It is currently 27 Apr 2024, 17:48

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 453 posts ]  Go to page 1 2 3 4 519 Next
Author Message
PostPosted: 17 Mar 2010, 22:19 
Offline

Joined: 14 Mar 2010, 22:21
Posts: 2
Buna ziua!
E primul post pe acest forum si vroiam sa va salut cu aceasta ocazie.
Am rasfoit putin sectiunile forumului si chiar pare un site bine pus la punct.De aceea am dorit sa va cer si sper ca voi primii cateva raspunsuri obiective din care sa mi fac cateva pareri despre Alfa Romeo.
Sa fiu cat mai scurt:
- nu stiu mai nimic despre Alfa Romeo,nu am condus niciodata o Alfa,nu am prietenii cu o asemenea masina pt ca pana acum nu m a interesat niciodata in mod direct
- m ar interesa o Brera.Sh de preferinta pt ca este mult mai ieftina,si deja am avut ceva experiente cu masini noi si mi am dat seama ca pierd foarte multi bani la revanzare si e greu sa iei o masina f dotata si dintr o clasa superioara noua...Ca si Brera in cazul de fata.Desi are reducerea aceea de 10000 de euro tot mi se pare o masina scumpa pt ce ofera comparativ cu concurenta de aceea ma intereseaza un model sh
Intrebarile mele sunt urmatoarele...Dupa ce trebuie sa ma uit la o Brera sh,ce chestii ascunse poate avea,care dintre cele 2 motoare este mai convenabil (2,2 b sau 2,4 d) etc.Adica cateva detalii importante pe care ar trebui sa le stiu atunci cand vreau o alfa sh.
Dupa cum fiecare stim fiecare marca,fiecare masina are chichite minore dar care in timp dau batai de cap .
Nu vreau pareri subiective,ma intereseaza ceva sincer pt ca pana acum toata lumea ma da inapoi cu Alfa Romeo.Probabil stiti si voi de ce se leaga ceilalti...masina scumpa,performante reduse fata de concurenta(chiar slabute dupa parerea mea tinand cond ca era aprx 40 de mii de euro o brera noua acum ceva luni ),motorizari relativ invechite etc...
Sunt multe de scris si mi ar face placere sa purtam o discutie corecta si cat mai la subiect dar deocamdata vreau sa vad daca e cineva interesat sa mi raspunda,sa ma ajute
Va multumesc
O seara placuta


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 18 Mar 2010, 11:58 
Offline
User avatar

Joined: 02 Dec 2006, 00:02
Posts: 677
Location: Baia Mare
Bine ai venit pe forum.Din cate stiu nici unu de pe forum nu a cumparat o brera sh.TheZapper are un 3.2 benzina si ALEXX are un 2.4 dizelar.Poti lua legatura cu ei pentru mai multe sfaturi de la cunoscatori in domeniu 8) .Si eu am cochetat mult timp dupa o BRERA sau un GT dar din pacate deocamdata am ramas ramas cu 156-le.
PS:Nu asculta ce spune lumea.Daca asculti de tot ajungi sa nu iti mai iei masina.Si eu am fost in situatia ta cand am cumparat 156-le si toata lumea imi spunea nu alfa dar nu imi pare rau.
Bafta

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 165cp
ex:Seat Leon 1.9 TDI 2001 110cp+
ex:Skoda Octavia 1.9 TDI 2007 105cp
ex:Audi A6 2.7 quattro 2006 180 cp
ex:Alfa 155 1.9 TD 1993 90cp
ex:Alfa 156 1.9 JTD 2002 115 cp


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 18 Mar 2010, 15:58 
Offline

Joined: 14 Mar 2010, 22:21
Posts: 2
Multumesc.Le am scris deja lor de cateva zile dar nu au raspuns...de aceea m am gandit sa postez pe forum.
Deci... nu mai are nimeni nici o parere despre alfa romeo?despre brera sh?


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 18 Mar 2010, 17:15 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2007, 14:21
Posts: 840
Car: 2.0 TS
Location: CLUJ-NAPOCA
sunt tone de informatii pe forumuri din strainatate. trebuie doar sa cauti. cum zicea si nicorec sunt o mana de oameni in romanica posesori de brera.
avand in vedere ca anu trecut s-au vandut doar 7 bucati noi(ce-i drept)destul de slabe sanse sa alfi ceva aici(nici unul nu e pe forum).
daca nu te descurci cu cautatul o sa incerc sa-ti fac un rezumat din ce am citit.

