It is currently 27 Apr 2024, 18:02

All times are UTC+03:00




Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: 08 Jul 2010, 19:21 
Offline
User avatar

Joined: 04 Feb 2010, 17:07
Posts: 50
Vreau sa postez un anunt cu vanzari de piese noi cu preturi decente pentru membrii forumului.
De 2 saptamani trimit mesaje catre moderatori sa mi se spuna cum procedez si cui platesc taxa conform regulamentului.
Se pare ca pana acum nu am primit decat o ignorare totala din partea administratorilor, ceea ce mi se pare total lipsit de respect.
Ce sa inteleg? Ca ce este scris in regulament este doar ca sa dea bine la public?
Nu se doreste crearea unei concurente pe forum si se pare ca deranjez pe cineva daca voi vinde cu preturi mai mici? :censored:
Ma astept ca acest post sa fie sters si eu sa primesc :ban:

Unde este dragi prieteni bunul simt?

_________________
Alfa Romeo 156 1.8TS 106kw 2001


Top
   
 
PostPosted: 08 Jul 2010, 21:16 
Offline
User avatar

Joined: 03 Jun 2007, 12:26
Posts: 481
Car: Alfa Romeo 155
Location: Bucuresti - Braila
ASA-I IN TENIS!

_________________
The one and only - Alfa Romeo

- 2017 - Alfa Romeo 156 SW 1.8 16V TS - "2004"
- 2009 - Alfa Romeo 155 1.8 16V TS - "1996"
- 2007 - Alfa Romeo 33 1.7 8V- "1986" - ex.
- 1997 - Alfa Romeo 1750 Berlina - "1968" - ex.


Top
   
 
PostPosted: 08 Jul 2010, 21:29 
Offline
User avatar

Joined: 05 Apr 2010, 15:05
Posts: 1529
Car: MB E 250 CDI
Location: 120271-Buzău, BZ (RO)
Tu apuca-te si posteaza ce ai la vanzare, iar aprobarea de la admini o iei pe parcurs... abia vezi daca e interesat cineva de produsele tale... poate, din nefericire, nu vei avea comenzi si astfel vei putea inchide topicul pur si simplu, fara o cheltuiala in plus... Regulamentul nefiind foarte explicit in materia Ofertelor Extinse, nu risti decat maximum un warn la ''prima abatere''... sau chiar nu risti nimic, daca stii cum sa formulezi textul anuntului...

Sunt curios ce ne oferi !

_________________
Q & A: 0767.698.431
Signature:
Eu pun degetul mare. :uhuh:


Top
   
 
PostPosted: 08 Jul 2010, 21:31 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Si eu sunt curios ce oferi dar, mai mult de atat, sunt curios daca esti fan Alfa Romeo sau doar vrei sa vinzi produse pe acest forum.

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
 
PostPosted: 08 Jul 2010, 21:37 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
Daca are preturi bune si e corect, poate sa nu fie fan Alfa, dar uite ca indeplineste un minim si de 2luni detine un 156!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 
PostPosted: 08 Jul 2010, 21:49 
Offline
User avatar

Joined: 17 Jul 2008, 19:33
Posts: 1524
Car: Mercedes C Coupe
Location: Berlin
Poate i-am ratat pagina de prezentare a Alfei. Cum sa nu fie fan daca e vorba de "Alfa Romeo FAN CLUB"? Foarte multi apar pe forum doar pentru a vinde ceva si pe mine, ca detinator de Alfa, nu ma incanta prea tare aceasta chestie. Vand jante de Peugeot, vand aia, vand aia...

_________________
Mercedes C Coupe 192 HP
ex: Alfa 156 SW 2.0TS, 2000
Alfa 156 SW 2.4 JTD 20v, 2003


Top
   
 
PostPosted: 09 Jul 2010, 05:35 
Offline
User avatar

Joined: 27 Aug 2008, 13:34
Posts: 772
Car: 147 1.9 distinctive
Location: IS
mai corect mi s-ar parea sa se vanda produse legate de alfa romeo....de catre aproape oricine...decat apartamente, dacii, telefoane, laptopuri..de catre fani AR. :peace:

_________________
https://t.me/pump_upp


Top
   
 
PostPosted: 09 Jul 2010, 07:34 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
andreiblitz Quote:
Poate i-am ratat pagina de prezentare a Alfei. Cum sa nu fie fan daca e vorba de "Alfa Romeo FAN CLUB"? Foarte multi apar pe forum doar pentru a vinde ceva si pe mine, ca detinator de Alfa, nu ma incanta prea tare aceasta chestie. Vand jante de Peugeot, vand aia, vand aia...
Sa spun ce e cu jantele de Peugeot!
Jantele au fost de fapt roti, cauciucurile au ajuns la mine, le-am cumparat. Mai rau a fost cand am sunat pentru gume: nu e baiat, e fata, detinatoare de masini printre care si o Alfa, care s-a lovit de reticenta nu stiu cui, asa ca nici la intalniri nu vine, in plus si pentru respectivul anunt a tot fost atacata! M-am simtit un pic aiurea, dar la cum a decurs tranzactia sper ca i-am dat dovada ca nu toti sunt ranchiunosi!
E adevarat ca pe criza asta multi incearca sa faca bani din diverse actiuni, aici intrand si vanzarile. Daca e vanzare e si cumparare, deci la un moment dat fiecare poate beneficia din mica sau marea publicitate!
Poate ca cel mai bine ar fi ca butonul "View active topics" sa nu mai afiseze anunturile de publicitate, cine are nevoie cauta!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Last edited by antonelcodreanu on 09 Jul 2010, 07:43, edited 1 time in total.

