It is currently 27 Apr 2024, 14:34

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 325 posts ]  Go to page Previous 18 9 10 11 12 13 Next
Author Message
PostPosted: 21 Sep 2019, 18:56 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Cat noroc pe Charles, e numai masina de el :uhuh:.


Top
   
PostPosted: 21 Sep 2019, 20:03 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2013, 20:33
Posts: 760
Car: Giulietta
Location: Bucuresti
Freajka Quote:
Cat noroc pe Charles, e numai masina de el :uhuh:.
I smell irony :lol:

Pustiul pare pus pe egalat/doborat recorduri legat de victorii la varsta asa mica :coolspeak:

_________________
Alfa Romeo Giulietta MY2017 2.0 175 TCT
Ex: Alfa Romeo 147 2003 1.6 Twin Spark
Ex: Alfa Romeo 159 SW '06 1.9 JTDm
Ex: Alfa Romeo 156 '02 JTS Selespeed
Ex: Fiat Punto '97 - 1.1 - "Fortosul"


Top
   
PostPosted: 21 Sep 2019, 20:40 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Charles e baiatul ala care a luat pole desi a facut 3 (TREI / 3 / III ) greseli in hotlap? Nuuu , nu e chiar dezavantajat de ea.


Top
   
PostPosted: 21 Sep 2019, 21:12 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Vlzz Quote:
Freajka Quote:
Cat noroc pe Charles, e numai masina de el :uhuh:.
I smell irony :lol:

Pustiul pare pus pe egalat/doborat recorduri legat de victorii la varsta asa mica :coolspeak:
Freajka Quote:
Cat noroc pe Charles, e numai masina de el :uhuh:.
Ce bulan cu masina asta, are cele mai multe pole-position din sezon.


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 09:22 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Ferrari: Vineri spuneam ca in week-end va fi o lupta intre Vettel si Verstappen. Sambata, dupa calificari, ma gandeam (pentru cursa) la un 'deja-vu' de la Spa si Monza: Leclerc primul, Hamilton al doilea. Duminica Ferrari a scos un rezultat la care nu m-as fi gandit in acest sezon: 1 - 2 dupa vreo 2 ani. Si nu oricum, ci fara sa-i atace nimeni. Daca nu erau cele 3 SC, probabil terminau mult mai in fata.
Pacat insa ca Ferrari s-a trezit atat de tarziu.

Alfa Romeo: Giovinazzi merge bine de cand ii este amenintata pozitia la Alfa Romeo, mai ales dupa prostia pe care a facut-o la Spa. Oricum, a reusit ieri sa duca Alfa Romeo la conducerea cursei pentru cateva tururi. Nu s-a mai intamplat de vreo 4 sau 5 ani ca o alta echipa in afara Ferrari/Mercedes/Red Bull sa fie la conducerea cursei. E bine pentru moral.
Iar legat de istoria Alfa Romeo: "In a fighting drive at Marina Bay, Giovinazzi gave Alfa Romeo their first laps in the lead of a Grand Prix since 1983."
Ceea ce nu inteleg insa este de ce Raikkonen nu a schimbat pneurile la unul dintre primele 2 SC. Ar fi putut scoate cateva puncte si nu s-ar mai fi ajuns la incidentul in urma caruia a abandonat.


Circuitele stradale sunt anoste si nu le inteleg rostul. Monte Carlo ar putea ramane singura exceptie (casa celor mai multi dintre piloti, lumea 'buna', bani multi, lux, expunere etc.), insa restul curselor stradale ar trebui eliminate (din punctul meu de vedere). Ma mai uit si la Formula E care este doar pe circuite stradale. Plictiseala mai mare nici ca exista.


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 11:46 
Offline
User avatar

Joined: 02 Aug 2015, 14:19
Posts: 261
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
centurion Quote:
Circuitele stradale sunt anoste si nu le inteleg rostul. Monte Carlo ar putea ramane singura exceptie (casa celor mai multi dintre piloti, lumea 'buna', bani multi, lux, expunere etc.), insa restul curselor stradale ar trebui eliminate (din punctul meu de vedere). Ma mai uit si la Formula E care este doar pe circuite stradale. Plictiseala mai mare nici ca exista.
Amin!

