It is currently 27 Apr 2024, 23:48

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page 1 2 3 4 57 Next
Author Message
PostPosted: 06 May 2011, 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
din pricina unor actiuni petrecute recent intre anumiti useri de pe acest forum, si care nu au descurs bine, se deschide acest topic.

Va rog sa postati aici multumirile si nemultumirile fata de anumiti useri.

cei ce nu au legatura cu cele intamplate si nu au un feedback de lasat ii rog sa se abtina de la a posta!

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 06 May 2011, 23:45 
Offline

Joined: 10 Jan 2009, 22:43
Posts: 458
O sa incep eu, din pacate cu un feedback negativ.
Inainte de a scrie despre cine/ce este vorba, ii rog pe toti cei care vor posta aici sa n-o faca decat in momentul in care nu au reusit sa-si rezolve neintelegerile prin alte mijloace. Spun asta deoarece nu intotdeauna nemultumirile iscate in urma unei tranzactii se datoreaza relei vointe de care a dat dovada cealalta parte. De aceea este foarte importanta comunicarea inainte de a se ajunge aici...
Pe de alta parte cred ca e foarte important sa existe acest topic, in mod sigur daca am de ales intre 2 vanzatori dintre care unul are feedback negativ ma voi indrepta catre celalalt!
Revenind la tranzactia care a dus la acest post, este vorba de o pereche de praguri, din pacate vad ca topicul nu mai exista. Praguri pe care userul EvilTMy trebuia sa mi le trimita, asa cum am cazut de acord (fara negocieri, tras de pret, etc etc) atat in PM cat si la telefon.
Zis si facut, trece 1 zi, 2,3...o saptamana...nimic. Trimis PM, nici un raspuns! Mai astept cateva zile, apoi postez (destul de elegant zic eu) pe topicul dedicat masinii lui si supriza...imi raspunde si-mi spune ca pragurile au fost trimise la data stabilita. Buun, dus la posta, intrebat, facut scandal, cei de acolo imi spun foarte clar ca nu este nici un colet pe numele meu. Venit acasa, trimis iarasi PM in care il rugam sa-mi trimita scanata o dovada ca mi-a expediat coletul, ca sa-i iau de gat pe cei de la posta. Bineinteles ca nici acum nu s-a obosit sa-mi raspunda.
Ca s-o scurtez, a dat dovada de maxima NESERIOZITATE, ca sa nu spun NES......RE!! Nu era nici un bai daca imi spunea ca le-a dat altcuiva, fie din TM, fie cu un pret mai bun. Asa cum am scris si in postul care a fost sters, pacat ca esti posesor de alfa!
Inca ceva, se pare ca nu sunt singurul care s-a confruntat cu aceasta atitudine din partea acestui EvilTMy , il rog pe userul care mi-a trimis PM sa descrie si el experienta avuta...

_________________
http://squadracorse.ro - Passione per Chiptuning


Top
   
PostPosted: 07 May 2011, 01:30 
Offline
User avatar

Joined: 16 Mar 2009, 13:53
Posts: 1203
Car: Spider 916
Location: Valcea/Bucuresti
Povestea pe scurt : aveam nevoie de rama de la proiector , luat legatura cu userul EvilTMy , stabilit niste chestii , userul nu a mai raspuns .


Top
   
PostPosted: 07 May 2011, 10:03 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Si eu am avut aceeasi problema cu EvilTMy mai demult. Cautam niste jante de iarna mai demult. El le avea la vanzare , l-am sunat ne-am inteles, urma sa mi le trimita in 2 zile prin curier. Au trecut vreo 2 saptamani in care i-am dat pm-uri,sms-uri l-am sunat, nu a raspuns. I-am trimis un PM cum ca e cam nesimtit si mi-a raspuns ca le-a vandut altcuiva cu care vb inaintea mea si ca asa e corect. Si nu mi-a raspuns la telefon si la PM-uri pt ca era plecat din tara.
Credeam ca a fost o intamplare dar se pare ca e o placere personala sa-si bata joc de oameni.

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 07 May 2011, 21:25 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jul 2008, 20:39
Posts: 527
Location: Timisoara
ok.daca tot s-a inceput toata porcaria asta,macar sa am un drept la replica...


1.cu userul iluzoriu am luat legatura prin pm,sper sa o faca la fel si dupa ce ne terminam toata discutia,e liber sa posteze concluziile aici.
Pana una alta,balanta inclina inspre spusele lui,ina nu 100%.
Totodata,asa cum am facut-o si in pm ul trimis lui vreau sa imi cer scuze public pt lucrurile ce i le-am explicat in privat.


