It is currently 12 May 2024, 02:07

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 
Author Message
 Post subject: noua mea 147
PostPosted: 12 Oct 2006, 12:00 
Offline

Joined: 12 Oct 2006, 11:40
Posts: 8
Location: Cluj-Napoca
Salutare si bine v-am gasit!
Cu ocazia cumpararii noii mele alfa 147 am bagat nasu putin pe net si ma bucur ca am gasit forumu asta. Deocamdata is superexcitat de jupana mea :din 2001 ,1,6 benz, 120Cp si cred ca supercool e pretul 6000 de euroi...(norocul a fost ca am dat de un prieten care voia musai sa isi ia in sapt. aia masina de teren).Nici km nu are foarte multi:78 de mii.
Trebuie sa schimb bucsharaie la ea , cloncane cam tare ...si o masca+semnalizator..in rest ii faina...
Mai putin consumul,fiind obisnuit cu o bora TDi , dar asta e la asa motor nu exista comentarii...
Intrebarea mea ar fi in Cluj daca stie cineva care ar fi solutia cea mai oke de serice ,piese etc. , fiindca daca in Bucuresti is putine alfa atunci aici in Cluj nu is aproape deloc...
La reprezentanta Fiat aici iti aduc piesele in 3-4 sapt. si is ca dracu de scumpe. Iar la magazine de piese nu am gasit de ex. nicicum semnalizator din fata (de jos din bara) cu soclu cu tot nicaieri.
Daca ma puteti ajuta(am vazut ca aveti un shop aici), am o mica lista:
-semnalizator fata dreapta(din bara) -complet-am in masca numai firele , in rest nimic
-buson scurgere la baia de ulei
-brat fata dreapta

Deocamdat atata, sa vedem in continuare ce mai zice mecanicul...
Multumesc


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1 post ] 

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]