It is currently 23 May 2024, 16:58

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous 1 2 3
Author Message
PostPosted: 07 Dec 2010, 18:31 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
nu vad cum un schimb de filtre si ulei iti face masina sa decoleze (a se citi sa traga altfel). cred ca e mai mult placebo (avand in vedere ca zici ca filtrul de aer era ok)

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 18:46 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6632
Location: Brasov... oarecum.
@tzzivii: poate ca exagereaza omul fiind foarte bucuros ca masina are consumabile noi, dar sa sti ca usoare diferente se simt dupa ce schimbi uleiul si filtrul de aer. acum inchipuieti cam care ar fi diferenta daca uleiul nu a fost schimbat niciodata ci doar completat....

@rotaruhoria: probleme cu vopseaua am avut-o si eu, si le mai am inca. insa cu AutoPerugia. mai nou in zona unde a fost vopsita a inceput sa se umfle, dupa mai putin de 2 ani de la vopsire.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 18:50 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
ma bucur pentru bucuria lui :) dar filtrul de aer a zis ca era ok (ala sa conteze mai mult la cum trage masina)

PS: tu crezi ca eu nu am schimbat niciodata ulei/filtre? nu stiu cum se comporta inainte/dupa? :lol:

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 19:09 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
nu e placebo, inainte masina nu prea mai tragea, normal ca fata de cealalta masina, un spark era avion insa ...nu stiu cum sa explic eu mai bine...mergea greoi. Acum m-am invartit 3-4 km pe o strada mai pustie si sincer spun ca e diferenta foarte mare. Am zis ca era ok...dar ok comparativ cu cel de polen ca aspect, nu avea un covor gros cat degentul de praf sau fulgi pe el cum avea cel de polen si se mai vedea culoarea galbena fata de polen unde sincer habar n-am ce culoare fusese la inceput...insa asta nu insemna ca era nici ala foarte curat .

In afara de schimbat bara fata si pasaj roata fata stanga lucru pe care o sa-l fac cred la top lac mai am de schimbat planetara dreapta ( am lovit masina intr-un canal acoperit de apa) si acum bate destul destul de tare ( ciudat e ca nu mereu) insa cei de la italo parts mi-au spus sa trec totusi cu ea pe la un service, fie el si autoitalia sa se uite ce parte din planetara trebuie schimbata poate totusi nu trebuie toata si economisesc aprox 10-13 milioane.

Si vad ca schimbatorul merge suspect de greu, vitezele sunt bine definite, etc insa problema e ca schimbatorul fac febra musculara ca sa-l misc, a observat asta si mecanicul care mi-a schimbat filtrele/uleiul astazi ...dar cum era prea tarziu si maine la 10:30 aveam programare la AI ca sa vad clar ce cu planetara o sa-i pun tot pe ei sa faca schimbatorul, macar la asta diferenta se vede cu ochiul liber si oricum o sa stau lipit de masina cat "lucreaza", nu e nici ceva de schimbat ...le dau cat le dau pe mana de lucru si la revedere.

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 19:37 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1711
Location: Galati
RotaruHoria Quote:
...maine la 10:30 aveam programare la AI ca sa vad clar ce cu planetara o sa-i pun tot pe ei sa faca schimbatorul, macar la asta diferenta se vede cu ochiul liber si oricum o sa stau lipit de masina cat "lucreaza", nu e nici ceva de schimbat ...le dau cat le dau pe mana de lucru si la revedere.
Sa intelegem ca te duci in continuare tot la cei care ti-au creat pana acum numai necazuri?

