de tot cacatul, se duc pe apa sambetei toate eforturile, intalnirile si negocierile purtate din dorinta de a oferi ceva benefic acestei comunitati :thumbdown:

S-au spus niste lucruri in opinia mea destul de grave, asa ca o sa extind putin subiectul discutiei si inafara concursului Michelin.

Asadar, daca a pretinde putin respect fata de noii veniti inseamna tratament special, da, atunci l-am favorizat pe littlefoot pe topicul de intalniri :roll:

Referitor la concurs si la Festul din acest an, atat am putut face.. Daca consideri ca puteai face mai mult sau mai bine, te felicit si te invit sa organizezi tu anul viitor. Pana una alta, din respect pentru munca celor implicati anul acesta, o sa te rog sa te abtii de la comentarii rautacioase. Iar daca ceva te nemultumeste atat de tare, poti sa te retragi si de la Fest, nu doar din concurs.
La concurs s-au stiut regulile de la bun inceput si toata lumea le-a respectat! Daca considerai ca nu vrei sa participi la acest concurs, trebuia sa nu te inscrii! Acum, dupa ce ai ocupat un loc intre cei 10 finalisti in detrimentul altcuiva, cred ca e cam tarziu sa te retragi.. Dar nu-i nimic, cei care ti-au oferit votul lor de incredere anul acesta, probabil se vor gandi de 2 ori pe viitor :wink:

Din pacate ii dau 100% dreptate lui littlefoot, ne meritam soarta, nu meritam ceva mai bun! Saracul se chinuie de 1 luna de zile sa conceapa un plan de reinventare al Asociatiei prin care sa atragem noi membri, sa reluam inscrierile, sa marim numarul de membri cotizanti, sa sporim veniturile Asociatiei astfel incat in viitor sa putem crea evenimente din ce in ce mai multe si mai frumoase. Tot el lucreaza la o brosura pentru Fest in paginile careia ar urma sa se regaseasca si acest plan, brosura a caror costuri de productie tot el le va suporta... Brosura va exista, dar pe aceasta cale il sfatuiesc cu toata sinceritatea sa omita ultimele 3 pagini, pentru ca se lupta cu morile de vant :thumbdown:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:14 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Mie nu imi vine sa cred ca nici nu a inceput Festul si am ajuns la asemenea discutii . Am incercat toti din rasputeri sa organizam totul ALTFEL decat anii trecuti cand stiti cu totii ca am fost unul din cei care a protestat vehement legat de organizare . Anul asta am pus umarul , nu a fost nimic usor , am ajuns intr-un punct in care am considerat ca totul a iesit nesperat de bine si am ridicat foarte mult nivelul si in loc de aprecieri sau macar sa primim o strangere de mana , suntem terfeliti pe un motiv cat se poate de pueril .
Nu din vina celor care organizeaza Festul nu vom trece la un alt nivel pe forum . Speram sa depasim cei 5-10 useri online in acelasi timp sau a celor 10 postari zilnice din care 8 sunt jigniri si 2 anunturi la publicitate .
M-as bucura sa participe lumea constructiv la asta , nu sa ne certam pe orice motiv . E urat si pentru sponsori sa citeasca asa ceva . Iar noi nu putem decat sa pierdem :(
Asta e , la anul imi doresc sa puna umarul exact cei care arunca acum cu noroi . Eu asa am facut anul asta ....


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:24 
Offline
User avatar

Joined: 21 Feb 2008, 00:12
Posts: 408
Car: 156 2,4jtd
Location: Bucuresti
Fratilor. S-a ajuns prea departe de la o simpla ironie.
Am postat mai mult in gluma!
Nu e cazul sa ne jignim aiurea-n tramvai. Mai bine votam, ca doar pentru asta e topicul.
Off....

Da cuore a cuore.


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:27 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
jUkebOx Quote:
Fratilor. S-a ajuns prea departe de la o simpla ironie.
Am postat mai mult in gluma!
Nu e cazul sa ne jignim aiurea-n tramvai. Mai bine votam, ca doar pentru asta e topicul.
Off....

