It is currently 27 Apr 2024, 08:55

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 233 posts ]  Go to page Previous 16 7 8 9 10 Next
Author Message
PostPosted: 17 Oct 2020, 17:34 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Tind sa cred ca mai degraba RBR isi va pregati propriile motoare decat sa se intoarca la Renault. Citisem undeva ca ar dori sa colaboreze cu AVL. Pana la finalul anului vor decide. De urmarit, e interesant.


Top
   
PostPosted: 17 Oct 2020, 20:14 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Da, AVR tot austrieci, know-how imens, ar avea sens. Daca le iese treaba si reusesc sa cumpere IP-ul de la Honda cu siguranta ar fi un angajament clar ca vor ramane in F1.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 18 Oct 2020, 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
AVL nu AVR.

RBR a semnat acordul Concorde, deci nu vor parasi F1 pana in 2025.


Top
   
PostPosted: 20 Oct 2020, 10:24 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Andrei.v Quote:
Si cam aici s.a incheiat posibila aventura a lui Yuki Tsunoda in F1 :wave:
Quote:
According to Dr Helmut Marko, Yuki Tsunoda will drive for AlphaTauri in 2021

"At the moment we only have one driver who is a candidate for an F1 seat, that is Yuki Tsunoda,” he told Sky Germany.

“He is planned for AlphaTauri, he just needs to score the necessary points for the super-licence.”
Banuiesc ca totusi academia Red Bull trebuie sa se justifice cumva. E bine ca aduc talent nou, dar nu inteleg care va fi pozitia Alpha Tauri in conditiile in care se doreste renuntarea la statutul de echipa secundara si alinierea la Red Bull ca echipa-sora.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2020, 10:40 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
E oficial, Romain Grosjean va pleca de la Haas la sfarsitul sezonului. Cel mai probabil tinteste sa se alature echipei Peugeot Hypercar in 2022
Ramane de vazut daca Haas va avea 2 incepatori, sau vor merge pe un incepator (Mazepin/Schumacher) si cineva cu experienta (Hulk, Perez)


Attachments:
jfjnp8ztnlu51.jpg
jfjnp8ztnlu51.jpg [ 203.71 KiB | Viewed 1523 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6
Top
   
PostPosted: 22 Oct 2020, 11:50 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Si Magnussen acum.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 22 Oct 2020, 12:13 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
Asa e...


Attachments:
zq6k96ebvlu51.jpg
zq6k96ebvlu51.jpg [ 136.93 KiB | Viewed 1502 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6
Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 15:59 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2013, 20:33
Posts: 760
Car: Giulietta
Location: Bucuresti
Dupa isprava lui Leclerc de azi din ultimele viraje, am dat camera pe el in aplicatia f1tv si am prins un team radio tare.
Inevitabilul "I am f#<king stupid", urmat de pauza vreo 10 secunde, apoi l-a felicitat pe Seb ca a facut cursa buna si ca a meritat locul 3. Are ceva "sportsmanship" pustiul :clapping:
In alta ordine de idei, Hamilton a castigat al saptelea titlu mondial cu un loc 1 binemeritat astazi.
Cursa a fost un haos de la inceput pana la final, dar macar a tinut spectatorii in priza :lol:

_________________
Alfa Romeo Giulietta MY2017 2.0 175 TCT
Ex: Alfa Romeo 147 2003 1.6 Twin Spark
Ex: Alfa Romeo 159 SW '06 1.9 JTDm
Ex: Alfa Romeo 156 '02 JTS Selespeed
Ex: Fiat Punto '97 - 1.1 - "Fortosul"


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 17:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Daca as putea sa bifez undeva "cum vreti sa fie cursele de acum inainte", ploaie si pe circuite de genul Istanbul ar fi prima optiune.
Dpmdv clar cea mai faina cursa a anului, cea mai antrenanta, care a tinut lumea in fata monitoarelor pana in ultimul tur. Rasturnari de clasament, pilotaj la limita aderentei, rasuciri, etc., toate mi-au readus putin din bucuria urmaririi unei curse de F1. :clapping:

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 18:24 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
o cursa ca pe vremuri....