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 19:47 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
KALI Quote:
Sa intelegem ca te duci in continuare tot la cei care ti-au creat pana acum numai necazuri?
Pai nu prea stiu unde in alta parte si mai ales asa rapid, trebuie sa aflu repede ce e cu planetara ca sa pot da comanda pentru piesele respective...dureaza 1 saptamana pana le aduc la italo parts din momentul comenzii. Nu trebuie sa inlocuiasca nimic astia de la AI, eu o sa stau langa masina, imi trebuie doar parerea lor legat de planetara cat si de schimbatorul de viteza ( care probabil, nu ma pricep , trebuie uns sau ceva). Inlocuirea planetarei si ce-o mai fi de facut o voi efectua clar in alta parte. Idioti nu cred ca sunt nici astia de la AI incat sa nu poata da un diagnostic la planetara ...cred ca sunt doar foarte hoti si dezinteresati mai ales daca nu ai timp sa stai cu masina acolo cum am patit eu pana acum , ii cred in stare s-o lase pe loc in parcare cum le-ai predat-o si sa te cheme s-o ridici ca e gata.

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 19:56 
Offline

Joined: 20 Feb 2009, 18:28
Posts: 1711
Location: Galati
Ai incercat sa faci o programare la AI Colentina? Poate nu-s chiar asa de aglomerati, mai ales ca ai nevoie doar de o constatare....

_________________
ex 159 SW 1750 TBI ti


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 20:25 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
sun maine dimineata la prima ora si la ei si la lcg care vad ca aduc si piese si am senzatia ca fac si montaj ,la lcg poate planetara e la pret apropiat de italo parts si cu putin noroc sper sa o si aiba pe stoc. La AI bld timisoara am programare la 10:30 deci am timp de ceva telefoane inainte si daca rezolv in alta parte le dau cu flit

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 07 Dec 2010, 23:55 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
revin cu inca o intrebare, tocmai am cautat pe internet codul de la placutele frana cu care m-au incarcat cei de la autoitalia si l-am gasit pe un site englezesc parca unde se specifica faptul ca acest produs e set de 4 !!! placute frana, fata/spate si mai apare pe site o denumire in dreptul produsului de genul "placute alfa romeo 159 3.2" eu am placute pe 1.9 diesel la fel cum au cei pe motorizarea 3.2 benzina ? Oricum cei de la AI au sustinut atunci ca mi-au schimbat doar placutele frana fata, pe spate trebuie sa mi le schimb eu ulterior cand o sa fie cazul....iar acest cod ( e vorba de "set placute frana/ 0077363599 ) este pentru fata + spate. Pretul era 120 lire deci apropiat de cat am platit eu la AI insa ramane problema cu potrivit la versiunea mea si a faptului ca sunt 4 in loc de 2 cate teoretic mi-au fost montate.

Daca e cineva care se pricepe la asa ceva il rog un raspuns rapid pana maine dimineata la 10 cand probabil o sa fiu deja pe drum spre AI ca sa ma duc mai documentat si eventual sa le dau cu factura, devizul, masina, sau ce mai am la indemana peste bot.

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
nu, tu nu ai cum sa ai placute de 3.2. 3.2 foloseste etrieri Brembo. este doar o coincidenta ca acel cod apartine si celor din uk. in schimb, codul pe care l-ai scris mai sus (0077363599) apartine unui set de placute Fiat/Alfa Romeo

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 00:14 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
tzzivii Quote:
nu, tu nu ai cum sa ai placute de 3.2. 3.2 foloseste etrieri Brembo. este doar o coincidenta ca acel cod apartine si celor din uk. in schimb, codul pe care l-ai scris mai sus (0077363599) apartine unui set de placute Fiat/Alfa Romeo
pai fi atent la acest site, spune clar pentru modelul 1.9 codul corect este 0077365202 , eu am montat codul de mai sus care e un pachet de 4 placute pentru motorizarea 3.2. Stiu ca foloseste etreri brembo de aici si marea mirare...parca si 2.4 venea cu asa ceva intr-o anumita echipare...insa la mine nu e cazul de asta

http://www.amsparts.co.uk/search,b.html ... Alfa+Romeo" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 00:19 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
am vazut acel site, este o pura coincidenta sau o eroare a codurilor din partea lor. nu te uita si tu doar la primele rezultate care la gasesti. uite link. si e doar o greseala. nu contest ca ai avut probleme cu ei, dar nici sa nu exageram.