2.t.spark:acum vreun an am avut la vanzare un spoiler fata crapat,cu tot cu grile,care in anunt spuneam ca il vand ca un tot unitar,cu vreo 150ron.Sincer de discutiile cu tine,nu imi amintesc,poate imi dai si mie un forward la conversatii,pt ca eu nu le-am gasit in arhiva.
Imi amintesc doar ca la un anumit moment dat am discutat cu cineva de la cluj care vroia grila de proiector dar spoilerul era deja vandut la satu mare.


3.Allex:de tine imi amintesc perfect.Produsul in cauza era un set de jante de tabla,cu tot cu gume de iarna cred,plus capacele aferente,la pretul de 200ron.Inaintea ta fusesem sunat de cineva de la bucuresti,persoana care le avea rezervate o peroiada.Coletul a fost trimis,a ajuns in posesia lui si cu asta basta.
Nu vad care e problema ta.

_________________
156 1.6TS•••》2.0TS 150 Hp 2001- "ANGELina"
166Fl 2.4JTDm 185Hp 2007- "Leia"
AR-Creating legends since 1910


Top
   
PostPosted: 07 May 2011, 23:36 
Offline

Joined: 26 Aug 2005, 21:18
Posts: 4960
Bun topicul. Userii de pe forum vor intelege mai bine ca aici, neseriozitatea nu este binevenita. Drept urmare, daca o comit, se autoelimina.


Top
   
PostPosted: 07 May 2011, 23:55 
Offline

Joined: 10 Jan 2009, 22:43
Posts: 458
EvilTMy Quote:
ok.daca tot s-a inceput toata porcaria asta,macar sa am un drept la replica...

1.cu userul iluzoriu am luat legatura prin pm,sper sa o faca la fel si dupa ce ne terminam toata discutia,e liber sa posteze concluziile aici.
Pana una alta,balanta inclina inspre spusele lui,ina nu 100%.
Totodata,asa cum am facut-o si in pm ul trimis lui vreau sa imi cer scuze public pt lucrurile ce i le-am explicat in privat.
Dintr-o data ai inceput sa folosesti intensiv PM-ul :D
Cand iti toot trimiteam mesaje sa te intreb de pragurile mele nu te sinchiseai sa raspunzi...
Ia spune-mi si mie cam in ce procent inclina balanta in favoarea mea si mai ales te rog sa justifici procentele ramase.
Daca binevoiai sa ma anunti (daca nu din proprie initiativa macar ca raspuns la unul din PM-urile mele) ca le-ai dat altcuiva, asa cum mi-ai explicat azi , din motive care nu ma intereseaza, nu s-ar fi ajuns aici! Te-as fi injurat de cateva ori in gand si gata.
Trecand peste faptul ca nu mi se pare absolut deloc ok sa le dai altcuiva, indiferent de motiv, cand am stabilit ceva, ti-am trimis adresa, ba mai si scrii pe topicul de vanzare ca 'Pragurile au plecat catre Iluzoriu', faptul ca a trebuit sa se ajunga aici ca sa aflu ce s-a intamplat de fapt cu pragurile 'mele' mi se pare in continuare o elementara lipsa de bun simt. Ca idee, fix in aceeasi perioada gasisem alta pereche de praguri, ce-i drept mai scumpe, praguri care bineinteles ca s-au vandut pana am reusit eu sa aflu ce poama esti :thumbdown:
Si nu prea inteleg aerul tau oarecum ofensat, de parca tu ai fi ingeras si toata lumea asta cruda si nedreapta e impotriva ta!

_________________
http://squadracorse.ro - Passione per Chiptuning


Top
   
PostPosted: 08 May 2011, 18:13 
Offline
User avatar

Joined: 31 Aug 2006, 16:26
Posts: 1301
Ibiza sintetizase perfect problema si intentionam sa nu mai comentez ca nu avea rost, dar cineva s-a gandit sa-i stearga postul. Ca sa fie ok pt toata lumea voi copia initiativa lui Ibiza:
Allex Quote:
Cautam niste jante de iarna mai demult. El le avea la vanzare , l-am sunat ne-am inteles, urma sa mi le trimita in 2 zile prin curier.
EvilTMy Quote:
de tine imi amintesc perfect.Produsul in cauza era un set de jante de tabla,cu tot cu gume de iarna cred,plus capacele aferente,la pretul de 200ron.Inaintea ta fusesem sunat de cineva de la bucuresti,persoana care le avea rezervate o peroiada.Coletul a fost trimis,a ajuns in posesia lui si cu asta basta.
Nu vad care e problema ta.
Priceless!