_________________
Anonima Lombarda Fabbrica Automobili
AR 156 2.0TS 155CP

DIESEL - THE ULTIMATE THRILL KILLER


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 25 Mar 2010, 22:13 
Offline
User avatar

Joined: 16 Nov 2007, 22:09
Posts: 598
Location: Timisoara
Salut,

Am vazut ca mi-ai trimis mesaj. Din pacate nu am avut timp sa intru sa iti raspund.
O sa scriu aici, poate mai vrea cineva sa citeasca.

Ca la orice masina, daca o cumperi noua pierzi la revanzare mai mult decat la o masina
second DAR nu stii ce cumperi. Poate avea mai multi kilometrii decat pe bord, poate
avea o gramada de defecte pe care nu le vei observa cand o cumperi. Mai ales daca
iti place masina, vei fi foarte entuziasmat cand o cumperi si nu te uiti la tot.
Cum o cumperi e alegerea ta. Nimeni nu iti poate spune cum e mai bine.
Eu am avut un BMW E46 320d second si am fost dezamagit. Asa ca urmatoarele
masini au fost noi.
Eu am cumparat Brera 3.2 "noua" - am cumparat-o din Germania, ca masina second,
cu 0 km la bord. Fata de pretul ei de atunci am obtinut o reducere de vreo 10k euro.

Hibe, chichite. Nu stiu... La Alfa Romeo poate fi orice, nu are probleme cu vreo chestie
anume. Absolut orice piesa poate avea "defect". E Alfa Romeo. Nu poate fi si frumoasa
si fiabila :P Dar iti recomand sa cumperi un model mai nou (an fabricatie mai recent).
MY08 e mai bine facuta decat MY07 si tot asa.

Motor... Parerea mea ca un coupe asa frumos trebuie sa aibe motor pe benzina. Dar
asta e parerea mea. Motorul 2.2 e destul de slabut ca performante, si la o masina
atat de grea vei fi dezamagit. Motorul de 2.4 e ceva mai bun dar consumul va fi mai
mare decat te astepti pentru un diesel. Motorul 3.2 e cel mai puternic DAR ai grija ca
va consuma mult. Cateodata foarte mult.

Ca "tuning" poti modifica toate 3 motoarele. Pe diesel se face software mai usor,
ti-l scrie aproape oricine. Pe benzina e putin mai greu dar se face. La diesel castigi
cam 30 de cai peste cei stock. La benzina pana in 10% pentru ca sunt motoare
aspirate. La partea asta te pot ajuta eu.

Nu stiu ce altceva sa iti spun. Da-ne si tu mai multe detalii: ce vrei sa faci cu masina,
cati bani ai, ce masini ai mai avut. Intreaba-ma daca mai vrei sa stii ceva specific.

Dan.

_________________
“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 04 Apr 2010, 18:43 
Offline

Joined: 18 May 2006, 17:57
Posts: 85
intra pe http://www.stelimo.be" onclick="window.open(this.href);return false; au si noi si SH....trebuie sa-ti faci cont sa vezi preturile, dar dureaza 3 minute sa-ti faci un cont...


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 13 May 2010, 08:38 
Offline

Joined: 06 Sep 2009, 19:06
Posts: 35
Location: Bucuresti
AlexB90 Quote:
...tot mi se pare o masina scumpa pt ce ofera comparativ cu concurenta de aceea ma intereseaza un model sh...masina scumpa,performante reduse fata de concurenta(chiar slabute dupa parerea mea tinand cond ca era aprx 40 de mii de euro o brera noua acum ceva luni ),motorizari relativ invechite etc...
dupa cum pui problema, nu esti prea incantat de brera :)
masina e 12000-13000eur sh, nu e scumpa deloc, si "poate" la fel, sau chiar mai mult decat majoritatea masinilor-uniforma, parerea mea. plus ca e alfa, design unic, senzatia la volan e unica...iar motorizari invechite...pai de 1.9 tedei ce sa mai zicem?
sunt curios ce decizie ai luat intre timp, daca ti-ai luat brera sau altceva. succes!