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 06:03 
Offline
User avatar

Joined: 23 Mar 2008, 22:24
Posts: 1697
Location: Iasi
Domnule Horia, vezi ca faci confuzii. Set de 4 nu inseamna ca e pentru fata+spate. Ai nevoie de 4 placute pentru puntea fata. Pe fiecare roata se monteaza 2 placute, ce dracu, e la mintea cocosului.

_________________
Alfa 156 SW 1,9 JTD 16V


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 08:57 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
marian Quote:
Domnule Horia, vezi ca faci confuzii. Set de 4 nu inseamna ca e pentru fata+spate. Ai nevoie de 4 placute pentru puntea fata. Pe fiecare roata se monteaza 2 placute, ce dracu, e la mintea cocosului.


gresit sau nu ce am spus insa ma refeream la faptul ca pe site-ul respectiv exprimarea era clara set fata+spate motorizare 3.2...intre timp am fost lamurit ca acel cod de pe site-ul dat de mine e cel mai probabil gresit...pentru ca pe un site din ungaria si pe unul din germania intr-adevar apar placute fata pentru 1.9jtd in dreptul lui.

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 08 Dec 2010, 21:34 
Offline
User avatar

Joined: 29 Jan 2008, 20:49
Posts: 21
Location: Bucuresti
revin cu informatii despre programarea de azi de la AI. Ajuns la 10:30 , predat masina, am ramas langa ea, in ideea ca imediat ce se elibereaza un loc va intra in lucru. Dupa vreo 3 ore de asteptat ma duc la cel care o preluase si il intreb ce se intampla de nu mai intra in lucru desi masinile se tot schimba inauntru iar 3 locuri libere sunt...sunt informat ca masina a fost in teste de drum ...ii spun frumos ca eu nu mi-am luat ochii de la masina de cand am lasat-o si nu s-a miscat nici un centimetru decat poate intr-o lume paralela. Da un telefon celui care trebuia sa faca testul de drum....ala raspunde foarte iritat ca da, a facut testul si e problema la nu stiu ce rulmenti....zic bai frate voi intelegeti ca n-am plecat de langa ea si nu s-a miscat de aici ?...dupa lungi discutii vine alt coleg de-al lor se urca la volan da o tura de service dupa care o urca pe rampa. Dupa vreo 30 min vine personajul cu tenul colorat care trebuia sa faca de prima oara testul de drum si imi spune intr-o scarba totala ca am de plata piese de 33 milioane, zic bun, mersi nu vreau nici una, ahh ba da, becul de 5 lei, pleaca plin de draci.

Dau de seful de service deoarece am avut marele noroc ca azi sa vina macaronarii de la fiat din italia si s-au plimbat toata ziua prin service impreuna cu seful AI ...ma duc la el ii spun am o intrebare cum pot afla si eu cu ce baterie a venit masina din fabrica, imi raspunde cea de aici ( erau expuse niste baterii pe care scria fiat, alfa , lancia) ....Zic bine bine dar ia uite ca a mea e delphi si a picat, tocmai mi-am luat una noua....care si-a facut cadou bateria mea ca decat la voi am fost pana acum. Da mai multe telefoane , inclusiv sa se caute in arhive legat de masina mea ...ce modificari s-au facut inainte sa o ridic din showroom ..si ma informeaza ca la unele masini stand mai mult pana sa se vanda s-au schimbat bateriile originale cu alte marci, printre care si delphi insa nu mai exista arhiva decat din 2008 , a mea fiind din 2007....o las asa.

