It is currently 27 Apr 2024, 20:56

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1 2 Next
Author Message
PostPosted: 11 Nov 2019, 22:44 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Va salut!

Multa vreme am studiat acest forum fara sa ma implic in discutii.
Scriu aici pentru ca am decis sa vand Alfa mea Brera pentru a face loc unui nou proiect.
M-as bucura sa o stiu in posesia unui pasionat.

https://m.olx.ro/oferta/alfa-romeo-brer ... n=1&page=1

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2019, 22:52 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
exista o sectiune separata pentru vanzari auto...
o prezentare mai detaliata si ceva mai multe poze probabil te-ar ajuta sa o vinzi mai repede...

viewforum.php?f=64

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 12 Nov 2019, 00:56 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2705
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Atat ca nu are vechimea necesara pe forum...

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 19:31 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Lasand la o parte vanzarea in sine, vreau cu ocazia asta sa fac si un experiment.
O sa adaug poze relevente bineinteles dar sunt curios cat valoreaza masina mea in ochii celor care vor veni sa o vada. Asta daca va veni cineva. Si nu ma refer la cei de pe forum.

Acum un an m-am urcat intr-o Brera pre facelift din 2006 destul de neingrijita. Mi-a placut masina dar nu ne-am inteles la pret. Apoi am gasit langa Freiburg Brera mea neagra cu scaune din piele coniac si echipare TI. E total alta senzatie fata de modelul pre facelift. Cel putin asa mi se pare mie. Diferenta majora se datoreaza scaunelor. Nu am investit o avere ca sa remediez toate problemele mecanice. Totalul sumei investite mi se pare putin fata de ce reprezinta masina asta. Cand scriu asta ma gandesc de cate ori am condus 20 de km pe un drum virajat din apropiere pentru a bea o cafea buna :)

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 20:00 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Toata lumea care a mers cu ambele modele spune ca prefera scaunele din preFL, desi cele FL sunt indiscutabil mai frumoase.
Iar faptul ca ai rotile 19" si volanul profilat nu o fac "model extrem de rar" TI. Echiparile veritabile TI au scaune negre cu cusatura rosie si inscriptie Brera TI pe placuta din dreptul "tetierei".
In rest, frumoasa masina (cel putin din poze), apreciez ca are cel mai probabil kilometri reali. Pacat ca nu ne-ai vizitat mai devreme si ai decis sa-ti faci cont doar ca sa o vinzi.

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 21:27 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
De obicei nu sunt un membru activ pe forumuri. E felul meu de a fi. Am citit insa majoritatea topic-urilor referitoare la Brera sau 159. Recunosc insa ca nu as fi creat un post doar ca sa ma mandresc cu Brera mea. Eu interiorizez genul asta de sentimente.

Cont mi-am facut inainte sa ma decid sa vand masina. Probabil viitoarele proiecte vor fi tot masini Alfa. Si asta indiferent daca vand sau nu Brera.

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 21:41 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Referitor la cat de rara e masina - e prima masina facelift neagra cu scaune coniac pe care eu am gasit-o in 2 ani cat am cautat Brera pe olx, mobile si autoscout24.

Aceeasi combinatie as fi ales daca as fi putut cumpara masina de noua.

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 22:15 
Offline
User avatar

Joined: 09 Sep 2010, 10:01
Posts: 3169
Echiparea TI pe Brera (vs distinctive bine echipat) înseamnă fix un plastic inscriptionat cu TI în loc de "brera"si un volan un pic diferit,volan pe care îl poți schimba oricand, oricum ( sunt multi care si-au pus volan de TI ), la fel si pedalier aluminium etc. Jantele au fost disponibile ca extra si pe alte versiuni , BTW.

Masina e faina, combo culoare/interior ( cu toate ca nu sunt fan dizal pe o astfel de caroserie) însă pe la noi multi oferă preturi de nimic, chiar si "pasionatii". Pe mobile astfel de mașini au pret corect, poate reușești să o vinzi acolo.


prețul mi se pare mai mult decât decent, o cunoștiință a vândut scoda octavian 2008, 1.9 tedei cu 5800 euro. Tristețea însăși.