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 21:19 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Asta pentru ca in astfel de conditii diferentele dintre masini conteaza mai putin, iar skill-urile de pilotaj mai mult.
Stroll de ex. a avut o performanta incredibila ieri in calificari, insa azi si-a aratat masura valorii (sa pleci de pe 1 si sa termini pe 9..).
La fel si Perez, nu mi-a fost vreodata vreun simpatic dar nu poate sa nu-mi para nedrept ca paraseste marele circ..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 23:02 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Nu.i chiar asa. Tot ce am vazut azi la ham a fost ca a ratat franare de 3 ori (unde a pierdut 3 pozitii) si a avut 2 half spin-uri. Stroll (desi nu mi.e simpatic) a avut un ritm de cursa foarte bun. Problema a fost ca toti cei care au schimbat a 2.a oara inter au avut de pierdut. Pista era uscata pe racing line , iar inter de 30+ ture functionau ca niste semislick.uri. de aici si victoria lui hamilton.
Bottas cu inter noi avea 6 secunde mai mult pe tur fata de hamilton/perez.

Superb leclerc. Superb "i am so sorry for the whole team" . What ? :))) oricat ar incerca el sa para "sportmanship" , cum zicea cineva mai sus , reactiile la cald il tradeaza. Au facut.o si anul trecut in Rusia , Singapore , Brazilia

https://www.instagram.com/p/CHnzvUuMmSx ... ug74ip5c3r


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2020, 23:37 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Say what? Man, greseala lui Leclerc nu a venit pe fondul unei presiuni din spate a lui Vettel, ci pentru ca a atacat locul 2!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 00:18 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Pai nici n.am zis asta. Din contra , apreciez ca a atacat locul 2. Am zis de Ham ca a avut o cursa mediocra , cu multe greseli , castigata pe strategie.


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 00:26 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
M.am referit la reactiile la cald pe radio.


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 02:06 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Nu e chiar asa.. Perez si Stroll aveau cam aceleasi anvelope (ca si grad de uzura) si totusi Perez recuperase diferenta de muuulte secunde pana la Stroll, inainte ca cel din urma sa intre la boxe pentru un set nou de gume..
Also, Leclerc si Vettel recuperasera peste 7s pana le Perez, cu un set mai nou de intermediare.
Sa spui deci ca intermediarele se comportau ca niste slick-uri si ca asta i-a ajutat pe Perez si Hamilton sa castige primele doua pozitii e cam... fortat.
As zice mai dergaba ca au stiut sa gestioneze mai bine pneurile, inclusiv sa se descurce cu ele cand acestea erau duse!
Mie de ex. nu mi-e deloc simpatic Hamilton, dar nu poti sa nu-i recunosti meritele cand il depaseste cu un tur pe Botas! Ok, inteleg, ce s-a intamplat la sttart a fost pur ghinion, dar mai departe? Acelasi ghinion l-a avut si Leclerc care a luat exteriorul in virajul ala (si a cazut pana pe 16 daca nu ma insel la start), si totusi a terminat pe un admirabil loc 4 (care putea fi 2).
Btw, nu prea inteleg ce vrei sa spui cu reactiile la cald ale sale..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 09:59 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Pai si diferenta pe care a recuperat.o perez , cine a pus.o ? Nu stroll cu ritmul de cursa ? Sau de la jumatatea cursei a uitat cum se piloteaza? (Asa cum crede lumea ca a facut si vettel anul asta)
Racing point.urile incalzesc altfel anvelopele (de aici si rezultatele din calificari), iar dupa primul schimb pista era deja uscata. Cand ham a trecut de perez , deja mercedesul tinea anvelopele in temperatura (si aveau multe tururi. Daca sr fi schimbat , nu se mai ajungea avolo) . Vexi declaratiile lui ham de dupa cursa. Dupa ce stroll a intrat , perez a ramas tocmai pt ca au vazit ca inter noi au ritm de cursa mai dlab decat cele uzate. Vettel la sfarsit a zis ca era clar de slivkuri , atata timp cat nu paraseai racing line.
N.am spus eu asta , ca nu.s vreun analist de F1 , dar recomand sa va uitati la f1tv , atat la calificari cat si la cursa . Au si un post race interesant , cu will buxton , inde explica foarte multe lucruri. Foarte multe informatii tehnice si nepartinitoare. Nu stiu cum e la look , dar la digi aud doar cat de bine merge hamilton si ce a mai facut prietena lui leclerc , unde si.a facut hulkennerg vacanta etc. Ma mir ca n.a1u zis ninmic de Messi.