Da cuore a cuore.

exact asta am sesizat si eu, oleaca de relaxare ar face bine la toata lumea.

clar e ca cineva munceste pentru acest fest si poate ia din timpul lui cu familia, oricum fata de alti ani se vede clar ca e altceva, e mai bine! :clapping:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:34 
Offline
User avatar

Joined: 21 Feb 2008, 00:12
Posts: 408
Car: 156 2,4jtd
Location: Bucuresti
S-a muncit mereu, sa fim siguri.
Greu de comparat cu anii precedenti. Alte conditii, alte cereri...etc
Insa s-a creat o impresie generala ca nu sunt apreciati organizatorii.
Omeni buni. Stim ca trageti tare. Stresul e mare, responsabilitatea e mare...so on. Dar chill!
Promitem ca la Fest va stropim cu o sampanie!

Da cuore a cuore.


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:45 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
ca organizator trebuie sa fii pregatit si pentru o treaba doua din asta, nu mi se pare ca cineva a sarit asa tare calul, inca nu inteleg rabufnirea lui ionutp, o fi avand motivele lui insa sigur nu au legatura cu acel concurs pentru ca e un lucru transparent.

eu aveam numai poze din padure si prin aratura, nu prea se pupau, anu asta poate i fac niste poze pe pista.

pace alfistilor si rabdare organizatorilor!

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 22:54 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Si eu sunt curios care au fost motivele rabufnirii lui ionutp, la fel cum sunt curios cum de pana si anul asta, cand totul e organizat din timp, cu cazare, cu aprobari, cu SPONSORI care baga bani si dau premii substantiale, sa vii sa dai cu pietre, ca tiganu', ca deh, invers era mai frumos si mai bine. A nu se intelege ca cei care au organizat se asteapta sa fie felicitati sau, mai mult, au impresia ca au reusit o organizare exemplara. Nu, departe gandul acesta, este mult de imbunatatit, INSA, cred eu, se va vedea diferenta fata de anii care au trecut. Asta daca are cine si cu ce sa vada, eu unul de aia am 2 perechi de ochi...

Sa vina Festul !

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 23:07 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
a zis si el o parere, bine nu avea sens la ora aia, i s a explicat de ce si cum, unii nu intelege bre :smart:

nu stiu daca tre sa l judecati asa, e si el de al nostru nu?

vad ca unii au ceva si cu littlefoot, e normal cumva, abia a aparut, se implica, ia si el botezu', da tre sa puna si el perna in cap cat se stinge lumina si gata, e ca nou!

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 23:22 
Offline
User avatar

Joined: 16 Jul 2008, 12:57
Posts: 637
Car: Alfa 75, 2.0 TS LE
Location: Oradea
Scriu destul de rar pe forum, dar de data asta nu ma pot abtine sa nu rog si eu un moderator sa stearga topicul. E... aiurea.
Am fost si eu, cu multi ani in urma foarte implicat intr-o organizatie care functiona doar pe principii de voluntariat dar in acelasi timp se facea o triere destul de severa a celor care erau admisi. Nu e cazul aici sa se faca un triaj al persoanelor dar e obligatoriu sa se faca un triaj al opiniilor atunci cand acestea degenereaza si duc la o deteriorare a continutului. Stiu si ce inseamna si sa aduci un sponsor iar atunci cand acel sponsor are anumite standarde, e si mai greu sa te mentii in atentia lui. Oameni astia, atunci cand se decid sa sustina/sponsorizeze un eveniment, lucreaza cu niste concepte pe care unui necunoscator ii e greu sa le inteleaga (responsabilitatea sociala a companiei, stabilirea grupurilor tinta, capacitatea de a influenta in amonte si in aval - stiu ca suna ciudat dar am incercat sa traduc) dar de regula au dispozitia de a testa. Depinde de noi daca trecem testul si relatia cu ei va ramane de lunga durata.
Toata consideratia pentru cei care s-au implicat in organizare. Inca mai sper ca voi reusi sa ajung si eu desi in acel weekend voi fi la Zalau. Cea mai mare satisfactie va fi sa le pot strange mana si sa le multumesc celor care au facut ceva pentru ca evenimentul sa aiba loc :clapping: .