_________________
"If you can't go fast with 90 horsepower, 900 horsepower won't help you" - B.H.


Top
   
PostPosted: 13 Nov 2019, 23:08 
Offline
User avatar

Joined: 26 Jul 2018, 12:49
Posts: 188
Car: Brera 2.4 Qtronic
Location: Craiova
ALXege Quote:
Toata lumea care a mers cu ambele modele spune ca prefera scaunele din preFL, desi cele FL sunt indiscutabil mai frumoase.
Iar faptul ca ai rotile 19" si volanul profilat nu o fac "model extrem de rar" TI. Echiparile veritabile TI au scaune negre cu cusatura rosie si inscriptie Brera TI pe placuta din dreptul "tetierei".
In rest, frumoasa masina (cel putin din poze), apreciez ca are cel mai probabil kilometri reali. Pacat ca nu ne-ai vizitat mai devreme si ai decis sa-ti faci cont doar ca sa o vinzi.
Asta e o legenda :lol: Poate ca atunci cand te asezi prima data sa ti se para scaunele preFL mai moi, mie asa mi se par. Dar la drum, fara suportul lateral o sa simti un oarece disconfort. Cele de pe FL au si decupatura in spate asa ca pasagerul mai castiga 2cm de loc la picioare :lol: si in plus arata al naiba de bine.


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 00:09 
Offline
User avatar

Joined: 28 Oct 2012, 15:57
Posts: 3582
Car: Stelvio QV
Location: Bucuresti
goldfinger Quote:
Echiparea TI pe Brera (vs distinctive bine echipat) înseamnă fix un plastic inscriptionat cu TI în loc de "brera"si un volan un pic diferit,volan pe care îl poți schimba oricand, oricum ( sunt multi care si-au pus volan de TI ), la fel si pedalier aluminium etc. Jantele au fost disponibile ca extra si pe alte versiuni , BTW.

Masina e faina, combo culoare/interior ( cu toate ca nu sunt fan dizal pe o astfel de caroserie) însă pe la noi multi oferă preturi de nimic, chiar si "pasionatii". Pe mobile astfel de mașini au pret corect, poate reușești să o vinzi acolo.


prețul mi se pare mai mult decât decent, o cunoștiință a vândut scoda octavian 2008, 1.9 tedei cu 5800 euro. Tristețea însăși.
Pentru ca am sperat ca Brera mea sa fie ti si nu a fost asa, m am intetesat ce-i lipseste si pe langa cele enumerate de tine as mai adauga suspensia de ti care este diferita fata de restul echiparilor.

_________________
Stelvio Veloce 280cp - Visconti viewtopic.php?f=91&t=29263

Am avut:
1. 156 GTA viewtopic.php?f=17&t=28029
2. 2xStelvio 2.2 jtdm 210 CP Q4
3. Giulia Veloce viewtopic.php?f=90&t=27090
4. Brera 1.750 TBI viewtopic.php?f=22&t=27532
5. GT 1.9 JTDM http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=18&t=25735
6. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://www.alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=23381
7. Giulietta QV http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=24393
8. 159 TBi ti 250 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=23&t=22223
9. Giulietta 1.4 Mair 170 CP http://alfaclub.ro/forum/viewtopic.php?f=63&t=22292
10. 159 2.4 JTDM 200 CP
11. 159 TBi 200 CP

AutoRulateLeasing
https://autorulateleasing.ro


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 09:00 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Toti au masini "unikate". Dar mie alte lucruri mi-au atras atentia:
alincorha Quote:
Masina este un proiect personal - am cautat aceasta echipare 2 ani. O vand pentru ca trec la alt proiect.

Ca apoi sa spui:
alincorha Quote:
Acum un an m-am urcat intr-o Brera pre facelift din 2006 destul de neingrijita... Apoi am gasit langa Freiburg Brera mea neagra cu scaune din piele coniac si echipare TI.
Cautat masina 2 ani, abia ai gasit-o, iar dupa 1 an e deja la vanzare.
Nu mai inteleg nici ce inseamna "proiect personal", pentru ca nu ai mentionat nicio modificare, imbunatatire adusa masinii. Poate ne spui si noua ce inseamna proiect personal pentru tine, ca eu unul am vazut proiecte aici pe forum, iar la tine nu pare sa fie cazul de asa ceva. O fi ok masina, dar I call baloney la felul in care a fost prezentata. Anunt tipic de olx, cu povesti inventate (raritate, cautata 2 ani, etc) si cuvinte menite sa mai pacaleasca pe unul altul ("scaune piele coniac Pelle Frau - producator fotolii de piele de lux" ) :lol:
Si mai e si contul pe forum, facut doar ca sa o vinzi.