_________________
Servicii Chip Tuning
------------------------

Giulietta QV


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 12:56 
Offline
User avatar

Joined: 30 Oct 2013, 20:33
Posts: 760
Car: Giulietta
Location: Bucuresti
Iar in 2020 au mai bagat si Vietnam... :uhuh:

_________________
Alfa Romeo Giulietta MY2017 2.0 175 TCT
Ex: Alfa Romeo 147 2003 1.6 Twin Spark
Ex: Alfa Romeo 159 SW '06 1.9 JTDm
Ex: Alfa Romeo 156 '02 JTS Selespeed
Ex: Fiat Punto '97 - 1.1 - "Fortosul"


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 19:37 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
Andrei.v Quote:
Charles e baiatul ala care a luat pole desi a facut 3 (TREI / 3 / III ) greseli in hotlap? Nuuu , nu e chiar dezavantajat de ea.
Da, baiatul ala care i-a dat 0.2s lui Hamilton pe un circuit care avantaja Mercedes si 0.2s lui Vettel, castigatorul cursei ? Putea sa faca 100 de greseli, nu vad relevanta, masina nu se redreseaza singura, a facut greseli la limita si pentru asta a platit cu sutimi de secunda.

Nici mie nu imi place de Hamilton ca-i arogant dar ii recunosc capabilitatile.

Ca o paranteza, Vettel a meritat victoria, sper sa ii creasca moralul suficient de mult sa vedem curse mai bune de la el.


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 20:11 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Freajka Quote:
Andrei.v Quote:
Charles e baiatul ala care a luat pole desi a facut 3 (TREI / 3 / III ) greseli in hotlap? Nuuu , nu e chiar dezavantajat de ea.
Da, baiatul ala care i-a dat 0.2s lui Hamilton pe un circuit care avantaja Mercedes si 0.2s lui Vettel, castigatorul cursei ? Putea sa faca 100 de greseli, nu vad relevanta, masina nu se redreseaza singura, a facut greseli la limita si pentru asta a platit cu sutimi de secunda.

Nici mie nu imi place de Hamilton ca-i arogant dar ii recunosc capabilitatile.

Ca o paranteza, Vettel a meritat victoria, sper sa ii creasca moralul suficient de mult sa vedem curse mai bune de la el.
:goodpost: man!

P.S. O sa vedeti cam de ce sunt in stare in anii urmatori pilotii astia gen leclerc, albon, giovinazzi, norris si restul de tineri veniti dintr-o pepiniera corecta. De max nu mai vorbesc, mi se pare deja o confirmare.

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 20:55 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Freajka Quote:
Andrei.v Quote:
Charles e baiatul ala care a luat pole desi a facut 3 (TREI / 3 / III ) greseli in hotlap? Nuuu , nu e chiar dezavantajat de ea.
Da, baiatul ala care i-a dat 0.2s lui Hamilton pe un circuit care avantaja Mercedes si 0.2s lui Vettel, castigatorul cursei ? Putea sa faca 100 de greseli, nu vad relevanta, masina nu se redreseaza singura, a facut greseli la limita si pentru asta a platit cu sutimi de secunda.

Nici mie nu imi place de Hamilton ca-i arogant dar ii recunosc capabilitatile.

Ca o paranteza, Vettel a meritat victoria, sper sa ii creasca moralul suficient de mult sa vedem curse mai bune de la el.
De fapt Mercedes era avantajata anul trecut pe acest circuit. Nu poti sa gresesti de 3 ori si tot sa iesi in pole decat daca te avantajeaza masina. Daca te uitai regulat la F1/cursa vedeai ca Ferrari era favorita dupa FP2, iar hotlapul lui leclerc a iesit in pole pentru ca in run2 pista era incalzita si se scoteau lejer 0.5 secunde.
Nu ma intelege gresit , nu vreau sa-ti critic viitorul campion intergalactic , mega ultra super extra talentat. Am invatat ca aici pe forum nu tre sa dai in leclerc/ferrari. As vrea insa sa-l vad pe un williams /haas


Top
   
PostPosted: 23 Sep 2019, 21:02 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Cum mai exact a meritat Vettel victoria?