Omu' nu intelege care e problema . Problema e ca ne intelesesem si urma sa ma duc sa le iau peste 2 zile din autogara Militari. Daca erai om ma anuntai ca te-ai razgandit sau macar imi raspundeai la PM dupa ce ai vazut ca incerc sa dau de tine. Da' in schimb ai preferat sa ma ignori.

@turgon Chiar poti compara actiunile astuia cu faptul ca Iluzoriu a fost comod? Ne insulti. Daca tot vrei sa-i iei apararea gaseste ceva mai inteligent .

_________________
Alfa 147 1.6 120 cp


Top
   
PostPosted: 08 May 2011, 18:28 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7424
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
cei ce nu au legatura cu cele intamplate si nu au un feedback de lasat ii rog sa se abtina de la a posta!

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------

Maserati 4200 Coupe Cambiocorsa
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Verde Montreal
Alfa Romeo 164 3.0 v6 Q4
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
Ex many others…


Top
   
PostPosted: 09 May 2011, 08:34 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Gabi Dima – foarte ok. Am comandat, anul trecut, de la el curele distributie, pompa apa, role, filtre. Am vorbit la telefon, prin PM-uri, daca retin bine mi-a si explicat ca trebuie sa astept o zi pentru ceva(nu mai stiu exact ce de mai sus), dupa care mi-a trimis produsele si asta a fost tot.

Alexandrus – am comandat de la el un set de bucse poliuretan. Totul s-a desfasurat mai mult decat in regula, din punctul meu de vedere, chiar daca l-am bazait si l-am stresat cu multe pm-uri si mailuri dar pana la urma bucsele au ajuns la mine, conform intelegerii.

mattydr67/Mateescu Dragos – am cumparat de la el o infterfata diagnoza. Ne-am inteles, a trimis, am platit. In concluzie, totul ok.

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
PostPosted: 09 May 2011, 09:09 
Offline
User avatar

Joined: 03 Jun 2007, 12:26
Posts: 481
Car: Alfa Romeo 155
Location: Bucuresti - Braila
mattydr67 - interfata Fiat Ecu Scan si Vag - super ok, explicatii, garantie, sfaturi utile :coolspeak:
Marius (Brasov) - un set anvelope 205/45 R16 - seriozitate, flexibilitate, comunicare, - recomand :coolspeak:
Nicorec - maner usa stg fata Alfa 155 - seriozitate, calitate (manerul era impecabil, si la culoare :wink: ) si incredere .:coolspeak:

_________________
The one and only - Alfa Romeo

- 2017 - Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V TS - "2004"
- 2009 - Alfa Romeo 155 1.8 16V TS - "1996"
- 2007 - Alfa Romeo 33 1.7 8V- "1986" - ex.
- 1997 - Alfa Romeo 1750 Berlina - "1968" - ex.


Top
   
PostPosted: 09 May 2011, 09:36 
Offline
User avatar

Joined: 22 Mar 2010, 12:06
Posts: 227
Car: AR 147
Location: Bucuresti
Gabi Dima - Super OK!, am cumparat de la el o conducta pentru AC, un tip foarte serios, recomand cu incredere! :clapping:

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - 120 CP | B 107 AAC


Top
   
PostPosted: 10 May 2011, 10:32 
Offline
User avatar

Joined: 10 Nov 2006, 12:44
Posts: 1212
Car: '04 147 1,6 TI
Location: Villach
Avand in vedere ca topicul asta nu exista la momentul respectiv, pun aici un post de-al meu mai vechi:
Dany Quote:
Intre timp am cumparat si o maneta de Cruise Control...

Cu ocazia asta vroiam sa mentionez seriozitatea lui StanPatitW care a intermediat tranzactia si a amicului lui care s-a ocupat f prompt de livrare. Spun asta in contextul in care userul Sicu. m-a dus cu vorba fro luna de zile dupa care foarte abrupt mi-a spus ca piesa s-a vandut, cu toate ca aveam o intelegere ca piesa era rezervata pentru mine.

