It is currently 28 Apr 2024, 02:05

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 17 Apr 2018, 00:09 
Offline

Joined: 05 Apr 2018, 15:02
Posts: 1
Car: Alfa spider
Buna seara! Am o alfa spider 939 si nu se mai capoteaza (nu se inchide ultima faza-partea cu luneta).ma poate ajuta cineva? Multumesc!


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2020, 11:03 
Offline

Joined: 29 Jul 2020, 10:53
Posts: 1
Salut, ai rezolvat problema? Si eu am probleme cu decapotarea, la mine se deschide dar imi da eroare la final si ramane in afara portbagajului cam 2 cm, e aiurea ca nu mai pot ridica geamurile de tot...e de la cele 2 motorase de la capota care trebuie schimbate sau reglate foarte bine.
Stie cineva un mecanic sau service care se pricepe la reglatul motoraselor? Mersi.


Top
   
PostPosted: 03 Apr 2021, 14:29 
Offline

Joined: 24 Sep 2020, 14:47
Posts: 50
Car: Spider 939
Vad ca nu prea sunt raspunsuri la problema cu capota, relansez intrebarea. La mine e urmatoarea problema: o decapotare din doua ne se face complet. Sa fiu mai precis, problema e capotarea in cazul meu (si nu decapotarea care functioneaza ok pan-acum). Cand am problema, partea din spate metalica de deasupra portbagajului nu coboara complet, si partea din spate a capotei (cu geamul din spate) ramane la verticala. Dupa 30 de minute daca reiau capitarea se termina ok, totu se inchide corect. Insa nu e f practic cand esti pe drum undeva si n-ai 30 de minute la dispozitie sa astepti

Stiu ca exista o procedura de reset a capotei (cum ar fi cea pt geamurile laterale - cobori tii apasat 10 secunde pe butonul ce coboara geamul, urci si tii inca 10 secunde sau ceva asemanator stiu c-am facut manipularea si geamurile se-nchid ok). Cunoaste cineva procedura deci pt capota?


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]