It is currently 27 Apr 2024, 19:24

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Kit brate AR 159
PostPosted: 24 Mar 2022, 19:46 
Offline

Joined: 09 Oct 2021, 08:58
Posts: 6
Car: Alfa Romeo 159 sw
Location: Galati
Salut. Recent a inceput sa imi scartaie un pivot la Alfa mea 159 SW si, cum mecanicul de la serviceul la care am dus-o pentru revizie si alte chestii toamna trecuta mi-a mai spus ca "bratele sunt bardaf", am zis sa imi iau inima in dinti si sa iau tot kit-ul de brate, sa nu fac carpeala (am avut in vedere si ca atunci cand am fost la service m-au umflat bine la pretul pieselor, comandate de ei - am facut comparatie pe net). M-am uitat pe net, sumar ce-i drept, vad ca m-ar ajunge kitul undeva in jur de 2300 de lei, exact bugetul meu, Lemforder scria pe site. N-am comandat de acolo ca parea dubios si m-am dus la un magazin fizic, epiesa(nu stiu daca am voie reclama, asa ca idee). Ii zic baiatului de acolo, cand ma intreaba ce marca vreau, mandru, Lemforder. El imi zice...esti sigur, ca astea sunt top? Zic da. Imi da pretul, 3500 de lei, ma schimb la fata, ii zic mai ieftin n-ai? :lol:
Si imi face un kit din mai multe marci, la pret total de cca 2300 de lei, ca asta era bugetul. Acum, intrebarea mea, catre cei mai experimentati sau care se pricep, cam cat de ok ar fi piesele in functie de producator, pe care o sa le expun mai jos? M-ar ajuta un raspuns, sa imi fac o idee daca ar fi trebuit sa mai fac un efort pentru kit Lemforder, despre care am auzit ca ar fi printre cele mai potrivite, sau e ok ce am luat..

Brate suspensie roata MOOG (alea mari)
Brate suspensie roata DELPHI (alea mici)
Capete de bara SKF
Bielete antiruliu SKF
Bielete directie Metzger.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri. :)


Top
   
 Post subject: Re: Kit brate AR 159
PostPosted: 24 Mar 2022, 21:15 
Offline
User avatar

Joined: 22 Sep 2008, 14:45
Posts: 2185
Car: Vauxhall Frontera
Location: Haibach-DE
Eu am montat la fosta 159, setul asta de directie si am fost multumit. Nu am avut surpriza sa scirtie si au tinut destul (2 ani) pt banii astia .

_________________
“Nothing can keep me away from the love of God”-Ayrton Senna Da Silva

Alfa 159 SW 2,4 JTDm 210 PS - neagra
Alfa 146 1,7 16v Boxer 129 ps[/b]
Ex. Alfa 159 SW 1,9 Jtdm 16v Ti
Ex.Alfa 159 SW 1;9 JTDM 16v 150+ ps rosie :cry:
Ex. Alfa 156 SW 1,9 JTD 8v 140 ps


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]