_________________
ALFA 75, 2.0 TS, ASN
CROSSWAGON Q4 (zis si autobuzul scolii) R.I.P.
CROSSWAGON Q4 (BB)


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 23:23 
Offline

Joined: 22 Mar 2009, 00:50
Posts: 598
Location: Bucuresti
Despre ce concurs este vorba si eu de ce nu sunt inscris?

_________________
Image
'07 Maserati Coupe CambioCorsa
'03 156 GTA
156 2.0 JTS-vanduta


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 23:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
Nu imi fac griji , Ionut imi e prieten si e un baiat foarte bun . Sunt sigur ca nu si-a dorit sa iasa circul asta si ca probabil a avut niste zile mai rele de s-a aprins asa dar sper sa revina la ganduri mai bune si sa participe in continuare la concurs si la Fest . De asemenea si littlefoot e un baiat super si are niste idei foarte bune . Asta pe langa faptul ca trage foarte tare si se implica , cu o energie ceva de speriat :) . Asteptati pana la Fest , atat va mai rog . Criticile si ideile de " trebuia altfel " sunt binevenite si vor fi benefice pentru toata lumea ...
Pls pls pls .


L.E ... Scociu . Nu esti inscris pentru ca nu te-ai inscris . Nici la Fest nici la concurs .


Top
   
PostPosted: 19 May 2014, 23:26 
Offline
User avatar

Joined: 20 Oct 2011, 20:12
Posts: 5271
Car: 156
Location: Galati
scociu Quote:
Despre ce concurs este vorba si eu de ce nu sunt inscris?
:jumpcolor:

_________________
Alfa Romeo Crosswagon Image

nu este deajuns sa detii o Alfa Romeo sau mai multe ca sa fii alfist.....

Go further! AlfaClub.ro is about support!



Top
   
PostPosted: 20 May 2014, 00:02 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2010, 21:47
Posts: 867
Car: Giulia Q4 280.
Location: PITESTI
Felicitari celor care se ocupa de organizarea AlfaFest,rar gasesti in tara asta pe cineva sa faca ceva doar din placere fara nici un beneficiu material :clapping: :clapping:
Ca sugestie,cred ca era bine dat fiind faptul ca la acest concurs s-au inscris doar 14 persoane,sa ramana toti,oricum se hotara prin vot democratic :D si tot un castigator iesea!
PS-eu am iesit din prima,afara din concurs! :tongue:

_________________
**Alfa Romeo Giulia Q4 280cp
**Alfa Romeo Spider, Zoe 1.8 ts
**Alfa Romeo 156 TI, Busso engine :D
**Alfa Romeo 159SW, 1.8mpi
Ex:
Alfa Romeo 159SW,TBI TI
Alfa Romeo Gt Blackline
Alfa 156 sw,1.9jtd,115cp
Alfa Romeo Brera, 2.4jtdm, 210cp +
Alfa 159 SW, 2.4jtdm, 210cp
Alfa 156,1.9jtdm,150cp+
Alfa Giullieta 2.0jtdm
Alfa 159sw,1.9jtdm,150cp
Alfa Crosswagon,Q4
Alfa 147 selespeed,2.0TS,150cp
Alfa 156sw,1.9-115cp
Alfa 166,2.4jtd-136cp
Alfa 156,2.0ts-150cp
Alfa 147,1.6ts-120cp