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 05:40 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Andrei.v Quote:
Am invatat ca aici pe forum nu tre sa dai in leclerc/ferrari.
Da.
Andrei.v Quote:
As vrea insa sa-l vad pe un williams /haas
Si care-i faza?
Probabil te uiti la F1 incepand cu anul acesta. Leclerc a debutat in F1 in 2018 la Sauber. Te las sa vezi singur ce rezultate a scos.
Spre deosebire de Leclerc (si altii, gen Vettel, Hakkinen, Schumacher etc.), Hamilton nu a inceput 'de jos' si nici nu a trecut vreodata pe la vreo echipa de pluton. A fost doar la echipe de varf, McLaren Mercedes si Mercedes, unde a primit totul de-a gata. Asa ca e usor sa faci performanta si sa scrii istorie cand esti doar la cele mai bune echipe.


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 08:00 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
Da , de joia trecuta , de pe la 6:20 , ma uit la F1.
Nu.mi aduc aminte de marile rezultate ale lui leclerc de anul trecut (penteu ca n.qu fost. Exceptand ultimele 2 3 curse a avut numai 10/dnf ; mare valoare) , dar mi.aduc aminte de cele a lui Vettel de la torro rosso.
Gata , ma duc sa stau pe coji de nuca , sa reflectez la faptul ca am contestat un mare mare viitor actual campion etc


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 09:12 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Eu am un fix. Cred in continuare in Giovinazzi. Astept sa se dezmeticeasca putin si sa iasa de sub apasarea psihologica numita Raikkonen.
In rest, Leclerc e bun, dar nu ma da pe spate. E clar ca acum il cam ajuta si masina, dar daca vorbim de ajutorul masinii, ce sa mai spunem de Hamilton? Cred ca in ultimii doi ani ar fi iesit campion mondial orice pilot din primii 10-12, cu Mercedesul.

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 09:44 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Andrei, iti inteleg aversiunea fata de Lec (e normal sa avem fiecare dintre noi afinitati si aversiuni), nu cred ca asta deranjeaza, ci modul in care ti-o manifesti :wink:

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 09:56 
Offline
User avatar

Joined: 11 Sep 2015, 07:21
Posts: 599
Car: Giulietta
Location: Cluj-Napoca
Fie ca iti place sau nu iti place de Leclerc, nu poti nega absolut deloc ca nu e un pilot bun. Totusi, are cele mai multe pole anu asta, are totusi 2 victorii unde trebuia, si putea sa o aiba si pe asta daca nu era strategia pentru 1-2 Ferrari. Putea Leclerc foarte usor sa o ieie pe calea lui Gasly cand a ajuns la Redbull sau letargic cum e Bottas acum dupa ce a mai semnat un an. Si totusi, anul acesta, primul lui an la Ferrari, e mult peste Vettel cel putin pana acum in Singapore
Attachment:
58j6ez4pjeo31.png
58j6ez4pjeo31.png [ 111.22 KiB | Viewed 2834 times ]

_________________
Alfa Romeo Giulietta 1.4TB Nero-Etna
Alfa Romeo 166 2.5v6


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 10:49 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
Puteau fi mai multe victorii: Bahrain (probleme tehnice la masina) si Austria (uzura pneuri + Verstappen super motivat).
Pana la urma cred ca ceea ce s-a intamplat in Austria a fost bine, Leclerc devenind mult mai agresiv (dpdv sportiv) pe pista. Cred ca si el a declarat la un moment dat treaba asta.


@lucianm
Si eu cred inca in Giovinazzi si sper sa ramana si in sezonul urmator la Alfa Romeo. Nu cred insa ca exista vreun tip de presiune din partea lui Raikkonen. Din contra chiar, Raikkonen nu pare genul de pilot care sa se impuna; el este oarecum 'in lumea lui', a declarat ca e OK acum pentru el, mai ales ca a scapat de presiunea de la Ferrari. Deci chiar nu vad cum l-ar putea 'stresa' pe Giovinazzi.
Pe Giovinazzi exista acum doar presiunea rezultatelor, lucru normal de altfel.