Botas a avut o cursa execrabila. De ham nu mai zic nimic , parerea mea despre el e facuta dinainte de era mercedes. Mai vedem in 2022 , poate n.o sa gie merc cea mai buna echipa.(de departe)

Leclerc , ca si declaratii si caracter , imi pare un baby ham. Un drama queen in devenire. La cald e mereu nervos ca nu i.a iesit treaba , atunci cand nu.i iese , iar dupa vreo 20 secunde ii da cu "happy for seb , happy for the team etc .pai daca e asa happy for the team nu cred ca il intereseaza ca e seb pe 3 si el pe 4 , si nu invers. Sau in singapore nu cred ca.l interesa 1/2. Sau in rusia , cand plangea la radio ca e dreptul lui sa treaca in fata , dar era constant 1.5 sec in spatele lu vettel. Eu sunt pro- aroganta Verstappen cu "i.m the man", teatrul asta pt media imi displace

Mna , parerea mea :)


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 10:56 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Andrei.v Quote:
Nu stiu cum e la look , dar la digi aud doar cat de bine merge hamilton si ce a mai facut prietena lui leclerc , unde si.a facut hulkennerg vacanta etc. Ma mir ca n.a1u zis ninmic de Messi.
:lol: :lol: :lol: asa e, comentariile lor mi se par din ce in ce mai slabe. Pe langa faptul ca incep sa urle aleatoriu fara sa se intample nimic notabil si ma trezesc din somn la o cursa procesionala condusa de 2 mertzuri. :)

Andrei.v Quote:
Leclerc , ca si declaratii si caracter , imi pare un baby ham. Un drama queen in devenire.
Da, si mie mi s-a parut future drama queen de anul trecut. Poti sa-l adaugi si pe Russel, cred ca a facut si un powerpoint cu scuzele pentru ca a pocnit masina sub safety car. Pe de alta parte, ei practic inca sunt copii, de aici si niste reactii de genul asta.

Astept cu interes dinamica dintre LEC si SAI din 2021.

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 13:16 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Nu o sa comentez analizele pe text, cred ca e normal ca fiecare din noi sa avem simpatii si antipatii fata de anumiti piloti, iar astea sa ne faca extrem de subiectivi.
Insa legat de gumele lui Stroll si timpii pe tur:
- inainte sa fie chemat la boxe, Perez, Verstapen si mai apoi Albon recuperau constant diferenta; daca-l mai tineau pe pista, cu siguranta era depasit in cateva ture; in conditiile astea, era singura mutare ce-ar fi putut fi castigatoare
- dupa ce-a schimbat, a iesit intr-un pluton in care toti ceilalti aveau si ei pneuri proaspete; ca performau mai bine sau mai rau decat cele uzate e o discutie interesanta, dar toti cei ce l-au depasit aveau parte de acelasi tip de conditii
- pe pneuri uzate, doar Hamilton a reusit sa puna distanta, mainly fata de Perez (ajunsese in punctul in care si-ar fi permis un schimb); oricat nu-mi e simpatic, nu poti sa nu-l creditezi pentru asta, o fi masina, or fi skill-urile de pilotaj (cel mai probabil combinatia dintre cele doua), cert e ca sigur nu a fost aportul intermediarelor uzate care se comportau ca niste slick-uri
- zic asta pentru ca Perez pierdea in mod constant la Leclerc, care venea din spate pe pneuri mai noi; doar ca n-a fost suficient cat sa recupereze timpul pierdut la schimb (sau, ma rog, a fost cat pe ce)

