It is currently 23 May 2024, 19:20

All times are UTC+03:00




Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous 1 2
Author Message
PostPosted: 23 May 2011, 00:50 
Offline
User avatar

Joined: 23 May 2006, 10:58
Posts: 4840
Da, dar e un instrument doar pentru reprezentante, ma refer la partea ce impinge nuca in sus.

Apropos, ca sa realizati penibilul situatiei si nivelul anumitor persoane, piesa 2 din desen, cursorul acela (chiar asa se numeste, apropos), e ceea ce numesc anumiti mgutzani inel de siguranta. Cu alte cuvinte, mura in gura e mult prea grea, anumitor persoane trebuie sa vina cineva sa le desfaca capsa si ariciul de la burduful de pe schimbator ca sa vada tot ansamblul, ca bunul simt, generic si tehnic, lipseste cu desavarsire.
Astfel de persoane incurajeaza la maxim influxul de informatie utila, nu ? Genul de om caruia trebuie sa ii spui ca daca vrea sa urineze trebuie sa isi deschida pantalonii, sau in cazul de fata, daca vrea sa scoata nuca trebuie sa deschida capsa burdufului.


Attachments:
lololololol.PNG
lololololol.PNG [ 16.78 KiB | Viewed 1291 times ]
Top
   
PostPosted: 18 Aug 2013, 09:47 
Offline
User avatar

Joined: 05 May 2012, 21:44
Posts: 11
Car: alfa 147
Location: Iasi
Continui cu intrebari de gradinita, totusi, imi bat capul si nu imi vine nici o idee.
Am scos nuca originala care arata destul de rau, mai un cutit, mai un patent si a iesit in cele din urma. Am pus o nuca universala insa daca nu m-am gandit inainte acum imi dau seama ca husa de piele care inveleste teava metalica de la schimbator nu mai are de ce sa se prinda (prinderea era inclusa in manerul scos). Noua nuca nu are prindere.
- Am cautat pe original si am citit pe forum ca ar costa 600ron sau ceva :thumbdown:
- Am cautat pe Okazii, Ebay, etc ... dar nu am gasit ceva original la pret decent si nici ceva universal cu prindere pentru husa :thumbdown:
Ceea ce am gasit cu prindere nu pot fi sigur ca se va potrivi la diametru cu husa, si astfel, sa nu iau un maner cu prindere si totusi husa sa imi balangane in continuare.
- M-am uitat pe youtube si pe unde mai sunt astfel de tutoriale insa niciunul pentru alfa 147, si nu prea se potriveau cu problema mea.
- As baga un kil de Poxipol si as rezova-o insa daca vreodata vreau sa schimb husa sau manerul!? :thumbdown:
- As incerca pe la dezmembrari o nuca originala totusi, insa daca iau tot una zgariata/uzata am cam muncit degeaba ...
Sunt sigur ca e vreo romaneasca de facut sau ceva imi scapa... Voi, aveti vreo idee?

_________________
The path of the righteous man is beset on all sides by the iniquities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know I am The Lord when I lay my vengeance upon thee.


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 27 posts ]  Go to page Previous 1 2

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
[ GZIP: Off ]