_________________
rezolv probleme. ORICE problema


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 13 May 2010, 08:52 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
ledatrad Quote:
..pai de 1.9 tedei ce sa mai zicem?
Ti-as sfatui sa probezi un ''1,9 jetedem'' remapat si vezi cum este. Poate te indrepti spre GT :wave:

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 13 May 2010, 09:02 
Offline

Joined: 06 Sep 2009, 19:06
Posts: 35
Location: Bucuresti
nu vorbeam de jtdM, adica motorizarea alfa, vorbeam de nefeseii care conduc passaturi, golfuri, octavii, etc, de 1.9 tedei..alea sunt motoare din 96, daca nu ma insel. 1.9jtdM comparativ cu 1.9tdi este comparatia dintre florile regina noptii si basina porcului

_________________
rezolv probleme. ORICE problema


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 13 May 2010, 09:14 
Offline
User avatar

Joined: 31 Oct 2008, 11:47
Posts: 801
Car: 156/Brera
Location: Zaragoza/Slatina
:goodpost: :roll2:

_________________
Alfa Romeo Brera 2,4 JTDM+ (by ILuzoriu)
Alfa 156 1,9 JTDm 150+ (by ILuzoriu)


Top
   
 Post subject: Re: Brera Sh
PostPosted: 13 May 2010, 20:41 
Offline
User avatar

Joined: 07 Nov 2005, 14:54
Posts: 2959
Location: Oradea
ledatrad Quote:
passaturi, golfuri, octavii, etc, de 1.9 tedei..alea sunt motoare din 96, daca nu ma insel.
Daca te referi la cele cu pompa rotativa, da, sunt f vechi. Dar PD s-a lansat prin 2000-2001.
Oricum tehnologia CommonRail e net superioara, iar daca e sa pui un diesel cu pompa rotativa in aceeasi propozitie cu un JTDm care e un CR2, comparatia e f potrivita :D
..insa discutiile despre aceste motoare nu prea au ce cauta in vreun topic despre Brera :)

_________________
Alfa Romeo 156 1.6 TS 120hp +Chiptuning +Cold Air Intake


Top
   
 Post subject: Sfaturi achizitie Brera
PostPosted: 09 Nov 2010, 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:54
Posts: 15
Location: Bucuresti
Buna si bine v am gasit! In primul rand vreau sa te felicit pentru alegerea facuta...ai o masina DIVINA :D Sunt noua pe forum asa ca scuze daca nu postez unde trebuie. Am intrat aici pentru ca am nevoie de sfaturile celor care au o astfel de masina. De cand au aparut primele poze cu acest model, mi am spus ca trebuie sa am masina asta. Dupa ce am condus si gtv-ul prietenului meu,m am indragostit definitiv de alfa romeo. Nu am putut sa o am pana acum datorita ideilor preconcepute si idioate ale parintilor asa ca m am ales cu altceva...dar acum sunt in cautari de o alfita brera de 2.4. Alaltaieri am vbit cu cineva de la AI sa vad daca au vreuna si raspunsul pe care l am primit a fost" vai...vrei brera? nu iti recomand, au fix aceleasi probleme ca 159 in special cu electrica"...in fine,eu masina asta o sa o am chit ca imi zice cineva ca trebuie sa imping la ea,dar vroiam sa stiu in mare daca exista astfel de probleme...nu vreau decat o parere cat se poate de obiectiva :) Multumesc si sper ca in cel mai scurt timp sa ma alatur si eu comunitatii :D


Top
   
 Post subject: Re: Brera mea - FIARA
PostPosted: 09 Nov 2010, 11:38 
Offline
User avatar

Joined: 21 Jun 2009, 16:29
Posts: 3784
Car: Carla
Location: Tim/Buc
Spune-mi ca prin AI nu ai vrut sa spui AutoItalia, ar fi teribil de trist ca tocmai ei sa abereze in asa hal ! 159 a avut bolile copilariei, la vremea ei, dar au trecut.

_________________
Alfa Romeo GTV 2.0 V6 TB - Carla
“La Bellezza è lo splendore del Vero.”


Top
   
 Post subject: Re: Brera mea - FIARA
PostPosted: 09 Nov 2010, 11:41 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4236
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Buna

Bine ai venit printre alfisti.Mai intai de toate poti completa locatia la profil pentru a sti de unde esti si cum te putem ajuta.
De exemplu, daca nu tii neaparat la motorizare diesel, poti cauta la la GE Money in parc, au o Brera 2.2 jts, masina ok si cu un pret care sigur nu este batut in cuie.
In rest cel mai bine ar fi ca postul tau si acesta sa fie mutat de un moderator intr-un topic nou sau alipit unuia deja existent pe aria dedicata modelului brera.
Spor la cautat si sa nu o tii ascunsa de noi dupa ce o iei. :D