_________________
ex. Alfa 156 1.8 TS
ex. Alfa 147 1.9 JTD
ex. Alfa Spider 3.0 V6
Alfa 147 1.6 TI


Top
   
PostPosted: 12 May 2011, 22:18 
Offline
User avatar

Joined: 29 Nov 2008, 11:01
Posts: 2705
Car: Spider & 156 SW
Location: Timisoara
Adaug si eu cateva impresii despre user-ul speedy91. Am cumparat de la el izolatia pentru capota motor si chederul aceleiasi componente de caroserie. Omul a fost foarte prompt in a-mi trimite cele solicitate, acestea, chiar daca SH, sunt intr-o stare foarte buna; comunicarea a fost simpla si eficienta, nefiind nevoie decat de 2-3 schimburi de pm-uri pentru a stabili detaliile. Recomand. :up:

_________________
Alfa Romeo Spider 2.0T.S. Giallo Zoe - 2002
Alfa Romeo 156 SW 1.8 T.S. Nero Metallico - 2003
Fiat Panda 1.2 Rosso - 2008
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 JTDm Nero Mate - 2004
Ex: Alfa Romeo 147 1.6 T.S. Grigio Sterling - 2001


Top
   
PostPosted: 13 May 2011, 01:23 
Offline
User avatar

Joined: 04 Jun 2009, 11:18
Posts: 7813
Car: GTV 916 2.0 TS
Location: Bucuresti
O sa zic si eu aici dar doar despre cei pe care ii recomand si asta doar pentru ca de ceva vreme am renuntat sa mai am asteptari de la ceilalti tocmai ca sa nu fiu foarte dezamagit ... Oricum cei care stiu ca procedeaza cum nu trebuie nu se vor schimba in urma unui post de-al meu ... Ei sunt multumiti asa ca nu conteaza ce cred ceilalti .
Deci :
- ciprian ( dcmilitaru ) , super ok si in ce priveste piesele cat si inlocuitul lor .
- florin ( madkat ) intotdeauna un sfat bun si la obiect si super corect cu singura tranzactie facuta ( rotile pe 17 )
- lucian ( BZ-76-DIA ) super ok , de fiecare data mi-a adus ceva in plus fata de ce i-am cerut si mi-a facut si preturi super bune .
- alin ( EvilTMy ) stiu ca o sa va surprind dar i-am vandut un filtru BMC acum vreun an si ceva si totul a fost ok asa cum am stabilit .
- tibi ( Iluzoriu ) m-a ajutat de fiecare data chiar si cand am abuzat cu intrebari sau oferte care nu tineau neaparat de el .
- boxer79 Prompt , a decurs totul cum am vorbit si chiar mai rapid .
- alex Super ok si el ... Chiar daca nu i se potriveau anvelopele pe care le aveam la vanzare m-a recomandat unui amic care mi le-a cumparat imediat .
- vlad de la Coasta de Est ... Super ok , adus piese conform intelegerii si cu discountul de membru AlfaClub ...

Cam astea sunt recomandarile mele ...


Top
   
PostPosted: 13 May 2011, 06:54 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2007, 10:59
Posts: 560
Car: 156
Location: Suceava
Nu cred ca mai e cazul sa'i recomand, poate pentru userii mai noi. alexmirica si gabrieldima : NOTA 10 cu multumiri.

_________________
Cand vezi o Alfa mergand incet, inseamna ca exista o problema pe scaunul din dreapta.


Top
   
PostPosted: 06 Jun 2011, 20:34 
Offline

Joined: 23 Dec 2010, 06:34
Posts: 47
multumesc benjamin. om de calitate si caracter.


Top
   
PostPosted: 11 Jul 2011, 00:00 
Offline
User avatar

Joined: 05 Aug 2009, 09:43
Posts: 244
Car: Civic 5D
Location: Turda
-buhuhuu, un electromotor in stare perfecta, livrat la timp, pret OK, recomand
-Qasar, gazduire, suport tehnic si pompa de selespeed stare super, pret nimica toata, recomand
-Dima, cat tutela CS Speed si antigel am luat de la el, toate livrate la timp, pret OK, recomand
-mihadiva - omul nici nu mai avea motorul pe masina dar voia sa vanda cutia + actuatorul , le cauta pe la toba de esapament, oricum, vad ca are decat un post cu cutia, atat, s-a lasat de alfa romeo. E irelevant dar enervant pentru mine. No comment
-BZ-76-DIA, jante de tabla cu gume de iarna, ceasuri de bord, plasticuri si alte diverse, livrate la timp, calitate super, preturi mai mult decat OK. Hai cu interiorul de piele neagra...recomand
-rutamircea, tot ce am avut nevoie si a avut, preturi ok, promptitudine, ii stie pe baietii de la service, e de-al meu :lol:, recomand