In tot acest timp ma uitam la mecanici cum verifica masina, planetara nu au desfacut-o , au miscat-o putin cu mana, au mai dat cu o bara metalica in ea si gata...ma duc iar la seful de service il rog daca poate sa arunce un ochi si el ca sa nu dau 25 milioane pe toata planetara. Imi raspunde foarte politicos : imediat. Se duce la masina moment in care toti mecanicii din service, vreo 10 la numar au inceput sa se ocupe de masina mea ( incredibil :)) ) . Dupa vreo 15-20 minute timp in care au roit in jurul ei , se urca mai dau o tura, iar se mai uita, au folosit si un fel de "stetoscop" cu care ascultau naiba stie ce...
Concluzia a fost ceva mai buna ca prima oara insa cheltuiala tot e, ax planetar ( partea dinspre schimbator) (11.5 milioane italo parts), tripoda (4 milioane), cablu timonerie ( 8 milioane), placute frana spate.

Timpul total petrecut de mecanic la masina a fost de vreo 2h ( verificari complete ale masinii) + cele 20 minute in care au stat vreo 10 mecanici inclusiv seful calare pe ea. Valoare factura ( cu tot cu schimbat bec pozitie, completat lichid frana, etc, schimbat bec numar spate) 62 lei !!!! Pot spune ca am ramas mai masca decat atunci cand mi-au trantit factura de 23 milioane numai ca de data asta m-au surprins intr-un mod placut.

In concluzie...daca nu stateam acolo si chiar si asa cu mine acolo au incercat cu prosteala, insa mai departe totul a decurs excelent ( probabil si datorita macaronarilor care roiau pe acolo). Ca idee am intrebat si daca monteaza piese luate din alta parte si raspunsul a fost afirmativ.

_________________
Image


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2010, 09:26 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6632
Location: Brasov... oarecum.
Mare balciul. Incredibil ce magarie incercau sa faca. Cam aceleasi tactici le au si cei de la AutoPerugia.
Cei din Colentina sunt mai OK. Eu am schimbat la ei o caseta de directie pe garantie. M-am dus sa le spun ca troncane ceva pe fata si suspectez articulatiile. Dupa verificare s-a intors omul care a facut receptia si mi-a spus ca articulatiile sunt in regula, dar, daca pot, sa mai las masina pentru alte investigatii. Am lasat-o. Dupa vreo 2 ore ma suna si imi spune ca e caseta de directie si ca o vor schimba pe garantie. Si nici macar nu am cumparat masina de la ei, ci de la AutoPerugia.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 09 Dec 2010, 12:40 
Offline
User avatar

Joined: 25 Oct 2007, 14:39
Posts: 16
Location: brasov
alfisti.ro - ok, am avut nevoie de fulia de la arbore, am schimbat multe mailuri si poze cu Gabi, a avut si pretul cel mai bun. si livrarea.
ingaraj.ro - la fel ok, raspund f repede la cereri pe mail, s-au dat peste cap sa-mi gaseasca un arc suspensie fata la un pret f bun, m-au sunat cand au fost probleme.
piemontauto.ro - am trimis o cerere pe mail in iulie, niciun raspuns.

furnizori sfaturi pe pm: madkat :)

_________________
AR 156, 2.4 JTD, 10V, 136 CP, 2000


Top
   
PostPosted: 31 Mar 2011, 16:02 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Ma bate un gand sa-mi vopsesc etrierii la TopLac.
Si-a mai vopsit cineva pe la ei ? multumiti / nemultumiti de operatiune ?

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Top
   
PostPosted: 31 Mar 2011, 16:02 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
iti e lene singurel si cu un spray? :lol:

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 31 Mar 2011, 16:07 
Offline

Joined: 29 Nov 2009, 11:10
Posts: 1602
Ma, sincer mi-a trecut prin cap, dar nu am mai vopsit decat prin casa cate ceva :P
As face asta asistat oarecum de cineva care a mai facut asta, nu sa ma apuc eu de capul meu. Nu pare mare filosofie, dar totusi... :?
imi recomanzi un spray si mai multe detalii pe pm, te rog ? multumesc.