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
156 3.2v6 24v GTA
ex: Giulietta M-air TCT 170hp
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
 Post subject: Re: Brera mea - FIARA
PostPosted: 09 Nov 2010, 12:33 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:54
Posts: 15
Location: Bucuresti
Scuze,ma gandeam eu ca nu am postat bine. Da prin AI m am referit la AutoItalia. Motorul il vreau sigur de 2.4 din mai multe motive,unul din ele fiind faptul ca e singurul motor Alfa Romeo (asa stiu eu :) ). Astept sa fie mutata discutia in alta parte. Ms pt informatii


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 18:04 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
N-am auzit ca Alfa 159 sa aibe probleme la partea electrica. Nu ti-a spus cumva ca e si plina de rugina ?
Dar omul e cunoscator, macar atat stie si el, ca masinile sunt inrudite.
Motorul de 2.2 JTS e pur sange Alfa Romeo. Despre cel mai mare, de 3.2, se spune ca este un bastard australo-italian trecut prin custodia americanilor.

P.S.- am despartiti topicul, mult succes in cautari, desi probabil stii, sunt foarte putine in tara.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 18:38 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Din cate stiu eu, si 2.2ul e tot un bastard al GMului, dar poate ma insel..

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 18:42 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
blocul e GM (GM Family II L61)

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 18:57 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:54
Posts: 15
Location: Bucuresti
marius Quote:
N-am auzit ca Alfa 159 sa aibe probleme la partea electrica. Nu ti-a spus cumva ca e si plina de rugina ?
Dar omul e cunoscator, macar atat stie si el, ca masinile sunt inrudite.
Motorul de 2.2 JTS e pur sange Alfa Romeo. Despre cel mai mare, de 3.2, se spune ca este un bastard australo-italian trecut prin custodia americanilor.

P.S.- am despartiti topicul, mult succes in cautari, desi probabil stii, sunt foarte putine in tara.
La cate pareri am auzit de masinile italienesti in tara asta plina de "golfisti",probabil trebuia sa fug de ele ca de dracu,dar nu ma intereseaza. Sunt foarte putine in tara,deja am o oferta dar nu stiu daca o sa fac rost de toti banii in timp util...in caz ca nu imi gasesc in tara,o sa ma indrept spre Germania sau cine stie,poate chiar Italia. Doamne ajuta :D


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 19:03 
Offline
User avatar

Joined: 18 Oct 2005, 03:01
Posts: 95
Car: 147 GTA
Din pacate nici un motor nu mai e pur Alfa Romeo, iar masina are o singura mare problema e obeza dar f frumoasa asa ca ...

_________________
--------------
Alfa Romeo 147 GTA
Alfa Romeo Spider 916
Alfa Romeo 166 Super v6tb
Alfa Romeo 147 jtd
Alfa Romeo 156 ti sw


Top
   
PostPosted: 09 Nov 2010, 20:20 
Offline
User avatar

Joined: 18 Feb 2006, 19:39
Posts: 10325
Car: o cisterna
Location: Kronstadt
ALXege Quote:
si 2.2ul e tot un bastard al GM-ului
tzzivii Quote:
blocul e GM (GM Family II L61)
Aveti dreptate, aici m-am inselat crezand ca motorul de 2.2 este o evolutie a celui de 2.0 JTS pe care l-am avut si eu. Doar acesta din urma este intr-adevar, de conceptie Alfa. Detalii aici.

_________________
156 2.0 TS
156 SW 2.0 JTS
166 2.4 JTD TI
916 Spider 3.0 Arese
159 SW 1.9 JTDm


Top
   
PostPosted: 10 Nov 2010, 21:14 
Offline
User avatar

Joined: 30 Mar 2007, 01:12
Posts: 1567
Car: Brera
Location: Iasi / Fortezza di prato :)
Slashy Quote:
La cate pareri am auzit de masinile italienesti in tara asta plina de "golfisti",probabil trebuia sa fug de ele ca de dracu,dar nu ma intereseaza. Sunt foarte putine in tara,deja am o oferta dar nu stiu daca o sa fac rost de toti banii in timp util...in caz ca nu imi gasesc in tara,o sa ma indrept spre Germania sau cine stie,poate chiar Italia. Doamne ajuta :D
Cu achizitia din Germanica e cam greu in momentul de fata din cauza taxelor, motoarele 2,4 fiind euro 4 si taxa de mediu este destul de mare + ca nu prea am vazut preturi foarte bune pe mobile, tot varianta cu masina inmatriculata in romania e mai buna. Ori cum spor la cautari ai fi prima posesoare de brera din club, si sa stii ca senzatia in brera e deosebita indiferent de motorizare (dar daca ai deales alege 2,4)!

