It is currently 27 Apr 2024, 12:50

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4
Author Message
PostPosted: 06 Feb 2024, 13:32 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Pai si eu tin cu echipa si atunci implicit si cu pilotii ei. Acum nu stiu cati isi amintesc, dar nici Schumacher nu a fost usa de biserica - un campion mondial de asemenea calibru nu poate fi un tip umil si care sa-i faca pe toti fericiti. Hamilton va aduce un suflu nou, mai competitiv, care sa-l mai energizeze si pe Leclerc, nu poate fi decat o chestie pozitiva.

Vestile bune din F1 curg insa, dintr-o forta superdominanta iata ca si RedBull poate avea probleme mari daca il vor pune pe liber pe Horner. Ala ar fi un cataclism major, odata cu Horner va pleca si Newey, geniul din spatele succesului RB. Poate la Ferrari? :D

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 06 Feb 2024, 15:07 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
dand Quote:
Pai si eu tin cu echipa si atunci implicit si cu pilotii ei. Acum nu stiu cati isi amintesc, dar nici Schumacher nu a fost usa de biserica - un campion mondial de asemenea calibru nu poate fi un tip umil si care sa-i faca pe toti fericiti. Hamilton va aduce un suflu nou, mai competitiv, care sa-l mai energizeze si pe Leclerc, nu poate fi decat o chestie pozitiva.
Leclerc: Nu stiu cat il va energiza pe Leclerc. Au fost momente de presiune de-a lungul sezoanelor/curselor asupra lui, iar el a clacat. Leclerc nu este Verstappen, nu este Hamilton dpdv mental. Cei 2 fac fata oricarei presiuni, merg ca pe sine indiferent daca sunt la limita sau conduc lejer o cursa. Deci aici nu as fi sigur ca va fi ceva pozitiv pentru el. Sper sa ma insel.

Hamilton: Pentru mine este simplu: nu imi place de el. De aceea sper sa nu castige nicio cursa cu Ferrari, ca sa nu mai spun de titlul mondial. Din ceea ce am citit, contractul cu Ferrari, acel "multi year", lasa loc de o evaluare a ambelor parti asupra satisfactiei rezultatelor, implicit a posibilitatii unilaterale de oprire a contractului. Sper sa stea la Maranello doar in 2025.

Schumacher: Pentru mine el este referinta in F1, asa ca nu voi scrie nimic, subiectivismul fiind la cote foarte mari.


Top
   
PostPosted: 06 Feb 2024, 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Am incetat sa urmaresc cu interes F1 acum multi ani - doar ocazional cate o cursa, daca nu e absolut nimic prin Premier League - dar din cate am inteles Sir Lewis aduce cu el si o multime de sponsori, plus cresterea actiunilor Ferrari la bursa. Miscarea mi se pare geniala pentru Ferrari, e un fel de chinez de la o echipa mai mica. Daca mai si aduce puncte si mai bine, dar la cat banet aduce echipei nu e neaparat necesar.

In alta ordine de idei, daca pleaca Horner sau nu de la RedBull e irelevant, tot ei castiga, e un fel de Toto Wolff mai simpatic, dar la fel de inutil. Daca pleaca Newey, in schimb... :uhuh:

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
PostPosted: 06 Feb 2024, 20:54 
Offline
User avatar

Joined: 28 Mar 2007, 13:54
Posts: 1296
Location: Fish, chips, cup 'o tea, bad food, worse weather, Mary f**king Poppins
Cica ambii sunt legati contractual (Newey si Horner), daca unul pleaca/dat afara atunci si celalalt isi poate rezilia contractul.

_________________
ex Alfa 159 1750TBi
ex Alfa 147 1.6 105cp


Top
   
PostPosted: 13 Feb 2024, 14:13 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 449
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
Deci hamilton este revelatia celor de la scuderia. Mutarea asta o vad gen.. chiar nu suntem instare sa construim un monopost de top, atunci hai sa incercam macar cu un pilot foarte bun si poate poate..
Ar fi mult mai interesant si ar incurca itele grav rau daca sainz ar reusi surpriza si sa castige el anul acesta😂

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
PostPosted: 13 Feb 2024, 18:47 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Ferrari era cam in aceeasi situatie, daca nu mai proasta, cand l-au adus pe Schumacher. Deci nu e o.situatie uaaauu... Sau oricym.nimic nou sub soare.
Doar ca diferenta e ca atunci Schumi era mai motivat decat e Hamilton acum. Plus mai adusesera un Jean Todt, un Ross Brown,....un pachet mai complet. Cu un Hamilton numai, nu stiu daca se face primavara.

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 18 Feb 2024, 08:03 
Offline
User avatar

Joined: 06 Dec 2007, 15:36
Posts: 3228
Car: Giulietta QV
“Am incetat sa urmaresc cu interes F1 acum multi ani”

Incearca Netflix , foarte misto , si mult mai faina actiunea , desi e aceeasi .

_________________
159 1.9 jtdM 2007 - 2014
GQV 1750 TCT 2014 -
Stelvio 2.0 Q4 2019 -


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page Previous 1 2 3 4

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]