Tineti-o tot asa baieti,

Numai bine

_________________
Honda Civic 5D 2008 Executive 1.8 i-VTEC
E90 320d tractor (masina de naveta zilnica)
Ex: V6 Q-S
Ex: Alfa 2.0 TS selespeed : Mona


Top
   
PostPosted: 11 Jul 2011, 01:02 
Offline

Joined: 01 Dec 2008, 23:24
Posts: 1278
Location: Lisbon
Alexandrus: feedback pozitiv.

Am cumparat de la el un set de jante 17 inch...totul a decurs foarte ok. Le-a trimis din Bucuresti pana la mine in Lisabona, jantele au venit in cutii individuale si cu protectie din burete, parca erau noi. Deci recomand 100%. :coolspeak:

_________________
Alfa Romeo 147 GTA


Top
   
PostPosted: 11 Jul 2011, 01:30 
Offline

Joined: 01 Dec 2008, 23:24
Posts: 1278
Location: Lisbon
seth: feedback pozitiv

Nu de mult timp am cumparat de la el finala Ragazzon pe care o avea la vanzare. Am platit prin PayPal, si dupa 3 zile finala a ajuns din Romania in Portugalia.
Si in acest caz, totul a ajuns foarte bine ambalat, in folie speciala. Dupa o spalare, finala era ca noua.
Seriozitate, comunicare prin PM si rapiditate. Recomand 100%! :up:

_________________
Alfa Romeo 147 GTA


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2011, 22:39 
Offline
User avatar

Joined: 20 Apr 2010, 14:54
Posts: 1465
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Probabil sunt off-topic dar mi-o asum.
Ieri mi-am comandat de la un tip [serios dupa voce si convingator] din Turda[Cluj] ,planetara stanga fata cu TRIPODA! L-am sunat,am stabilit un pret,zis si trimis.Astazi primesc piesa si surpriza... era planetara FARA Tripoda[planetara este foarte ok,verificata de Mirica dar nu e ceea ce caut].L-am sunat si i-am explicat ca nu e cu tripoda iar el in contradictoriu cu mine ca nu exista fara tripoda pana in 2003.El sustinea sus si tare ca e cu tripoda,ca un mecanic de la AI din Cluj a vazut planetara si ca nu exista fara. I-am propus sa-i trimit inapoi planetara iar el banii[macar o parte]...raspuns: "vinde-o si tu mai departe" :censored: .
Teapa mea se invarte undeva la vreo 500ron ... deci aveti mare grija daca ajungeti vreodata sa luati de la tipu asta din Turda.Dar oricum,mi-o asum pentru ca asta este cand cumperi sh ,te bucuri de un pret mai bun dar dai de neseriozitate. :(
Am si eu intrebare,de ce oare nu se poate vedea coletul inainte de primire ?

_________________
-Alfa Romeo Brera-
EX: Ducati Monster
EX: Alfa Romeo 159 TI 2.4 Nero'Etna
EX: Alfa Romeo 159 my09 2.0JTDm TI
EX: Renault Twingo 1.2
EX: Fiat Barchetta 1.8
EX: Alfa Romeo 159 my08 1.9JTDm
EX: Alfa Romeo 147 1.9JTD 140cp(soft Tibi)
Ex: Skoda Fabia 1.2 54cp


Top
   
PostPosted: 29 Jul 2011, 23:20 
Offline
User avatar

Joined: 22 Mar 2010, 12:06
Posts: 227
Car: AR 147
Location: Bucuresti
Saptamana trecuta am primit o oferta de pret pentru o janta din partea D-lui gruici.

Dupa mai multe discutii telefonice am cazut de comun accord sa imi trimita janta (ultima piese de care mai am nevoie pentru a incheia reparatie Alfitei).

Zis si facut, i-am lasat adresa unde sa trimita coletul si am asteptat nerabdator primirea acestuia.

A doua zi, surpriza.. nu am mai primit nici un colet si nici nu am mai reusit sa iau legatura cu Dl gruici.

Dupa mai multe incercari (SMS, PM, TEL) mi-am dat seama ca de fapt mi-am luat o mare teapa.

