It is currently 28 Apr 2024, 12:20

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 
Author Message
PostPosted: 24 May 2007, 22:01 
Offline
User avatar

Joined: 15 May 2007, 19:19
Posts: 33
Location: Galati/Bucuresti
Am și eu o sugestie: să nu mai fie acceptate mesajele de tip „UP” la PUBLICITATE.
Mi se pare necinstit față de ceilalți care vor să vândă ceva dar care nu pot sta toată ziulica pe forum, oricum cei care caută ceva pot găsi imediat ceea ce caută folosind funcția de „Căutare”.
Pentru fiecare mesaj de tip „UP” să se dea un avertisment, la 3 avertismente... ban.

Știu că nu am vechimea necesară să fac „ordine” pe forum dar mi se pare o chestie de bun gust.

No offense intended!! Dacă am jignit pe cineva, topicul se poate șterge.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 24 May 2007, 22:29 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
In general e acceptat doar un up pe zi, si dupa cum vezi, aici nu prea da lumea up-uri.
E normal ca orice vinzator sa vrea sa-si promoveze marfa.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 24 May 2007, 22:38 
Offline
User avatar

Joined: 15 May 2007, 19:19
Posts: 33
Location: Galati/Bucuresti
Alexandrus Quote:
E normal ca orice vinzator sa vrea sa-si promoveze marfa.
Nu știu dacă cuvântul „UP” poate fi considerat drept promovarea unui produs...
Dacă vânzătorul pune un post în care anunță o modificare de preț, adaugă poze sau anunță unele detalii privind produsul care au fost omise în posturile anterioare, asta ar fi ok...


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 24 May 2007, 23:41 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2096
Car: 156 GTA
Se promoveaza pur si simplu pentru ca apare in primele topicuri, sincer, tu pe ce forum de vanzari cauti pe pagina 20, mie mi se pare normal un up pe zi.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25 May 2007, 00:23 
Offline
User avatar

Joined: 18 May 2006, 12:07
Posts: 1093
Location: Bucuresti
nu va supparati dar discutia e inutila ..mai ales ca la noi upurile sunt rare si se fac doar o data pe zi....daca cel care a pus anuntul doreste acest lucru.

_________________
"It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt...so I Am so Clever That Sometimes I Don't Understand a Single Word of What I Am Saying"


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25 May 2007, 08:55 
Offline
User avatar

Joined: 24 Nov 2006, 22:42
Posts: 216
Location: Timisoara
Partea cu up-urile , nu mai mult de unul pe zi, zic eu ca e folositoare. Face o "selectie naturala" printre articolele care mai sunt valabile. Ceea ce zici tu cu no more up ar putea fi aplicat daca topicurile care nu mai sunt de actualitate ar fi sterse imediat ce produsul nu mai este de vanzare. Si asta ar merge doar aici, pentru ca e un forum cu o rubrica de publicitate destul de mica, ce poate fi parcursa usor in intregime. Pe forumurile cu rubrici de publicitate f mari, e absolut necesar up-ul, cateodata anuntul tau ajungand pe a doua pagina dupa mai putin de o ora.

_________________
156 Mk2 1.9 Jtd Multijet
147 Mk1 1.6 ECO


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25 May 2007, 09:25 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Un eventual "up" pe zi este de bun simt si se permite. Oricum, sunt foarte foarte rare up-urile la noi pe forum, deci chiar nu este nici o problema.
End of story.


Top
   
 Post subject:
PostPosted: 25 May 2007, 10:21 
Offline
User avatar

Joined: 15 May 2007, 19:19
Posts: 33
Location: Galati/Bucuresti
ok, s-a votat. Rog un moderator să închidă topicul și să-l șteargă sau să-l mute în arhivă înainte de a se degenera într-un flame...
Mulțumesc


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 8 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]