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 11:01 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:59
Posts: 2498
Location: Bucuresti
Singura presiune pe Giovinazzi provine din faptul ca vrea sa arate ca e bun in fata unui pilot care e chiar bun si, pe deasupra, e si "de gheata", adica il doare in c..r de problemele tale! Imagineaza-ti un italian tanar, temperamental si cu nervii sensibili, in fata unui finlandez batran, bun la ce face si foarte putin empatic.Vezi tabloul? :lol:

_________________
Ford Focus ST3 Ecoblue
Ex: Giulietta my2017 2.0 JTDM-2, 175 CP
Ex: Giulietta 2.0 JTDM-2, 170 CP
Ex: FURIA ALBA, AR 159 JTDM, 210 CP


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 11:19 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
centurion Quote:
Puteau fi mai multe victorii: [...] si Austria (uzura pneuri + Verstappen super motivat).
Man, te rog eu, nu mai spune prostia asta, ca il inteleg si pe Andrei de ce se inflameaza. Poti spune ca a fost privat de victorii atunci cand au aparut probleme tehnice sau acolo unde a fost penalizat de strategie sau ordine de echipa. In Austria insa, Verstappen a fost pur si simplu mai bun!

Si da, are dreptate Paul, trebuie sa fii orb sa nu-i recunosti meritele, in cel de-al doilea an in F1 si primul la Ferrari, cel putin statistic, este peste cvadruplul campion mondial. Spun cel putin statistic pentru ca statistica nu poate fi contestata nici macar de cei ce refuza sa vada cum piloteaza, cum se apara, cum face fata presiunii etc.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 14:00 
Offline

Joined: 25 Sep 2015, 11:08
Posts: 479
Car: Alfa Romeo Mito
Location: Constanta
@Alex , recunosc ca modul meu de exprimare nu e cel mai ...sanatos,. Doar ca incerc sa-mi exprim punctul de vedere pe argumente. SI incerc sa fiu cat pot eu de obiectiv. Nu e vb ca nu imi place Leclerc , e clar ca e un pilot bun. Dar ce nu suport eu e ca lumea il vede deja super mare talent, viitor campion mondial , etc. Parca e "the promised one" . SI cand aud chestii de genu .. "trebuia sa castige , dar X a fost mai motivat" sau "i-au cedat pneurile", jur ca vad negru... (Ca o paranteza , ziceai ca vettel nu merita victoria. Poate ca nu , dar e incomparabil cum a trecut el de str\ric\gas\gio fata de lecler.) Si mai sunt convins ca , daca in locul lui venea la ferrari altcineva , chiar si giovinazzi (in care eu nu cred deloc) , el ar fi fost marele piot , viitor campion etc si nu Leclerc

Legat de statistici , din pacate ele raman in istorie , dar realitatea e alta. Vettel merita vreo 2 titluri , nu 4 , Alsonso vreo 4 (cel din 2005 nu) , Kimi vreo 3... Astea nu sunt , din pacate , prinse in statistici , decat daca te apuci si sapi destul de mult in ce s-a intamplat in anii precedenti.Ce nu apare in statisticile de anul asta este ca vettel a iesit o data in q2 si o data in q3 din cauza problemelor tehnice , ca n-a avut toe la monza , etc.

A , si ce nu imi mai place la el , mi se pare ca are o falsa modestie. Dpmdv ori esti pe bune , cum e Verstappen (eu sunt cel mai cel) ori esti modest , dar in adevaratul sens al cuvantului(nu am vazut pe cineva din F1 sa fie asa) . Dar cand o dai in hamiltonisme , ca tu zici una la interviu si alta tipi la radio... meh... nu prea e ok.