LE : se va rezolva :mrgreen:

_________________
MY22 Giulia Quadrifoglio
MY03 156 GTA
SQ5 hybrid / Xtrail
---------------------------------
MY17 Giulia Quadrifoglio
MY07 159 2,4


Last edited by ionutp on 31 Mar 2011, 16:12, edited 1 time in total.

Top
   
PostPosted: 31 Mar 2011, 16:11 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
ai PM, sa nu stai pe uscat :P

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 31 Mar 2011, 16:51 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
ionutp Quote:
Ma, sincer mi-a trecut prin cap, dar nu am mai vopsit decat prin casa cate ceva :P
As face asta asistat oarecum de cineva care a mai facut asta, nu sa ma apuc eu de capul meu. Nu pare mare filosofie, dar totusi... :?
imi recomanzi un spray si mai multe detalii pe pm, te rog ? multumesc.

LE : se va rezolva :mrgreen:
Nu vad legatura cu topicul.
Iar apoi, nu ti-as recomanda tiganie pe niciun plan. Ori ii vopsesti cum trebuie (dati jos de pe masina, sablati, acid wash, vopsit cu vopsea rezistenta la temperatura, lacuit), ori deloc. Dat fiind ca e cam peste mina sa ii vopsesti si apoi sa ii repari (garnituri noi, etc), eu unul as sta potolit cu ei asa cum sunt.


Top
   
PostPosted: 22 Jul 2013, 00:33 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3159
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
Sambata am facut prima pana cu Alfa, am pus rezerva si fiind destul de aproape de Auto Variant , vulcanizarea de pe Ion Mihalache am zis sa rezolv problema. Am dat roata unui angajat si fara sa verifice imi spune "e din cauza anvelopei, e prea veche si tocita neuniform, face niste pori si pierde aer treptat pana se desumfla, nici nu o mai bag la apa ca nu are rost". Ii spun sa o verifice si sa vada daca e intepata, la care el imi spune ca nu are ce sa ii faca, pentru ca e deformata anvelopa, nici nu aud bine ce imi spune si hop-top sare la un calculator si cauta preturi, la care imi spune "am pe stoc la 370lei Viking sub licenta...nu stiu ce". Hopa ma ca nu am venit sa imi iau cauciucuri, fa-l pe asta sa imi continui drumul ca oricum nu iau si nici nu am bani la mine, la care el "am si sh!".
Ma uit la cauciuc si vad ceva stralucitor, ii zic sa scoata ce era acolo si surpriza, ditamai sarma care nu vroia sa fie scoasa. Iese dupa lupte, imi face pana si totul in regula, platesc si imi vad de drum dar cu o mare parere de rau si surprins de cat de pusi pe jecmaneala sunt unii.

Prin urmare, nu recomand vulcanizarea Auto Variant de pe Ion Mihalache !

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
PostPosted: 12 Sep 2013, 16:00 
Offline
User avatar

Joined: 24 Sep 2008, 16:52
Posts: 48
Car: 159
Location: Botosani
Salutare,stie cineva daca sunt seriosi cei de la http://www.mister-auto.ro" onclick="window.open(this.href);return false; ?Au preturi foarte mici la unele piese,sa nu fie vreo teapa..

_________________
Alfa 159 150cp.
My ex 156 116cp.


Top
   
PostPosted: 18 Sep 2013, 10:17 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6632
Location: Brasov... oarecum.
OK: piesereviziero prezent aici la oferte extinse. Am comandat 2 rulmenti fata pe original: pret ok, termenul de livrare stabilit si respectat, comunicativ si serviabil.

OK: dcmilitaru si tzzivii. Oameni pe care in ultima perioada i-am tot batut la cap cu diverse nimicuri si probleme mai mici si mai mari.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 75 posts ]  Go to page Previous 1 2 3

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]