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 11:02 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Da, trebuie sa explic ce inseamna proiect personal.

Din punct de vedere estetic nu am facut nici o modificare. Am gasit masina in Germania in starea in care este si acum. Mi se pare ca cei 10 ani au trecut bine peste masina. Pielea arata bine asa putin imbatranita. Etrierii se vede ca au avut de lucru in cei 240 de mii de km dar mi se pare ca ii dau caracter masinii. La fel si jantele - nu sunt impecabile dar arata bine. Emblemele fata si spate la fel, cei de la Autovenetia spuneau ca ar arata bine masina cu embleme noi dar eu cred ca ii sta mai bine asa cum este.

Din punct de vedere mecanic insa masina nu era intr-o stare tocmai buna dar nici nu avea probleme majore. Avea EGR-ul blocat fara sa fie anulat si din soft. Masina pierdea si lichid servo - asta am observat de la inceput. Am constatat insa mai tarziu ca pierdea si ulei. Lichid servo pierdea din cauza unei conducte gaurite (problema des intalnita) si odata cu inlocuirea ei am schimbat si alternatorul, fulia motor si cureaua de acesorii. Schimband fulia am rezolvat vibratiile motorului - nu erau foarte pronuntate inainte dar se puteau simti la relanti.

Am constatat ca masina pierdea si ulei pe la radiatorul de ulei din fata - piesa asta am gasit-o cel mai greu, in Romania doar prin reteaua Fiat la un pret foarte mare. In final piesa originala a venit din UK de pe ebay. Am vazut cateva radiatoare din dezmembrari si cam toate erau perforate in zona cuplajelor cu conductele de intrare/iesire. Banuiesc ca problema aste e comuna dar ori nu e observata din cauza pierderilor mici de ulei ori e neglijata.

Din cauza faptului ca ERG-ul a fost blocat (dar nu si anulat in soft) masina intra in limp mode din cauza DPF-ului infundat (bauiesc doar ca regenerarea nu se facea cat timp aveam eroarea legata de EGR - aici speculez doar si nu m-am documentat foarte bine). M-am gandit o vreme ce ar trebui sa fac si in final am decis sa inlocuiesc EGR-ul, DPF-ul si senzorul de presiune de dupa DPF (cel vechi nu a putut fi dat jos).

Pe langa cele mentionate mai sus am inlocuit toate consumabilele. Distributia fusese schimbata in 2018. Cauciucurile arata bine, au DOT 2017. Discurile si placutele sunt aproape noi - asa erau pe masina.

In final am obtinut o masina perfect functionala dpdv mecanic si 100% originala dpdv estetic inclusiv patina timpului - cu caracter, asa cum a iesit din fabrica. Volanul este si el 'obosit' dar se tine bine, pielea nu s-a rupt dar e putin matuita si mie imi place asa - se vede ca este contemporan cu masina.
Pana la urma asta a fost scopul proiectului personal - sa pastrez caracterul masinii si in acelasi timp sa o fac functionala si pentru traficul urban de zi cu zi in Cluj si pentru iesirile ocazionale - pana la urma este o masina GT.

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 11:20 
Offline
User avatar

Joined: 01 Jun 2010, 14:34
Posts: 1600
Car: GTV
Daca ai citi jurnalele de bord de la Brera/159 de pe forum cu motorizarea asta, cam toata lumea a trecut prin chestiile astea. Poate n-ai facut tu destul research in cei 2 ani de cautari, dar sunt chestii destul de comune.

Ai tot mentionat de interiorul care te-a castigat pe tine, cat de deosebite sunt scaunele, etc, dar n-ai pus nicio poza cu ele sau cu interiorul masinii in anunt. Iar emblemele sunt ieftine, merita schimbate. Te costa putin si lasa o alta impresie.

_________________
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Alfa Romeo GTV 2.0
ex:Alfa Romeo 159 2.4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 11:47 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
O sa pun poze si cu interiorul cat de curand. Nu am pus pana acum pentru ca masina nu e acasa, e intr-un garaj din oras.