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 14:15 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
L'ecler e bun, nu degeaba a reusit de atatea ori sa se califice inaintea lui Vettel in acest sezon, ba chiar inainatea celor de Merc (de 5 ori)...
Insa in acest moment valul de simpatie este exagerat, "s-a urcat" pe insuccesul lui Vettel mai degraba. Ne bucuram ca e pe acolo, dar ca el mai sunt multi tineri, doar ca nu au sansa de a avea un loc la o echipa de top. Mie imi place si "Chuck" Norris, chiar foarte mult.

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 24 Sep 2019, 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2017, 16:40
Posts: 814
Car: Stelvio 2.0 (949)
Location: Galati
ALXege Quote:
centurion Quote:
Puteau fi mai multe victorii: [...] si Austria (uzura pneuri + Verstappen super motivat).
Man, te rog eu, nu mai spune prostia asta, ca il inteleg si pe Andrei de ce se inflameaza. Poti spune ca a fost privat de victorii atunci cand au aparut probleme tehnice sau acolo unde a fost penalizat de strategie sau ordine de echipa. In Austria insa, Verstappen a fost pur si simplu mai bun!

Victoria lui Verstappen se datoreaza, in primul rand, lui ...... Verstappen. De asta am scris 'super motivat'. A mers extraordinar dupa schimbul de pneuri.
Dar, daca memoria nu ma inseala (si nu cred ca o face), Leclerc a schimbat undeva prin turul 20 (a pus hard-uri), cam in acelasi timp cu Bottas si cu Vettel. Verstappen a schimbat cu 10 tururi mai tarziu fata de Leclerc, tot cu hard-uri. De aceea Verstappen i-a ajuns usor din urma pe Bottas, Vettel (germanul a schimbat iar pneurile dupa ce a fost depasit) si, ceva mai tarziu, pe Leclerc. Deci a fost totusi o diferenta de 10 tururi intre pneuri (intre Verstappen si Leclerc), asta fiind totusi partea secundara. Partea principala, asa cum am scris mai sus, este pilotajul lui Verstappen.


Top
   
PostPosted: 25 Sep 2019, 16:32 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jul 2015, 14:53
Posts: 461
ALXege Quote:
Cum mai exact a meritat Vettel victoria?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pentru ca el si echipa lui au fost mai buni ca restul.


Top
   
PostPosted: 25 Sep 2019, 16:43 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Adica Ferrari a meritat victoria! Caci dintre cei doi, Leclerc era cel care merita victoria: a obtinut pole-position, a luat foarte bine startul si a condus fara emotii cursa pana la undercut. Ba mai mult, a aplicat foarte bine strategia Ferrari, impunand un ritm de cursa fals si facilitand astfel undercut-ul. Ca si team effort, da, Ferrari a fost geniala in weekend, dar Vettel n-a facut nimic deosebit sa merite victoria. Fapt ce reiese si din reactiile post-race, bucuria lui a fost foarte rezervata daca te-ai uitat atent, nicidecum euforia normala pentru o victorie dupa mai bine de 1 an!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 25 Sep 2019, 17:09 
Offline
User avatar

Joined: 10 Mar 2006, 01:23
Posts: 1654
Car: Alfa Giulia 2.0T
Location: Vechiul Regat
Nu e chiar fara sa merite victoria.. Cred ca i se poate aplica si lui Vettel macar masura "a condus fara emotii" pana la final, in plus a tras chiar foarte bine pentru acel undercut pe gume noi, in primele tururi mai ales. Binotto insusi a spus ca ceea ce a facut Vettel se cheama "racing", si ca strategia de chemare rapida la boxe nu i se putea aplica lui Charles din pacate tocmai pentru ca era liderul cursei la acel moment. De acord ca Charles l-a batut clar pe Vettel in calificari pana acum, dar sa reducem toate veleitatile unei curse la clasamentul de start din grila e cel putin fortat. De ce mai exista cursa in sine!?
Altfel nu intru insa in polemica Vettel versus Leclerc :D :D Mie imi plac amandoi!

_________________
Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T
ex: Alfa Romeo 159 2.4 Mjet Nero Oceano
ex: Alfa Romeo 156 2.0 TS


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 325 posts ]  Go to page Previous 18 9 10 11 12 13 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]