_________________
My world:
Image
Nu port bijuterii - Le conduc :
Brera 2,4 - Fiara my precious
156 1,9 - ALFred first love


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2010, 08:25 
Offline
User avatar

Joined: 09 Nov 2010, 08:54
Posts: 15
Location: Bucuresti
dobermann Quote:
Slashy Quote:
La cate pareri am auzit de masinile italienesti in tara asta plina de "golfisti",probabil trebuia sa fug de ele ca de dracu,dar nu ma intereseaza. Sunt foarte putine in tara,deja am o oferta dar nu stiu daca o sa fac rost de toti banii in timp util...in caz ca nu imi gasesc in tara,o sa ma indrept spre Germania sau cine stie,poate chiar Italia. Doamne ajuta :D
Cu achizitia din Germanica e cam greu in momentul de fata din cauza taxelor, motoarele 2,4 fiind euro 4 si taxa de mediu este destul de mare + ca nu prea am vazut preturi foarte bune pe mobile, tot varianta cu masina inmatriculata in romania e mai buna. Ori cum spor la cautari ai fi prima posesoare de brera din club, si sa stii ca senzatia in brera e deosebita indiferent de motorizare (dar daca ai deales alege 2,4)!
Stiu ca o sa fie nasol cu taxele...de aceea ma rog sa reusesc sa fac rost de bani cat mai repede ca sa o cumpar pe cea din Romania...dar nah,nu e dupa mine :D Cu motorizarea ce sa zic,m am fixat eu pe acest 2.4 din diverse motive,chiar mi se pare cel mai bun motor pentru mine din toate punctele de vedere. Sper ca macar in primavara anului viitor sa am cu ce sa ma mandresc,pana una alta am programata o intalnire alfa romeo duminica,am inteles ca la Academiei la 3...sa ma mai imbolnavesc un pic :))))


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2010, 10:47 
Offline
User avatar

Joined: 23 Oct 2010, 10:21
Posts: 255
Car: VW TIGUAN 2.0 TDI
Location: Sfantu Gheorghe
Este primul meu post aici, cu toate ca citesc forumul decand m-am decis la Brera! :D
Si la mine toata lumea avea parere proasta despre aceasta achizitie :fuck: Clar, la noi lumea nu se pricepe la masini, se stie numai de tedei si bamveu seria cinci...Alfa este o masina pentru cunoscatori, iar daca ai ales Brera inseamna ca stii ce vrei de la o masina! Iar de cand directorul este un neamt, si calitatea incepe sa atinga acele standarde cu care se lauda masinile germane. Problema e ca ele sunt....boring, pe cand Brera e...sexy!
Intr-adevar, nu merge precum arata (bine, arata de parca ar avea 300+ CP), e cam dolofana (aproape 1700 kg), insa o ierti de fiecara data cand te sui in cockpit...e....e...Angelina Jolie a masinilor, cum mi-a zis un prieten.:D Si cum as putea fi suparat pe Angelina ca nu-mi face cafeaua dimineata si nu mi-o serveste la pat?! O fac eu ca merita! Asa si cu Brera...
Succes la achizitie si te asteptam sa ne prezinti masina la topicul dedicat! :wave:
Ups...nici eu nu mi-am prezentat-o... :scratch: Soon! :naughty:

_________________
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" ~ 210 CP/460 Nm
EX - ALFA ROMEO BRERA "LA RAGAZZA ROSSA" ~ 240 CP/580 Nm - ILuzoriu stg2

Image


Top
   
PostPosted: 11 Nov 2010, 11:38 
Offline

Joined: 21 Aug 2008, 16:35
Posts: 3157
Location: Rosiorii de Vede/Bucuresti
ace117 Quote:
Este primul meu post aici, cu toate ca citesc forumul decand m-am decis la Brera!
bine ai venit! ti-am urmarit topicul THE STEALTH KNIGHT, poate faci ceva asemanator si cu Brera.
Succes si hai cu topicul de prezentare!

_________________
Alfa Romeo 147 1.6ts


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 453 posts ]  Go to page 1 2 3 4 519 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]