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 13:43 
Offline
User avatar

Joined: 06 Oct 2018, 11:15
Posts: 405
Car: eGolf
Location: Brasov
alincorha Quote:
Da, trebuie sa explic ce inseamna proiect personal.

Din punct de vedere estetic nu am facut nici o modificare. Am gasit masina in Germania in starea in care este si acum. Mi se pare ca cei 10 ani au trecut bine peste masina. Pielea arata bine asa putin imbatranita. Etrierii se vede ca au avut de lucru in cei 240 de mii de km dar mi se pare ca ii dau caracter masinii. La fel si jantele - nu sunt impecabile dar arata bine. Emblemele fata si spate la fel, cei de la Autovenetia spuneau ca ar arata bine masina cu embleme noi dar eu cred ca ii sta mai bine asa cum este.

Din punct de vedere mecanic insa masina nu era intr-o stare tocmai buna dar nici nu avea probleme majore. Avea EGR-ul blocat fara sa fie anulat si din soft. Masina pierdea si lichid servo - asta am observat de la inceput. Am constatat insa mai tarziu ca pierdea si ulei. Lichid servo pierdea din cauza unei conducte gaurite (problema des intalnita) si odata cu inlocuirea ei am schimbat si alternatorul, fulia motor si cureaua de acesorii. Schimband fulia am rezolvat vibratiile motorului - nu erau foarte pronuntate inainte dar se puteau simti la relanti.

Am constatat ca masina pierdea si ulei pe la radiatorul de ulei din fata - piesa asta am gasit-o cel mai greu, in Romania doar prin reteaua Fiat la un pret foarte mare. In final piesa originala a venit din UK de pe ebay. Am vazut cateva radiatoare din dezmembrari si cam toate erau perforate in zona cuplajelor cu conductele de intrare/iesire. Banuiesc ca problema aste e comuna dar ori nu e observata din cauza pierderilor mici de ulei ori e neglijata.

Din cauza faptului ca ERG-ul a fost blocat (dar nu si anulat in soft) masina intra in limp mode din cauza DPF-ului infundat (bauiesc doar ca regenerarea nu se facea cat timp aveam eroarea legata de EGR - aici speculez doar si nu m-am documentat foarte bine). M-am gandit o vreme ce ar trebui sa fac si in final am decis sa inlocuiesc EGR-ul, DPF-ul si senzorul de presiune de dupa DPF (cel vechi nu a putut fi dat jos).

Pe langa cele mentionate mai sus am inlocuit toate consumabilele. Distributia fusese schimbata in 2018. Cauciucurile arata bine, au DOT 2017. Discurile si placutele sunt aproape noi - asa erau pe masina.

In final am obtinut o masina perfect functionala dpdv mecanic si 100% originala dpdv estetic inclusiv patina timpului - cu caracter, asa cum a iesit din fabrica. Volanul este si el 'obosit' dar se tine bine, pielea nu s-a rupt dar e putin matuita si mie imi place asa - se vede ca este contemporan cu masina.
Pana la urma asta a fost scopul proiectului personal - sa pastrez caracterul masinii si in acelasi timp sa o fac functionala si pentru traficul urban de zi cu zi in Cluj si pentru iesirile ocazionale - pana la urma este o masina GT.
Fara sa par rautacios, dar masina "proiect personal" inseamna sa cumperi o masina si sa schimbi consumabile la ea si daca e ceva stricat sa repari? Daca da, atunci e posibil ca alti baieti de pe forum sa aiba o impresie gresita despre ce au facut ei cu masinile lor pana acum.

_________________
ex: Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm Distinctive
ex: Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0T Q4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 16:32 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Nu consider ca trebuie sa modifici o masina ca sa fie speciala. Pana la urma e o chestie de gust si fiecare are propria opinie.

Am mai discutat in 'stanga si in dreapta'. Se pare ca putina lume apreciaza o masina impecabila dpdv tehnic dar cu anumite imperfectiuni cosmetice care ii dau caracter.

_________________
Am: Brera 2.4


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 16:59 
Offline
User avatar

Joined: 16 Sep 2012, 13:02
Posts: 667
Car: Alfa 156 1.8 ts
Location: Bucuresti
Ca să încheiem cu "proiectul": o mașină "proiect" înseamnă ori recondiționare, ori modificare, ori personalizare, etc. Ceea ce ai făcut tu se cheamă "întreținere". Da, o întreținere ca la carte, pe care putini o fac, dar tot întreținere rămâne. Si asta e valabil pe orice forum/la orice marcă, nu suntem noi, aici, mai speciali.