Top
   
 
PostPosted: 09 Jul 2010, 07:41 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2008, 00:23
Posts: 2928
Location: Bucuresti
mox_is Quote:
mai corect mi s-ar parea sa se vanda produse legate de alfa romeo....de catre aproape oricine...decat apartamente, dacii, telefoane, laptopuri..de catre fani AR. :peace:
De un apartament poate fi interesat si un alfist, telefon are toata lumea acum, laptopul poate fi util oricui (ori pentru diagnoza, ori numai sa stai cu nu stiu ce manual de reparatii on line cand desfaci ceva la masina)... chiar si o Dacie o poti cumpara pentru un prieten, un unchi... culmea e atunci cand gasesti acelasi anunt pe alte site-uri pe care se cere mai putin decat aici. Acelea sunt anunturile care ar trebuie sa dispara!

_________________
V E R O C U O R E S P O R T I V O


Top
   
 
PostPosted: 09 Jul 2010, 08:04 
Offline
User avatar

Joined: 25 Mar 2008, 16:07
Posts: 340
Location: Constanta
Voi sunteti genu de oameni care probabil nu vindeti ceva mai mult decat covorasele de la alfa romeo. Si daca le-ati vinde si pe alea sunt sigur ca tot nu ati gandi asa.

Incerc probabil din cate se si vede (activitate minima) sa nu ma bag in toate prostiile de discutii care se poarta pe aici, uneori citesc ma amuz, alteori citesc si trec mai departe, dar aici nu pot sa ma abtin sa va zic sa nu va mai cacati pe voi. Cand ai ceva de vandut, pai frate, faci pe dracu'n patru sa-l dai. Sau voi nu ati vandut ceva niciodata? Si aici ma refer la ceva produs de voi, creat cu mana voastra, nu numai la revanzare.

Stau pe forumuri de cand sunt mic, am avut si am/administrez forumuri de ceva ani buni, fara sa folosesc view active topics. Daca viata voastra este atat de afectata de faptul ca apar topicuri cu vand chiloti dama la mica publicitate, singura mea solutie e sa se faca un forum strict pentru mica publicitate alfa romeo si sa se scoata searchul de la primul forum (pentru a nu aparea nimic din continutul lui in ochii vostri la view active topics).

Exemplu: http://www.astraforum.ro/forums/" onclick="window.open(this.href);return false;

In continuare imi sustin parerea ca va cacati pe voi (concluzie principala). Tineti la aceasta asociatie? Da? Atunci ajutati-l pe acest om sa bage niste bani in conturile ei, ca Alfa Fest 2010 sa fie cu un pic mai frumos si mai distractiv. Sa vina si dacia sa-si vanda duster-ul la noi pe forum, daca plateste cum trebuie, ma doare'n ****. Atata timp cand asociatia ia banii e perfect. Si ghici ce... nu sunt membru oficial. A fost strict o gandire lansata sa va deschida mintile undeva mai departe de mentalitatea de turma.

Domnule boxer79 in cazul in care mai sunteti interesat sa investiti pentru publicitate va rog sa-mi trimiteti pe PM cu cine ati luat legatura si voi incerca sa va indrum eu mai departe in directia care trebuie.

_________________
Alfa Romeo 147 1.6 TS - ERZ
"Alfa cannot live by charm alone. Oh... hang on, yes it can."


Top
   
 
PostPosted: 09 Jul 2010, 10:15 
Offline
User avatar

Joined: 05 Jan 2006, 21:31
Posts: 15199
Car: 115/916/949/960
Location: Bucuresti
Merci Erazz, dar nu mai e nevoie! Am facut eu deja asta, continuam in privat. Cat despre restul de probleme raportate visavis de aria Publicitate, avem niste planuri de restructurare, dar va rog sa intelegeti odata pentru totdeauna, nu de idei ducem lipsa, ci de oameni care sa le puna in aplicare! Va mai rog inca o data, in loc sa dati sugestii si sa blamatii "adminii, fondatorii, 'voi'" ca nu va fac pe plac, ganditi-va cum puteti voi contribui sa rezolvati problema :wink:
Deci, problem solved, discutiile se poarta de acum in privat, topic closed!

_________________
4C | GTV 916 3.0 V6 | Stelvio 2.0T | Spider S4 2.0
ex GTV 916 2.0TS | Spider 916 2.0TS | MiTo 1.4TB | Spider 939 2.4JTDm | Brera 2.4JTDm | Spider 916 2.0TS | GT 1.9mJTD | 147 1.6TS


Top
   
 
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 11 posts ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]