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 15:03 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Pleci de la premiza ca pneurile se comporta la fel pe toate monoposturile . Pneuri noi pe mecedes, de exemplu, se pare ca a fost cel mai rau lucru posibil (scriu mai jos de ce). Conditiile de la inceputul cursei , temperatura pistei si apa de pe pista infuenta intr-un fel cum se comporta racing point pe inter noi fata de cum se comporta racing point pe inter noi dupa ce au schimbat. Adu-ti aminte ca in primele tururi au trecut toti de pe Wet pe inter. De ce atunci lance stroll avea ritm de cursa , si l-a pierdut abia la urmatorul schimb ? Adica in turul 36

Spui ca leclerc il prindea pe perez pe final pe anvelope mai noi . Pai da , dar racing point incalzeau mult mai repede anvelopele , de asta si stroll avea 6 secunde fata de perez , care avea 6 secunde fata de locul 3 , dupa numai cateva tururi. De aici si rezultatele din quali , dar pe final erau degradate. Iar ferrari mergea bine pe anvelope. Cu vreo 15 tururi inainte de final au remaracat chiar "The ferrari is coming alive" . Redbull pe de alta parte mereu a fost cu un pas in urma. dupa ce au schimbat prima oara. Cum iti explici ca verstappen nu avea rabdare sa treaca de perez pt ca pierdea timp , iar apoi a terminat pe 6 pe anvelope schimbate ?

Cand am zis la hamilton ca s-au comortat inter uzate ca niste slickuri , nu m-am referit la grip-ul pe care il are un set de slickuri noi. Dar pista nu mai era de inter , temperaturile pistei crescusera iar inter se incalzeau greu , intrau in temperatura greu(Vezi verstappen dupa schimb) . Ham , asa cum avea anvelopele ,avea destul grip pt partea uscata a pistei.
De ce spun ca merita sa te uiti la f1tv in comparatie cu digi? Pt ca (Fara sa vad cursa la digi) sunt convins ca a fost un comentariu de genul "Bottas este prins din urma cu un tur , hamilton magnific , alta clasa bla bla bal) .

Uite aici analiza celor de la f1 :

Valtteri Bottas in the sister car illustrated the stark difference in generating the temperatures and not. He finished a lapped 14th after spinning on six occasions. His car had suffered damaged steering after he’d hit Esteban Ocon’s Renault at Turn 9 on the first lap. Thereafter, he could not properly correct rear slides through left-handers.

Every time he spun, the car would instantly lose the tyre temperature it had taken many laps to build up. The Mercedes needed as many as seven laps to get adequate temperatures.

So Bottas spent at least 49 of the race’s 58 laps trying to get tyre temperature then having to start again from scratch each time he spun. With the temperatures in the window by the final lap, he set the second-fastest lap of the race! That was the starkness of difference between too cold and just right.


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 15:47 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1654
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Fac o paranteza in discutia voastra (foarte interesanta) - Exista confirmare ca Mertz a avut DAS instalat weekendul acesta? Tin minte ca pe Nurburgring cand a fost foarte rece l-au folosit cu succces pentru a aduce anvelopele fata mai repede in fereastra de temperatura optima.

Ma gandesc ca poate si acum ar fi putut folosi sistemul pentru a-si construi avansul (pe langa strategia) din momentul in care linia s-a uscat. Nu e valabil pentru Bottas, care cred ca a ametit dupa atatea invarteli.