La cateva zile distanta primesc un telefon de la acest individ care ma intreaba daca mai vreau janta.. (primise o oferta de la altcineva pentru toate 3 bucatile si a omis sa ma mai anunte si pe mine).

Acord calificativ NEGATIV pentru acest utilizator.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - 120 CP | B 107 AAC


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2011, 00:40 
Offline
User avatar

Joined: 22 Mar 2010, 12:06
Posts: 227
Car: AR 147
Location: Bucuresti
Milioane de scuze pentru geselile gramaticale.. :censored: Nu stiu la ce ma gandeam cand am scris.. :((

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - 120 CP | B 107 AAC


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2011, 08:45 
Offline
User avatar

Joined: 08 Jan 2006, 20:00
Posts: 3503
Car: 159-Brera-Spider916
Location: Bucuresti
PabloBVR Quote:
Am si eu intrebare,de ce oare nu se poate vedea coletul inainte de primire ?
Pentru ca ar fi violare de corespondenta , cu ceva vreme inainte se putea face verificarea coletului , mai nou nu se mai poate la nici o firma de curierat.
singura optiune ramasa in cazul in care sunteti inselati < primiti pietre in loc de ce ati comandat de ex. > este sa facti plangere la politie impotriva celui ce v-a trimis coletul , nu e cazul de mai sus care este doar o neintelegere din motive de necunostinta din partea vanzatorului .
Va recomand sa aveti grija de la cine cumparati , in ultima vreme au aparut diverse personaje care lucreaza la modul urmator - va contacteaza in urma unui anunt postat de voi in care spuneti ca aveti nevoie de o piesa , va asigura ca au produsul in stare buna si gata de livrare , in scurt timp primiti coletul care contine o piesa asemanatoare care ori este pentru alta marca ori este defecta , in acest mod va fi greu sa fie acuzat de inselaciune , banii ramburs nu vor fi ridicasti de vanzator direct de la curier ci vor fi varsati intr-un cont colector care de cele mai multe ori apartine unei babute de 93 de ani care habar are de banci sau carduri . vanzatorul respectiv nu mai are decat sa mearga la un bancomat si sa-si ridice prada :evil:
Acesta este un caz concret la care eu am mers pe fir cu tot tacamul , plangere la politie , cerere de declinare a adresei expeditorului , verificarea propietarului de cont colector , ca intr-un final sa aflu ca este pur si simplu un nou mod de a face bani profitand de nevoia oamenilor de a cumpara piese second hand sau alte bunuri , acesti mici infractori fiind foarte greu de prins si mai ales greu de pedepsit cumva.

_________________
0751314197


Top
   
PostPosted: 30 Jul 2011, 11:30 
Offline
User avatar

Joined: 13 Jun 2009, 10:18
Posts: 146
Location: Turda
PabloBVR Quote:
Probabil sunt off-topic dar mi-o asum.
Ieri mi-am comandat de la un tip [serios dupa voce si convingator] din Turda[Cluj] ,planetara stanga fata cu TRIPODA! L-am sunat,am stabilit un pret,zis si trimis.Astazi primesc piesa si surpriza... era planetara FARA Tripoda[planetara este foarte ok,verificata de Mirica dar nu e ceea ce caut].L-am sunat si i-am explicat ca nu e cu tripoda iar el in contradictoriu cu mine ca nu exista fara tripoda pana in 2003.El sustinea sus si tare ca e cu tripoda,ca un mecanic de la AI din Cluj a vazut planetara si ca nu exista fara. I-am propus sa-i trimit inapoi planetara iar el banii[macar o parte]...raspuns: "vinde-o si tu mai departe" :censored: .
Teapa mea se invarte undeva la vreo 500ron ... deci aveti mare grija daca ajungeti vreodata sa luati de la tipu asta din Turda.Dar oricum,mi-o asum pentru ca asta este cand cumperi sh ,te bucuri de un pret mai bun dar dai de neseriozitate. :(
Am si eu intrebare,de ce oare nu se poate vedea coletul inainte de primire ?
Salut,

Da-mi mai multe detalii despre vanzator daca vrei, si sper sa te pot ajuta in vreun fel. Nu sunt foarte multi posesori de Alfa Romeo pe-aici, dar in schimb multi si-au deschis parcuri de dezmembrari auto. E destul de greu, dar daca pot sa-ti fiu de folos, o fac cu cea mai mare placere.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 174 posts ]  Go to page 1 2 3 4 57 Next

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]