Top
   
PostPosted: 20 May 2014, 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
speedy91 Quote:
Felicitari celor care se ocupa de organizarea AlfaFest,rar gasesti in tara asta pe cineva sa faca ceva doar din placere fara nici un beneficiu material :clapping: :clapping:
Ca sugestie,cred ca era bine dat fiind faptul ca la acest concurs s-au inscris doar 14 persoane,sa ramana toti,oricum se hotara prin vot democratic :D si tot un castigator iesea!
PS-eu am iesit din prima,afara din concurs! :tongue:
Buna sugestia, chestia e ca s-a sperat ca acest concurs sa trezeasca un interes mai mare in randul alfistilor participanti la fest si astfel numarul de concurenti sa trebuiasca triat. Dar, asa cum s-a mai zis, regulile nu se schimba in timpul jocului, deci s-a urmat procedura stabilita initial.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 20 May 2014, 09:20 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Am zis sa nu postez aseara ca na, poate e mai bine la rece.
Asadar, eu legat de acest subiect am spus urmatoarele lucruri :
ionutp Quote:
In mod fair-play ar fi trebuit sa fie toti participantii la Fest inclusi automat in acest concurs, cu sau fara acest topic, poate totusi se recurge la aceasta masura.
ionutp Quote:
Nu sariti ca arsi, mi-am spus doar o parere, cum consideram eu ca e fair-play. Se distrug alte topicuri unde niciun moderator nu face nimic si aici spunand o parere civilizata e topic facut varza ?
Oki, ca nu schimba regulile in timpul jocului am inteles, ceea ce e normal. Acest concurs putea fi folosit si pentru a atrage cat mai multi participanti la Fest, poate nu e asa o tragedie sa ii primim pe toti, insa voi stiti asta mai bine. Ca de altfel tot programul si surprizele puteau fi folosite la atragere de participanti, dar de unde sa le stii ?
@littlefoot - iti inteleg pe deplin entuziasmul, insa acum inteleg tratamentul aplicat pe topicul de intalniri.
ionutp Quote:
@littlefoot, bem o bere la Fest si îți explic.

Rog mult un moderator de a mă scoate din concurs.
Multumesc.
Mi-am spus parerea despre fair-play legat de participarea tuturor. Nu a fost posibil, ca na, asa v-ati inteles cu sponsorii, ok..asta e. In al 2-lea post am spus ca daca stiam un program si folosind si acest concurs poate am fi atras si mai multi participanti( nu ca numarul lor ar fi mic sau mare, putem spune, dupa parerea mea, ca pare mai mare decat anii trecuti ). In remarca catre littlefoot nu era nimic rautacios, in topicul cu intalnirea nu intelegeam deloc ce aveau cu el, si asta am si spus, acum am inteles, entuziasmul lui l-am avut/cateodata il am si eu. Care e tragedia in ce am spus de a sarit si el in sus ? De unde si pana unde am criticat munca voastra ? De unde si pana unde sa fiu eu nemultumit de organizarea acestui Fest ? De unde si pana unde sa critic pe cineva, ceva, orice legat de Fest ? De unde si pana unde sa-mi catalogati postarile ca fiind rabufniri ?! Au fost simple posturi. Iar daca vreau sa ies din concurs, de ce nu ar putea automat sa intre cel de pe locul 11 ? Timp de alegeri mai este, etc..insa, ok, pare complicat sa ies. Alexege, de unde si pana unde toate cele scrise in postul tau ? poate mi-l explici cand ne vedem ca nu am inteles unele lucruri, georgeg, de unde si pana unde faza cu aruncatul cu pietre, fara cu tiganul, toate astea ? Ati ramas cu sechele de la Festurile trecute si acum orice remarca pare rautaciosa ? Care-i treaba ? De unde toate ? Ce aveti ??
Sincer, ati fost deplasati in reply-uri, asta sa fiu gentleman. Nu am incercat sub nicio forma sa fiu acid sau deplasat, sau sa deteriorez in vreun fel tot ce faceti pentru Fest, nu am ajutat cu nimic in organizarea acestui Fest, cum as putea sa critic ceva ?!

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]