LE: uzura anvelopelor fata in poza


Attachments:
n9ru3gh408i.jpg
n9ru3gh408i.jpg [ 428.11 KiB | Viewed 1122 times ]

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE
Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 21:24 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Cu siguranta l-au avut , dar e bun cand e vreun safety car.ACum erau conditii cam rele
Vineri, in practice, era mai cald iar bottas cu harduri abia reusea sa tina masina pe pista
Asfalt nou
Si l-au si udat , apoi a plouat ...voila


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2020, 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Cursa de ieri m-a facut sa apreciez echipa Mercedes din spatele lui Hamilton. Strategii si inginerii de la Mercedes fac treaba excelenta de cativa ani. Asta nu e o noutate, este o evidenta. Insa ieri parca a fost altceva, si asta face diferenta dintre inginerii de la Mercedes si restul. Pe ei i-a interesat doar sa ii ofere lui Hamilton titlul printr-o victorie. Nu i-a interesat doar ca Hamilton sa termine cursa si sa ia titlul. Este o chestie de mentalitate care nu mai exista acum la alta echipa. A mai existat la Ferrari in "perioada Schumacher".
Si anume:
- l-au tinut pe Hamilton pe pista gandind din mers strategia, adaptand-o in timp real la conditiile schimbatoare din cursa;
- au analizat pneurile lui Bottas ca sa aiba informatii exacte despre gradul de uzura si sa stie sigur cat il pot tine pe Hamilton;
- mai erau 5 tururi cand il informau pe Hamilton ca au pregatite pneuri noi in cazul ca ploua si se aduna apa in virajul 8 (daca nu ma insel);
- atentia la detalii si analiza tuturor situatiilor astfel incat sa obtina victoria si nu locul 2.

Echipa asta de ingineri m-a dus cu gandul la echipa Ferrari din perioada recenta de glorie (Jean Todt (francez), Ross Brawn (englez), Rory Byrne (sud african), Stefano Domenicali (italian), Michael Schumacher (german)) si la acele momente de exceptie, gen Hungaroring (cand Brawn i-a transmis lui Schumacher ca trebuie sa faca 19 tururi "de calificare" pentru a construi 25 de secunde), Magny Cours (strategie modificata la 4 opriri), Barcelona si Spa-Francorchamps pe ploaie torentiala etc. cand decizii ale unor oameni foarte buni au schimbat soarta unor curse.
Succesul este posibil doar cu oamenii cei mai buni, pe posturile potrivite. Asta are Mercedes si a avut Ferrari. Cat vor ramane o echipa si vor fi condusi de un adevarat lider (Toto Wolff), greu de crezut ca ii poate detrona cineva.


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2020, 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 18 Sep 2011, 21:47
Posts: 489
Car: GT Vsechs
Location: Düsseldorf
centurion Quote:
Cursa de ieri m-a facut sa apreciez echipa Mercedes
Modus operandi pentru Hamilton/Mercedes pentru victorii e relativ acelasi si previzibil, si anume:

Ham se califica pe 1, incepe cursa, creaza distanta de 10+ secunde fata de locul 2, pit for new, extend lead, never look back, win the race;
Ham nu se califica pe 1, incepe cursa, depaseste si preia conducerea, creaza distanta de 10+ secunde fata de locul 2, pit for new, extend lead, never look back, win the race;
Ham nu se califica pe 1, incepe cursa, nu poate depasi si ramane in spate, extinde stintul si preia conducerea, creaza distanta de 10+, SAFETY CAR, pit for new, extend lead, never; look back, win the race;

Practic functioneaza ca un algoritm, IF...ELSE... Win the race :lol:
Nu conteaza datele problemei, resultatul e mereu acelasi.

Mercedes dealungul anilor au tot perfectionat reteta astfel in cat nimic nu ramane sansei, totul e calculat si estimat in avans.
Clar omul e cu talent si abilitati, insa foarte previzibil si repetitiv, probabil fix de asta e nevoie sa ajungi la 7 titluri mondiale.
Not a fan clar, insa recunosc semnificatia realizarilor si istoria pe care o scrie.

_________________
“I live my life one Lancer at a time, and for those few moments, as my front wheels spin, I know that I'm free...“ MCM


Top
   
PostPosted: 17 Nov 2020, 20:12 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
stig53 Quote:
IF...ELSE... Win the race
Lmao :lol:

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 233 posts ]  Go to page Previous 16 7 8 9 10 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]