It is currently 23 May 2024, 15:02

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: 07 Feb 2016, 20:06 
Offline

Joined: 07 Feb 2016, 20:01
Posts: 1
Car: Alfa 156 1.9 JTD
Salutare. Sunt posesor nou de Alfa si totodata proaspat resident in Pitesti. Imi poate recomanda cineva un service bun pt Alfa mea? Multumesc


Top
   
PostPosted: 27 Feb 2016, 11:37 
Offline

Joined: 29 Dec 2015, 18:36
Posts: 259
Sigur nu Autopalermo, eu am fost acolo cu gandul sa nu dau masina pe mana oricui cand e vorba de distributie, dupa ce mi-au zis ca kit-ul meu contitech e de kkt ca e contitech, ca tre sa schimb la magazin inapoi cureaua de accesorii sa iau cu 3 mm mai scurta, si ca e curios mecanicul "ce concentratie are antigelul" intr-un mod ironic, m-am trezit dupa 70 de km ca se aude aiurea motorul si se ingatuie ,merge subturata pierd ponei de sub capota :) , dupa ce am fost inapoi si mi s-a dat diagnostic "sigur nu e de la distributie" "s-ar putea sa fie alternatorul de turatii" defapt au constatat ca era de la transmisia pusa de ei cu cateva zile inainte nu au strans rola, tipul care face receptia e corect, cand a facut mecanicul kit-ul in ziua aia el a facut un test de noxe si a zis se aude ceva de la motor, la care mecanicul "sigur nu e de la mine, a avut problema inainte nu o fi turat-o baiatul si nu si-a dat seama dar sigur nu e de la mine" a desfacut capota si a constatat ca ar fi de la capacul de motor ca vibreaza nu e prins bine l-a repus si mi-a dat fleet, ca apoi cum am spus am revenit in service si era distributia .... distributia aia care face motorul ghem daca nu e pusa bine asa ca... poti sa tai de pe lista ta autopalermo

_________________
Alfa Romeo 156 facelift 1.6 16V 120CP TS rosso


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]