Nu înțelege greșit, nu avem nimic cu tine/mașina ta. Oricum ai o mașină specială doar pt că e Alfa, dar să nu forțăm termenii. (Rar, special, impecabil, proiect)

Când vrei să vinzi unui pasionat un lucru, asigură-te că știi despre lucrul respectiv cel puțin la fel de multe ca si el. Toate bune.


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 04 May 2012, 22:59
Posts: 2198
Car: Alfa Romeo GT jtd
Location: Braila
alincorha Quote:
Lasand la o parte vanzarea in sine, vreau cu ocazia asta sa fac si un experiment.
O sa adaug poze relevente bineinteles dar sunt curios cat valoreaza masina mea in ochii celor care vor veni sa o vada. Asta daca va veni cineva. Si nu ma refer la cei de pe forum.

Acum un an m-am urcat intr-o Brera pre facelift din 2006 destul de neingrijita. Mi-a placut masina dar nu ne-am inteles la pret. Apoi am gasit langa Freiburg Brera mea neagra cu scaune din piele coniac si echipare TI. E total alta senzatie fata de modelul pre facelift. Cel putin asa mi se pare mie. Diferenta majora se datoreaza scaunelor. Nu am investit o avere ca sa remediez toate problemele mecanice. Totalul sumei investite mi se pare putin fata de ce reprezinta masina asta. Cand scriu asta ma gandesc de cate ori am condus 20 de km pe un drum virajat din apropiere pentru a bea o cafea buna :)
probabil stii...majoritatea care cumpara o masina prima data se uita la foto si descriere.daca ii place intreaba prieteni,rude...ce parere au despre masina....
acum,sunt foarte multi care au fost dezamagiti de masini dupa ce au condus sute de km sa le vada.altii au cumparat in stare ok doar privind pozele si citind descrierea.
eu nu as veni de la braila la cluj in baza la ce ai postat.pentru actualul gt am condus 800km in germania sa-l cumpar...stiam in ce ma bag din prezentarea masinii
nu ar trebui sa te superi :peace:

_________________
No job,No money,No woman,No car = No problem
alfa romeo gt 1.9 jtdm
ex. alfa romeo gt jtd,150 cp
ex.alfa romeo 145 1.9 jtd
ex. audi 100 2.0 D
ex.bmw 520i
ex.lancia prisma 1.9 TD
ex.olcit


Top
   
PostPosted: 14 Nov 2019, 21:05 
Offline
User avatar

Joined: 09 Apr 2019, 14:13
Posts: 7
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Cluj-Napoca
Frumos exemplar. :D
E cam ceea ce mi-am dorit eu initial, dar dupa vreo jumate de an cu rosia mea, a ajuns sa-mi placa mult mai mult cum ii sta pe rosu (cam slabuta vopseaua parerea mea, dar na).
Pacat de anuntul ala totusi, parca nu ii scoate in evidenta toate atuurile masinii. ;/
Poate ne vedem in Cluj la o poveste sau ceva dar pacat ca o vinzi.


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 01:04 
Offline

Joined: 13 Jun 2014, 11:17
Posts: 449
Car: 156 gta, 159
Location: ploiesti
Care e patina aia a timpului de vorbesti de ea aici si totusi nu vii cu poze. Pielea de pe volan la 240k km ar trebui să arate bine. Chiar sunt curios cum e cu patina asta timpului.
Ce inseamna pasionat? Nu mi o lua in bune de rau dar cred ca mai rau te afunzi decât să o scoti la liman, cu cat dai mai multe exemple.
Masina e o necesitate, te folosesti de ea. Dacă vorbim de flori, timbre, bibelouri pot spune ca e o pasiune. Sau dacă faci parc auto doar ca ti plac. Dar până acum aia e o necesitate si masina un bun de folosit.
Anuntul suna a samsareala de olx doar adaptat la niste cuvinte mai pompoase.
Vrei sa vinzi produsul, fa o descriere clară, poze clare si nu pune ca tuning, update, modificate faptul că ai întreținut masina si ai schimbat ce era necesar. App. Nu merita banii. E cam chiala si tu vrei sa faci ceva profit ca le ai tu cu termenii ăștia deochiati. 👎

