It is currently 06 Jun 2024, 12:33

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
 Post subject: Hotel anvelope
PostPosted: 21 Jul 2015, 13:57 
Offline

Joined: 20 Jul 2015, 18:28
Posts: 15
Car: Giulietta 1.4 MAir
Location: London/ Bucharest
În căutările mele în online, am ajuns la câteva repere în ceea ce privește posibilele variante pe care le-aș putea avea ca și hotel de anvelope în București.

Am găsit chiar și în Centrul Bucureștiului. Dar interesantă este oferta și la o repr auto din Estul Bucureștiului (reducere pentru client nou venit și toate serviciile adiacente).

Cunoașteți un asemenea hotel în sectoarele 1/2, unde aș putea să-mi odihnesc anvelopele Giuliettei?
Care ar fi prețurile adecvate pentru serviciu? :scratch:

Mulțumesc,


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 21 Jul 2015, 14:03 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Da` ce legatura are threadul asta cu Piese si accesorii auto?

Posteaza si tu aici: viewtopic.php?f=21&t=3349&start=3400" onclick="window.open(this.href);return false;

Ce rost are sa se deschida un thread nou pentru fiecare intrebare?

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 21 Jul 2015, 17:39 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1618
Car: GTV
Pai atunci hai sa nu se mai deschida niciun topic niciodata pentru nimic. Raman cele care sunt si se face in continuare harababura de acum cand totul e aruncat intr-un singur loc si nimeni care cauta nu gaseste usor ce cauta ci trebuie sa stea sa citeasca zeci de pagini de misto-uri si ironii ieftine pana sa ajunga la informatia pe care o cauta.

Lasa-i omului topicul in pace, nu vad cu ce te deranjeaza pe tine ca a deschis un topic cu un subiect care nu mai exista. Daca aria e gresita un moderator va putea muta topicul. Ce pisici le sariti tuturor in cap cand deschid un topic nou. Voi stiti ca nu ajuta nici la search-ul pe google sa fie putine topicuri, ca search-ul google nu iti va da niciodata pe primele pagini keyword dintr-un topic, ci doar numele topicului? Asa ca potoliti-va si incetati cu apucaturile astea.

_________________
Alfa Romeo GTV 3.0 V6
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0 TS
ex:Alfa Romeo 159 2.4 JTDm


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 21 Jul 2015, 19:34 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Ok, buna atitudine ce pot sa zic. Cauti pe google si gasesti un anumit numar de threaduri pe aceeasi tema cu raspunsuri mai mult sau mai putin pe subiect ( gen cauta nu stiu unde, s-a mai discutat problema, etc) vs a avea informatia centralizata(relativ, intradevar) undeva.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 22 Jul 2015, 15:20 
Offline

Joined: 20 Jul 2015, 18:28
Posts: 15
Car: Giulietta 1.4 MAir
Location: London/ Bucharest
:!: Poate că nu m-am făcut bine înțeles cu subiectul de deschidere a topic-ului, reformulez: unde recomandați să se apele la serviciile de tip hotel anvelope în București, în special în sect. 1 / 2.

@Razvan29: să-mi fie scuzat momentul în care am deschis acest nou topic pe care l-am căutat și parcurs mai multe thread-uri anterior pe forum, dar nu am găsit NIMIC concludent. :bored: Am considerat că este un subiect de sine stătător care este de interes pentru mai mulți, nu doar pentru mine.

@tudyniuz: :wave: de acord. Dacă am greșit secțiunea, rog să fie mutat, dar aici am dedus că este cea mai potrivită secțiune.

Revenind la subiectul topic-ului, ceea ce am găsit până acum, prin căutări și recenzii pe Internet, următoarele sunt de luat în considerare:
  • sector 1 - Bdul Bucurestii Noi, nr.48, (AG Autospot)
    Bulevardul Poligrafiei Nr.1B (Marso)
    sector 2 - str. Pipera nr 41 (Autozone)
    sector 3 - intersectia strazilor Calea Calarasilor cu Popa Nan, 100 lei/sezon, (CityGo)
    Bd. Theodor Pallady 42B, 100 lei/sezon (GTT service)
    Str. Balta Doamnei Nr. 14-20, (Marso)
    sector 4 - Metalurgiei, Nr. 21, la 13 lei/lună/set, asigurat de Omniasig (Best Tire Shop)
Timișoara - str. Martir Ioan Buteanu, nr. 2 (Sigemo)
Iași - Str. Silvestru, Nr. 36, Podul de Piatra, 10 lei/lună/anvelopă (Bras)
Constanța - Str. Atelierelor Nr.37, 60 lei/sezon/set (Autorol)
Sibiu - Selimbar str.Sibiului, nr.26 (Sigemo)


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 22 Jul 2015, 21:08 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Vlad, nu am stiut ca nu mai exista un thread in legatura cu acest subiect, si intradevar poate fi de folos tuturor. Eventual sa contribuim mai multi pe orase diferite.

Ca arie, cred ca ar fi mai ok la troubleshooting, eventual off topic.

Numai bine :wave:

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
 Post subject: Re: Hotel anvelope
PostPosted: 03 Aug 2015, 12:46 
Offline

Joined: 20 Jul 2015, 18:28
Posts: 15
Car: Giulietta 1.4 MAir
Location: London/ Bucharest
Am apelat la majoritatea repr auto marcă din sectoarlee 1,2,3, bașca am vb cu maj repr de la showroom-urile Alfa, dar ce oferte am primit :censored:
Până la urmă, după o mulțime de căutări online, am ales să apelez la cei de la GTT (sector 3, b-dul Th. Pallady 48A).
Dar surpiză, doar pentru hotelul de anvelope. There goes 100 lei.

Montajul, echilibrarea și orice alte servicii aferente nu au putut fi executate, dar fiind în vedere că jantele de pe Giulietta sunt R17 (cei de la GTT nu pot să opreze pe dimensiuni mai mari de R15 :uhuh:).

Trebuie oricum să rezolv problema, iar la recomandarea agentului de la GTT, am fost la Agusta (aproape de intrarea spre autostrada spre Constanța, cum intri în loc. Cățelu, pe partea stângă).
Fără programare, fără membru ”partid PCR”, am găsit niște oameni cumsecade, cu o conducere mai bine pregătită decât în multe service-uri dedicate (sau multimarcă) din RO :blink:. Echilibrat, montat/demontat, vulcanizare, plus îndreptat jantă, notă de plată 85 lei 8)


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]