_________________
now: 159 jtdm
156 gta
Sold: saab 9-3 aero
156 jtd
vw golf 2 gti


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 01:16 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Bajetii, stati sa vedeti ce piesa de colectie cu toate patinele timpului pe ele: volanul julit de la ghiul, zgarieturile mele, zgarieturile altora, 15k de urme de usi de la inapti in parcari, incapacitatea alora de la AIT de a nimeri culoarea (drept urmare am 3 nuante), oleaca de rugina la un prag, vopseaua exfoliata oleaca pe plafon, emblema de nu se mai recunoaste nimic, un zdranganit de scut termic desfacut sub masina... Piesa bre. Merge la colectia lu' Tiriac.

Vrea cineva sa o cumpere? 10k coco bo$$. Piesa de piesa. Cu patina timpului...

PS e vorba de piesa din semnatura. Cu patina...

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 10:04 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1977
Location: Bucuresti
Quote:
ation: Brasov... oarecum.

Bajetii, stati sa vedeti ce piesa de colectie cu toate patinele timpului pe ele: volanul julit de la ghiul, zgarieturile mele, zgarieturile altora, 15k de urme de usi de la inapti in parcari, incapacitatea alora de la AIT de a nimeri culoarea (drept urmare am 3 nuante), oleaca de rugina la un prag, vopseaua exfoliata oleaca pe plafon, emblema de nu se mai recunoaste nimic, un zdranganit de scut termic desfacut sub masina... Piesa bre. Merge la colectia lu' Tiriac.

Vrea cineva sa o cumpere? 10k coco bo$$. Piesa de piesa. Cu patina timpului...

PS e vorba de piesa din semnatura. Cu patina
Da, dar e impecabil întreținută dpdv tehnic. Are șuruburi oe.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 11:24 
Offline
User avatar

Joined: 06 Feb 2010, 13:57
Posts: 7045
Car: Alfa Romeo 147
Location: Bucharest
Bai, eu nu am nimic cu omu.. dar asta cu patina timpului este maxima :lol:

Imi dau seama acum ce prost am fost ca am dat 200 euro pe un volan aproape nou de GT si am reconditionat si jantele zgariate, o alta pierdere de vreo 150 euro ... emblema noua pe fata... curatarea banchetelor... am f***t grav patina timpului...

Yux, lasa rugina acolo frate. Sa nu faci ca mine si sa strici patina timpului :lol:

_________________
Every road is great and never too long when you drive an Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia MY19 Rosso Alfa | B 952 DKR
Alfa Romeo Giulietta Quattro Formaggi Nero Etna | B 940 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 Distinctive Elegante Blu Aurora | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Distinctive High Blu Oltremare | B 939 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 Rosso Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Nero Pastello | B 937 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 Facelift 1.6 TS Nero Metalico | B 08 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Nero | B 147 DKR
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 TS Azzurro Gabbiano | B 08 DKR


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 12:01 
Offline
User avatar

Joined: 29 Oct 2008, 12:44
Posts: 6613
Location: Brasov... oarecum.
Alin, nu te supara fratioare, am glumit. Vino inapoi.
Dar nu incerca sa vinzi castraveti gradinarului...

_________________
147 1.9 Mjet 16V
166 3.2 v6


Top
   
PostPosted: 15 Nov 2019, 12:18 
Offline

Joined: 31 Oct 2019, 15:33
Posts: 13
Car: Alfa Brera 2.4 TI
Nu e vorba de a nu inlocui ceva ruginit. Si imi mentin parerea ca tine de gustul fiecaruia. Si pentru ca sigur ma banuiti ca vreau sa fac profit odata cu vanzarea vreau sa va asigur ca nu e asa. Investitia totala depaseste pretul din anunt.


Attachments:
2E5D86D1-BA84-4F3C-807A-AD0248F77155.jpeg
2E5D86D1-BA84-4F3C-807A-AD0248F77155.jpeg [ 1.85 MiB | Viewed 2058 times ]

_________________
Am: Brera 2.4


Last edited by alincorha on 15 Nov 2019, 12:23, edited 1 time in total.
Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 35 posts ]  Go to page 1 2 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]